Σελ. 941 από 970 ΠρώτηΠρώτη ... 921931936939940941942943946951961 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 14.101-14.115 από 14549
  1. #14101
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Αν κοιτάξεις καλύτερα θα δεις οτι γράφει windows 7 δίπλα.Αν πατήσεις πάνω στο Intel Corporation - Display - Intel(R) Q45/Q43 Express Chipset σου γράφει version x86 ή x64.

    (ναι)

  2. #14102
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ice_screenshot_20190318-224213.png 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  97,5 KB 
ID: 202436
    Που; Δεν την βρίσκω αυτήν την επιλογή.. Επίσης σε ποιο απ' όλα τα Intel Corporation - Display - Intel(R) Q45/Q43 Express Chipset ? Γιατί είδα υπάρχουν πολλά...



    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ice_screenshot_20190318-223909.png 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  24,9 KB 
ID: 202437 Όταν ανοίγω ένα βιντεο μου βγάζει αυτό αλλά το βίντεο μου το παίζει μια χαρα. Τον ήχο όχι, φυσικό γιατί δεν έχει ηχεία.

  3. #14103
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Στο αρχιτεκτονική κοιτάς,με μπερδέυει το AMD άλλα μάλλον αυτό είναι το 64bit.Το τρίτο ή το τέταρτο απο πάνω θα πατήσεις ανάλογα αν είσαι x86 ή x64.Μπορείς να δοκιμάσεις και τον Intel® Driver & Support Assistant αν δεν βγάζεις άκρη.
    Για το spoiler μήπως είναι αυτό που λές που δεν έχεις ήχο?Δεν ξέρω.

  4. #14104
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Εγώ χρειάζομαι 64bit. Μαν για να μην μπερδευτούμε μου λες σε ποιο λινκ πρέπει να πατήσω εδώ: http://www.catalog.update.microsoft....q45+windows+10 ?

    Γιατί έχω μπερδευτεί, μου γράφει windows 8.1 το ένα και μου λες αυτό είναι και πως αλλάζει αν θες σε 32bit αλλά τα χω μπερδέψει τελείως. Απλά ποσταρε το λινκ εδώ. ( Π.χ http://www.catalog.update.microsoft....1-39e733b4e607)

  5. #14105
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Το τέταρτο download απο πάνω είσαι.

  6. #14106
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Και τώρα που το κανα restart?

  7. #14107
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    Sorry,δεν κατάλαβα τι εννοείς.Δοκίμασε και αυτό όπως είπαμε αν τα βρίσκεις σκούρα.

  8. #14108
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Όχι εννοώ, ντάξει το έκανα... και τώρα restart?


    Και ναι το έκανα restart και δούλεψε, thanks μαν!

  9. #14109
    Εγγραφή
    27-09-2008
    Περιοχή
    Μύκονος
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.575
    Downloads
    1
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    109999/10996
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΥΚΟΝΟΣ
    Router
    Speedport Plus


    Καλό βράδυ.

  10. #14110
    Εγγραφή
    02-10-2005
    Περιοχή
    Νοτιοανατολική Πελοπόννησος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    800/?
    ISP
    ΠΟΤΕ
    Router
    Cosmote
    Πριν από κάνα δυο βδομάδες πέρασα το "Linux Mint" στο PC. Έκτοτε, κάθε φορά που μπαίνω στα 7άρια το ρολόι χάνει 2 ώρες
    Έχει παρατηρήσει κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα ?
    Blackened Is The End, Winter It Will Sent

  11. #14111
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Blackened Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν από κάνα δυο βδομάδες πέρασα το "Linux Mint" στο PC. Έκτοτε, κάθε φορά που μπαίνω στα 7άρια το ρολόι χάνει 2 ώρες
    Έχει παρατηρήσει κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα ?
    Μάλλον όλοι
    Δες εδώ

  12. #14112
    Εγγραφή
    02-10-2005
    Περιοχή
    Νοτιοανατολική Πελοπόννησος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    800/?
    ISP
    ΠΟΤΕ
    Router
    Cosmote
    Μια διευκρίνηση. Το Linux το έχω περάσει σε ξεχωριστό δίσκο. Δεν χρησιμοποιώ "dual-boot" δλδ. (αν τυχόν παίζει κάποιο ρόλο αυτό)

    Συνήθως το παρουσιάζει όταν κάνω shutdown απ' το Linux Εάν δεν έχω χρησιμοποιήσει το Linux την προηγούμενη μέρα, αλλά μόνο τα Windows, μπαίνοντας την άλλη μέρα πάλι στα 7άρια, δεν εμφανίζεται η διαφορά. Δείχνει κανονικά την ώρα

    Sorry για το link. Δεν το μελέτησα ακόμα, απλώς με μια γρήγορη ματιά που του έριξα επειδή δείχνει τροποποιήσεις μέσα απ' την registry για zone time & κάποια "άλλα μυστήρια", θα το τσεκάρω λίγο αργότερα. Ευχαριστώ πάντως
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Blackened : 19-03-19 στις 14:28.
    Blackened Is The End, Winter It Will Sent

  13. #14113
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Blackened Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια διευκρίνηση. Το Linux το έχω περάσει σε ξεχωριστό δίσκο. Δεν χρησιμοποιώ "dual-boot" δλδ. (αν τυχόν παίζει κάποιο ρόλο αυτό)

    Συνήθως το παρουσιάζει όταν κάνω shutdown απ' το Linux Εάν δεν έχω χρησιμοποιήσει το Linux την προηγούμενη μέρα, αλλά μόνο τα Windows, μπαίνοντας την άλλη μέρα πάλι στα 7άρια, δεν εμφανίζεται η διαφορά. Δείχνει κανονικά την ώρα

    Sorry για το link. Δεν το μελέτησα ακόμα, απλώς με μια γρήγορη ματιά που του έριξα επειδή δείχνει τροποποιήσεις μέσα απ' την registry για zone time & κάποια "άλλα μυστήρια", θα το τσεκάρω λίγο αργότερα. Ευχαριστώ πάντως
    dual boot είναι και αυτό που λες.
    Το Linux υπολογίζει την ώρα με διαφορετικό τρόπο απο ότι τα windows, αυτό έχει σαν αποτέλεσμα με το που θα κάνεις Boot στο linux αυτό θα κάνει συγχρονισμό ώρας και θα αλλάξει την ώρα του υπολογιστή.

  14. #14114
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Κυριολεκτικα εγω, μια φορα το μηνα που μπαινω να κανω τις ενημερωσεις που υπαρχουν
    https://old.reddit.com/r/linuxmaster...nconveniences/

    #can_relate


    - - - Updated - - -

    Τι χαλασαν παλι οι ανικανοι και στην εκκινηση πρεπει να περιμενω 2-3 λεπτα για να μπω στο δικτυο? Το εικονιδιο στο tray μενει με το κυκλακι να γυριζει αυτα τα 2-3 λεπτα και μια φορα μου εβγαλε και το κοκκινο Χ. Την ιδια στιγμη, στο κεντρο δικτυου και κοινης χρησης βγαζει μονο ενα θαυμαστικο στη συνδεση του pc με το δικτυο, στο οποιο αν πατησω ξεκιναει την διαδικασια αντιμετωπισης προβληματων, και μεχρι να τελειωσει εχει ερθει το δικτυο και λεει οτι δεν βρηκε τιποτα κακο.

    Εχω σταθερη ip, με dns της google και το ipv6 απενεργοποιημενο, και απολυτως ΤΙΠΟΤΑ να τρεχει στην εκκινηση.
    ديميتريس

  15. #14115
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κυριολεκτικα εγω, μια φορα το μηνα που μπαινω να κανω τις ενημερωσεις που υπαρχουν
    https://old.reddit.com/r/linuxmaster...nconveniences/

    #can_relate


    - - - Updated - - -

    Τι χαλασαν παλι οι ανικανοι και στην εκκινηση πρεπει να περιμενω 2-3 λεπτα για να μπω στο δικτυο? Το εικονιδιο στο tray μενει με το κυκλακι να γυριζει αυτα τα 2-3 λεπτα και μια φορα μου εβγαλε και το κοκκινο Χ. Την ιδια στιγμη, στο κεντρο δικτυου και κοινης χρησης βγαζει μονο ενα θαυμαστικο στη συνδεση του pc με το δικτυο, στο οποιο αν πατησω ξεκιναει την διαδικασια αντιμετωπισης προβληματων, και μεχρι να τελειωσει εχει ερθει το δικτυο και λεει οτι δεν βρηκε τιποτα κακο.

    Εχω σταθερη ip, με dns της google και το ipv6 απενεργοποιημενο, και απολυτως ΤΙΠΟΤΑ να τρεχει στην εκκινηση.
    Για άλλαξε καλώδιο και κλείσε και άνοιξε το router, αλλιώς κοιτάς για drivers για την κάρτα δικτύου

Σελ. 941 από 970 ΠρώτηΠρώτη ... 921931936939940941942943946951961 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Windows Vista: Διαθέσιμο το Service Pack 1 RTM
    Από kostas_pav στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 97
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-08, 00:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας