Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 81
  1. #16
    Εγγραφή
    17-07-2003
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    2.850
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    96924/10996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    AVM Fritz 7530
    SNR / Attn
    5(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μπράβο ρε παιδιά! Μια παράκληση μόνο: ας γίνει μια μαγκιά και ας ενωθεί και το plugin για spell-checking μαζί με το Oo, κάνω deploy σε μεγάλο αριθμό μηχανημάτων και θα μου έλυνε τα χέρια, το να μη χρειάζεται να περνάω από κάθε μηχάνημα για να προσθέτω τον spell-checker...

  2. #17
    Εγγραφή
    03-05-2009
    Μηνύματα
    423
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλή σουίτα και ανταγωνίζεται το ΟΦΦΙΣ μια χαρά
    για καποιους που δεν το θέλουν για κάτι πολύ βαρή.

  3. #18
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρόλα τα συγχαρητήρια που αξίζουν στα παιδιά, το OpenOffice θέλει ακόμα πολύ δουλειά τουλάχιστον στον κειμενογράφο του για να θεωρηθεί σοβαρό εργαλείο. Τουλάχιστον όταν χρειάζεσαι editor σε πιο "σοβαρές" καταστάσεις.

    Πχ εγώ μιλώ για την πτυχιακή μου που παραλίγο να με πάρει στο λαιμό του με κάποια πράγματα που θεωρούσα πολύ βασικά αλλα αργότερα ανακάλυψα οτι δεν τα έκανε ή οτι τα έκανε με τρόπο απαράδεκτο (Layout, αρίθμηση). Και δεν φταίει κανείς απο την ομάδα ανάπτυξης φυσικά, αλλα απο την Sun (?) που το παρουσιάζει ως άξιο ανταγωνιστή του Word 2007 το οποίο είναι έγκλημα για όποιον πάει να του εμπιστευτεί σοβαρή δουλειά.
    Υπάρχει η latex, αλλά σοβαρό το MS Office και μάλιστα σε σύγκριση με το OpenOffice; Αυτό το MS Office που μέχρι πρόσφατα δεν είχε υποστήριξη για βιβλιογραφία;

    Σε εργασία που μου ανατέθηκε με Word 2002 + xp, σε έγραφο 300 σελίδων 70% cpu usage. Επιπλέον δεν είχαν βιβλιογραφία μέχρι πρόσφατα και το excel δεν κάνει copy / paste από html table. Open Office: δουλεύει.

    Α.. ναι, και έχουν (στην δουλειά) crackarισμένο Office. Εννοείται ότι έχω περάσει Open Office
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  4. #19
    Εγγραφή
    20-02-2008
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    14653/950
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΥ
    Router
    Linksys WAG200g
    SNR / Attn
    (dB) / 29(dB)
    Κι εγώ χρησιμοποιώ OO εδώ και τρία χρόνια και είμαι - ολοένα και πιο - ευχαριστημένος. Σίγουρα κάποιες φορές δεν είναι τόσο εύχρηστο όσο το MS και συχνά παρατηρώ προβλήματα συμβατότητας όταν ανοίγω σε MS ένα έγγραφο OO, αλλά εξακολουθώ να το προτιμώ.

  5. #20
    Εγγραφή
    28-02-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    4.284
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Για εμένα, το openoffice είναι πλέον πλήρως ανταγωνιστικό με το MS office. Αν και για έγγραφα, χρησιμοποιώ Latex. Σπάνια calc. Όλα μου τα data τα επεξεργάζομαι με custom κώδικα και κάνω
    visualization με gnuplot.

  6. #21
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.670
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει η latex, αλλά σοβαρό το MS Office και μάλιστα σε σύγκριση με το OpenOffice; Αυτό το MS Office που μέχρι πρόσφατα δεν είχε υποστήριξη για βιβλιογραφία;

    Σε εργασία που μου ανατέθηκε με Word 2002 + xp, σε έγραφο 300 σελίδων 70% cpu usage. Επιπλέον δεν είχαν βιβλιογραφία μέχρι πρόσφατα και το excel δεν κάνει copy / paste από html table. Open Office: δουλεύει.

    Α.. ναι, και έχουν (στην δουλειά) crackarισμένο Office. Εννοείται ότι έχω περάσει Open Office
    Καταλαβαίνεις πως είμαστε στο 2009 και πάμε για το 2010 φαντάζομαι έτσι ;

    Είμαστε σε ήδη στην beta του Microsoft Office 2010 32/64bit
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manosdoc : 02-09-09 στις 15:55.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  7. #22
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει η latex, αλλά σοβαρό το MS Office και μάλιστα σε σύγκριση με το OpenOffice; Αυτό το MS Office που μέχρι πρόσφατα δεν είχε υποστήριξη για βιβλιογραφία;

    Σε εργασία που μου ανατέθηκε με Word 2002 + xp, σε έγραφο 300 σελίδων 70% cpu usage. Επιπλέον δεν είχαν βιβλιογραφία μέχρι πρόσφατα και το excel δεν κάνει copy / paste από html table. Open Office: δουλεύει.

    Α.. ναι, και έχουν (στην δουλειά) crackarισμένο Office. Εννοείται ότι έχω περάσει Open Office

    Φίλε μου προφανώς η σύγκριση του word 2002 με το openoffice του 2009 είναι άτοπη. Μιλάω πάντα για το πιο πρόσφατο Word 2007. Κάθε άλλη σύγκριση είναι άδικη.

    Συγκεκριμένα στο θέμα βιβλιογραφίας-δημιουργίας ευρετηρίου-δημιουργίας σοβαρού layout και copy/paste πινάκων τους οποίους φυσικά και κάνει το τελευταίο Word, μου έσωσε άπειρες ώρες για κάτι που ξεκίνησα να γράφω στο openoffice 3.0 το οποίο όταν είδα τι δεν κάνει με έκοψε κρύος ιδρώτας γιατί πλησίαζα τις προθεσμίες μου.

    Κι εγώ έχοντας στο μυαλό μου το Word XP εγκατέστησα το OpenOffice να κάνω τη δουλειά μου, και όταν τα βρήκα αγγούρια και έβαλα το Word 2007 μου ερχόταν να βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο για τον άδικο κόπο του να βγάλω άκρη για κάτι που τελικά ακόμα και αν έβγαζα, θα μου παρουσίαζε ένα κατώτερο (στα σημεία ερασιτεχνισμού) αποτέλεσμα κάνοντας εμένα να φαίνομαι καραγκιόζης στα μάτια των εξεταστών μου ενώ με το Word μου πήρε.. ένα απόγευμα και λίγο ψάξιμο στο google.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Veldrin : 02-09-09 στις 15:56.

  8. #23
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.157
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~13Mbps
    ISP
    Wind
    Router
    Netgear D1500
    Η τελευταια εκδοση του MS Word που χρησιμοποιησα ηταν η 2003. Τοτε πηγαινα δημοτικο και θυμαμαι που εγραφα εργασιες και κατα διαστηματα κρασαρε. Οταν αρχισα να ψαχνομαι (καπου στο 2006), επειδη ειχα βαρεθει με windows, office κλπ, εβαλα OOo και ησυχασα. Και μη μου πει κανεις οτι το Office 2007 ειναι σταθερο. Το ξερω απ' τ' αδερφια μου που το χουν στο σχολειο τους. Για κλαματα

  9. #24
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.273
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι και το κόστος στα 300 / pc και άσε την τσέπη σου να κουρεύεται.
    υπαρχει και student license (για μενα )

    ........Auto merged post: farcry πρόσθεσε 0 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gerstavros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τελευταια εκδοση του MS Word που χρησιμοποιησα ηταν η 2003. Τοτε πηγαινα δημοτικο και θυμαμαι που εγραφα εργασιες και κατα διαστηματα κρασαρε. Οταν αρχισα να ψαχνομαι (καπου στο 2006), επειδη ειχα βαρεθει με windows, office κλπ, εβαλα OOo και ησυχασα. Και μη μου πει κανεις οτι το Office 2007 ειναι σταθερο. Το ξερω απ' τ' αδερφια μου που το χουν στο σχολειο τους. Για κλαματα
    με το SP2? περιεργο μου φαινεται....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος farcry : 02-09-09 στις 16:44. Αιτία: auto merged post

  10. #25
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gerstavros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μη μου πει κανεις οτι το Office 2007 ειναι σταθερο. Το ξερω απ' τ' αδερφια μου που το χουν στο σχολειο τους. Για κλαματα

    Ξέρω πχ οτι οι Samsung τηλεοράσεις είναι οι καλύτερες. Ολοι σε όλο τον κόσμο το λένε. Αλλα η αδερφή μου που πήραν μία στη δουλειά της, κάηκε. Μη μου πεί κανείς οτι είναι καλές. Για κλάματα ! Το λέει η αδερφή μου !

    Σκέψου και αυτό που είπες για υπολογιστές σχολείου και θα δείς οτι η συλλογιστική σου είναι άκυρη.

  11. #26
    Εγγραφή
    28-02-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    4.284
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου προφανώς η σύγκριση του word 2002 με το openoffice του 2009 είναι άτοπη. Μιλάω πάντα για το πιο πρόσφατο Word 2007. Κάθε άλλη σύγκριση είναι άδικη.

    Συγκεκριμένα στο θέμα βιβλιογραφίας-δημιουργίας ευρετηρίου-δημιουργίας σοβαρού layout και copy/paste πινάκων τους οποίους φυσικά και κάνει το τελευταίο Word, μου έσωσε άπειρες ώρες για κάτι που ξεκίνησα να γράφω στο openoffice 3.0 το οποίο όταν είδα τι δεν κάνει με έκοψε κρύος ιδρώτας γιατί πλησίαζα τις προθεσμίες μου.

    Κι εγώ έχοντας στο μυαλό μου το Word XP εγκατέστησα το OpenOffice να κάνω τη δουλειά μου, και όταν τα βρήκα αγγούρια και έβαλα το Word 2007 μου ερχόταν να βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο για τον άδικο κόπο του να βγάλω άκρη για κάτι που τελικά ακόμα και αν έβγαζα, θα μου παρουσίαζε ένα κατώτερο (στα σημεία ερασιτεχνισμού) αποτέλεσμα κάνοντας εμένα να φαίνομαι καραγκιόζης στα μάτια των εξεταστών μου ενώ με το Word μου πήρε.. ένα απόγευμα και λίγο ψάξιμο στο google.
    Ε για πές μας και εμάς λοιπόν τι δεν κάνει το openoffice που το κάνει το word.

  12. #27
    Εγγραφή
    19-10-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    794
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    ΤΕΕ
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    USR 9108Α
    μπράβο σε όσους αφιέρωσαν χρόνο και κόπο για τη μετάφραση!

  13. #28
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    Path Level
    Interleaved
    Εκτός από το word υπάρχει και το powerpoint όπου το αντίστοιχο του ΟΟ απλά κοιμαται. Ακόμα και στο writer δοκιμάστε να εισάγετε κάποιο έγχρωμο σκίτσο π.χ. από κορέλ και θα δείτε. Για απλό κείμενο + εξισώσει το writer είναι θεός. Αλλα όχι για σύνθετα πράγματα.

  14. #29
    Εγγραφή
    20-02-2008
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    14653/950
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΥ
    Router
    Linksys WAG200g
    SNR / Attn
    (dB) / 29(dB)
    πάντως και το ότι είναι δωρεάν παίζει μεγάλο ρόλο νομίζω στην καλή του φήμη.

  15. #30
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    πολλά συνηγορούν υπέρ του openoffice.org ανάμεσα σε αυτά και η ύπαρξη extensions.
    πολλά από αυτά επεκτείνουν τις δυνατότητες του,όπως για παράδειγμα η εισαγωγή pdf, κλπ.
    πολύ καλή η προσπάθειά τους

Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέες διαθέσιμες εκδόσεις και updates
    Από lobo στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-09, 00:23
  2. Ελληνικές Openoffice.org 3.1 beta builds διαθέσιμες!!
    Από Phantomas στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-09, 16:08
  3. UPDATE: Ελληνικές εκδόσεις Mozilla - Firefox - Thunderbird
    Από mlp στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-05, 20:07
  4. Νέο OpenOffice.org 1.1.4 Gr
    Από billdanos στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-05, 02:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας