Σελ. 906 από 970 ΠρώτηΠρώτη ... 886896901904905906907908911916926 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 13.576-13.590 από 14549
  1. #13576
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourkos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη τεχνικα δεν γνωριζω πολλα πως θα δω την καρτα ;

    η φαση ειναι οτι τωρα ειναι οκ ξανα κ με τρελενει

    Drivers εχουν περαστει
    με το speccy την δωρεάν έκδοση στην κατηγορία graphics βλέπεις ποια κάρτα έχεις
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  2. #13577
    Εγγραφή
    26-07-2005
    Περιοχή
    Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    692
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μπορεί να είναι και θέμα μνήμης

    Πόση Ram έχει ο υπολογιστής;
    Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι
    Το να γνωρίζεις τον εαυτό σου είναι δύσκολο, αλλά εύκολο να συμβουλεύεις τους άλλους

    Θαλής ο Μιλήσιος, 643-548 π.Χ., Αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος

  3. #13578
    Εγγραφή
    22-08-2007
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    466
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 12.0(dB)
    καλημερα . σε αυτο επειδη ειναι παλιο εχει ραμ 4 . Αλλα δεν εχω προγραμματα μεσα φουλ . Υπαρχουν μονο ( Chrome , Mozila , Opera , Malwarebytes , bitdefender , ccleaner , teamviewer ) . Το τρελεο που μου την δινει οτι πριν το παω για φορματ ετσι ηταν κατω η μπαρα τις τελευταιες μερες . Το παω στον φιλο το ανοιγουμε μια χαρα η μπαρα . Παω σπιτι το ανοιγω κομπλε η μπαρα . Κανω ενημερωσεις windows κανω μερικες επανεκινησεις για να γινει ενημερωση πχ λεμε 5 ( σε συνολο ) και απο τις 5 την μια φορα παλι χαλια η μπαρα κατω . Μια δλδ οκ μια χαλια . Πφφφφ
    Περσινά ξινά σταφύλια , φετινό γαμάτο τσίπουρο

  4. #13579
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Κάνε δεξι κλικ στην επιφάνεια εργασίας, επέλεξε Εξατομίκευση
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.jpg.jpg 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  12,6 KB 
ID: 182974

    Στο παράθυρο που θα ανοίξει πάτα το αλλαγή χρώματος
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1A.jpg 
Εμφανίσεις:  96 
Μέγεθος:  6,5 KB 
ID: 182976

    Και στο επόμενο παράθυρο δες αν είναι τσεκαρισμένο το "Ενεργοποίηση Διαφάνειας"

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1.jpg 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  9,5 KB 
ID: 182975

    Αν δεν είναι τσεκάρισε το και πες μου τι γίνεται.

    Αν θέλεις τρέξε και το SF_Diagnostic όπως αναφέρω στο λινκ
    κι ανέβασε το εδώ, μήπως κάποια διεργασία απενεργοποιεί το AERO.
    Για το πως θα τα ανεβάσεις δες το μήνυμα #4
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  5. #13580
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.892
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Η εμφάνιση στο γκρίζο στυλ τύπου Windows 9x πάντως μου κάνει περισσότερο για πρόβλημα στην υπηρεσία θεμάτων των Windows, παρά για θέμα driver ή ρυθμίσεων του aero. Ακόμα και οι βασικοί driver γραφικών είναι επαρκείς για να εμφανίσουν το απλό (όχι aero) θέμα. Μπορεί να έχει πρόβλημα μόνο η συγκεκριμένη υπηρεσία ή να καταρρέει το svchost που τη «φιλοξενεί». Όσες φορές έχει τύχει να τερματίσω το svchost επειδή έφτανε ο επεξεργαστής στο 100% λόγω Windows Update, πάντα παρατηρούσα ως παρενέργεια την επαναφορά του γκρίζου στυλ.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  6. #13581
    Εγγραφή
    26-07-2005
    Περιοχή
    Η πιο γλυκιά πατρίδα είναι η καρδιά!
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    692
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourkos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα . σε αυτο επειδη ειναι παλιο εχει ραμ 4 . Αλλα δεν εχω προγραμματα μεσα φουλ . Υπαρχουν μονο ( Chrome , Mozila , Opera , Malwarebytes , bitdefender , ccleaner , teamviewer ) . Το τρελεο που μου την δινει οτι πριν το παω για φορματ ετσι ηταν κατω η μπαρα τις τελευταιες μερες . Το παω στον φιλο το ανοιγουμε μια χαρα η μπαρα . Παω σπιτι το ανοιγω κομπλε η μπαρα . Κανω ενημερωσεις windows κανω μερικες επανεκινησεις για να γινει ενημερωση πχ λεμε 5 ( σε συνολο ) και απο τις 5 την μια φορα παλι χαλια η μπαρα κατω . Μια δλδ οκ μια χαλια . Πφφφφ
    4gb εννοείς; Για να μην μπερδευόμαστε, πάτα έναρξη, μετά δεξί κλικ στο Ο Υπολογιστής Μου και μετά ιδιότητες, πες μου τι γράφει εκεί ή ανέβασε μία εικόνα.
    Δύσκολον τον εαυτόν γνώναι, εύκολον τω άλλω υποτίθεσθαι
    Το να γνωρίζεις τον εαυτό σου είναι δύσκολο, αλλά εύκολο να συμβουλεύεις τους άλλους

    Θαλής ο Μιλήσιος, 643-548 π.Χ., Αρχαίος Έλληνας φιλόσοφος

  7. #13582
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.525
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καιρο εχω να τα παρω με αναπηριες κατασκευαστων. Να κοπουν τα χερια λοιπον σε οσους φτιαχνουν το uefi bios των λαπτοπ και τις λοιπες λειτουργιες του!
    Σε ενα hp με windows 7 και κλειστο το secure boot, θελω να τρεξω το hdsentinel απο το hirens για να βεβαιωθω αν ο δισκος του ειναι οντως για πεταμα. Το βαζω, ξεκιναει κανονικα, επιλεγω να το τρεξω και βγαζει αυτο στην εικονα. Θελει να κανει ενα ram drive 64MB και βρισκει μονο 640k και δεν προχωραει! Το δισκακι ειναι μια χαρα και μου εχει ξανατυχει το ιδιο πραγμα με την αναπηρια του uefi. Τι να κανω?
    Το δισκακι των windows 7, γιατι σκεφτομουν για chkdsk νωριτερα, δεν εκκινει. Οταν φορτωσει οτι εχει να φορτωσει στην αρχη, παει σε μια μαυρη οθονη με τον κερσορα στο κεντρο και μενει εκει.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails WP_20170505_002.jpg  

    ديميتريس

  8. #13583
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Update bios ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #13584
    Εγγραφή
    30-05-2009
    Μηνύματα
    19.486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    kbps 1.020 / 21.348
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καιρο εχω να τα παρω με αναπηριες κατασκευαστων. Να κοπουν τα χερια λοιπον σε οσους φτιαχνουν το uefi bios των λαπτοπ και τις λοιπες λειτουργιες του!
    Σε ενα hp με windows 7 και κλειστο το secure boot, θελω να τρεξω το hdsentinel απο το hirens για να βεβαιωθω αν ο δισκος του ειναι οντως για πεταμα. Το βαζω, ξεκιναει κανονικα, επιλεγω να το τρεξω και βγαζει αυτο στην εικονα. Θελει να κανει ενα ram drive 64MB και βρισκει μονο 640k και δεν προχωραει! Το δισκακι ειναι μια χαρα και μου εχει ξανατυχει το ιδιο πραγμα με την αναπηρια του uefi. Τι να κανω?
    Το δισκακι των windows 7, γιατι σκεφτομουν για chkdsk νωριτερα, δεν εκκινει. Οταν φορτωσει οτι εχει να φορτωσει στην αρχη, παει σε μια μαυρη οθονη με τον κερσορα στο κεντρο και μενει εκει.
    Aν και θα το δοκίμασες, σκέψη κάνω,αλλαγή του UEFI σε Legacy έκανες;
    ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ

  10. #13585
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.525
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @dimitri_ns
    Φαινεται να υπαρχειο νεοτερο bios (εχει f11 και η σελιδα λεει για f21), αλλα η ενημερωση του γινεται μεσα απο τα windows με εφαρμογη της hp...
    https://support.hp.com/gr-el/drivers...ook-pc/7609933

    @biggeo65
    Αν εννοεις αυτο που λεει legacy support, ναι την εχω ενεργη. Το περιεργο ειναι πως οταν παει να ξεκινησει απο το cd λεει "press any key to boot from cd rom..." με τα γραμματα "τυπου" uefi και μετα ξανα "press any key to boot from cd rom..." με αλλα γραμματα "τυπου" bios, ακριβως οπως ειναι στο pc μου. Αρα, το uefi δεν κλεινει εντελως. Επισης μενουν ενεργες οι επιλογες εκκινησης για το uefi και ειναι ανεξαρτητες απο του legacy.

    Ξαναλεω οτι το ιδιο ακριβως προβλημα ειχα και σε αλλο λαπτοπ που ηθελα να διαγνωσω προβλημα στο σκληρο, μονο που εκει το uefi γειωνε το δισκακι των 10 και για αυτο το λογο το γυρισα σε legacy support, προκειμενου να εκκινησει απο εκει.
    ديميتريس

  11. #13586
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Κάνε το update στο bios

    Σε πολλές περιπτώσεις

    1. Οι όποιοι drivers περαστήκανε μετά την αναβάθμιση του bios χωρίς προβλήματα

    2. Δεν ξέρω πόσο παλιό είναι το hp, αλλά οι πρώτες υλοποιήσεις uefi από τους κατασκευαστές ήτανε για κλάμματα (ακόμα και σε thinkpad). Κάποιες διορθώθηκαν με bios update.

    3. Δεν ξέρω πόσο παλιό είναι το dvd win7 που έχεις. Πολλοί έχοντας συνηθίσει τα φορματ, σβήνανε και τα uefi partitions. (επειδή δεν γνώριζαν τίποτα περί uefi). Με uefi only στο bios και dvd win7 χωρίς uefi, άντε στήστα

    ΥΓ Βάλε live cd να διαγνώσεις τον δίσκο, να βρείς την υγειά σου
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #13587
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.525
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πως θα το κανω update, οταν το utility για το update ειναι εφαρμογη για windows? Το λαπτοπ ειναι ~2 χρονων. Την ακριβη ηλικια του θα την μαθω οταν το παω στο eshop να δουνε αν το καλυπτει η εγγυηση.
    Το dvd των windows 7, και των windows 10 που ειπα για το αλλο λαπτοπ, ειναι απο iso κατεβασμενα απο την ms.Παρολο που δεν γνωριζω αν ειναι uefi "compatible", δεν φαινεται να δουλευουν με το uefi ενεργο. Και αντε να δεχτω οτι το συγκεκριμενο λαπτοπ ηρθε χωρις λειτουργικο. Το αλλο που ειχε windows 10 απο τη μανα του γιατι να μην εκκινει?

    Για να τσεκαρω το δισκο εκκινησα απο hirens αλλα δεν φοτωνει το hdsentinel (και κανενα αλλο dos προγραμμα που εχει) επειδη εινια uefi. Δες και στην εικονα που ανεβασα τι αναπηρια εχει.

    ---edit
    Το λαπτοπ αγοραστηκε τελη Σεπτεμβριου 2015.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 06-05-17 στις 09:36.
    ديميتريس

  13. #13588
    Εγγραφή
    22-08-2007
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    466
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 12.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hengeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    4gb εννοείς; Για να μην μπερδευόμαστε, πάτα έναρξη, μετά δεξί κλικ στο Ο Υπολογιστής Μου και μετά ιδιότητες, πες μου τι γράφει εκεί ή ανέβασε μία εικόνα.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  2017-05-06 12_31_06.png 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  76,9 KB 
ID: 182999

    biggeo65

    οκ θα το κανω κ αυτο καποια στιγμη σημερα με το SF_Diagnostic . Η Ενεργοποίηση Διαφάνειας ειναι οκ τσεκαρισμενη
    Περσινά ξινά σταφύλια , φετινό γαμάτο τσίπουρο

  14. #13589
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.635
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    εχω ενα προβληματακι με εγκατασταση των win7 χ64 , απο usb σε εναν νεο ssd σε εναν ryzen και μια B350M MORTAR ARCTIC , εκτος οτι δεν μου αναγνωριζει πληθος πληκτρολογιων και mouse και ενα flymouse κατα την διαδικασια εγκαταστασης (στο bios τα αναγνωριζει ) και πρεπει να βαλω ενα (ειτε πληκτρολογιο , ειτε ποντικι , αλλα ενα ομως ) με ανταπτορα σε μια ps2 θυρα που εχει η μητρικη . δεν βλεπει και εναν ssd δισκο ωστε να γινει η εγκατασταση .

    πρεπει να εχω ενα φλασακι , η και στο ιδιο το φλασακι καποια αρχεια drivers ;
    πως ειπαμε οτι τους περναμε πριν απο την εγκατασταση ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  15. #13590
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό είναι γνωστό πρόβλημα των 7 στις νέες μητρικές.

    Πήγαινε στα FAQs της Gigabyte για τις z270 μητρικές, πώς θα εγκαταστήσεις Windows 7 πάνω τους, και ξεκίνα να διαβάζεις από εκεί. Η διαδικασία είναι βασικά ίδια.

    http://www.gigabyte.com/Support/FAQ/3459
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος WAntilles : 06-05-17 στις 13:19.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

Σελ. 906 από 970 ΠρώτηΠρώτη ... 886896901904905906907908911916926 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Windows Vista: Διαθέσιμο το Service Pack 1 RTM
    Από kostas_pav στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 97
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-08, 00:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας