Σελ. 929 από 970 ΠρώτηΠρώτη ... 909919924927928929930931934939949 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 13.921-13.935 από 14549
  1. #13921
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από meletis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο γραφείο έχω Windows 7 Ultimate .
    Προμηθεύτηκα Usb για ψηφιακή υπογραφή ,και ακολούθησα τις οδηγίες.
    Με ενημέρωσε οτι έγινε με επιτυχία η εγκατάσταση πιστοιποιητικών μόνο με Internet Explorer 10 αλλά δεν μπορώ να υπογράψω.
    Η εταιρεία δεν μπορέι να με βοηθήσει καθώς λέει οτι είναι θέμα Software , έστειλα μήνυμα στην αρχή πιστοποιήσης ελληνικού δημοσίου αλλά σε γράφουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι..
    Δέν βγάζει κάποιο σφάλμα.
    Δοκίμασα το Adobe DC
    Δεν έχει αυτό να κάνει κάτι με τα windows 7, μήπως να το έκανες ένα νέο νήμα;
    Αυτός που θα πρέπει να σε βοηθήσει είναι η εταιρία που σου πούλησε το στικάκι

  2. #13922
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει αυτό να κάνει κάτι με τα windows 7, μήπως να το έκανες ένα νέο νήμα;
    Αυτός που θα πρέπει να σε βοηθήσει είναι η εταιρία που σου πούλησε το στικάκι
    Θα φτιάξω νέο θέμα.

  3. #13923
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.531
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αυτο στην εικονα εινια ο λογος για τον οποιο αρνουμαι να βαλω οποιοδηποτε antivirus οπως ελεγα καποτε εδω (και κατω)
    https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post6342226

    Ειναι το avast το οποιο βρηκε σαν μολυσμενο αρχειο ενα απο τα αρχεια του teamviewer, αυτο που δειχνει σε μια nag screen στο τελος καθε session, και το εβαλε σε καραντινα! Ευτυχως που ημουν μπροστα οταν συνεβει, γιατι ο χρηστης του σιγουρα θα ειχε πανικοβληθει και θα τα ειχε κανει χειροτερα.
    Το ιδιο antivirus, στο ιδιο συστημα, πριν λιγους μηνες, αφησε τη σαπιλα μιας γνωστης κ@λοσελιδας (uptodown, softonic κλπ) να εγκατασταθει κανονικα και να τρεχει οτι εχει στην εκκινηση. Αξιοπιστια... ΝΟΤ!
    Για να ακουσω τωρα για το ποσο αναγκαιο ειναι ενα antivirus και πως η ms κανει καλα που δεν επιτρεπει ενημερωσεις σε συστημα χωρις av....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 40863325_606408883090171_7308788621182500864_n.jpg  

    ديميتريس

  4. #13924
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο στην εικονα εινια ο λογος για τον οποιο αρνουμαι να βαλω οποιοδηποτε antivirus οπως ελεγα καποτε εδω (και κατω)
    https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post6342226

    Ειναι το avast το οποιο βρηκε σαν μολυσμενο αρχειο ενα απο τα αρχεια του teamviewer, αυτο που δειχνει σε μια nag screen στο τελος καθε session, και το εβαλε σε καραντινα! Ευτυχως που ημουν μπροστα οταν συνεβει, γιατι ο χρηστης του σιγουρα θα ειχε πανικοβληθει και θα τα ειχε κανει χειροτερα.
    Το ιδιο antivirus, στο ιδιο συστημα, πριν λιγους μηνες, αφησε τη σαπιλα μιας γνωστης κ@λοσελιδας (uptodown, softonic κλπ) να εγκατασταθει κανονικα και να τρεχει οτι εχει στην εκκινηση. Αξιοπιστια... ΝΟΤ!
    Για να ακουσω τωρα για το ποσο αναγκαιο ειναι ενα antivirus και πως η ms κανει καλα που δεν επιτρεπει ενημερωσεις σε συστημα χωρις av....

    το 7.hta δεν το πιάνει μόνο το avast, το πιάνουν και άλλοι, αυτό γιατί υπάρχει malware που κάνει χρήση αυτού ακριβώς του ονόματος, Δεν σε βλέπω να κάνεις παράπονα για το teamviewer που δεν το φτιάχνει.

  5. #13925
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.531
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν εχω το 7.hta καπου στο συστημα μου για να το ανεβασω στο virustotal και να τσεκαρω, και οτι βρηκα στο google δειχνει οτι μονο το avast το βγαζει σαν υποπτο, πχ
    https://forum.avast.com/index.php?topic=218031.0

    Επισης, νομιζω ξερεις την συμπαθεια μου για το teamviewer
    https://www.adslgr.com/forum/threads...-5-λεπτα!
    https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post6040995
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 04-09-18 στις 14:14.
    ديميتريس

  6. #13926
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    [QUOTE=jim_p;6446712]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχω το 7.hta καπου στο συστημα μου για να το ανεβασω στο virustotal και να τσεκαρω, και οτι βρηκα στο google δειχνει οτι μονο το avast το βγαζει σαν υποπτο, πχ
    https://forum.avast.com/index.php?topic=218031.0
    Το ψάχνεις σαν 7.hta, όχι σαν .hta για αυτο και δεν βρίσκεις άλλες αναφορές
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 12-09-18 στις 20:06. Αιτία: αφαιρεση special characters

  7. #13927
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.531
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ενα μεγαλο μπραβο στους αυτιστικους devs της ms! Μπραβο ΖΩΑ!

    Μετα την σημερινη ενημερωση, εχω spikes οταν κανω scroll ή οταν απλα κουναω το ποντικι μου στον chrome (69) και στον chromium (70), ακομα και σε κενη σελιδα. Και το καταλαβα επειδη ετυχε να εχω ανοιχτη τη μουσικη και να κανω scroll σε σχετικα βαρια σελιδα (rarbg), οποτε εκανε διακοπες. Ανοιξα το task manager και ειδα αυτο το χαλι. Το πρωτο spike, το μικρο, ειναι απο τον chromium με το ποντικι να κινειται σε κενη σελιδα και το δευτερο στον chrome με σκρολλαρισμα με τη ροδελα.

    Το συναντησε κανεις αλλος?
    Την ιδια στιγμη ειναι ανοιχτο το foobar που παιζει μουσικη και το teracopy που αντιγραφει κατι απο το δικτυο.


    ---edit
    Σε λινουξ, με chromium 69, opera 55 και firefox 62 κανενα απολυτως προβλημα, ευτυχως. Αντε να φτασει στο 30% το cpu usage στο scroll (τσεκαρισμενο στο htop).
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails spikes.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 12-09-18 στις 20:25.
    ديميتريس

  8. #13928
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα μεγαλο μπραβο στους αυτιστικους devs της ms! Μπραβο ΖΩΑ!

    Μετα την σημερινη ενημερωση, εχω spikes οταν κανω scroll ή οταν απλα κουναω το ποντικι μου στον chrome (69) και στον chromium (70), ακομα και σε κενη σελιδα. Και το καταλαβα επειδη ετυχε να εχω ανοιχτη τη μουσικη και να κανω scroll σε σχετικα βαρια σελιδα (rarbg), οποτε εκανε διακοπες. Ανοιξα το task manager και ειδα αυτο το χαλι. Το πρωτο spike, το μικρο, ειναι απο τον chromium με το ποντικι να κινειται σε κενη σελιδα και το δευτερο στον chrome με σκρολλαρισμα με τη ροδελα.

    Το συναντησε κανεις αλλος?
    Την ιδια στιγμη ειναι ανοιχτο το foobar που παιζει μουσικη και το teracopy που αντιγραφει κατι απο το δικτυο.


    ---edit
    Σε λινουξ, με chromium 69, opera 55 και firefox 62 κανενα απολυτως προβλημα, ευτυχως. Αντε να φτασει στο 30% το cpu usage στο scroll (τσεκαρισμενο στο htop).
    Ποιο από τα KB σου έκανε τη ζημιά; Restore point και γυρνάς πίσω. Πόσες φορές θα το γράψουμε ότι το Windows Update πρέπει πια να το έχουμε κλειστό σε όλες τις εκδόσεις Windows (7,8.1,10). Γιατί το εγκατέστησες αμέσως και δεν περίμενες μερικές ημέρες να δεις τι παίζει, στα γνωστά κανάλια πληροφόρησης, για το χάλι της σαβούρας των updates της MS? Είναι σε MS-DEFCON 2:Patch reliability is unclear. Unless you have an immediate, pressing need to install a specific patch, don't do it.

    Ούτε ποδόγυρος να ήταν. Μετά μας φταίει η MS. Τη δουλειά τους κάνουν. Τουλάχιστον κάποιο backup έχεις;
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  9. #13929
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.531
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Restore points δεν εχω, το εχουμε ξαναπει. Στο wu το εχω κλειστες τις αυτοματες ενημερωσεις για τους γνωστους λογους, και απλα παω καθε 2η Τεταρτη του μηνα που εχει ενημερωσεις και παταω check for updates κια οτι εχει το βαζω. ΟΛΕΣ τις ενημερωσεις ετσι τις κανω απο τοτε που εκλεισα το αυτοματο της υποθεσης και προβλημα δεν ειχα ποτε. Ουτε το διαστημα που περναγα τις preview (= "προεπισκοπιση ενημερωσης ταδε" στα ελληνικα) δεν ειχα τετοιο θεμα. Οποτε ναι, στο συγκεκριμενο προβλημα μου φταιει μονο η ms.

    Το να περιμενω μερικες μερες, μιας και περναω το 80% του χρονου μου στο λινουξ σημαινει "αν δεν το κανω σημερα, θα το κανω μετα απο 2-3 μερες που θα ξαναμπω windows ή θα το εχω ξεχασει?", οποτε το εκανα σημερα που μπηκα windows για κατι αλλο να τελειωνω.
    ديميتريس

  10. #13930
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα μεγαλο μπραβο στους αυτιστικους devs της ms! Μπραβο ΖΩΑ!

    Μετα την σημερινη ενημερωση, εχω spikes οταν κανω scroll ή οταν απλα κουναω το ποντικι μου στον chrome (69) και στον chromium (70), ακομα και σε κενη σελιδα. Και το καταλαβα επειδη ετυχε να εχω ανοιχτη τη μουσικη και να κανω scroll σε σχετικα βαρια σελιδα (rarbg), οποτε εκανε διακοπες. Ανοιξα το task manager και ειδα αυτο το χαλι. Το πρωτο spike, το μικρο, ειναι απο τον chromium με το ποντικι να κινειται σε κενη σελιδα και το δευτερο στον chrome με σκρολλαρισμα με τη ροδελα.

    Το συναντησε κανεις αλλος?
    Την ιδια στιγμη ειναι ανοιχτο το foobar που παιζει μουσικη και το teracopy που αντιγραφει κατι απο το δικτυο.


    ---edit
    Σε λινουξ, με chromium 69, opera 55 και firefox 62 κανενα απολυτως προβλημα, ευτυχως. Αντε να φτασει στο 30% το cpu usage στο scroll (τσεκαρισμενο στο htop).
    Που πας και εσυ με 2 cores?
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  11. #13931
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.531
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ναι αυτο φταιει η cpu. Γιατι θελω 4+ cores για να ακουω μουσικη και να ανοιξω 2-3 καρτελες. Ωραια λογικη...
    Στο λινουξ δεν εχει κανενα προβλημα, ουτε ειχα προβλημα 2,5 χρονια τωρα που εκανα φρεσκια εγκατασταση των 7.

    Να επισημανω οτι οι εφαρμογες που χρησιμοποιιουνται σε καθε λειτουργικο ειναι σχεδον ιδιες, δηλαδη για το foobar2000 των windows εχω το deadbeef στο λινουξ, chromium και στα 2 λειτουργικα αν και ο chromium στο λινουξ ειναι ιδια εκδοση με τον chrome των windows και για το teracopy εχω το ultracopier.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι σε MS-DEFCON 2:Patch reliability is unclear. Unless you have an immediate, pressing need to install a specific patch, don't do it.
    Αυτο εδω που το γραφει και το εχασα? Αν ισχυει εινια σαν να βγαινουν και να λενε "παιδια το quality control μας ειναι για τα σκουπιδια, προσεχτε τι βαζετε και μην μας εμπιστευεστε", γιατι μιλαμε για ενημερωσεις που βγαινουν μια φορα ΤΟ ΜΗΝΑ, οποτε επιβαλλεται να ειναι δοκιμασμενες.

    Παντως, οταν θα χρειαστει να ξαναβαλω τα windows απο την αρχη, εκτος απο το κομμενο wu, θα ψαχτω για τροπο που να περναει μονο τα security updates και οχι την σαβουρα των monthly rollups. Αν εχει καποιος καποια ιδεα ή καποιο δοκιμασμενο τροπο, ευχαριστως να χαλασω ενα vm να τον δοκιμασω και εγω. Αρκετα με τα πιθηκια της ms!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 12-09-18 στις 21:06.
    ديميتريس

  12. #13932
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αυτο φταιει η cpu. Γιατι θελω 4+ cores για να ακουω μουσικη και να ανοιξω 2-3 καρτελες. Ωραια λογικη...
    Στο λινουξ δεν εχει κανενα προβλημα, ουτε ειχα προβλημα 2,5 χρονια τωρα που εκανα φρεσκια εγκατασταση των 7.
    Γιατι το αλλο που λες βαρυ το rarbg?
    Τι βαρος εχει? κειμενακια βλεπω
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  13. #13933
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.635
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εγω βαζω μεχρι "sp2" και πολυ τους ειναι ...
    εκανα ενημερωσεις μεχρι καποια στιγμη ψαχνοντας μια λιστα , αλλα σταματησα να κανω ενημερωσεις και δεν εχει παρουσιαστει προβλημα
    αντε κανα framework να κανω update στις πιο προσφατες εκδοσεις , και αυτο , αφου παρουσιαστει η αναγκη .
    μερες ανοιχτο το πισι , βγαζω βαζω προγραμματα (309 στο add/remove και σιγουρα πανω απο 1000 διαφορετικα προγραμματα εχω τρεξει ) , σχεδον 3 χρονια εγκατασταση με καθημερινη χρηση . χωρις αντιστρατιβάιρους . και λειιτουργει χωρις προβληματα, αντε καμια φορα να ανεβασει κανα cpu καποια autostart δυκτιακη εφαρμογη απο αυτα τα προγραμματα που δοκιμαζω (οχι τιποτα ιδιαιτερο , δοκιμες κανω ψαχνοντας τι και πως ) , αλλα τις ψαχνω τις βρισκω και τις ακυρωνω απο αυτοματες .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  14. #13934
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κάνω όλα τα χρόνια όλες τις ενημερώσεις, ακόμη και τις προαιρετικές και δεν είχα ποτέ πρόβλημα, να αρχίσω να ανησυχώ;;

    Το μόνο πρόβλημα που είχε παρουσιαστεί ήταν με το ίδιο το WU που κόλλαγε και δεν έβρισκε ή δεν μπορούσε να κατεβάσει ενημερώσεις, αν θυμάμαι καλά ήταν όταν είχαν αρχίσει να γίνονται ενημερώσεις για τα 10αρια τότε που είχε ξεκινήσει η επίσημη διάθεση.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #13935
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.531
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι το αλλο που λες βαρυ το rarbg?
    Τι βαρος εχει? κειμενακια βλεπω
    Εδω παιζει να μην ηταν το rarbg, εχεις δικιο. Απλα εκει ημουν οταν παρατηρησα τα σπασιματα στον ηχο και ανοιξα μετα task manager να δω τα spikes.
    ديميتريس

Σελ. 929 από 970 ΠρώτηΠρώτη ... 909919924927928929930931934939949 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Windows Vista: Διαθέσιμο το Service Pack 1 RTM
    Από kostas_pav στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 97
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-08, 00:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας