Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 44
  1. #1
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    1. Αγνοούμε πλήρως τα διάφορα "τεστ ταχύτητας". -> είναι πλήρως αναξιόπιστα.

    2. Κλείνουμε όλα τα προγράμματα p2p που πιθανώς να τρέχουν στο τοπικό μας δίκτυο, αφού πρώτα κάνουμε disconnect από τους servers τους.

    3. Βεβαιωνόμαστε ότι καμμία άλλη συσκευή στο τοπικό μας δίκτυο (υπολογιστής, VoiP ATA adapter κλπ.) δεν δημιουργεί ή προσελκύει internet traffic.

    4. Κοιτάμε ποιά IP έχει το router μας και την σημειώνουμε κάπου.

    5. Κάνουμε reset το router μας, μέχρι να πάρει καινούρια IP (μερικές φορές, ακόμα και απανωτές, ο ISP μας τυχαίνει και μας δίνει την ίδια IP). Ο λόγος που επιμένω σε αυτό, είναι ότι εάν πριν τρέχαμε p2p, θα λαμβάνουμε για κάποια επιπλέον λεπτά της ώρας αιτήσεις για upload από p2p δίκτυα -> άρα αυτές θα είναι επιπλέον κίνηση στη γραμμή που θα επηρρεάσει τη μέτρηση.

    6. Συνδεόμαστε σε έναν FTP server εσωτερικού (διότι το πρωτόκολλο FTP έχει πακέτα μεγάλου μεγέθους), εγνωσμένα επαρκούς bandwidth -> π.χ. ftp.ntua.gr -> και βάζουμε σε έναν download manager να κατεβαίνει 1 μόνο αρχείο, με 1 μόνο ταυτόχρονο connection. Το αρχείο να είναι αρκετά μεγάλο, τουλάχιστο 30-40 MB -> π.χ. το ISO μίας διανομής linux.

    7. Επαναλαμβάνουμε το βήμα 5 με επακριβώς τις ίδιες συνθήκες, αλλά αυτή τη φορά επιλέγουμε FTP server εξωτερικού εγνωσμένα επαρκούς bandwidth -> π.χ. κάποιο mirror σε Ευρώπη ή ΗΠΑ κάποιας περιζήτητης διανομής Linux (π.χ. Debian, Gentoo κλπ.).

    8. Ύστερα από 1 λεπτό περίπου που θα έχει γίνει η σύνδεση και η αίτηση για το αρχείο, παρατηρούμε από το interface του download manager πώς κυμαίνεται η στιγμιαία ταχύτητά μας μετρημένη σε KBytes/sec.

    9. Εάν είμαστε μέχρι και 4 KBytes/sec (8 για 1000άρα) κάτω από το ονομαστικό μας όριο (π.χ. για 384 -> 384/8 = 48 -> 48-4 -> 44 ΚΒytes/sec) είμαστε άριστα. Για Siemens-1 DSLAM, η διαφορά αυτή είναι μηδενική. Η διαφορά θα είναι επίσης μηδενική εάν έχουμε γραμμή DSL ανώτερης κλάσης από τη συνδρομή του ISP μας (π.χ. να έχουμε γραμμή 512 και συνδρομή 384). Εάν είμαστε μέχρι καί 4 KBytes/sec (8 για 1000άρα) πιο κάτω από τα όρια του βήματος 8, είμαστε πολύ καλά.

    10. Τα βήματα 5,6 και 7, καλό είναι να τα επαναλάβουμε και κάποια άλλη ώρα της ημέρας για να είμαστε σίγουροι ότι "ακραίες" (peak) τοπικές συνθήκες στον FTP server που επιλέξαμε, ή "ακραίες" (peak) ενδιάμεσες (πριν εισέλθει στο δίκτυο του ISP μας) συνθήκες, δεν αλλοιώνουν το αποτέλεσμα.

    11. Φυσικά δεν βλάπτει να επαναλάβουμε τα βήματα 5,6,7 και 10, με άλλους 2 (αντίστοιχα εσωτερικού-εξωτερικού) FTP servers, για να έχουμε το πλέον αξιόπιστο αποτέλεσμα.

    12. Για να κάνουμε πολύ εύκολα κάθε φορά αυτό το τεστ, όποια ώρα της ημέρας θέλουμε, μπορούμε τα 4 αυτά αρχεία που θα έχουμε επιλέξει για το τεστ, να τα σώσουμε (export) σαν text από τον download manager μας. Όποτε θέλουμε να επαναλάβουμε το τεστ, τα κάνουμε απλά import και ξεκινάμε νέα μέτρηση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος WAntilles : 02-11-06 στις 01:20.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  2. #2
    Εγγραφή
    02-01-2006
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    171
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΑΡΗΣ
    Router
    speedtouche
    Εγώ χρησιμοποιώ το πρόγραμμα NetPerSec με την διαδικασία που περιγράφεις , και μου δείχνει την τρέχουσα ,την μέση , και την maximum ταχύτητα για download και για upload. Με αυτό τον τρόπο είναι σωστή η μέτρηση;

  3. #3
    Εγγραφή
    13-10-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Κεντρο
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 11.5(dB)
    εγώ έχω το bit meter, κάνει ή η διαδικασία είναι standard ?

  4. #4
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    11549/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    ZyxelP660HW, Pirelli
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Το πρωτο πραγμα που θα πρει να εχουμε στο μυαλο μας ειναι οτι σημασια δεν εχει μονο ποσο μπορουμε να κατεβασουμε εμεις, αλλα και ποσο μπορει να ανεβασει αυτος απο τον οποιο λαμβανουμε τα δεδομενα... Οποτε καθε φορα που δεν κατεβαζουμε "τερμα" δεν φταιει οποσδηποτε η συνδεση μας.

    Συνεχιζουμε με το τι ΔΕΝ πρεπει να κανουμε οταν τεσταρουμε την συνδεση μας για να εξακριβωσουμε την μεγιστη ταχυτητα της
    1.Ολα μα ολα τα p2pοειδη κλεινουν (π.χ. emule, torrent, limewire και δεν συμαζευεται)
    2.Σταματαμε να περιηγουμεστε στο διαδυκτιο και δεν αφηνουμε βιντεακια η δεν ξερω γω τι αλλο να φορτωνουν για αργοτερα
    3.Καλον ειναι για μεγιστη ταχυτητα να κλεινουμε και τα antivirus που κανουν συνεχη ελεγχο σε οτι κατεβαζουμε (μετρημενο το avast κοβει περι τα 35kb/s στην γραμμη μου... οχι πολλα οταν μιλαμε για ταχυτητες της ταξεως των 1,36mb/s αλλα κατι κοβουν)
    4.Επουδενη δεν χρησιμοποιουμε τον ενσωματωμενο download manager του περιηγητη μας

    Παμε τωρα βημα βημα να κανουμε την πολυποθητη μετρηση:

    Βημα 1ο: Παμε σε αυτην την ιστοσελιδα http://www.freedownloadmanager.org/download.htm και κατεβαζουμε τον fdm και τον εγκαθηστουμε

    Βημα 2ο: Φροντιζουμε να ισχυουν τα 1,2,3 που υπαρχουν παραπανω (αν ειχαμε ανοιχτα p2pοειδη κανουμε ενα rr στο modem ετσι ωστε να αδεισει γρηγορα το nat του απο τις παμπολες συνδεσεις που εχουν ανοιχτες αυτα τα προγραμματα... ειδικα οσαν χρησιμοποιούν το kademlia δικτυο)

    Βημα 3ο: Παμε σε ενα δικτυακο τοπο ο οποιος γνωριζουμε οτι διαθετει τεραστιο upload και καλυπτει πληρος τις αναγκες μας, και φυσικα εχει κατι να κατεβασουμε. Προτεινομενα ειναι το ο δικτυακος τοπος των drivers της nvidia ( http://www.nvidia.com/object/winvista_x86_163.75.html ) καθως και ο προσωπικα αγαπημενος* ευρωπαϊκος ftp της ncsoft ( ftp://ftp.playtr.com/setup ) απο οπου και κατεβαζουμε δωρεαν (και "τερμα") τον client του νεου τους παιχνιδιου.

    Βημα 4ο: Με drag'n'drop πεταμε το link στο κουτακι του fdm και αρχιζουμε το κατεβασμα (επειδη το προγραμμα "κλειδωνει" τον χορο που χρειαζεται στον σκληρο πριν ξεκινισει να λαμβανει δεδομενα μπορει να υπαρξει μια μικρη καθυστεριση πριν ξεκινησουμε να κατεβαζουμε ειδικα οταν μιλαμε για τα 2.66gb του client του παιχνιδιου)

    Αφου ξεκινισει το κατεβασμα περιμενουμε λιγο να σταθεροποιηθει η ταχυτητα και μολις αυτο γινει... επιτελους γνωριζουμε ποια ειναι η μεγιστη ταχυτητα της συνδεσης μας



    Επισης ΔΕΝ ξεχναμε ποτε οτι οταν αφηνουμε τα προγραμματα που χρησιμοποιουμε (και κυριως τα p2pοειδη με τις απειρες συνδεσεις που ανοιγουν) να δεσμευουν ολο το upload της συνδεσης μας αυτο θα εχει ως επακολουθο τραγικη πτωση στο download μας ακομη και σε βαθμο που να μην μπορουμε να περιηγηθουμε στο διαδικτυο (αν προσεξετε στο screenshot παρακατω ενω κατεβαζω "τερμα" ανεβαζω κιολας, για τις αναγκες του κατεβασματος, με ρυθμο 32kb/s τον οποιο αν με καποιο limiter μειωσω θα μειωθει μαζι του και η ταχυτητα κατεβασματος). Επιπροσθετως τετοια αποτελεσματα μπορει να παρατηρησουμε (τι μπορει... σιγουρα) οταν αφηνουμε τα p2pοειδη να κανουν οσες συνδεσεις θελουν με αποτελεσμα να γονατιζουν το nat του router και μαζι το download μας.

    Τα δικα μου αποτελεσματα: http://www.adslgr.com/forum/attachme...1&d=1195327161
    Σημειωτεον το screenshot ειναι μετα την αναβαθμιση της γραμμης μου, δηλαδη με συνγχρονισμο στα 15227


    *Αγαπημενο για τους εξης λογους: Καταλαβαινω τι θα πει 10mbit/s, μια ταχητυτα που εμοιαζε ονειρο απατηλο πριν 1 χρονο, και εχω πολυ περισσοτερη ωρα στην διαθεση μου να το κοιταω και να ευχαριστιεμαι την ταχυτητα

    Περιμενω σχολια καθως και τις δικες σας screenshot
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails etCa.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sanidas : 18-11-07 στις 05:05.

  5. #5
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Π.Φάληρο
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    19
    Uploads
    3
    Τύπος
    ADSL Tellas Shared
    Ταχύτητα
    19996/1023
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    Speedstream 4200
    SNR / Attn
    10(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    6. Συνδεόμαστε σε έναν FTP server εσωτερικού (διότι το πρωτόκολλο FTP έχει πακέτα μεγάλου μεγέθους), εγνωσμένα επαρκούς bandwidth -> π.χ. ftp.ntua.gr -> και βάζουμε σε έναν download manager να κατεβαίνει 1 μόνο αρχείο, με 1 μόνο ταυτόχρονο connection. Το αρχείο να είναι αρκετά μεγάλο, τουλάχιστο 30-40 MB -> π.χ. το ISO μίας διανομής linux.
    Επίτρεψε μου να διαφωνίσω εδώ σε αυτό που λες για μόνο 1 ταυτόχρονο connection. Με ένα μόνο connection είναι ΠΟΛΥ πιθανό να πάρεις download πολύ κάτω από αυτό που θα έπιανε η γραμμή σου, άρα να την υπο-μετρήσεις. Γιαυτό καλό είνα να δοκιμάσεις και περισσότερα connections ώστε να είσαι 100% σίγουρος. Eιδικά σήμερα όπου οι γραμμές δεν είναι 384 αλλά της τάξεως αρκετών mbit.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    9. Εάν είμαστε μέχρι και 4 KBytes/sec (8 για 1000άρα) κάτω από το ονομαστικό μας όριο (π.χ. για 384 -> 384/8 = 48 -> 48-4 -> 44 ΚΒytes/sec) είμαστε άριστα. Για Siemens-1 DSLAM, η διαφορά αυτή είναι μηδενική. Η διαφορά θα είναι επίσης μηδενική εάν έχουμε γραμμή DSL ανώτερης κλάσης από τη συνδρομή του ISP μας (π.χ. να έχουμε γραμμή 512 και συνδρομή 384). Εάν είμαστε μέχρι καί 4 KBytes/sec (8 για 1000άρα) πιο κάτω από τα όρια του βήματος 8, είμαστε πολύ καλά.
    Στην χιλιάρα δεν χάνουμε μόνο 8kb/s, αλλά γύρω στα 19-20kb/s ανάλογα με το PPPoA,E
    Δεν πιάνουμε ποτέ το θεωρητικό 100% της σύνδεσης (ένα 15% περίπου χάνεται σε headpackets ανάλογα με PPPoA,E)
    -http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=14986
    -http://adslgr.com/forum/showthread.php?t=4537

    ----------------------------------------------------------------------------------------
    ->POLL: Θα θέλατε να επιστρέψουμε στη Δραχμή? To Blog or not to Blog

  6. #6
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.761
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ntsili Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίτρεψε μου να διαφωνίσω εδώ σε αυτό που λες για μόνο 1 ταυτόχρονο connection. Με ένα μόνο connection είναι ΠΟΛΥ πιθανό να πάρεις download πολύ κάτω από αυτό που θα έπιανε η γραμμή σου, άρα να την υπο-μετρήσεις. Γιαυτό καλό είνα να δοκιμάσεις και περισσότερα connections ώστε να είσαι 100% σίγουρος. Eιδικά σήμερα όπου οι γραμμές δεν είναι 384 αλλά της τάξεως αρκετών mbit.
    Συμφωνώ μαζί σου, βέβαια το άρθρο είναι παλαιότερο των πρόσφατων εξελίξεων και ο συγκεκριμένος χρήστης δεν έχει σύνδεση αρκετών Mbps για να δοκιμάσει.

  7. #7
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Με τελευταία μέτρηση της ταχύτητάς μου πριν από λίγο διαπίστωσα ότι από ntua.gr και nvdia.com και από ati.com χρειάστηκα περίπου 15 συνδέσεις για να φτάσω το μέγιστο στην γραμμή μου 1.3-1.5 MB/s. Εννοείται ότι κατέβαζα μεγάλα αρχεία >40 MB και για 5 περίπου λεπτά η ταχύτητα παρέμενε σταθερή.

  8. #8
    Εγγραφή
    09-08-2003
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    CGA5720S/TE
    SNR / Attn
    9(dB) / 29(dB)
    Το Free Download Manager που αναφέρει ο φίλος σανίδας είναι καταπληκτικο και το προτεινω και εγω σε οσους θελουν να εκμεταλευτουν πληρως τη συνδεση τους !
    Το συγκεκριμένο δωρεαν προγραμματακι χρησιμοποιεί τουλαχιστον 20 connections (πολυ σωστη η παρατηρηση του φιλου ντσιλι) για καθε αρχειο και κατεβαζει σφαίρα !
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gatoulis : 08-01-08 στις 01:15.

  9. #9
    Εγγραφή
    09-01-2008
    Περιοχή
    Θεσ/νικη - Φάληρο γειτονία..
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    BaudTek & SpeedTouch 530i
    SNR / Attn
    29.1(dB) / 10.0(dB)

  10. #10
    Εγγραφή
    20-09-2006
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    ))))))))))))))))))))))

  11. #11
    Εγγραφή
    20-01-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    HOL - Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
    Router
    Siemens SL2-141
    SNR / Attn
    6.3(dB) / 19.0(dB)
    Πολύ καλό το fdm σε μεμονωμένα αρχεία , έπιασα ταχύτητα μέχρι και 2000 kb/sec αλλά θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορώ να του βάζω πολλά link ταυτόχρονα ( πχ 40) καθώς εχω premium sto rapidshare και με το rapget κατεβάζει με 500-600 kb/sec ενώ με αυτό έπιασα μέχρι και 1200 kb/sec.

    Ευχαριστώ.

  12. #12
    Εγγραφή
    20-01-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    HOL - Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
    Router
    Siemens SL2-141
    SNR / Attn
    6.3(dB) / 19.0(dB)
    Ενα δειγμα απο την ταχυτητα μου
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails internet speed.JPG  


  13. #13
    Εγγραφή
    09-08-2003
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    CGA5720S/TE
    SNR / Attn
    9(dB) / 29(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giannisdrama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλό το fdm σε μεμονωμένα αρχεία , έπιασα ταχύτητα μέχρι και 2000 kb/sec αλλά θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορώ να του βάζω πολλά link ταυτόχρονα ( πχ 40) καθώς εχω premium sto rapidshare και με το rapget κατεβάζει με 500-600 kb/sec ενώ με αυτό έπιασα μέχρι και 1200 kb/sec.

    Ευχαριστώ.
    Χρειαζεσαι το plugin flashgot !
    Κοιτα στο http://flashgot.net/

  14. #14
    Εγγραφή
    04-02-2008
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    thomson
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΕΧΩ ΤΗΝ 1ΜΒ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΖΩ!ΑΝΕΒΑΖΩ!ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ; ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΤΡΩ ΤΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ , ΔΩΡΕΑΝ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  15. #15
    Εγγραφή
    16-06-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Καλησπέρα και από μένα. Έκανα το συγκεκριμένο τεστ και μου βγάζει αποτέλεσμα 700 kb/s
    Θεωρητικά έχω 24Mbps από HOL..Nα ανησυχώ? Δε θα έπρεπε να κατεβάζω με 19000kb/s?
    Αφού έχω attenuation 21..

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μετρηση ταχυτητας
    Από nikolakis1984 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-11, 02:38
  2. Μέτρηση ταχύτητας
    Από kominos trifonas στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-08, 15:00
  3. Μέτρηση ταχύτητας ΟΝ
    Από ollram στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-07, 22:29
  4. Μετρηση ταχυτητας
    Από George978 στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-07, 14:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας