Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 71
  1. #16
    Το avatar του μέλους gtl
    gtl Guest
    Ξέρετε το μόνο που μπορείτε να κάνετε.

    Επιστολές διαμαρτρυρίας στην ΕΕΤΤ και το αρμόδιο Υπουργείο (από που και ως που δεν συμπεριλαμβάνεται το voip στις εφαρμογές "fast internet"? ξέχασαν ότι για χρόνια παρουσίαζαν την "τηλεδιάσκεψη" ως την απόλυτη ευρυζωνική εφαρμογή?)

    Προεπιλογή σε εναλλακτικό για σταθερή τηλεφωνία. Φορητότητα αριθμού (μακριά από Cosmote) για την κινητή. Πάροχος internet εκτός της pOTEnet.

    Όταν μας φτύνουν στα μούτρα με τέτοιο απύθμενο θράσος, τουλάχιστον ας φροντίσουμε να μην φύγει από το πορτοφόλι μας (ή εκείνο των φίλων και συγγενών) ούτε ένα ευρώ στον ΟΤΕ και τις θυγατρικές του, πέρα από το υποχρεωτικό πάγιο.

  2. #17
    Εγγραφή
    02-12-2005
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το ωραίο είναι ο αυθαίρετος διαχωρισμός fast internet και voip. Θα έλεγε κανείς οτι το 2ο θα έπρεπε να συμπεριλαμβάνεται στο 1ο.


  3. #18
    Το avatar του μέλους Navigator
    Navigator Guest
    Για τη HOL δεν λέω τίποτα γιατί εδώ και χρόνια που ο ΟΤΕ τους δημιουργεί προβλήματα στο e-voice η στάση τους ειναι μοιρολατρική.
    Αλλά η Αλτεκ με το i-call δεν ειναι το ίδιο και έχουν διάθεση να το κυνηγήσουν το θέμα.Θα έχει ενδιαφέρον να γίνει forward η επιστολή στο i-call για να δούμε τι θα πουν για τον ΟΤΕ που τους κλείνει το σπίτι καταργώντας το αντικείμενο τους !
    Επίσης πρέπει να σταλεί στο τμήμα προστασίας καταναλωτή της ΕΕ για να μας απαντήσουν επίσημα σχετικά με τη απάτη FAST INTERNET.

  4. #19
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Χα χα χα.. φοβερό. Δεν ήξερα οτι πρέπει ο πΟΤΕ να εγκρίνει τις εφαρμογές που χρησιμοποιούμε στο DSL που πληρώνουμε με τα ωραία μας λεφτά... Άραγε χρήση emule προβλέπεται; Χρήση torrent; Μήπως υπάρχει και εγκεκριμένη λίστα με browsers;
    Αν δεν είμαστε προβλεπόμενοι θα φάμε και 10Φ;

  5. #20
    Το avatar του μέλους gtl
    gtl Guest
    Εγώ πάντως ψάχνω την διεύθυνση της αρμόδιας επιτρόπου της Κομισσιόν, Viviane Reding, για να ζητήσω την συνδρομή της ΕΕ στην λύση του προβλήματος. Ως συνήθως, ο Ελληνικός κρατικός μηχανισμός χρειάζεται πρόστιμα και απειλές για να κάνει αυτά που υποχρεούται. Θα προσπαθήσω, στον βαθμό που περνάει από το χέρι μου, να τους τις παράσχω.

    Edit: Ιδού και τα στοιχεία επικοινωνίας http://europa.eu.int/comm/commission...t/index_en.htm
    Περιττό να σας πω το αυτονόητο, ότι δηλαδή μια ενυπόγραφη επιστολή σε χαρτί μετράει πολύ περισσότερο από ένα φαξ ή email (και με την σειρά τους, ένα φαξ ή ένα email μετράνε πολύ περισσότερο από το τίποτα).

  6. #21
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Π.Φάληρο
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    19
    Uploads
    3
    Τύπος
    ADSL Tellas Shared
    Ταχύτητα
    19996/1023
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    Speedstream 4200
    SNR / Attn
    10(dB) / 12.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtl
    Εγώ πάντως ψάχνω την διεύθυνση της αρμόδιας επιτρόπου της Κομισσιόν, Viviane Reding, για να ζητήσω την συνδρομή της ΕΕ στην λύση του προβλήματος. Ως συνήθως, ο Ελληνικός κρατικός μηχανισμός χρειάζεται πρόστιμα και απειλές για να κάνει αυτά που υποχρεούται. Θα προσπαθήσω, στον βαθμό που περνάει από το χέρι μου, να τους τις παράσχω.

    Edit: Ιδού και τα στοιχεία επικοινωνίας http://europa.eu.int/comm/commission...t/index_en.htm
    Περιττό να σας πω το αυτονόητο, ότι δηλαδή μια ενυπόγραφη επιστολή σε χαρτί μετράει πολύ περισσότερο από ένα φαξ ή email (και με την σειρά τους, ένα φαξ ή ένα email μετράνε πολύ περισσότερο από το τίποτα).

    Καλή ιδέα! Ας φτιάξει εδωπέρα κάποιος μια επιστολή στα ελληνικά και εγώ θα φροντίσω να την
    μεταφράσω πολύ σύντομα στα γαλλικά. Επισυνάπτουμε μέσα και τις διάφορες απαντήσεις
    που έχουμε λάβει από τον ΟΤΕ (όπως η παραπάνω) και την διαδίδουμε ΠΑΝΤΟΥ (fora, sites
    κτλ) και όποιος θέλει, την στέλνει (με fax ή email) στην κυρία Reding... Να δούμε τί είναι
    τελικά το Fast Internet (ή τί βολεύει μερικούς να είναι)...Να δούμε μετά ποιος είναι αυτός
    που τον συμφέρει να 'λιμνάζουν' οι νέες τεχνολογίες σε επίπεδο ΔΙΑΔΟΣΗΣ και ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ

  7. #22
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    Όπου υπάρχει bandwidth
    Μηνύματα
    2.492
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Συμφωνώ απόλυτα με τον gtl. Έχω διαβάσει κάποια κείμενα ομιλιών της κ. Reding, και νομίζω ότι είναι η πλέον κατάλληλη γι' αυτήν την δουλειά.

    Προτίθομαι να συνεργαστώ με τον gtl κι όποιον άλλον θέλει για την σύνταξη και μετάφραση του κειμένου.

    Προς dkounal, αν χρειαστούμε την πλήρη επιστολή, θα μπορούσες να μας την παραχωρήσεις;

  8. #23
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Περιοχή
    Π.Φάληρο
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    19
    Uploads
    3
    Τύπος
    ADSL Tellas Shared
    Ταχύτητα
    19996/1023
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    Speedstream 4200
    SNR / Attn
    10(dB) / 12.5(dB)
    Ειδικά για την επιστολή προς την κυρία Reding, έχω ανοίξει καινούργιο thread
    εδώ : http://www.adslgr.com/forum/showthre...645#post501645

    (εύχομαι οι moderators να καταλάβουν το λόγο που έφτιαξα ξεχωριστό thread και να μην το σβήσουν)

  9. #24
    Εγγραφή
    15-01-2006
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παιδιά υπομονή, και όταν μπορείτε να μην δίνετε τα λεφτά σας στον ΟΤΕ αλλά δώστε τα κάπου αλλού. Υπάρχει μια πιθανότητα να ιδρώσει λιγάκι το αυτί ΟΤΕ. Εγώ προσωπικά το παλεύω με I-call και forthnet telephony, έτσι ώστε ο ΟΤΕ να μου παίρνει μόνο πάγια... Φυσικά, είμαστε πολύ λίγοι μπροστά σε αυτούς που έχουν ΟΤΕ και δεν έχουν ιδέα, για να κάνουμε την διαφορά, αλλά από την άλλη οι άνθρωποι που με γυροφέρνουν θα μάθουν σίγουρα από εμένα όλες τις δυνατότητες που δεν γνωρίζουν για να κάνουν τα τηλεφωνήματα τους έστω και 1% φθινότερα

    Στείλτε και κανένα email με ήπιο τρόπο όπου κρίνετε απαραίτητο...

    και κυρίως υπομονή, αλλάζουν σιγά σιγά κάποια πράγματα αλλά με πολύ αργό ρυθμό.

  10. #25
    Εγγραφή
    22-10-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    84229/9997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC56U
    SNR / Attn
    3.1(dB) / 6.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Διάβασα την απάντηση του ΟΤΕ για το "Fast Internet" και μου ήρθε στο μυαλό ένα άρθρο που διάβασα που περιέγραφε ότι οι εταιρίες παροχής ιντερνετ & τηλεπικοινωνιών στην Αμερική επιδιώκουν να έχουν τον έλεγχο για το τι περνάει πάνω από τις γραμμές τους. (π.χ. αν περνάει http στο τάδε site στο επιτρέπουν με μεγάλη ταχύτητα, αν είναι ftp με πολύ μικρή ταχύτητα κλπ).

    Μήπως ο ΟΤΕ προσπαθεί να εφαρμόσει ένα τέτοιο μοντέλο gatekeeper; Δηλαδή να επιλέγει τι θέλει να περνάει πάνω από τα κυκλώματά του και να κόβει τα υπόλοιλα; Και τελικά τι υπηρεσίες περιλαμβάνει η υπηρεσία "Fast Internet" ; Που αναφέρονται αυτές; Κι αν δεν αναφέρονται πουθενά, μήπως υπάρχει η δυνατότητα αναπροσαρμογής τους ανάλογα με την περίπτωση;

    Παιδιά και κάτι ακόμα. Διαβάζοντας πάλι και πάλι την απάντηση του ΟΤΕ, καταλαβαίνω ότι στο σημείο που λέει:
    "Η ADSL πρόσβαση παρέχεται από τον οτε προς τον πελάτη αποκλειστικά για την παροχή από τρίτους παρχόχους προς τον πελάτη της υπηρεσίας Fast Internet στις ταχύτητες ανόδου/καθόδου που προσδιορίζονται στην υποβληθείσα ως άνω Αίτηση και ανάλογο με την επιλογή του Πελάτη, ως εμφανίζεται σε αυτήν. Βάσει των ανωτέρω, η προβληματική λειτουργεία της εφαρμογής VoIP που περιγράφει ο πελάτης μας δεν εμπίπτει στις υποχρεώσεις του ΟΤΕ...." το μπαλάκι το ρίχνει στους παρόχους.

    dkounal σε παρακαλώ, κοινοποίησε την απάντηση του ΟΤΕ στον πάροχό σου κι επιδίωξε κι από αυτόν μια επίσημη απάντηση, δεδομένου ότι το πρόβλημα πλέον έχει μεταφερθεί σε αυτόν.

    Διαβάζω τώρα τους όρους της HOL για την παροχή του evoice και παραθέτω απόσπασμα:
    "Δεδομένου ότι η υπηρεσία παρέχει τη δυνατότητα πραγματοποίησης τηλεφωνικών κλήσεων μέσω δικτύων IP τα οποία έχουν διαμορφωθεί αποκλειστικά για τη διακίνηση δεδομένων, δεν είναι εφικτή η από μέρους της Εταιρίας παροχή συγκεκριμένων εγγυήσεων όσον αφορά στην ποιότητά της. Σε κάθε περίπτωση, η Εταιρία, μη λαμβάνοντας καμία δέσμευση ως προς το αποτέλεσμα, θα φροντίζει έτσι ώστε η ποιότητα της τελικής υπηρεσίας να βρίσκεται κατά το δυνατό πλησιέστερα στα επίπεδα των υπηρεσιών που παρέχονται από κλασικά τηλεφωνικά δίκτυα. "
    Με λίγα λόγια και η HOL "βγάζει την ουρά της έξω" από το συγκεκριμένο θέμα. Οπότε ίσως στη διαμαρτυρία να πρέπει να αναφερθούν και οι πάροχοι που ενώ λένε ότι σου παρέχουν τη δυνατότητα χρήσης VoIP δεν παρέχουν καμιά εξασφάλιση στο χρήστη ως προς την υπηρεσία αυτή, ούτε καν σε επίπεδο δυνατότητας χρήσης (όχι ποιότητας).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tony_Ts : 22-02-06 στις 10:54.

  11. #26
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Ήράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    447
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    ZyXEL HW660-D1
    SNR / Attn
    11(dB) / 22(dB)
    Είμαι τόσο αγανακτισμένος που θέλω να αρχίσω να ρίχνω καντήλια γραπτός, αλλά άσε γιατί θα σβηστεί το post (δικαιολογημένα).

    Νομικά ο πΟΤΕ ξέρουμε αν έχει δίκιο; Ας όριζε ακριβώς τη εννοεί Fast Internet να ξέραμε τι παίρνουμε.

  12. #27
    Εγγραφή
    05-02-2004
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    324
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109957kbps/10996kbps
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ 267Ν
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 5.9(dB)
    Τι θρασσος εχουν ΟΛΟΙ εκει στον πΟΤΕ!!

    Μα καλα δεν εχουν ιχνος ντροπης??!

    Πως σου εστειλαν ενα τετοιο εγγραφο??

    ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ!

    ΑΝΗΚΟΥΣΤΟ!

    ΕΛΛΗΝΙΚΟ......

  13. #28
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Syros
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    3.786
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΥΡΟΣ
    Router
    Fritz
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtl
    Ξέρετε το μόνο που μπορείτε να κάνετε.

    Επιστολές διαμαρτρυρίας στην ΕΕΤΤ και το αρμόδιο Υπουργείο (από που και ως που δεν συμπεριλαμβάνεται το voip στις εφαρμογές "fast internet"? ξέχασαν ότι για χρόνια παρουσίαζαν την "τηλεδιάσκεψη" ως την απόλυτη ευρυζωνική εφαρμογή?)

    Προεπιλογή σε εναλλακτικό για σταθερή τηλεφωνία. Φορητότητα αριθμού (μακριά από Cosmote) για την κινητή. Πάροχος internet εκτός της pOTEnet.

    Όταν μας φτύνουν στα μούτρα με τέτοιο απύθμενο θράσος, τουλάχιστον ας φροντίσουμε να μην φύγει από το πορτοφόλι μας (ή εκείνο των φίλων και συγγενών) ούτε ένα ευρώ στον ΟΤΕ και τις θυγατρικές του, πέρα από το υποχρεωτικό πάγιο.
    Ο gtl έχει απόλυτο δίκιο, το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να κόψουμε τον ΟΤΕ από την σταθερή, την COSMOTE από την κινητή και την OTENET από το internet. Ακόμη και αν αντιμετωπίζουμε προβλήματα με εναλλακτικούς πάροχους ή δεν έχουμε επαρκή κάλυψη των άλλων δύο εταιρειών κινητής στην περιοχή μας, πρέπει να φύγουμε όλοι από τον όμιλο ΟΤΕ.
    Κατεβάζουμε την ισχύ του ασύρματου εξοπλισμού μας. Ας διατηρήσουμε το φάσμα συχνοτήτων καθαρό για να δουλεύουμε όλοι με λιγότερο κόπο και χρήμα.


    Cyclades Wireless Network

  14. #29
    Εγγραφή
    09-11-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    478
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    Router
    US Robotics 9108 Annex B
    Μα είναι απλό ο ΟΤΕ δεν δίνει adsl δίνει fast internet. Το adsl στην πραγματικότητα ορίζεται over LLU σχεδόν παντού στο εξωτερικό. Αυτά είναι ελληνικές πατέντες απαρχαιωμένου δικτύου ΟΤΕ με χαλκό 60 χρόνων προς τα σπίτια. Δεν είναι τυχαίο ότι υπάρχουν μέροι στην Αττική που δίνει adsl 512kbps,1mbit στα 11km από το κέντρο κάτι το οποίο λογικά δεν είναι εφικτό ωστόσο το δίνει ίσως με χρήση κάποιων repeaters ή ποιος ξέρει. Όπως και να έχει το σωστό Dsl δεν είναι πάνω από 100 σύνεφα μέχρι να φτάσεις στον ISP. Θα ήθελα να δώ πώς θα καταφέρει στο μέλλον να δώσει ADSL2+. Μήπως είναι λίγο αργά για σκάψιμο εν έτη 2006. Το voip για να παίξει σωστά απαιτεί όχι μόνο QoS αλλά και ποιότητα φυσικού μέσου το οποίο να μην επηρεάζεται από υγρασίες, άλλα φυσικά φαινόμενα κλπ καθώς και τακτική συντήρηση και όχι να περιμένουμε πρώτα να σκάσει η βλάβη για να αλλάξουμε καλώδιο. Ο Οτε δεν δίνει τίποτα από τα 2 εκτός και αν δεν βρέχει ή έχει ήλιο μόνο το δεύτερο. Τώρα σε ότι αφορά τον περιορισμό πακέτων αυτό νομίζω ότι είναι περισσότερο εσωτερικό θέμα μιας και δεν γνωρίζουμε ούτε τι δυνατότητες του εξοπλισμού του αλλά ούτε και την τεχνογνωσία του προσωπικού του πάνω σε αυτό. Όπως και να έχει το ADSL στην Ελλάδα είναι σχεδόν ψέμα, είναι fast internet και μάλιστα πανάκριβο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος skyman : 22-02-06 στις 11:31.
    %DSL-3-UNKNOWN_STATE:[chars] layer1 state is [dec]

  15. #30
    Εγγραφή
    22-02-2005
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Μηνύματα
    493
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11700/1023 (εκεί γύ
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Draytek Vigor 2710Vn
    Καλημέρα σε όλους.

    Πριν λίγο διάβασα τα χαμπέρια του ΟΤΕ και ομολογώ ότι.. τουλάχιστον απορώ με την κοκοπιστία του συγκεκριμένου αντισυμβαλλόμενού μου (γιατί και γω όπως και όλοι μας έχουμε σύμβαση συνάψει με τον ΟΤΕ και από τη μεριά μας εκπληρώνουμε στο ακέραιο την υποχρέωσή μας για αντιπαροχή του αντιτίμου που μας ζητάει).

    Τώρα, το νέο θέμα που ανέκυψε είναι η ΕΡΜΗΝΕΙΑ αυτού που μας παρέχει.

    Οταν συνήφθη η σύμβαση ο αντισυμβαλλόμενός μου έταξε ότι θα έχω ΑDSL (ή αλλιώς ευρυζωνική) πρόσβαση.

    Αντικείμενο της σύμβασης θα μπορούσε να ήταν και το τι θα έκανα εγώ με την πρόσβαση που θα μου παρέχει (βέβαια, κάτι τέτοιο ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ θα κατέληγε σε καταχρηστικότητα των σχετικών όρων της σύμβασης με αποτέλεσμα την ακύρωσή τους και την αναζήτηση επανόρθωσης της ζημίας μου, αν υπήρχε), αλλά ΑΥΤΟ ΦΥΣΙΚΑ KAI ANAMENOMENA OYΔΕΠOTE ΚΑΘΟΡΙΣΤΗΚΕ.

    Αντιθέτως, στο άρθρο 1.2 της μεταξύ μας σύμβασης ορίστηκε ότι "η ADSL πρόσβαση παρέχεται από τον ΟΤΕ προς τον Πελάτη αποκλειστικά για την παροχή από τρίτους Παρόχους προς τον Πελάτη της υπηρεσίας Fast Internet στις ταχύτητες ανόδου/καθόδου...".

    ΚΑΙ ΕΔΩ ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΟΛΟΦΑΝΕΡΗ ΚΑΚΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥ ΟΤΕ...

    Με αριστοτεχνικό τρόπο θα έλεγα μετονομάζει το "Fast Internet" σε "Fast Browsing", χωρίς να λαμβάνει καθόλου υπόψη ότι ο όρος "INTERNET" δεν σημαίνει μόνο "ΣΕΡΦΑΡΙΣΜΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΩΝ".

    Ο ορισμός που δίνεται παγκοσμίως στον όρο Ιnternet είναι A collection of approximately 60,000 independent, inter-connected networks that use the TCP/IP protocols and that evolved from ARPANet of the late '60s and early '70s. The Net," is a worldwide system of computer networks providing reliable and redundant connectivity between disparate computers and systems by using common transport and data protocols. (http://smartbizconnection.com/advert...sary_index.htm) ή αλλιώς "Ιnternational network of networks utilizing TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol)." (http://www.wfu.edu/Library/referenc/.../glossary.htm).

    Από αυτά γίνεται σαφές ότι το διαδίκτυο (Internet) δεν αποτελεί "τόπο" προορισμού αλλά "τρόπο" σύνδεσης εκατοντάδων χιλιάδων δικτύων μεταξύ τους, τα οποία προσφέρουν πληροφορίες, προϊόντα, υπηρεσίες. Σε διαφορετική περίπτωση δεν θα ήταν δυνατή η αλληλεπίδραση μέσω διαδικτύου αλλά μόνο η read-only πρόσβαση.

    Όπως γίνεται εύκολα κατανοητό η "γρήγορη" πρόσβαση στο Internet ("Fast Internet") δεν προϋποθέτει περιορισμό στον τρόπο χρήσης του, αλλά αντίθετα αφήνει ελεύθερο (εντός των δειθνώς καθορισμένων νομίμων ορίων) τον χρήστη να εκμεταλλευτεί τη συγκεκριμένη υπηρεσία προς όφελός του.

    Το γεγονός ότι ο ίδος ο αντισύμβαλλόμενός μου διαφημίζει στα media τις χρήσεις του Fast Internet", στις οποίες περιλαμβάνει όχι μόνο το "Fast Browsing" αλλά ποικίλες εφαρμογές - συνέπειες της γρήγορης πρόσβασης στο Διαδίκτυο όπως on-line gaming, audio video streaming, video conference κλπ. απότελεί έναν ακόμη λόγο κατάρριψης του επιχειρήματος του ΟΤΕ για το μονοδιάστατο "της υπηρεσίας Fast Internet"

    Το γεγονός επίσης ότι αποφεύγει αν αναφερθεί στην VOIP τεχνολογία (Voice over Internet Protocol) που προσφέρει η γρήγορη πρόσβαση στο Internet, αποτελεί ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ κακή εφαρμογή ΑΘΕΜΙΤΟΥ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ απένταντι στους παρόχους της συγκεκριμένης τεχνολογίας (λόγω του διαφαινόμενου κλονισμού του μονοπωλείου του Οργανισμού) και, φυσικά και κυρίως, αθέμιτη και καταχρηστική παράβαση των όρων της μεταξύ μας παραπάνω σύμβασης.

    Είμαι σίγουρος ότι μία έντονη επιστολή προς την κα. Viviane Reding και (γιατί όχι) προς τους εδώ αρμόδιους φορείς (και στην ΕΕΕΤ) θα διαλευκάνει το σκοτεινό τοπίο που εδώ και πολύ καιρό μας δείχνει (όπως φαίνεται εσκεμένα) ο ΟΤΕ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nickvog : 22-02-06 στις 11:38.


    MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τηλεφωνία μέσω VoIP
    Από skiabox στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-08, 15:32
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-08, 14:09
  3. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-07, 17:54
  4. Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-07, 13:10

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας