Σελ. 7 από 970 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 14549
  1. #91
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Αρκετά προβλήματα συνάντησα και εγώ με λίγο παραπλήσιο συνδυασμό
    Windows 7 7600 RTM x64
    Δικτυακός φάκελος με μερικές χιλιάδες φωτογραφίες σε windows server 2008 sp1
    ACDSee Pro Photo Manager 2.5
    kaspersky 8 Technical Preview for windows 7

    Εγώ σε αντίθεση με σένα θεώρησα μοναδικό υπεύθυνο των προβλημάτων το kaspersky το οποίο μετά απο μερικές εβδομάδες χρήσης και επαναλαμβανόμενων προβλημάτων αποφάσισα να απεγκαταστήσω και να δοκιμάσω το Microsoft Security Essentials Beta
    Τα προβλήματα όπως το αναγκαστικό hard reset υποχώρησαν αλλά δεν εξαλήφθηκαν
    Τώρα απλά κολλάνε τα παράθυρα στον windows explorer αλλά τουλάχιστον δεν χρειάζεται hard reset
    Βέβαια οι εκδόσεις και των δύο παραπάνω antivirus είναι beta οπότε θεωρώ αποδεκτά μέχρι ενός σημείου τα bag επιφυλάσσοντας την γνώμη μου για το λειτουργικό όταν βγουν οι τελικές εκδόσεις των προγραμμάτων

    Πάντως και η αρχική μου γνώμη για το λειτουργικό άρχισε να ξεθωριάζει
    Τα windows 7 ήρθαν απότομα όπως ένα τρακτέρ σε ένα χωράφι σηκώνοντας σκόνη καπνούς και βγάζοντας πολύ φασαρία, τώρα που έκατσε λίγο η σκόνη, διαλύθηκαν οι καπνοί και δεν έχει τόσο φασαρία μπορούμε να το παρατηρήσουμε καλύτερα
    Παρατηρώντας προσεκτικότερα λοιπόν θα μπορούσαμε να πούμε ότι η γρηγοράδα και η σταθερότητα που είδαμε στο λειτουργικό προφανώς οφειλόταν στην "φρέσκια" εγκατάσταση και χωρίς πληθώρα εγκατεστημένων προγραμμάτων, την ίδια εντύπωση γρηγοράδας και σταθερότητας θα πάρουμε σε οποιαδήποτε λειτουργικό κάνουμε clean install και δεν του βάλουμε πολλά προγράμματα

    Άποψή μου είναι οτι το νεαρό λειτουργικό ίσως πάσχει από μερικές παιδικές ασθένειες οι οποίες, όπως μας έχει συνηθίσει η microsft, διορθώνονται μετά το sp1 στα λειτουργικά της οπότε αν ζητάμε την πλήρη σταθερότητα στον υπολογιστή μας καλύτερα θα ήταν να παραμείνουμε σε ένα παλιότερο λειτουργικό

    Από την άλλη το παραπάνω συμπέρασμα δεν βγάζει κάποιο νόημα καθώς οι περισσότεροι από μας εδώ που είμαστε κολλημένοι με την τεχνολογία και ότι νεότερο κυκλοφορεί θα δεχτούμε μια μικρή υποχώρηση στην σταθερότητα αφού μας αρέσει να εξετάζουμε να προβληματιζόμαστε και να ψαχνόμαστε

  2. #92
    Εγγραφή
    14-11-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    4.272
    Downloads
    22
    Uploads
    2
    Ταχύτητα
    4359/750
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Netfaster iad
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 51.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prater Εμφάνιση μηνυμάτων
    σ ευχαριστώ για την απάντηση.
    εχω 2gb ram να βάλω αλλα 2? με στόχο καλύτερη λειτουργία των win 7 και εναν ssd αργότερα?
    Σε mb asus P5K, E8400 3,5ghz??
    Κοίτα αναλόγως τη χρήση, τα +2gb ram θα κάνουν από μικρή ως μεγάλη διαφορά. Επειδή όμως τα 2gb RAM είναι αρκετά φθηνά τώρα, ναι ενδείκνυται.

  3. #93
    Εγγραφή
    02-10-2006
    Περιοχή
    Μυστικη τοποθεσια
    Μηνύματα
    2.216
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Draytek Vigor 2700
    SNR / Attn
    18(dB) / 8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρκετά προβλήματα συνάντησα και εγώ με λίγο παραπλήσιο συνδυασμό
    Windows 7 7600 RTM x64
    Δικτυακός φάκελος με μερικές χιλιάδες φωτογραφίες σε windows server 2008 sp1
    ACDSee Pro Photo Manager 2.5
    kaspersky 8 Technical Preview for windows 7

    Εγώ σε αντίθεση με σένα θεώρησα μοναδικό υπεύθυνο των προβλημάτων το kaspersky το οποίο μετά απο μερικές εβδομάδες χρήσης και επαναλαμβανόμενων προβλημάτων αποφάσισα να απεγκαταστήσω και να δοκιμάσω το Microsoft Security Essentials Beta
    Τα προβλήματα όπως το αναγκαστικό hard reset υποχώρησαν αλλά δεν εξαλήφθηκαν
    Τώρα απλά κολλάνε τα παράθυρα στον windows explorer αλλά τουλάχιστον δεν χρειάζεται hard reset
    Βέβαια οι εκδόσεις και των δύο παραπάνω antivirus είναι beta οπότε θεωρώ αποδεκτά μέχρι ενός σημείου τα bag επιφυλάσσοντας την γνώμη μου για το λειτουργικό όταν βγουν οι τελικές εκδόσεις των προγραμμάτων

    Πάντως και η αρχική μου γνώμη για το λειτουργικό άρχισε να ξεθωριάζει
    Τα windows 7 ήρθαν απότομα όπως ένα τρακτέρ σε ένα χωράφι σηκώνοντας σκόνη καπνούς και βγάζοντας πολύ φασαρία, τώρα που έκατσε λίγο η σκόνη, διαλύθηκαν οι καπνοί και δεν έχει τόσο φασαρία μπορούμε να το παρατηρήσουμε καλύτερα
    Παρατηρώντας προσεκτικότερα λοιπόν θα μπορούσαμε να πούμε ότι η γρηγοράδα και η σταθερότητα που είδαμε στο λειτουργικό προφανώς οφειλόταν στην "φρέσκια" εγκατάσταση και χωρίς πληθώρα εγκατεστημένων προγραμμάτων, την ίδια εντύπωση γρηγοράδας και σταθερότητας θα πάρουμε σε οποιαδήποτε λειτουργικό κάνουμε clean install και δεν του βάλουμε πολλά προγράμματα

    Άποψή μου είναι οτι το νεαρό λειτουργικό ίσως πάσχει από μερικές παιδικές ασθένειες οι οποίες, όπως μας έχει συνηθίσει η microsft, διορθώνονται μετά το sp1 στα λειτουργικά της οπότε αν ζητάμε την πλήρη σταθερότητα στον υπολογιστή μας καλύτερα θα ήταν να παραμείνουμε σε ένα παλιότερο λειτουργικό

    Από την άλλη το παραπάνω συμπέρασμα δεν βγάζει κάποιο νόημα καθώς οι περισσότεροι από μας εδώ που είμαστε κολλημένοι με την τεχνολογία και ότι νεότερο κυκλοφορεί θα δεχτούμε μια μικρή υποχώρηση στην σταθερότητα αφού μας αρέσει να εξετάζουμε να προβληματιζόμαστε και να ψαχνόμαστε
    συμφωνω κατα γραμμα με ολα οσα λες.
    ειδικα δε με το kaspersky,μολις το επιβεβαιωσα τωρα.
    εκανα εδω και 2 ωρες 2 τεστ,ενα το πρωτο με τελειως απενεργοποιημενο το kaspersky.
    και ενα δευτερο με απενεργοποιημενη μονο την δυνατοτητα proactive defence

    και στις δυο περιπτωσεις η εργασια τελειωσε χωρις κανενα προβλημα,αρα ειναι ξεκαθαρο
    οτι φταιει το kaspersky και ειδικα το proactive defence.
    επισης ετσι αδειαζει αμεσως ο καδος ανακυκλωσης,και γιαυτο λοιπον το kaspersky ηταν υπευθυνο.

  4. #94
    Εγγραφή
    28-04-2009
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Μιλάμε για ένα λειτουργικό το οποίο δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα στην αγορά και το οποίο δεν το έχουμε ακόμα και σε μορφή επίσημη για download (βλέπε MSDN). Κάντε λίγο υπομονή...

  5. #95
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει την RTM πάνω από την RC? Υπάρχει επιλογή για αναβάθμιση άραγε? Φαντάζομαι πως όχι, αλλά τι προβλέπεται να συμβεί? χ64 είναι η εκδόσεις αν και δε νομίζω να παίζει κανέναν ρόλο.

  6. #96
    Το avatar του μέλους Hackerman
    Hackerman Guest
    Που την βρίσκουμε την RTM για να την κατεβάσουμε? Στο site των Windows δεν βρίσκω τίποτα...

  7. #97
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.625
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    H RTM δεν υπάρχει για download, διότι προ-πωλείται.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  8. #98
    Το avatar του μέλους Hackerman
    Hackerman Guest
    Δηλαδή, όσοι έχουν την RTM, την έχουν πάρει από μη-Microsoft πηγές?

    Άσχετο, αλλά τους έστειλα e-mail και μου είπαν ότι δεν είναι διαθέσιμη η προ-πώληση για την ελληνική έκδοση...

  9. #99
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από l_satsok Εμφάνιση μηνυμάτων
    ουτε φιλος σου ειμαι ουτε επιθυμω να γινω ουτε σου ειπα τιποτα καταμουτρα..ποιος εισαι; η microsoft?
    απλως ανεφερα ενα προβλημα που παρατηρησα.

    εκτος και αν απαγορευεται.

    σε παρακαλω προσεχε το υφος σου.
    Εύχομαι καταρχήν να μην είσαι τόσο μίζερος και οξύθυμος και εκτός interwebz γιατί πραγματικά είναι κρίμα, στεναχωριέμαι να είναι έτσι οποιοσδήποτε άνθρωπος.

    Είδα οτι έγραφες για το κρέμασμα που πάθαινε το Windows 7 PC σου με πολλά αρχεία και είχα ανησυχήσει γιατί και εγώ ορισμένες φορές θα χρειαστεί να επεξεργαστώ πολλά αρχεία ταυτόχρονα και με είχες βάλει σε υποψίες. Ξαφνικά προσθέτεις τον παράγοντα Kaspersky όμως, ενώ δεν το είχε αναφέρει πιο πριν παρα μόνο έλεγες φταίνε τα Windows 7 και στα Vista δεν στο κάνει αυτό. Γιαυτό σου έγραψα "κατάμουτρα", θέλοντας να πω πως δεν μας το έλεγες σε τόσα posts. Δεν είμαι καμία Microsoft αν και ένα μερίδιο των κερδών της δεν θα με χάλαγε (ξέρω οτι ο Ballmer διαβάζει adslgr.com και γιαυτό θίχτηκα, να τον κάνω να νιώσει οτι είμαι τρελός θαυμαστής των Windows και να μου δώσει μερίδιο του κέρδους της)


    Το "...για ένα λειτουργικό που δεν έχει κυκλοφορήσει.." που λέτε δεν ισχύει. RTM σημαίνει final. Στα δισκάκια στα καταστήματα τον Οκτώβριο ο ίδιος και ο αυτός κώδικας απείραχτος θα είναι
    OK boomer

  10. #100
    Εγγραφή
    02-10-2006
    Περιοχή
    Μυστικη τοποθεσια
    Μηνύματα
    2.216
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Draytek Vigor 2700
    SNR / Attn
    18(dB) / 8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    [OFFTOPIC]Εύχομαι καταρχήν να μην είσαι τόσο μίζερος και οξύθυμος και εκτός interwebz γιατί πραγματικά είναι κρίμα, στεναχωριέμαι να είναι έτσι οποιοσδήποτε άνθρωπος.

    ε καλα τωρα,μη στεναχωριεσαι τοσο πολυ για τους αλλους,μεχρι δω φτασανε τα δακρυα σου...

  11. #101
    Εγγραφή
    12-09-2003
    Περιοχή
    Seattle US
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.386
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ειρήνη παιδιά, δεν υπάρχει λόγος να ξεσπούμε τα νεύρα μας ο ένας στον άλλο.


    Χαιρετώ την ομήγυρη και τους καλούς φίλους με τους οποίους έχουμε καιρό να τα πούμε, ειδικά τον flamelab που από ότι φαίνεται "φυλά Θερμοπύλες" εδώ στο forum. Διαβάζοντας τα posts που έχασα, διαπιστώνω μια εγκατάλειψη του topic από τους περισσότερους. Δείγμα των καιρών, ύφεση μετά τον φόρτο του beta stage ή καλοκαιρινές διακοπές;
    SSB

  12. #102
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.625
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SSB Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειρήνη παιδιά, δεν υπάρχει λόγος να ξεσπάνουμε τα νεύρα μας ο ένας στον άλλο.


    Χαιρετώ την ομήγυρη και τους καλούς φίλους με τους οποίους έχουμε καιρό να τα πούμε, ειδικά τον flamelab που από ότι φαίνεται "φυλά Θερμοπύλες" εδώ στο forum. Διαβάζοντας τα posts που έχασα, διαπιστώνω μια εγκατάλειψη του topic από τους περισσότερους. Δείγμα των καιρών, ύφεση μετά τον φόρτο του beta stage ή καλοκαιρινές διακοπές;
    Ε, σταμάτησαν να βγαίνουν νέα builds, γι'αυτό
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  13. #103
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SSB Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειρήνη παιδιά, δεν υπάρχει λόγος να ξεσπούμε τα νεύρα μας ο ένας στον άλλο.


    Χαιρετώ την ομήγυρη και τους καλούς φίλους με τους οποίους έχουμε καιρό να τα πούμε, ειδικά τον flamelab που από ότι φαίνεται "φυλά Θερμοπύλες" εδώ στο forum. Διαβάζοντας τα posts που έχασα, διαπιστώνω μια εγκατάλειψη του topic από τους περισσότερους. Δείγμα των καιρών, ύφεση μετά τον φόρτο του beta stage ή καλοκαιρινές διακοπές;

    Αύγουστος!!!

  14. #104
    Εγγραφή
    12-09-2003
    Περιοχή
    Seattle US
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.386
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε, σταμάτησαν να βγαίνουν νέα builds, γι'αυτό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αύγουστος!!!
    Νάτοι σιγά - σιγά! Ευτυχώς γιατί αναρωτιώμουν τι έγινε και επικρατεί τόσο ησυχία στα πέριξ.
    Που είναι αλήθεια οι "κοντοχωριανοί" μου; Όλο το Χειμώνα και την Άνοιξη μου έταζαν ταβερνάκια και κρασάκια και τώρα που είμαι εδώ εξαφανίστηκαν όλοι στις παραλίες.
    SSB

  15. #105
    Εγγραφή
    05-08-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    1.733
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SSB Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νάτοι σιγά - σιγά! Ευτυχώς γιατί αναρωτιώμουν τι έγινε και επικρατεί τόσο ησυχία στα πέριξ.
    Που είναι αλήθεια οι "κοντοχωριανοί" μου; Όλο το Χειμώνα και την Άνοιξη μου έταζαν ταβερνάκια και κρασάκια και τώρα που είμαι εδώ εξαφανίστηκαν όλοι στις παραλίες.
    Επιτέλους ήρθες βρε θηρίο!!! Μαύρα μάτια κάναμε.
    Μπορεί να παίζουμε με τα κουβαδάκια μας στις παραλίες κύριε αλλά σε περιμένουμε με ανοιχτές αγκαλιές να τα πούμε και να τα πιούμε. Και αν δεν σου έδωσε κουβαδάκι η 'εταιρεία' έχω να σου δανείσω της κόρης μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος asm : 31-07-09 στις 22:32.

Σελ. 7 από 970 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Windows Vista: Διαθέσιμο το Service Pack 1 RTM
    Από kostas_pav στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 97
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-08, 00:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας