Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-21 από 21
  1. #16
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    η μα..ία ειανι οτι δεν μπορω να κανω τιποτα απλως πρεπει να περιμενω.. μου ειπαν περιμενουνμε να μας ερθει επειδη ηταν out of stock..
    δεν μπορω να κανω κατι αλλο.. απλως υπομονη

  2. #17
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    παιδια το βρηκα τι παιζει..
    επειδη δεν θα πληρωσω τιποτα η rainbow το εχει βαλει τελευται προτερεοτητα και δεν μου το φτιαχνει επιτηδες δεν μπορει να ειναι κατι αλλο τοσο μεγαλη καθυστερηση δεν εκανε ουτε το αμαξι μου που του αλλαξα ακρομπαρο και ηρθε απο γαλλια..
    ελεος δηλαδη χανω λεφτα απο τη δουλεια μου ετσι..θα μου τα δωσουν αυτοι??
    θα παρω αυριο να τους χ@σω το κερατο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος panos_mlonas : 16-09-09 στις 05:20.

  3. #18
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    τελικα το ελυσα το μυστηριο μονος μου και με τη βοηθεια παντα της apple..
    10:30 τηλεφωνημα στην rainbow και να μ λεει οτι το ανταλακτικο το περιμενουμε ακομα
    11:30 τηλεφωνημα στην apple και να μ λενε οτι το ανταλακτικο το εχουμε ηδη στειλει στην rainbow απο τις 7 σεπτεμβριου. θα επικοινωνησουμε εμεις και θα σας ενημερωσουμε γιατι ειναι λαθος της rainbow
    12¨00 τηλεφωνημα στην rainbow και μ λενε οτι το pc ειναι ετοιμο για παραλαβη

    τωρα ενας θεος ξερει πως απο τις 10:30 μεχρι τις 12 ηρθε το ανταλακτικο απο ολλανδια και προλαβαν να το βαλουν.. μυστηριο ή μηπως το ειχε ετοιμο και για σπασιμο νευρων δεν μ το εδιναν γτ δεν ειχα πληρωσει τιποτα?? ποις ξερει...
    ενα ειναι το σιγουρο οτι δεν ξαναπαω rainbow.

  4. #19
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.322
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos_mlonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενα ειναι το σιγουρο οτι δεν ξαναπαω rainbow.
    Πλέον υπάρχουν και εναλλακτικές για το service:
    http://images.apple.com/gr/support/contact/GR.pdf

  5. #20
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panos_mlonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα το ελυσα το μυστηριο μονος μου και με τη βοηθεια παντα της apple..
    10:30 τηλεφωνημα στην rainbow και να μ λεει οτι το ανταλακτικο το περιμενουμε ακομα
    11:30 τηλεφωνημα στην apple και να μ λενε οτι το ανταλακτικο το εχουμε ηδη στειλει στην rainbow απο τις 7 σεπτεμβριου. θα επικοινωνησουμε εμεις και θα σας ενημερωσουμε γιατι ειναι λαθος της rainbow
    12¨00 τηλεφωνημα στην rainbow και μ λενε οτι το pc ειναι ετοιμο για παραλαβη

    τωρα ενας θεος ξερει πως απο τις 10:30 μεχρι τις 12 ηρθε το ανταλακτικο απο ολλανδια και προλαβαν να το βαλουν.. μυστηριο ή μηπως το ειχε ετοιμο και για σπασιμο νευρων δεν μ το εδιναν γτ δεν ειχα πληρωσει τιποτα?? ποις ξερει...
    ενα ειναι το σιγουρο οτι δεν ξαναπαω rainbow.
    εγώ θα έλεγα να κάνεις και ένα show αν δεν βαριέσαι.

    Δηλαδή να συντάξεις ένα μήνυμα στα Αγγλικά (και ίσως με Ελληνική μετάφραση από κάτω) που να εξηγείς την κακή σου μεταχείριση από την rainbow. Δηλαδή να πεις ότι η apple europe σου βρήκε λύση στην συνεχόμενη αστοχία του ίδιου υλικού στον υπολογιστή σου που η rainbow είχε επισκευάσει και η rainbow αντί να συνεργαστεί, χρειάστηκε την πίεση της apple europe, μετά από δικό σου δεύτερο τηλεφώνημα, για να προχωρήσει στην επισκευή. Μπορείς να αναφέρεις και τα διαφυγόντα έξοδά σου μια που χρησιμοποιείς τον υπολογιστή για δουλειά.

    Μια τέτοια επιστολή στις μεγάλες apple (Αμερικής και Ευρώπης) με κοινοποίηση σε rainbow και προστασία του καταναλωτή ίσως να θορυβήσει λίγο την rainbow.

  6. #21
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    λοιπον και επειδη ς οτι αστοχια υλικου 2 φορες δεν γινεται να υπαρξει..και επειδη αυτους τους 16 μηνες εχω βαλει 4 φορες να παιξει dvd ειμαι σιγουρος οτι κατι αλλο κρυβεται απο πισω. εμενα και τις 2 φορες μου ειχε κολλησει στην ασπρη οθονη πριν βγει το μηλαρακι..και μου ειπαν απο ιρλανδια οτι δεν παρουσιαζει τετοιο προβλημα οταν χαλαει το drive..
    ετσι αρχισανα αναρωτιεμαι.. αφου σπουδαζω στο φυσικο τι ποιο λογικο να ρωτησω τον καθηγητη ηλεκτρονικης.. και μου λεει για να σου καιγεται το καλωδιο ειναι πολυ πιθανον να παιρναει περισοτερο ρευμα.. αλλα αυτο το ρευμα να ωφειλεται απο το τροφοδοτικο.

    εκει που πρεπει να βγαζει 8-10V μπορει να υπαρχει διαρροή και σιγα σιγα να το 'λιωνει' γι'υτο σου καιγεται καθε 8-10 μηνες.

    ειναι οπως ειπε πολυ λογικη εξηγηση αν σου καιγεται το cable απο το drive..

    εσεις που εχετε ακουσει περισσοτερες περιπτωσεις μηπως μπορειτε να μου πειτε τι κρυβεται απο πισω ωστε σε 8 μηνες να μην σας ξαναγραψω για το προβλημα? (ειμαι σιγουρος οτι θα το ξανκανει)
    να προσθεσω οτι δεν εχω ups αλλα μονο crystal aydio οριζα ασφαλειας...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος panos_mlonas : 17-09-09 στις 21:06.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Optical Drive
    Από anchelo στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-09, 04:02
  2. SOS ! Problem with optical drive (?)
    Από ev0lution στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-09, 17:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας