Σελ. 327 από 458 ΠρώτηΠρώτη ... 307317322325326327328329332337347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.891-4.905 από 6859
  1. #4891
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να εκφράσω (μάλλον θα έχει αναφερθεί ξανά) το κλασικό παράπονο μου.. Χαρτάκι με τηλέφωνο όταν διπλό παρκάρει κάποιος.. είναι εδώ και μισή ώρα από κάτω μια κοπέλα και κορνάρει επειδή την έχουν κλείσει και δεν έχουν αφήσει ένα τηλέφωνο. Η τροχαία άφαντη και άκουσα στο τηλέφωνο να λέει σε άλλον πως της είπαν πως σεψ 1 ώρα και αν θα έρθει. Φυσικά άφαντοι.

    Εντωμεταξύ σκίζω τα ρούχα μου πως είναι μόνιμος κάτοικος και τον πήρε ο ύπνος.
    Μόνιμος κάτοικος και δεν άφησε τηλέφωνο; Δύσκολα.
    Το σπιτάκι του μέσα
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  2. #4892
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.449
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να εκφράσω (μάλλον θα έχει αναφερθεί ξανά) το κλασικό παράπονο μου.. Χαρτάκι με τηλέφωνο όταν διπλό παρκάρει κάποιος.. είναι εδώ και μισή ώρα από κάτω μια κοπέλα και κορνάρει επειδή την έχουν κλείσει και δεν έχουν αφήσει ένα τηλέφωνο. Η τροχαία άφαντη και άκουσα στο τηλέφωνο να λέει σε άλλον πως της είπαν πως σεψ 1 ώρα και αν θα έρθει. Φυσικά άφαντοι.

    Εντωμεταξύ σκίζω τα ρούχα μου πως είναι μόνιμος κάτοικος και τον πήρε ο ύπνος.
    Βάζεις πρώτη, του δίνεις μια καλή, του το πετάς στον δρόμο, φεύγεις κύριος και έρχεται και η τροχαία να του το μαζέψει γιατί θα χει μπλοκάρει τον δρόμο

    Χαλάλι ο προφυλακτήρας. Δεν θα αργήσει η στιγμή που θα το κάνω πράξη, τόσες φορές που μου το χουν κάνει αυτό

  3. #4893
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.689
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Εντωμεταξύ, κάπου θα πήγε η κοπέλα και μετά ξαναήρθε, όποτε επειδή είχε φύγει και ο μπροστινός και ο πίσω της, έτσι έφυγε. Η τροχαία ούτε που ήρθε. Σε κάποια φάση το διπλοπαρκαρισμένα ήταν μέσα στη μέση επειδή είχαν αδειάσει οι θέσεις δίπλα του..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνιμος κάτοικος και δεν άφησε τηλέφωνο; Δύσκολα.
    Το σπιτάκι του μέσα
    Εγώ ψιλιαζομαι πως είτε δεν είχε τηλέφωνο, είτε αν είχε (είχε κάτι χαρτάκια επάνω) πως θα τον πήρε ο ύπνος

  4. #4894
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μένω ακριβώς στον περιφερειακό στο ύψος του 424. Κάθε μέρα μποτιλιάρισμα είτε από ατυχήματα είτε από τα συνεργεία. Σήμερα κατά τοις 11:00 κλάδευαν τις ελιές και φυσικά έκλεισαν το ένα ρεύμα. Δέντρα 2m τα κάνανε θαμνάκια 50cm. Φύτεψαν παραγωγικά ελαιόδεντρα έγιναν 2+ μέτρα με πλούσια καρποφορία... και μετά από 15 χρόνια αποφάσισαν να τα μετατρέψουν σε θαμνάκια. . Τζάμπα ταλαιπωρία και έξοδα για το τίποτα, επειδή κάποιος κάποτε αποφάσισε να φυτέψει ελαιόδεντρα στον περιφερειακό!
    Άσχετο, εσύ που είσαι εκεί κοντά έχεις καταλάβει που θα χτιστεί το παιδιατρικό του Φιλύρου;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  5. #4895
    Εγγραφή
    22-01-2014
    Περιοχή
    ΘεΣσΑλΟνΙκΙ
    Μηνύματα
    1.071
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40/5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    HA35-11 (LTE/ISDN)
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 26.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσχετο, εσύ που είσαι εκεί κοντά έχεις καταλάβει που θα χτιστεί το παιδιατρικό του Φιλύρου;
    Στη Κων/πόλεως πριν στρίψεις για το χωριό SOS
    Κάπου εδώ:

    Γ. πλάτος: 40.680824° Γ. μήκος: 22.992991°
    ή
    40°40'51.0"N 22°59'34.8"E
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος newbye : 29-04-22 στις 17:48.

  6. #4896
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbye Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη Κων/πόλεως πριν στρίψεις για το χωριό SOS
    Κάπου εδώ:

    Γ. πλάτος: 40.680824° Γ. μήκος: 22.992991°
    ή
    40°40'51.0"N 22°59'34.8"E
    Ευχαριστώ
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  7. #4897
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.689
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    https://seleo.gr/seleo-thema/από-τα-...ρωθεί-ο/

    Τι λέγαμε τις προάλλες ότι κάνουν καιρό να δούνε στο δήμο την ίδια τους την πλατφόρμα; Πλέον μένουν εκτεθειμένοι και ο Δήμος και ο κύριος Κυζηρίδης αν δεν κάνω λάθος που βγήκε και είπε πως «την Παρασκευή πέρασε ο Δήμος από το πάρκο και ήταν όλα καλά! Ίσα ίσα απομακρύνανε και ένα επικίνδυνο παιχνίδι»

  8. #4898
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Κατα τα αλλα,να λεμε οτι ειμαστε ψηφιακοι και μεσα στις εξελιξεις.Σιγα μην βρει δικαιωση η μητερα του παιδιου,θα παιρνουν αναβολες τα δικαστηρια εσαει.Η πλατφορμα ειναι για το θεαθηναι προφανως.

  9. #4899
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.334
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγα μην βρει δικαιωση η μητερα του παιδιου,θα παιρνουν αναβολες τα δικαστηρια εσαει.
    Το πρόβλημα είναι γενικότερο.
    Σε προσωπική υπόθεση όπου έχασα αποδεδειγμένα χρήματα από το Δημόσιο, κατέφυγα σε δύο δικηγορικά γραφεία.
    Το ένα εξ αυτών ίσως το μεγαλύτερο της πόλης.
    Και στα δύο συνδεόμουν πολύ φιλικά με τους ιδιοκτήτες των γραφείων.
    Και οι δύο με συμβούλεψαν να μην το επιχειρήσω καν να κινηθώ νομικά.
    Μου έφεραν διάφορα παραδείγματα και όπως μου είπαν και οι δύο χαρακτηριστικά, όταν τους ρώτησα "πώς είναι δυνατόν να μου λέτε ότι έχω δίκαιο αλλά δεν θα δικαιωθώ; πώς δικάζουν τελικά οι δικαστές", "οι δικαστές παίρνουν πάντα αποφάσεις υπέρ του δημοσίου".
    Ρώτησα αν κατάφερνα κάτι με δημόσια καταγγελία ή στο αρμόδιο υπουργείο ή στην προϊστάμενη αρχή, γιατί μου έγιναν διάφορες παράνομες προτάσεις, και μου είπαν ότι σε μια τέτοια περίπτωση δεν θα ασχοληθεί κανένας και ότι θα κινδυνέψω να κατηγορηθώ για συκοφαντική δυσφήμιση.

    Μακάρι να βρούνε οι άνθρωποι αυτοί άκρη.
    Όχι για την χρηματική αποζημίωση (τι τίμημα να ζητήσεις όταν το παιδί σου κινδύνεψε), αλλά για να τιμωρηθεί/ούν αυτοί που δεν έκαναν σωστά την δουλειά τους.
    Ζηλεύω τις χώρες που σέρνονται στα δικαστήρια μεγάλα ονόματα του δημόσιου βίου για πράγματα που εδώ δεν να φανταζόμασταν ότι είναι ποινικά κολάσιμα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  10. #4900
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα είναι γενικότερο.
    Σε προσωπική υπόθεση όπου έχασα αποδεδειγμένα χρήματα από το Δημόσιο, κατέφυγα σε δύο δικηγορικά γραφεία.
    Το ένα εξ αυτών ίσως το μεγαλύτερο της πόλης.
    Και στα δύο συνδεόμουν πολύ φιλικά με τους ιδιοκτήτες των γραφείων.
    Και οι δύο με συμβούλεψαν να μην το επιχειρήσω καν να κινηθώ νομικά.
    Μου έφεραν διάφορα παραδείγματα και όπως μου είπαν και οι δύο χαρακτηριστικά, όταν τους ρώτησα "πώς είναι δυνατόν να μου λέτε ότι έχω δίκαιο αλλά δεν θα δικαιωθώ; πώς δικάζουν τελικά οι δικαστές", "οι δικαστές παίρνουν πάντα αποφάσεις υπέρ του δημοσίου".
    Ρώτησα αν κατάφερνα κάτι με δημόσια καταγγελία ή στο αρμόδιο υπουργείο ή στην προϊστάμενη αρχή, γιατί μου έγιναν διάφορες παράνομες προτάσεις, και μου είπαν ότι σε μια τέτοια περίπτωση δεν θα ασχοληθεί κανένας και ότι θα κινδυνέψω να κατηγορηθώ για συκοφαντική δυσφήμιση.

    Μακάρι να βρούνε οι άνθρωποι αυτοί άκρη.
    Όχι για την χρηματική αποζημίωση (τι τίμημα να ζητήσεις όταν το παιδί σου κινδύνεψε), αλλά για να τιμωρηθεί/ούν αυτοί που δεν έκαναν σωστά την δουλειά τους.
    Ζηλεύω τις χώρες που σέρνονται στα δικαστήρια μεγάλα ονόματα του δημόσιου βίου για πράγματα που εδώ δεν να φανταζόμασταν ότι είναι ποινικά κολάσιμα.
    Να βρεις άλλους δικηγόρους. Ξέρω στη Χαλκίδα δικηγόρο που έκανε προσφυγή κατά του ΙΚΑ διότι έκοψε τα ένσημα από 25 σε 22 για εργαζόμενη. Το ΙΚΑ έχασε. Σε παρόμοιες προσφυγές κατά του ΙΚΑ ακόμη και στο εφετείο το ΙΚΑ έχασε. Αν πάντα οι δικαστές ήταν υπέρ του δημοσίου θα κέρδιζε. Και επίσης σε γυναίκα που έχασε το σύζυγό επειδή άργησε το έκαβ να δώσει κλήση στο ασθενοφόρο δόθηκε και σύνταξη και στα παιδιά επίδομα και αποζημίωση
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  11. #4901
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.334
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να βρεις άλλους δικηγόρους. Ξέρω στη Χαλκίδα δικηγόρο που έκανε προσφυγή κατά του ΙΚΑ διότι έκοψε τα ένσημα από 25 σε 22 για εργαζόμενη. Το ΙΚΑ έχασε. Σε παρόμοιες προσφυγές κατά του ΙΚΑ ακόμη και στο εφετείο το ΙΚΑ έχασε. Αν πάντα οι δικαστές ήταν υπέρ του δημοσίου θα κέρδιζε. Και επίσης σε γυναίκα που έχασε το σύζυγό επειδή άργησε το έκαβ να δώσει κλήση στο ασθενοφόρο δόθηκε και σύνταξη και στα παιδιά επίδομα και αποζημίωση
    Δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στους δικηγόρους.
    Ακόμα και αυτούς που σου ανέφερα που είναι φιλικά μου πρόσωπα.
    Δεν ξέρω. Ίσως έτσι γεννιούνται. Ή σου δίνουν ελπίδες εκεί που δεν υπάρχουν ή δεν ασχολούνται μαζί σου.
    Για την πρώτη περίπτωση... πρώην συνάδελφοι κυνήγησαν πριν χρόνια μονιμότητα.
    Απευθύνθηκαν σε δικηγορικό γραφείο όπου κέρδισε ανάλογη εκδίκαση υπόθεσης κάτω στην Αθήνα.
    Πήγαν 14 άτομα από εδώ Θεσσαλονίκη. Ο ίδιος δικηγόρος. Το ίδιο δικηγορικό γραφείο. Η ίδια υπόθεση.
    Τα 8 δικαιώθηκαν. Οι υπόλοιποι τίποτε. Δεν πληρούσαν τις προϋποθέσεις.
    Δεν το ήξερε ο δικηγόρος/δικηγορικό γραφείο; Δεν ήταν κάποια λεπτομέρεια. Ήταν βασική προϋπόθεση. Την γνώριζα μέχρι και εγώ όταν μου είπαν να μπω και εγώ στην ομάδα και αρνήθηκα.
    Γιατί δεν τους προστάτεψε να τους πει "με εσάς οκ, με εσάς δεν παίζει τίποτε";
    Προφανώς και πούλησε αέρα. Ελάτε και θα δούμε. Κοντά σε αυτούς θα μπείτε και εσείς.

    Γι αυτούς μη μου λες για "άλλους δικηγόρους", για "τσακάλια" κλπ.
    Όλοι ίδιοι είναι όσο και αν ακούγεται ισοπεδωτικό αυτό.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  12. #4902
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στους δικηγόρους.
    Ακόμα και αυτούς που σου ανέφερα που είναι φιλικά μου πρόσωπα.
    Δεν ξέρω. Ίσως έτσι γεννιούνται. Ή σου δίνουν ελπίδες εκεί που δεν υπάρχουν ή δεν ασχολούνται μαζί σου.
    Για την πρώτη περίπτωση... πρώην συνάδελφοι κυνήγησαν πριν χρόνια μονιμότητα.
    Απευθύνθηκαν σε δικηγορικό γραφείο όπου κέρδισε ανάλογη εκδίκαση υπόθεσης κάτω στην Αθήνα.
    Πήγαν 14 άτομα από εδώ Θεσσαλονίκη. Ο ίδιος δικηγόρος. Το ίδιο δικηγορικό γραφείο. Η ίδια υπόθεση.
    Τα 8 δικαιώθηκαν. Οι υπόλοιποι τίποτε. Δεν πληρούσαν τις προϋποθέσεις.
    Δεν το ήξερε ο δικηγόρος/δικηγορικό γραφείο; Δεν ήταν κάποια λεπτομέρεια. Ήταν βασική προϋπόθεση. Την γνώριζα μέχρι και εγώ όταν μου είπαν να μπω και εγώ στην ομάδα και αρνήθηκα.
    Γιατί δεν τους προστάτεψε να τους πει "με εσάς οκ, με εσάς δεν παίζει τίποτε";
    Προφανώς και πούλησε αέρα. Ελάτε και θα δούμε. Κοντά σε αυτούς θα μπείτε και εσείς.

    Γι αυτούς μη μου λες για "άλλους δικηγόρους", για "τσακάλια" κλπ.
    Όλοι ίδιοι είναι όσο και αν ακούγεται ισοπεδωτικό αυτό.
    Ε ναι, ισοπεδωτικό ακούγεται.
    Το θέμα δεν είναι οι δικηγόροι, είναι ότι δεν υπάρχει κράτος δικαίου στην Ελλάδα.

  13. #4903
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω καμία εμπιστοσύνη στους δικηγόρους.
    Ακόμα και αυτούς που σου ανέφερα που είναι φιλικά μου πρόσωπα.
    Δεν ξέρω. Ίσως έτσι γεννιούνται. Ή σου δίνουν ελπίδες εκεί που δεν υπάρχουν ή δεν ασχολούνται μαζί σου.
    Για την πρώτη περίπτωση... πρώην συνάδελφοι κυνήγησαν πριν χρόνια μονιμότητα.
    Απευθύνθηκαν σε δικηγορικό γραφείο όπου κέρδισε ανάλογη εκδίκαση υπόθεσης κάτω στην Αθήνα.
    Πήγαν 14 άτομα από εδώ Θεσσαλονίκη. Ο ίδιος δικηγόρος. Το ίδιο δικηγορικό γραφείο. Η ίδια υπόθεση.
    Τα 8 δικαιώθηκαν. Οι υπόλοιποι τίποτε. Δεν πληρούσαν τις προϋποθέσεις.
    Δεν το ήξερε ο δικηγόρος/δικηγορικό γραφείο; Δεν ήταν κάποια λεπτομέρεια. Ήταν βασική προϋπόθεση. Την γνώριζα μέχρι και εγώ όταν μου είπαν να μπω και εγώ στην ομάδα και αρνήθηκα.
    Γιατί δεν τους προστάτεψε να τους πει "με εσάς οκ, με εσάς δεν παίζει τίποτε";
    Προφανώς και πούλησε αέρα. Ελάτε και θα δούμε. Κοντά σε αυτούς θα μπείτε και εσείς.

    Γι αυτούς μη μου λες για "άλλους δικηγόρους", για "τσακάλια" κλπ.
    Όλοι ίδιοι είναι όσο και αν ακούγεται ισοπεδωτικό αυτό.
    Καλά κάνεις και δεν τους εμπιστεύεσαι. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αν έχεις δίκιο θα χάσεις επειδή πας ενάντια στο δημόσιο
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  14. #4904
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.334
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι αν έχεις δίκιο θα χάσεις επειδή πας ενάντια στο δημόσιο
    Όπως μου είπαν... 99%.
    Εγώ δεν έχω ούτε τα χρήματα, ούτε την ψυχική δύναμη για να το κυνηγήσω.
    Εσύ ξέρεις κάποιον που μπορεί να σου πει εγγυημένα ότι "ναι έχεις δίκαιο και θα κερδίσεις";
    Έστω και 49/51. Ούτε καν 50/50 δεν είναι οι πιθανότητες.
    Και φαντάσου... αυτό για την πρώτη εκδίκαση.
    Βάλε ενστάσεις κλπ.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  15. #4905
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.053
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήγαν 14 άτομα από εδώ Θεσσαλονίκη. Ο ίδιος δικηγόρος. Το ίδιο δικηγορικό γραφείο. Η ίδια υπόθεση.
    Τα 8 δικαιώθηκαν. Οι υπόλοιποι τίποτε. Δεν πληρούσαν τις προϋποθέσεις.
    Δεν το ήξερε ο δικηγόρος/δικηγορικό γραφείο; Δεν ήταν κάποια λεπτομέρεια. Ήταν βασική προϋπόθεση. Την γνώριζα μέχρι και εγώ όταν μου είπαν να μπω και εγώ στην ομάδα και αρνήθηκα.
    Αυτό δεν είναι τίποτε. Όταν οι δικαστές δικάζουν μαζικές (ή ομαδικές) προσφυγές, ΠΡΕΠΕΙ να είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΟΜΟΙΕΣ.
    Για να γίνω πιο κατανοητός, τα "δικαιολογητικά" του 1ου και του τελευταίου ενάγοντα πρέπει να είναι τα ίδια. Όταν ο δικαστής
    αποφασίσει, αποφασίζει για τον ΠΡΩΤΟ και όλους τους ομοειδείς ενάγοντες, και "διαγράφει" όλους τους υπόλοιπους οι οποίο
    και πρέπει να ξανακάνουν από την αρχή την διεκδίκηση. Τέλος. Έτσι λειτουργεί ο νόμος.

    Τα δικηγορικά γραφεία ταξινομούν/ομαδοποιούν τα στοιχεία ώστε, να μεγιστοποιήσουν το πιθανό αποτέλεσμα.

    Ένα κλασικό παράδειγμα είναι πχ να διεκδικήσεις επαναπρόσληψη/παράταση βάση κοινωνικών κριτηρίων. Αν οι έγκυες/λεχώνες
    μπουν πρώτες στην ταξινόμηση και κερδίσουν, ο επόμενος με το κομμένο πόδι θα πάει στις καλένδες και θα πρέπει να κανακάνει
    προσφυγή.

    Ο κουμπάρος μου πήρε αποζημίωση από το δήμο για στραμπούληγμα ποδιού σε πλακάκι στην Αγίας Σοφίας (Θεσσαλονίκη).
    Ναι, δίνονται αποζημιώσεις, συνήθως ο δήμος στο τελευταίο δικαστήριο δεν παρίσταται. Θέλει όμως υπομονή γιατί μέχρι τότε
    χάνεις χρήματα.

    Ομοίως και το ΙΚΑ, παρίσταται πρωτοδίκως στις υποθέσεις (γιατί σε αντίθετη περίπτωση θα πρέπει να αναζητήσει τα χαμένα
    μεταξύ των υπαλλήλων του), αλλά μετά "ξεχνάει" τις υποθέσεις και χάνει. Χρήματα παίρνεις ΠΟΛΥ αργότερα, καλό είναι να
    μην είσαι παπούδι όταν ξεκινήσεις κάποια διαδικασία.

    Αυτά.
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

Σελ. 327 από 458 ΠρώτηΠρώτη ... 307317322325326327328329332337347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τα νέα των SSD
    Από skel στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 967
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-23, 23:23
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-16, 12:10
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-16, 11:04
  4. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-16, 01:24
  5. Παράπονα για ιούς σε android tablet
    Από JHRoss στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-15, 22:19

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας