Σελ. 267 από 458 ΠρώτηΠρώτη ... 247257262265266267268269272277287 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.991-4.005 από 6858
  1. #3991
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περπατήστε βρε και λίγο

    Άσχετο, ξέρει κανείς κανένα καφέ στο κέντρο ή και τριγύρω που να έχει γρήγορο wifi;
    έχει ένα στην Καρόλου Ντηλ με Ερμού! ΟΤΕ γράφει απ' εξω!
    Δυστυχώς δεν έχω κάποιο κατά νου αλλά ειλικρινά τι θέλεις να κατεβάσεις και χρειάζεαι "πραγματικά" γρήγορη σύνδεση?

  2. #3992
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχει ένα στην Καρόλου Ντηλ με Ερμού! ΟΤΕ γράφει απ' εξω!
    Δυστυχώς δεν έχω κάποιο κατά νου αλλά ειλικρινά τι θέλεις να κατεβάσεις και χρειάζεαι "πραγματικά" γρήγορη σύνδεση?
    Αυτό είναι καφενείο, δεν είναι καφέ
    Για να κατεβάσω κάθομαι και σπίτι, έχω 100/10
    Για δουλίτσα θέλω να πάω.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  3. #3993
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστευω πως αν αφαιρεσουν το 1€ του ξεκλειδωματος και απλα πληρωνεις για οσο το χρησιμοποιείς πως θα ειναι συμφερον για καποιες περιοχες.
    Μεγαρο -λευκος πυργος ειναι 8 λεπτα οποτε θα βγαινει 1,20€ η διαδρομη, γιατι σε ωρες αιχμης το να περιμενεις το λεωφορειο στην Ολγας ειναι σκοτωμα
    Ισχύει αλλά δε πιστεύω να το κάνουν.. Εγώ γενικά περπατάω πολύ αλλά δε χρειάζομαι και λεωφορείο για το σπίτι καθώς μένω αρκετά ανατολικά.. Σε πολλές περιπτώσεις φυσικά με τα λεωφορεία το έκανα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι καφενείο, δεν είναι καφέ
    Για να κατεβάσω κάθομαι και σπίτι, έχω 100/10
    Για δουλίτσα θέλω να πάω.
    Αν σε φέρνει ο δρόμος σου ανατολικά έχω να προτείνω ένα (1)

    Είναι ίσως το μόνο καφέ που ξέρω που έχει βάλει 100ρα
    VAMOS ARIS

  4. #3994
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.689
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περπατήστε βρε και λίγο

    Άσχετο, ξέρει κανείς κανένα καφέ στο κέντρο ή και τριγύρω που να έχει γρήγορο wifi;
    Μες την εβδομαδα ηθελα να παω γρηγορα στο δημαρχειο και επειδη θα εκλεινε, με εξυπηρετησε αφανταστα το σκουτερακι. Ειναι παντου τα σκασμενα!!
    Οσον αφορα για ιντερνετ καφε, πισω απ τον ΟΤΕ εχει ενα Battle grounds.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εεε όχι και ίδια. Είναι σαν να συγκρίνεις παιδικό ποδηλατάκι με κανονική μηχανή κια να τα βγάζεις και στο δρόμο
    Αν ειναι να μη προσεχεις, ειτε πατινι εχεις, ειτε μηχανη, η ζημια θα γινει. Αυτο ειναι το point μου!

  5. #3995
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Νέο ωράριο φορτοεκφόρτωσης στο κέντρο της πόλης,

    Αυτά είναι τα καλά του να μην κατεβαίνει η ίδια διοίκηση υποψήφια για τις δημοτικές
    Κάπου αλλού διάβασα ότι η Δημοτική Αστυνομία έκοψε 50% περισσότερες κλήσεις το '18 σε σχέση με το '17. Εύχομαι του χρόνου να έχουμε 100% αύξηση αν και φοβάμαι πως με τη νέα διοίκηση (όποια κι αν είναι αυτή) μπορεί πάλι το σύστημα παρακαρίσματος να αλλάξει.

    1. Σε όλο τον δήμο Θεσσαλονίκης θα επιτρέπεται η φορτοεκφόρτωση φορτηγών οχημάτων ωφέλιμου φορτίου μέχρι 8 τόνους κατά τις εξής μέρες και ώρες: Δευτέρα έως Παρασκευή από 8:30μ.μ έως 8:30π.μ. της επομένης Σαββατοκύριακα από 5:00μ.μ. του Σαββάτου έως 8:30π.μ. της Δευτέρας. Αργίες ελεύθερα

    2. Σε όλο τον δήμο Θεσσαλονίκης θα επιτρέπεται η φορτοεκφόρτωση ανεξαρτήτως ωραρίου και μόνο στις ειδικά διαμορφωμένες θέσεις φορτοεκφόρτωσης οχημάτων ωφέλιμου φορτίου έως 1,5 τόνο.

    3. Ειδικά στο κέντρο της πόλης που περικλείεται μεταξύ των οδών Αγ. Δημητρίου, Κ. Δημητρίου, Δωδεκανήσου, Σαλαμίνος, Κουντουριώτη, Λεωφ. Νίκης, Ν. Γερμανού, Αγγελάκη, Εθν. Αμύνης και Αγ. Δημητρίου θα απαγορεύεται η διέλευση φορτηγών οχημάτων άνω του 1.5 τόνου κατά τις εξής μέρες και ώρες: Δευτέρα έως Παρασκευή από 8:30π.μ. έως 8:30μ.μ. και Σαββατοκύριακα από 8:30π.μ. έως 5:00μ.μ του Σαββάτου

    4. Για τις ειδικές λωρίδες λεωφορείων, εξακολουθεί να ισχύει η απαγόρευση φορτοεκφόρτωσης κατά τις ώρες λειτουργίας τους.

    5. Για τους περισσότερους πεζόδρομους του ιστορικού κέντρου το ωράριο φορτοεκφόρτωσης θα είναι 6:30 έως 8:30 πμ. Θα τοποθετηθεί ειδική σήμανση σε κάθε πεζόδρομο, σύμφωνα με το γενικό κανονισμό λειτουργίας πεζοδρόμων

    6. Στις παραδοσιακές αγορές Καπάνι και Βατικιώτη το ωράριο φορτοεκφόρτωσης θα είναι 2:30 έως 8:30 πμ.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  6. #3996
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νέο ωράριο φορτοεκφόρτωσης στο κέντρο της πόλης,

    Αυτά είναι τα καλά του να μην κατεβαίνει η ίδια διοίκηση υποψήφια για τις δημοτικές
    Κάπου αλλού διάβασα ότι η Δημοτική Αστυνομία έκοψε 50% περισσότερες κλήσεις το '18 σε σχέση με το '17. Εύχομαι του χρόνου να έχουμε 100% αύξηση αν και φοβάμαι πως με τη νέα διοίκηση (όποια κι αν είναι αυτή) μπορεί πάλι το σύστημα παρακαρίσματος να αλλάξει.
    Τα διάβασα και νομίζω πως είναι οι κανόνες απο κάποιο παράλληλο σύμπαν, όχι για το δικό μας
    Ειδικά αυτό με τις λωρίδες των λεωφορείων.

    Οσούς κανόνες και να βάλουν, αν δεν υπάρχει επιβολή την ίδια τρύπα στο νερό θα κάνουνε

  7. #3997
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.689
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Απαγορευση διελευσης των οχηματων ανω του 1,5 τονου;;;; Αχαχαχα!!!

  8. #3998
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα διάβασα και νομίζω πως είναι οι κανόνες απο κάποιο παράλληλο σύμπαν, όχι για το δικό μας
    Ειδικά αυτό με τις λωρίδες των λεωφορείων.

    Οσούς κανόνες και να βάλουν, αν δεν υπάρχει επιβολή την ίδια τρύπα στο νερό θα κάνουνε
    Εννοείται ότι χωρίς αύξηση στις περιπολίες δεν θα έχει νόημα. Και η ευρηματικότητα του έλληνα χτυπάει νέα ύψη όταν προσπαθεί να κάμψει τους κανόνες.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  9. #3999
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νέο ωράριο φορτοεκφόρτωσης στο κέντρο της πόλης,

    Αυτά είναι τα καλά του να μην κατεβαίνει η ίδια διοίκηση υποψήφια για τις δημοτικές
    Κάπου αλλού διάβασα ότι η Δημοτική Αστυνομία έκοψε 50% περισσότερες κλήσεις το '18 σε σχέση με το '17. Εύχομαι του χρόνου να έχουμε 100% αύξηση αν και φοβάμαι πως με τη νέα διοίκηση (όποια κι αν είναι αυτή) μπορεί πάλι το σύστημα παρακαρίσματος να αλλάξει.
    δεν υπαρχει γιατρεια σε αυτο.χθες στις 4 περιπου βρισκομαι προξενου κορομηλα για καφε.ειδα τουλαχιστον 4-5 ιδιοκτητες αυτοκινητων να βγαινουν μολις επεσε συρμα για τη δημοτικη αστυνομια.ο ενας δεν εβρισκε περιπτερο.ο αλλος φευγω φευγω.και φυσικα η αστυνομικος χαριζε τις κλησεις.

    το σωστο ειναι,ναι καταλαβαινω,αλλα παρε την κληση σου να δουμε αν θα το ξανακανεις μετα.δυστυχως υπαρχει μεγαλη ανοχη και κοσμος προθυμος να πληρωσει δεν βρισκει παρκινγ
    VAMOS ARIS

  10. #4000
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Εγώ θα έλεγα να χαρίσει την κλήση, αλλά να κρατήσει τον αριθμό κυκλοφορίας και να ξαναπεράσει μετά από πχ 20 λεπτά. Αν τα ίδια αυτοκίνητα είναι εκεί (που συνήθως αυτό κάνουν, έναν μεγάλο κύκλο μέχρι να φύγει η αστυνομία) τότε κλήση χωρίς μα και μου.
    Ανυπόγραφος

  11. #4001
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα έλεγα να χαρίσει την κλήση, αλλά να κρατήσει τον αριθμό κυκλοφορίας και να ξαναπεράσει μετά από πχ 20 λεπτά. Αν τα ίδια αυτοκίνητα είναι εκεί (που συνήθως αυτό κάνουν, έναν μεγάλο κύκλο μέχρι να φύγει η αστυνομία) τότε κλήση χωρίς μα και μου.
    Το πρόβλημα είναι ότι τα δρομολόγια των δημοτικόμπατσων δεν είναι τυχαία αλλά προγραμματισμένα, σχεδόν σαν ρολόι. Οπότε και ο κόσμος τα μαθαίνει και προσαρμόζεται ανάλογα.
    Έχουμε δρόμο ακόμα
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  12. #4002
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα έλεγα να χαρίσει την κλήση, αλλά να κρατήσει τον αριθμό κυκλοφορίας και να ξαναπεράσει μετά από πχ 20 λεπτά. Αν τα ίδια αυτοκίνητα είναι εκεί (που συνήθως αυτό κάνουν, έναν μεγάλο κύκλο μέχρι να φύγει η αστυνομία) τότε κλήση χωρίς μα και μου.
    και αυτο πολυ καλο,μεση λυση θα ελεγα,αλλα δε το βλεπω να γινεται...
    VAMOS ARIS

  13. #4003
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    και αυτο πολυ καλο,μεση λυση θα ελεγα,αλλα δε το βλεπω να γινεται...
    Είχα κάνει κάτι αντίστοιχο παλιότερα, αλλά με Τροχαία:
    Στο ισόγειο της πολυκατοικίας που έμενα τότε ήταν το στούντιο ενός ραδιοφωνικού σταθμού (της κακιάς ώρας). Ο @#*€##!? ιδιοκτήτης πάρκαρε συνέχεια τη μερσεντέ του πάνω στο πεζοδρόμιο κλείνοντάς το ολοκλήρο. Μια μέρα το έβαλε έτσι που έκλεινε και τη μισή είσοδο. Κάλεσα την τροχαία, ήρθε σχετικά σύντομα, δεν ξέρω τι του είπαν, έφυγε (μαρσάροντας άγρια), έκανε δύο κύκλους μέχρι να φύγει η τροχαία και πάρκαρε ξανά στο ίδιο σημείο. Ξανακάλεσα την τροχαία, τους μπρίζωσα και λίγο (ο απαράδεκτος σας κοροϊδεύει, σας δουλεύει και γελάει μαζί σας ) και σε μερικά λεπτά ήρθαν ξανά οι ίδιοι. Ε, δεν μπορείς να φανταστείς το πανηγύρι με τις φωνές και πόσο τσαντισμένοι ήταν οι τροχαίοι...

  14. #4004
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  15. #4005
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα κάνει κάτι αντίστοιχο παλιότερα, αλλά με Τροχαία:
    Στο ισόγειο της πολυκατοικίας που έμενα τότε ήταν το στούντιο ενός ραδιοφωνικού σταθμού (της κακιάς ώρας). Ο @#*€##!? ιδιοκτήτης πάρκαρε συνέχεια τη μερσεντέ του πάνω στο πεζοδρόμιο κλείνοντάς το ολοκλήρο. Μια μέρα το έβαλε έτσι που έκλεινε και τη μισή είσοδο. Κάλεσα την τροχαία, ήρθε σχετικά σύντομα, δεν ξέρω τι του είπαν, έφυγε (μαρσάροντας άγρια), έκανε δύο κύκλους μέχρι να φύγει η τροχαία και πάρκαρε ξανά στο ίδιο σημείο. Ξανακάλεσα την τροχαία, τους μπρίζωσα και λίγο (ο απαράδεκτος σας κοροϊδεύει, σας δουλεύει και γελάει μαζί σας ) και σε μερικά λεπτά ήρθαν ξανά οι ίδιοι. Ε, δεν μπορείς να φανταστείς το πανηγύρι με τις φωνές και πόσο τσαντισμένοι ήταν οι τροχαίοι...
    τον εγραψαν?αυτο μετραει..η ανοχη ειναι μεγαλη..

    δε θα ξεχασω διαβαζα ενα ρεπορταζ που γυρνουσε ενας τον κοσμο με μηχανη.ειναι λοιπον στην κοπακαμπανα και σταματαει στην ακρη του δρομου που εχει εναν τροχαιο να τον ρωτησει πως παει στο ταδε μερος.ευγενεστατος ο αστυνομικος του εξηγει απο δω απο κει κτλ..λεει ευχαριστω πολυ ο δικος μας και παει να φυγει,του λεει περιμενε μισο λεπτο.Του δινει την κλησουλα του που σταματησε εκει και συνεχισε κυριος...

    αλλο ακρο βεβαια,αλλα ειναι η μονη λυση για το προβλημα παρκαρισματος
    VAMOS ARIS

Σελ. 267 από 458 ΠρώτηΠρώτη ... 247257262265266267268269272277287 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τα νέα των SSD
    Από skel στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 967
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-23, 23:23
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-16, 12:10
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-16, 11:04
  4. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-16, 01:24
  5. Παράπονα για ιούς σε android tablet
    Από JHRoss στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-15, 22:19

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας