Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 39
  1. #16
    Εγγραφή
    16-12-2007
    Περιοχή
    Πέραμα
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    TPLink
    SNR / Attn
    11db(dB) / 34db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dhmk Εμφάνιση μηνυμάτων
    'Εχω μια ASUS P5K Premium WiFi. Είχα και εγώ κάποια προβλήματα στο boot αλλά γρήγορα ανακάλυψα ότι έφταιγε το Microsoft mouse στο usb. Το motherboard μάλλον μπερδευόταν στο initialization του controller γιατί δεν καταλάβαινε ότι ήταν mouse, εκτός κι αν ξεκινούσα από cold boot. Τελικά, όταν κόλαγε, έμαθα να βγάζω για λίγο το mouse και μόλις ξεκινούσε το boot το έβαζα πάλι πίσω και μετά... όλα καλά..
    Καλημέρα dhmk, την δική σου πρόταση δεν την είχα δοκιμάσει, μιας και ειναι η πιο ευκολη στην υλοποιήση θα είναι η πρώτη διαγνωστική προσπαθεια που θα κάνω μόλις γυρίσω σπίτι σήμερα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά τα ίδια και στο pc του αδερφού μου με p5k. Ευτυχώς του την αλλάξανε στο πλαίσιο με μια άλλη καλύτερη και τέλος τα προβλήματα. Δε θυμάμαι λεπτομέρειες, αλλά θυμάμαι πως κάθε φορά που έκλεινε το pc το βράδυ, την επομένη το πρωί ήθελε να παίξει με το διακόπτη του τροφοδοτικού για να πάρει μπρος.
    Καλημέρα johnson, πες του αδελφού σου ότι ετοιμάζω club χρηστών P5K, ενδιαφέρεται?



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexgk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να μην τοποθετήθηκε σωστά η μητρική και να κάνει βραχυκύκλωμα επειδή ακουμπάει στο κουτί. Δοκίμασε να τη δουλέψεις έξω από το κουτί.
    Καλημέρα alexgk, το έκανα και αυτό και τα ίδια.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η συγκεκριμένη μητρική είναι όλο προβλήματα. Προσωπικά με ταλαιπώρησε αφάνταστα μέχρι να την κάνω να λειτουργήσει σωστά στο PC μου. Στην δική μου περίπτωση, ένοχο ήταν το τρισάθλιο IDE controller που ενσωματώνει (της Jmicron, γνωστής από τα εξίσου προβληματικά της chipset για SSD σκληρούς).. Η μητρική λειτούργησε σωστά μόνο αφού άλλαξα όλα τα parallel-ata drives μου (οπτικά και σκληρούς) με S-ATA συσκευές...
    Καλημέρα gtl, η πρόταση σου θα είναι η δεύτερη διαγνωστική προσπάθεια για σήμερα. Ευχαριστώ!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aa144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην ρίξεις κανένα χημικό στο μηχάνημα ούτε και πουθενά κοντά σε αυτό.

    Εφόσον οι ανεμιστήρες ξεκινάνε, τότε άνοιξέ το και βγάλε την κάρτα γραφικών, πάρε και μια γόμα από αυτήν που σβήνουμε κάτι γραμμένο με στυλό στο χαρτί και με αυτό το εργαλείο τρίψε ελαφρά, ίσα ίσα να αλλάξει απόχρωση όταν γυαλίζει στο φως, το βύσμα της PCI express κάρτας γραφικών που έχεις.

    Μετά βάλτην στην δεύτερη θέση PCI express (αυτήν που είναι πιο μακρυά από τον επεξεργαστή) και βάλτο μπρος κανονικά. Αν λειτουργήσει εντάξει, άστο έτσι.

    Άλλη δοκιμή, εφόσον το παραπάνω δεν πάει καλά, είναι να το βάλεις μπρος χωρίς καθόλου κάρτα γραφικών μέσα, αν κάθε φορά σφυρίζει, τότε όλα εντάξει. Αν όμως κάποια φορά δεν σφυρίξει, αλλά κάνει αυτό που κάνει και τώρα όταν δεν ξεκινάει, τότε έχουμε σοβαρό θέμα, όμως μπορεί να μην φτάσεις σε αυτό το σενάριο, αν κάνεις τα παραπάνω και λειτουργήσουν εντάξει.

    (Προσοχή! δεν τρίβουμε δυνατά με τη γόμα, δεν θέλουμε να βγάλουμε το χρυσό από τις επίχρυσες επαφές της κάρτας γραφικών! )

    ........Auto merged post: aa144 πρόσθεσε 5 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Και κλείνε το από το ρεύμα μετά τον τερματισμό που κάνεις, μην αφήνεις το κύκλωμα του M/Β πάντα υπό τάση. Η τάση +5 VSB δεν είναι τόσο αθώα όσο θα θέλαμε να πιστεύουμε, ειδικά αν τροφοδοτούνται με αυτήν και εξωτερικές συσκευές USB όταν το μηχάνημα είναι σβηστό, χωρίς να έχουμε κλείσει το ρεύμα.

    Υποθέτω ότι έχει διακόπτη το τροφοδοτικό του μηχανήματος, αν δεν έχει, ας πρόσεχες. Βάλε ένα εξωτερικό πολύμπριζο με διακόπτη.
    Καλημέρα aa144, σαν 3η προσπάθεια, θα βγάλω τα πάντα από πάνω της και θα δώ αν μπαίνει στο bios, αν κάνει τα ίδια, ε, μάλλον είναι ελατωματικό το ΜΒ και εγώ τεράστια τυχερός !


    Συνάδελφοι, σας ευχαριστώ όλους! ! Σήμερα το απόγευμα θα έχουμε ανταπόκριση.

    Γιάννης

  2. #17
    Εγγραφή
    31-12-2005
    Περιοχή
    Pleiades Constellation Central Sun : Alcyone
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    158
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    Zyxel Prestige 650-R
    Μακριά από Asus P5K...τις είχα δουλέψει όλο το 2007 και βγάζαν κουλά προβλήματα οι περισσοτερες.Φοβερά unstable και γενικότερα μακριά απο asus μητρικές.

  3. #18
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannis99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα johnson, πες του αδελφού σου ότι ετοιμάζω club χρηστών P5K, ενδιαφέρεται?
    Δεν έχει p5k πλέον αλλά δεν ασχολείται με το hardware κιόλας, μουσικός είναι

  4. #19
    Εγγραφή
    16-12-2007
    Περιοχή
    Πέραμα
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    TPLink
    SNR / Attn
    11db(dB) / 34db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hasu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακριά από Asus P5K...τις είχα δουλέψει όλο το 2007 και βγάζαν κουλά προβλήματα οι περισσοτερες.Φοβερά unstable και γενικότερα μακριά απο asus μητρικές.
    @hasu, Πρός τα εκεί με βλέπω και εμένα φίλε, στο μακρυά..

    θα κάνω σήμερα τις δοκιμές σαν μια τελευταία προσπάθεια και γιατί έχω σκάσει πλέον να καταλάβω τι φταίει και μετά βλέπω το επόμενο topic μου να έχει θέμα: "Προτείνετε μια αξιόπιστη ΜΒ για Q9400"

    Γ.

  5. #20
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Μηνύματα
    5.789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Router
    TL-WA5210G --> ΦΡΙΤΣ
    Πάρε μια ASUS, αλλά όχι αυτήν που έχεις, ας πούμε πάρε την P5KPL-AM ή την PK5PL-VM που είναι και πολύ φθηνότερες, ανάλογα και με τη χρήση που θα κάνεις, αν θέλεις 8κάναλο ήχο ή 6κάναλο, αν θέλεις 1000 Mbps Ethernet ή όχι κτλ. Οι αναφερόμενες έχουν VGA On-board, κάτι που διευκολύνει πολύ τις δοκιμές σε πολλές περιπτώσεις, και αν δεν παίζεις παιχνίδια με το μηχάνημα μπορείς να μην βάλεις καν άλλη κάρτα οθόνης και να λειτουργείς έτσι σε πολύ χαμηλότερες θερμοκρασίες.

    Υπόψιν οτι όταν μια εταιρία την πατήσει με ένα συγκεκριμένο μοντέλο, στα επόμενα κάνει πολύ καλή δουλειά για να ξεπλύνει την κακή φήμη που απέκτησε. Αυτά έχουν συμβεί πολλές φορές, οι παλιοί ας πούμε θα θυμούνται την IBM με τους DeskStar που είχαν αποκτήσει το όνομα DeathStar στην πιάτσα, όπως και την ποιότητα των σειρών που ακολούθησαν (με την επωνυμία της Hitachi).

    Η προσωπική μου γνώμη είναι να ξαναπάρεις ASUS, για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω (και από προσωπική εμπειρία).

    Όμως και το P5K που έχεις τώρα μπορεί να λειτουργήσει κανονικά με βάση αυτά που έγραψα σε προηγούμενη απάντηση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aa144 : 23-09-09 στις 14:57.
    Ότι δεν υπάρχει, δεν χαλάει.

  6. #21
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Εγώ με ASUS P5K Premium WiFi από 10/2007 κανένα πρόβλημα...και την εχω 24/6/365 ανοιχτά...
    με 2 IDE (HDD+ DVDRom)

    Ίσως έπεσες σε ελλατωματικό μοντέλο....αν και κάτι μου λέει ότι είναι θέμα τροφοδοτικού (αν μπορείς βάλε για δοκιμή κάπιο 600Watt ή ενα καλό επώνυμο)

  7. #22
    Εγγραφή
    15-12-2003
    Περιοχή
    ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    828
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Andreaslar,

    Τι δίσκους έχεις βάλλει πάνω; Να υποθέσω Seagate; Αν είχες SATA DVDRW μάλλον θα είχες προβλήματα.
    Η τοποθεσία στο avatar είναι στη Μονεμβασιά.

  8. #23
    Εγγραφή
    20-05-2009
    Μηνύματα
    1.703
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    φιλε μπες στο forum της asus ,εκει μπορει να βρεις την λυση για το προβλημα σου.

  9. #24
    Εγγραφή
    16-12-2007
    Περιοχή
    Πέραμα
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    TPLink
    SNR / Attn
    11db(dB) / 34db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aa144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε μια ASUS, αλλά όχι αυτήν που έχεις, ας πούμε πάρε την P5KPL-AM ή την PK5PL-VM που είναι και πολύ φθηνότερες, ανάλογα και με τη χρήση που θα κάνεις, αν θέλεις 8κάναλο ήχο ή 6κάναλο, αν θέλεις 1000 Mbps Ethernet ή όχι κτλ. Οι αναφερόμενες έχουν VGA On-board, κάτι που διευκολύνει πολύ τις δοκιμές σε πολλές περιπτώσεις, και αν δεν παίζεις παιχνίδια με το μηχάνημα μπορείς να μην βάλεις καν άλλη κάρτα οθόνης και να λειτουργείς έτσι σε πολύ χαμηλότερες θερμοκρασίες.

    Υπόψιν οτι όταν μια εταιρία την πατήσει με ένα συγκεκριμένο μοντέλο, στα επόμενα κάνει πολύ καλή δουλειά για να ξεπλύνει την κακή φήμη που απέκτησε. Αυτά έχουν συμβεί πολλές φορές, οι παλιοί ας πούμε θα θυμούνται την IBM με τους DeskStar που είχαν αποκτήσει το όνομα DeathStar στην πιάτσα, όπως και την ποιότητα των σειρών που ακολούθησαν (με την επωνυμία της Hitachi).

    Η προσωπική μου γνώμη είναι να ξαναπάρεις ASUS, για τους λόγους που ανέφερα παραπάνω (και από προσωπική εμπειρία).

    Όμως και το P5K που έχεις τώρα μπορεί να λειτουργήσει κανονικά με βάση αυτά που έγραψα σε προηγούμενη απάντηση.
    @aa144, Φίλε μου πολύ δύσκολα θα ξαναπάρω ASUS, μόλις γύρισα σπίτι και άρχισα να δοκιμάζω ότι προτείνατε, σύντομα θα κάνω post με το τι γίνεται.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andreaslar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ με ASUS P5K Premium WiFi από 10/2007 κανένα πρόβλημα...και την εχω 24/6/365 ανοιχτά...
    με 2 IDE (HDD+ DVDRom)

    Ίσως έπεσες σε ελλατωματικό μοντέλο....αν και κάτι μου λέει ότι είναι θέμα τροφοδοτικού (αν μπορείς βάλε για δοκιμή κάπιο 600Watt ή ενα καλό επώνυμο)

    @Andreaslar, Ανδρέα το τροφοδοτικό το έχω αλλάξει ήδη και το παλιό δεν είχε τίποτα, μάλλον έπεσα στην περίπτωση.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dhmk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Andreaslar,

    Τι δίσκους έχεις βάλλει πάνω; Να υποθέσω Seagate; Αν είχες SATA DVDRW μάλλον θα είχες προβλήματα.
    @dhmk, Αν ρωτάς εμένα, έχω sata δίσκο WD και ένα DVD writer στον IDE δίαυλο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pano Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μπες στο forum της asus ,εκει μπορει να βρεις την λυση για το προβλημα σου.
    @pano, έκανα ένα search στο google προτού σας ενοχλήσω αλλά, δεν βρήκα κάτι παρόμοιο.

    Λίγο αργότερα θα γράψω τι έγινε με τις δοκιμές που προτείνατε,

    Γιάννης

  10. #25
    Εγγραφή
    20-05-2009
    Μηνύματα
    1.703
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Γιαννη νομιζω οτι με παρεξηγησες να σε βοηθησω θελω.Μπες στο site της asus βρες την μητρικη σου και μετα θα πας στο forum που αφορουν θεματα της μητρικης σου.Εχω και εγω την ιδια μητρικη και ετσι ελυσα το προβλημα που ειχα.

  11. #26
    Εγγραφή
    16-12-2007
    Περιοχή
    Πέραμα
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    TPLink
    SNR / Attn
    11db(dB) / 34db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pano Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιαννη νομιζω οτι με παρεξηγησες να σε βοηθησω θελω.Μπες στο site της asus βρες την μητρικη σου και μετα θα πας στο forum που αφορουν θεματα της μητρικης σου.Εχω και εγω την ιδια μητρικη και ετσι ελυσα το προβλημα που ειχα.
    Πάνο, δεν σε παρεξήγησα καθόλου, συγνώμη αν κατάλαβες κάτι τέτοιο, απλά δεν βρήκα κάτι στο νετ όσο έψαξα.
    Να το ξανακοιτάξω, αν και από την ώρα που γύρισα σπίτι δοκιμάζω διάφορους συνδυασμούς και κάπου έχω καταλήξει σαν υποψία. Θα γράψω σε λίγο το πόνημα μου....

    Γ.

    Πάνο, μπήκα στο φόρουμ της Asus (δεν το είχα βρεί παλαιότερα), και βρήκα αυτό το θέμα που περιγράφει το ίδιο πρόβλημα ακριβώς που έχω και εγώ αλλά χωρίς να δίνει λύση ή να λέει τι εντέλει έκανε ο χρήστης. http://vip.asus.com/forum/view.aspx?...Language=en-us

    ........Auto merged post: yiannis99 πρόσθεσε 19 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Μόλις βρήκα στο φόρουμ χρηστών της ASUS, ότι κάποιος μου έκλεψε την ιδέα και έκανε ήδη club δυσαρεστημένω χρηστών του ΜΒ P5K των οποίων η μητρική δεν μπαίνει ούτε σε post. http://vip.asus.com/forum/view.aspx?...age=1&count=32

    Απ΄ότι καταλαβαίνω πρόκειται μάλλον για ένα πολύ προβληματικό board και φοβερά ασταθές.

    Γ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiannis99 : 23-09-09 στις 21:33. Αιτία: auto merged post

  12. #27
    Εγγραφή
    20-05-2009
    Μηνύματα
    1.703
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Γιαννη στο τελευταιο link που εδωσες διαβασε το προσεκτικα και δωσε βαση σε αυτα που λενε για τις ram

  13. #28
    Εγγραφή
    16-12-2007
    Περιοχή
    Πέραμα
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    TPLink
    SNR / Attn
    11db(dB) / 34db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pano Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιαννη στο τελευταιο link που εδωσες διαβασε το προσεκτικα και δωσε βαση σε αυτα που λενε για τις ram
    Πάνο, το είδα και εγώ το πουσάρισμα των volt της μνήμης σε 2,1 V. Δεν έχω κάνει ποτέ μου over clocking ούτε σε μνήμες, ούτε σε επεξεργαστή.

    Λοιπόν, να ενημερώσω όλους για το τι έχω καταφέρει μέχρι τώρα.

    Εδώ και 4 ώρες σχεδόν έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα από συνδυασμούς hardware και όλες τις προτάσεις σας.

    Πρώτα ξήλωσα τα πάντα από πάνω από το ΜΒ και άφησα μόνο κάρτα γραφικών και σκληρό, και, δεν φόρτωνε το Bios.

    Έκανα reset το bios και ξαναδοκίμασα, τίποτα πάλι δεν φόρτωνε.

    Πέρασα μετά στα σκληρά εργαλεία και ξεβίδωσα το ΜΒ από το κουτί για να το δοκιμάσω στον αέρα, χωρίς να το βγάλω ακόμη από το κουτί είπα να κάνω και μια τελευταία δοκιμή, και..... για πρώτη φορά μπουτάρισε κανονικά και φόρτωσε τα XP!.

    Χαράς Ευαγγέλια για μένα, και όπως ήταν ξεβίδωτο, συνέδεσα το DVD και πάλι μπουτάρισε κανονικά.

    Σύνδεσα, το card reader και πάλι φόρτωσε κανονικά.

    Άρχισα μετά να ξαναβιδώνω τις βίδες του ΜΒ, όταν τις βίδωσα όλες, ( 9 έχει) δεν ξανα φόρτωσε!
    Εδώ τρελάθηκα τελείως, άρχισα να τις ξεβιδώνω πάλι και να δοκιμάζω, και εντέλει έχω αφήσει μόνο τις 2 βιδωμένες και πλέον φορτώνει κανονικά.
    Του έκανα καμιά 20αριά ανοιγοκλεισίματα και κάθε φορά δούλευε κανονικά!

    Στο συμπέρασμα που καταλήγω είναι ότι μάλλον κάποια πίστα της πλακέτας πιέζεται? παραμορφώνεται? έχει διακοπή? και μόλις το σφίξεις το ΜΒ αρχίζει και κολλάει, εκτός και αν είναι στραβό το κουτί και πάλι πιέζει την μητρική.

    Ειλικρινά, δεν έχω ξανασυναντήσει ή διαβάσει κάτι τέτοιο ξανά, πάντως τουλάχιστον τώρα, δουλεύει. Θα το αφήσω κλειστό για κανα 2 μέρες γιατί φεύγω ταξίδι αύριο και θα δω πως θα συμπεριφερθεί όταν γυρίσω.

    Μήπως έχετε καμιά εξήγηση για αυτό?

    Να ευχαριστήσω και πάλι όλους σας για την βοήθεια και το ενδιαφέρον! !

    Γιάννης

  14. #29
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Μηνύματα
    5.789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Router
    TL-WA5210G --> ΦΡΙΤΣ
    Έχεις την ψύκτρα της μάνας του στον επεξεργαστή ή κάτι άλλο;

    ........Auto merged post: aa144 πρόσθεσε 1 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Ποιές ακριβώς βίδες πρέπει να ΜΗΝ έχει βιδωμένες για να λειτουργεί; Στείλε φωτό αν έχεις τέτοια δυνατότητα.

    ........Auto merged post: aa144 πρόσθεσε 4 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Και σύγκρινε τα στηρίγματα - αποστάτες των βιδών πάνω στη λαμαρίνα του κουτιού, είναι όλα ίδια; Βγάλε τα στηρίγματα (συνήθως είναι βιδωτά, θέλουν πένσα για να βγουν) και σύγκρινε το μήκος τους, λέμε για διαφορά κάτω του χιλιοστού. Το ίδιο αποτέλεσμα με το διαφορετικό μήκος έχουμε και όταν τα στηρίγματα δεν είναι όλα βιδωμένα το ίδιο σφιχτά στη λαμαρίνα του κουτιού, και άρα τμήμα του σπειρώματος του στηρίγματος προστίθεται στο μήκος του αποστάτη. Αλήθεια, ποιός συναρμολόγησε το μηχάνημα;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aa144 : 23-09-09 στις 22:24. Αιτία: auto merged post
    Ότι δεν υπάρχει, δεν χαλάει.

  15. #30
    Εγγραφή
    16-12-2007
    Περιοχή
    Πέραμα
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    TPLink
    SNR / Attn
    11db(dB) / 34db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aa144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις την ψύκτρα της μάνας του στον επεξεργαστή ή κάτι άλλο;

    Ποιές ακριβώς βίδες πρέπει να ΜΗΝ έχει βιδωμένες για να λειτουργεί; Στείλε φωτό αν έχεις τέτοια δυνατότητα.

    Και σύγκρινε τα στηρίγματα - αποστάτες των βιδών πάνω στη λαμαρίνα του κουτιού, είναι όλα ίδια; Βγάλε τα στηρίγματα (συνήθως είναι βιδωτά, θέλουν πένσα για να βγουν) και σύγκρινε το μήκος τους, λέμε για διαφορά κάτω του χιλιοστού. Το ίδιο αποτέλεσμα με το διαφορετικό μήκος έχουμε και όταν τα στηρίγματα δεν είναι όλα βιδωμένα το ίδιο σφιχτά στη λαμαρίνα του κουτιού, και άρα τμήμα του σπειρώματος του στηρίγματος προστίθεται στο μήκος του αποστάτη. Αλήθεια, ποιός συναρμολόγησε το μηχάνημα;
    @ aa144, φίλε, η ψύκτρα είναι η μαμά, για τις βίδες βάζω φωτό σε λίγο, τα στηρίγματα δεν μπορώ να τα βγάλω τώρα γιατί πρέπει να μαζέψω τα πράγματα μου και να κοιμηθώ, πετάω στις 05.30 και θέλω και 1 ώρα να πάω στο αεροδρόμιο, οπότε πρέπει να ξυπνήσω στις 03.30.......
    Πάντως κατάλαβα τι εννοείς και θα το κάνω όταν γυρίσω.

    Βάζω φωτό:

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Σε πόση ώρα bootάρει ο υπολογιστής σας ?
    Από bail77 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 88
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-09, 02:49
  2. Δεν bootάρει η κάρτα γραφικών...
    Από Nick2k2 στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-09, 01:07
  3. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-09, 18:30
  4. Bootάρει από την κάρτα Ethernet!
    Από arkoudos_apsu στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-08, 04:28
  5. Δεν bootάρει HELP!
    Από tony montana στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-07, 15:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας