Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 22
  1. #1
    Εγγραφή
    18-12-2005
    Μηνύματα
    230
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πειτε προτασεις.
    Καλως εχοντων γυρω στα 700ευρω εκτος αν ειναι ιδιαιτερη περιπτωση..
    Λεω για μια Philips που ειδα στο MediaMarkt και την εχει και ο Κολομβουνης κατοπιν παραγγελιας (?)
    ADSL.gr : Simply the best forum

  2. #2
    Εγγραφή
    21-08-2008
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    690
    Downloads
    63
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE
    κοίτα, αφού θέλεις τόσο μεγάλη ψάξε λίγο καλύτερα πριν το κάνεις. θα σου πρότεινα samsung γιατί είναι γενικά οι καλύτερες. όχι οτι θα δείς μεγάλη διαφορά, εκτός και αν σε ενδιαφέρει και η παραμικρή λεπτομέρεια.
    Ξέρω ότι τα καλύτερα στοιχεία είναι: πάνω από 100Hz, FullHD (όχι απλά HD Ready, HD ready είναι περίπου 500pixels και το FullHD 1000. Υπάρχει ακριβής αριθμός αλλά δεν τον θυμάμαι τώρα.), αντίθεση 50.000 και πάνω(εδώ μπορείς να κάνεις υποχώρηση γιατί ανεβάζει πολύ την τιμή.). αυτά πάνω κάτω.
    Συμβουλή μου να δώσεις λίγα παραπάνω αν θέλεις τόσες ίντσες.

    Για ποιό μοντέλο της philips λές;

  3. #3
    Εγγραφή
    28-08-2009
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson 585v7
    Καλησπερα φιλε, Και γω αυτο τον καιρο σκεφτομαι για αγορα τηλεορασης στις 42 ιντες. Εχω βρει 1 πολυ καλη τηλεοραση για τα χρηματα της απο τον κολομβουνης.Ειναι η εξης στα 780 ευρω http://www.kolomvounis.gr/default.as...38&itmid=17229 ... ΚαΙ ρωτας εσυ τωρα γιαι αυτη η τηλεοραση ειναι καλη? λοιπον

    Εαν κοιταξεις τα χαρακτηριστικας της θα δεις οτι ολα αυτα δν μπορεις να τα συνδηασεις στην ιδια τιμη με αλλη τηλεοραση ειναι υπερκαλα για τα λεφτα εγω θα παω να τν τσιμπισω σε καμια βδομαδουλα

  4. #4
    Εγγραφή
    21-08-2008
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    690
    Downloads
    63
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE
    όντως κάτι τέτοιες ευκαιρίες δεν χάνονται! αυτό από τον κολομβούνη αξίζει με τα χίλια! Μάλλον έχουν πέσει οι τιμές ή αυτή είναι από τις τελευταίες και έχει μπεί σε καλή(πολύ καλή) τιμή!

  5. #5
    Εγγραφή
    13-08-2009
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    236
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΟ
    Router
    Linksys
    SNR / Attn
    10(dB) / 15(dB)
    στο μεντια εχει το samsung b 430 για 499. νομιζω υπαρχει ακομα αλλα δεν ειμαι σιγουρος.
    40αρα ειναι

  6. #6
    Εγγραφή
    18-12-2005
    Μηνύματα
    230
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ειχα γραψει κατεβατο ολοκληρο χτες δεν ξερω γιατι μου το εφαγε..
    ελεγα λοιπον οτι σε ολα τα φορα που διαβαζω δεν λενε και πολλα για philips αντιθετα διαφημιζουν τρελα τις Panasonic και τις LG.. Και τις Samsung φυσικα.
    Εγω ειχα βρει την PFL3604 σε Κολομβουνη και Media στα 740, αλλα τελικα βρηκα και την 5604 στο Saturn στα 740! (τα συγκεκριμενα μαγαζια με το Expert αναφερονται γιατι εχουν ατοκες δοσεις..)
    Η 5604 ομως εκει που την ειδα ανοιχτη εδειχνε χαλια! Αντιθετα η 3604 ειχε και διαθεσιμο το TVcontrol και επαιζε αρκετα καλα ψηφιακο ERT.
    Μηπως επειδη την ειχαν να δειχνει BLUERAY?
    Διαβασα επισης οτι τα 100hz ειναι πολυ σημαντικα..

    ........Auto merged post: durutti πρόσθεσε 2 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    LG δεν θα προτιμουσα.. με την εννοια να δωσω τοσα χρηματα να πληρωσω και λιγο brand.. Αν και καπου ειδα οτι κομματια του εσωτερικου της philips ειναι LG...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος durutti : 26-09-09 στις 14:51. Αιτία: auto merged post

  7. #7
    Εγγραφή
    18-12-2005
    Μηνύματα
    230
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    καμια νεα ιδεα..?
    panasonic?
    ADSL.gr : Simply the best forum

  8. #8
    Εγγραφή
    28-08-2009
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson 585v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από durutti Εμφάνιση μηνυμάτων
    καμια νεα ιδεα..?
    panasonic?
    Εγω προσωπικα βλεπω οτι οι panasonic εχουν πολυ καλα χαρακτηριστικα σε σχεση τιμη αποδοση αλλα προσωπικα δεν μου αρεσουν σχεδον καθολου το design τους εχω κολημα με το design αλλα και παλι θα προτιμουσα με τα 1000 lg γιατι εχω παρει ιδη 3 οθονες lg και ποτε μα ποτε δεν ειχα καποιο προβλημα.

    Επισης το design των Lg τα σπαει και πιστευω ειναι η καλυτερη μαρκα σε οθονες/Τηλεορασεις.

    Μερικα προτινομενα μοντελα απο μενα ειναι τα εξης

    http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/H...2-42LH7030.htm

    http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/H...-LCD-TV-42.htm

    http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/H...TV-42-inch.htm

    Eνοειται οτι δεν θα γινει αγορα απτο πλαισιο γιατι στις τηλεορασεις πραγματικα ειναι φωτια απλα εστειλα τα λινκ για να δεις χαρακτηριστικα και design εαν ψαξεις αυτα τα μοντελα στο scroutz θα τα βρεις σε πολυ χαμηλοτερη τιμη σε αλλα μαγαζια.

  9. #9
    Εγγραφή
    29-09-2008
    Περιοχή
    Αθηνα Περιστερι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    241
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από durutti Εμφάνιση μηνυμάτων
    καμια νεα ιδεα..?
    panasonic?
    +1 και η γνωμη μου ειναι να παρει plasma οχι lcd αν την θελει για ταινιες να χορτασει contrast και καλο μαυρο και οχι το ξεθωριασμενο των lcd

  10. #10
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Aγ. Αναργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    Όποιο να 'ναι
    Πήγα να το γράψω και σε κάποιο άλλο ποστ αλλά τελικά δεν το έγραψα και θα το γράψω εδώ. Μην τρέχετε να αγοράσετε τηλεοραση τώρα, περιμένετε λίγο καιρό γιατί τα πράγματα αλλάζουν μέρα με τη μέρα. Αγοράζοντας μια τηλεόραση με 700-800 ευρώ στις 40" σήμερα να ξέρετε ότι αγοράζετε ένα μέτριο μοντέλο και πιθανόν ολίγο παλαιό. Επειδή όλοι μας στο adslgr είμαστε λίγο-πολύ ψαγμένοι δεν είναι δυνατόν να μας πιάνουν κότσο οι διάφορες αλυσίδες. Για να είναι μια τηλεόραση 40" "της προκοπής" πρέπει να έχει τα καλούδια που θα χρειαστεί για το άμεσο μέλλον:
    1. Full HD.
    2. 100 hz το λιγότερο.
    3. DLNA για ασύρματη σύνδεση με τις υπόλοιπες συσκευές μας.
    4. Θύρα ethernet
    α. εδώ να αναφέρω ότι οι Samsung συνδέονται ασύρματα με USB stick της Samsung το οποίο είναι έξτρα (80-90 ευρώ).
    Μη τσιμπάτε με τα φούμαρα των πωλητών περί μεγάλου και υψηλού contrast γιατί πρόκειται περί τεράστιας μπούρδας. Μέχρι και σήμερα ΕΝΑΣ (1) συγκεκριμένος τρόπος ή έστω ένας μαθηματικός τύπος για την μέτρηση του contrast δεν υπάρχει. Μόνο οι LED μπορούν να βγάλουν contrast λόγω των led panels.
    Μη τσιμπάτε βλέποντας μια τηλεόραση σε ένα ραφι να παίζει blueray γιατί αυτό είναι το καλύτερο που μπορεί να βγάλει, ακόμα και η πιο μάπα 32αρα άμα τις βάλεις blueray θα παίξει τέλεια (το ΄χω δει..). Το καλύτερο θα ήταν αν μπορούσατε να δείτε 2-3 διαφορετικές στο ίδιο τηλεοπτικό κανάλι (ΣΚΑΙ πχ που παίζει καλά) με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις για να κάνετε τις συγκρίσεις σας.
    Για τα υπόλοιπα (USB, DVB-T, hdmi, scart κλπ) δεν τα αναφέρω καν
    Κάπου έγραψε κάποιος ότι η LG δεν είναι brand, λάθος εντύπωση βέβαια γιατί η LG στο εξωτερικό είναι από τις κορυφαίες σε πωλήσεις μαζί με Samsung, Sony, Philips, το ότι στην Ελλάδα έχουμε μάθει μόνο τις Philips και τις Sony αυτό δεν σημαίνει ότι οι κορεάτες βγάζουν μάπα προιόντα.
    Κρατήστε στο μυαλό σας ότι οι τιμές των τηλεορασεων κατρακυλούν μέρα με τη μέρα, μπορεί σήμερα να πάρετε μια με 1000 ευρω και αύριο να έχει τιμή 850, μη σας κάνει εντύπωση, έτσι λειτουργεί πλέον η αγορά, το οποίο φυσικά είναι προς όφελος του καταναλωτή και όχι του έμπορου που συνήθως αγοράζει με μεγαλύτερο κόστος και μετά πέφτουν τα τηλέφωνα για καλύψεις τιμών από τις εταιρίες...
    Αν παρ' ολα αυτά βιάζεστε για αγορά βάλτε κανά γραμμάτιο ή καμια δόση και πάρτε την καλύτερη που αντέχει η τσέπη σας.

  11. #11
    Εγγραφή
    28-04-2009
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    9162/916
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Netfaster
    SNR / Attn
    9(dB) / 33(dB)
    Πολύ σωστός ο PETER αλλά το καλό τσούζει βέβαια.

    Samsung UE40B6000 LED TV 40 - Full HD, 100 hz" στα 1.160 EURO (στο ΠΛΑΙΣΙΟ) ή
    αν θέλουμε και DLNA, "Samsung UE40B7000 LED TV 40'' στα 1.450 ΕΥΡΩ.

    Υστερα απο ψάξιμο ημερών σ' αυτες κατέληξα, τωρα για να γλυτώσω κανενα 100σταρι εχει κανείς καμιά ιδέα?

  12. #12
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Χαιδαρι
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    linsys wag200
    Δεν διαφωνουμε Peter αλλα οπως στα pc ετσι και στις τηλεορασεις δεν μπορεις να περιμενεις καθε φορα το επομενο μοντελο που θα βγει και ενδεχομενως να πεσει η τιμη στο παλιο. Με λιγα λογια αν εισαι αποφασισμενος να παρεις τηλεοραση το κανεις με συγκεκριμενα κριτηρια στον χρονο που θες να την αποκτησεις και οχι κριτηρια αυριανα η μεθαυριανα. Ειναι δεδομενο οτι κατι που θα παρεις τωρα 1000 ενδεχεται αυριο μεθαυριο να εχεις πεσει στα 900-800. Το θεμα ειναι αν αυτο που πηρες καλυπτει τις αναγκες σου.
    Φιλικα παντα

  13. #13
    Εγγραφή
    26-11-2006
    Περιοχή
    Περιστερι
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.483
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Να ρωτήσω και εγώ κάτι; Υπάρχει τηλεόραση με σκληρό δίσκο για εγγραφή, ή έστω να δέχεται σε usb εξωτερικό δίσκο;
    Aργησα να ασχοληθώ με την τεχνολογία.

  14. #14
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Aγ. Αναργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    Όποιο να 'ναι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bandit4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν διαφωνουμε Peter αλλα οπως στα pc ετσι και στις τηλεορασεις δεν μπορεις να περιμενεις καθε φορα το επομενο μοντελο που θα βγει και ενδεχομενως να πεσει η τιμη στο παλιο. Με λιγα λογια αν εισαι αποφασισμενος να παρεις τηλεοραση το κανεις με συγκεκριμενα κριτηρια στον χρονο που θες να την αποκτησεις και οχι κριτηρια αυριανα η μεθαυριανα. Ειναι δεδομενο οτι κατι που θα παρεις τωρα 1000 ενδεχεται αυριο μεθαυριο να εχεις πεσει στα 900-800. Το θεμα ειναι αν αυτο που πηρες καλυπτει τις αναγκες σου.
    Φιλικα παντα
    Αυτή την άποψη έχω και γω .

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasvar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω και εγώ κάτι; Υπάρχει τηλεόραση με σκληρό δίσκο για εγγραφή, ή έστω να δέχεται σε usb εξωτερικό δίσκο;
    Υπήρχε πριν 2 χρόνια, τώρα από τις μεγάλες μάρκες δεν έχω δει να έχει κάποια σκληρό, για εξωτερικό μπορεί αλλά πρέπει να το ψάξω αν μπορεί να λειτουργήσει... Αν το ψάχνεις για εγγραφή το κόβω χλωμό ως πεθαμένο γιατί θα πρέπει η TV να έχει το απαραίτητο software και τα αντίστοιχα πλήκτρα στο χειριστήριο, αν το ψάχνεις για player μπορείς με το στικακι σου να δεις μέχρι και divx σε κάποιες (π.χ. LG 32LH7030)

  15. #15
    Εγγραφή
    07-02-2005
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    561
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    Speedtouch 780
    Πάρε Samsung... Η σίγουρη λύση.

    Κάθε φορά που ψάχνω για τηλεόραση (είτε για μένα, είτε για φίλους), πάντα σε Samsung καταλήγω.
    Δεν είμαι κολλημένος στην μάρκα, απλά κατά ένα περίεργο λόγο, τα χαρακτηριστικά τους σε σχέση με την τιμή τους, είναι πάντα τα καλύτερα.

    Αααα... μη ξεχάσω.
    Το πιο σημαντικό είναι η τηλεόρασή σου να έχει ψηφιακό αποκωδικοποιητή, με υποστύριξη MPEG-4, αλλιώς σε 6 μήνες το πολύ θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. τηλεοραση lcd 40-42''
    Από sundance στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-09, 02:30
  2. Αγορά Τηλεόρασης 42''
    Από pantsos στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-09, 20:32
  3. Απόψεις για αγορά οθόνης LCD 42''
    Από flatrate στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-09, 12:37
  4. 40'' - 42'' TFT-LCD
    Από di_tlg στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-08, 20:05
  5. LG 42LF75 42'' LCD TV + LG HT-552TH
    Από makislb στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-08, 05:03

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας