Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: And the best is...

Ψήφισαν
283. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Avast

    28 9,89%
  • Avg

    20 7,07%
  • Antivir

    13 4,59%
  • Bitdefender

    7 2,47%
  • Nod32

    82 28,98%
  • Kaspersky

    90 31,80%
  • Mcafee

    14 4,95%
  • Panda

    6 2,12%
  • Norton

    23 8,13%
Σελ. 57 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 3747525556575859 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 841-855 από 923
  1. #841
    Το avatar του μέλους AddictedToChaos
    AddictedToChaos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aggelos_85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το καλυτερο δεν μπορει καποιος να στο πει γιατι πολυ απλα ειναι υποκειμενικο.
    *
    θα βαλεις to KASPERSKY. μιας και το εχεις ευκαιρο και ειναι απο τα πολυ καλα, και antimalware θα βαλεις το spybot search and destroy , to AD-AWARE της lavasof και αφου το εχεις το SPYWARE DOCTOR(καλο ειναι anti-malware να εχεις πανω απο δυο.οτι δεν βρισκει το ενα θα το βρισκει το αλλο.). θα τα βαλεις και θα τα κανεις update. στην συνεχεια αφου σκαναρεις το pc σου και επιμεινει και δεν διαγραφεται θα πας σε safe mode και θα κανεις μια scan με το ad-aware ξανα.λογικα εκει θα στο καθαρισει.
    θα χρησιμοποιεις firefox και οχι ΙΕ.
    επισης ριξε μια ματια εδω. Ηοw-To: Πετύχετε την απόλυτη ασφάλεια! (για νέους χρήστες)
    Οχι Γιαννης, Γιαννακης

    Αν δεν σε βολεψει το Kaspersky, δοκιμασε το Nod32. Ελαφρυ και κανει την δουλεια του αψογα. Με 3 updates ημερησιως...Απο firewall, Zone Alarm χωρις δευτερη σκεψη. Μακραν, το αποτελεσματικοτερο firewall για windows. Απο antispyware, να βαλεις αυτο που σου ειπαν τα παιδια. Lavasoft Ad-Aware SE Personal, Spybot search and destroy.

    Και το βασικοτερο ολων, μεγαλη προσοχη απο εσενα την ιδια. Να προσεχεις που μπαινεις και να εχεις παντα απενεργοποιημενη τη Java στο browser σου.

    Απο browser, να δοκιμασεις τον Opera. Ενα απο τους πιο ασφαλεις browsers που βγηκαν ποτε (δεν θελω σχολια απο καποιους...). Εδω το site του.

  2. #842
    Το avatar του μέλους aggelos_85
    aggelos_85 Guest
    Αν δεν σε βολεψει το Kaspersky, δοκιμασε το Nod32. Ελαφρυ και κανει την δουλεια του αψογα. Με 3 updates ημερησιως...
    τωρα αν σου πω πως το bitdefender εχει update καθε μια ωρα...........αλλα μαλλον θα πεσετε ολοι να με φατεξερεις εσυ τι λεω

  3. #843
    Εγγραφή
    10-08-2006
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    HOL
    Μέχρι στιγμής με το kaspersky δεν έχω κανένα πρόβλημα.
    Το ad-aware SE personal το χρησιμοποιώ ήδη και αυτό όπως είπα είναι το μόνο που βρίσκει το malware αλλά δεν μου βγάζει όλο το path της registry.
    Browser χρησιμοποιώ τον firefox.
    .....με το malware όμως τι κάνω ???

  4. #844
    Το avatar του μέλους AddictedToChaos
    AddictedToChaos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aggelos_85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα αν σου πω πως το bitdefender εχει update καθε μια ωρα...........αλλα μαλλον θα πεσετε ολοι να με φατεξερεις εσυ τι λεω
    Ε, ουτως ή αλλως, τα updates ειναι υποκειμενικα. Δηλαδη, αντι να κατεβασεις μαζικα ενα πακετο, σου το σπαει σε πολυ μικρα για να δειχνει πως ενημερωνεται συχνα. Οποτε λαθος το επιχειρημα μου για τα updates
    *

  5. #845
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    letta απενεργοποίησε το system restore,μπες σε safe mode και καθάρισε τα.
    Λογικά στην επόμενη επανεκκίνηση δεν θα υπάρχουν.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #846
    Το avatar του μέλους sdn
    sdn Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από letta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι στιγμής με το kaspersky δεν έχω κανένα πρόβλημα.
    Το ad-aware SE personal το χρησιμοποιώ ήδη και αυτό όπως είπα είναι το μόνο που βρίσκει το malware αλλά δεν μου βγάζει όλο το path της registry.
    Browser χρησιμοποιώ τον firefox.
    .....με το malware όμως τι κάνω ???
    Να βάλεις zenwalk αλλά αν δεν θέλεις δοκίμασε a-squared Υπάρχουν και ένα δύο ίσως καλύτερα αλλά δεν τα θυμάμαι πια...

  7. #847
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    40
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ
    Router
    THOMSON TG585
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το άκουγα και δεν το πίστευα! Τελικα Το Kaspersky Internet Security είναι και γ.μω τα πακέτα και με διαφορά..
    Ολα μέσα: AV,Antispyware,Antidialer,FW,Antispam,συχνά updates.

    Και δικαιολογώ:
    Μέσα σε μια βδομάδα, (λόγο προβλήματος με ένα κολοvirus (dialer) που κόλλησε ο αδερφός μου στο laptop) δοκίμασα μερικά antivirus (Nod32, F-secure,Spybot(Antispyware),το Norton2005 που είχα δεν το αναφέρω κάν,το πέταξα με τη μια και δε το ξαναβάζω κιόλας) με αποτέλεσμα να βάλω στο τέλος και το θεϊκό Kasper, και ώς εκ θαύματος ακόμα και με τα virus definitions του setup, πριν καν να κανω update,έβγαλε μύνημα για τον ιό(δε θυμαμαι το όνομά του).Το σύστημα καθάρισε πλήρως,ο ιός έφυγε και το laptop επανήλθε στη προηγούμενη κατάσταση πρίν τον ιό! Το σημαντικότερο; Γλίτωσα το format! Ο συγκεκριμένος ιός οφείλω να ομολογήσω με παίδεψε όσο κανένας άλλος. (Instant Access-dialer) λόγω του ότι για τη συγκεκριμένη έκδοση που είχα κολήσει δεν έβρισκα Info στο web για removal...Αν δεν ήταν το Antivirus του Ρώσου, ακόμα θα παιδευόμουνα.Τελικα οι virus (γενικά) είναι ειδικότητα των Ρώσων.(ΚΑΙ βάλε, ΚΑΙ βγάλε! ΧΑΧΑΧΑΧΑ)

  8. #848
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Άλλαξα απο Avast σε Nod32 λόγω μικρότερων απαιτήσεων σε resources. Και απο τα δυο είμαι ευχαριστημένος, αλλά το Nod είναι όπως και να το κάνουμε ποιο ελαφρύ.

    Επίσης δεν ειμαι της άποψης οτι πρέπει να τρελενόμαστε με την ασφάλεια και να βρίσκει 90 ή 80% των ιών. ΠΟΙΟ μεγαλό είναι το πρόβλημα απο την μεριά του χρήστη παρά απο την πλευρα των "κακων". Προσοχή τι τρεχετε, κατεβάζετε, με τι σερφάρετε και που.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  9. #849
    Εγγραφή
    27-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.084
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    HCN
    Router
    ArrowFibre
    +1 και απο μένα στο Kaspersky Internet Security απλά κορυφαίο..

  10. #850
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sonic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλαξα απο Avast σε Nod32 λόγω μικρότερων απαιτήσεων σε resources. Και απο τα δυο είμαι ευχαριστημένος, αλλά το Nod είναι όπως και να το κάνουμε ποιο ελαφρύ.

    Επίσης δεν ειμαι της άποψης οτι πρέπει να τρελενόμαστε με την ασφάλεια και να βρίσκει 90 ή 80% των ιών. ΠΟΙΟ μεγαλό είναι το πρόβλημα απο την μεριά του χρήστη παρά απο την πλευρα των "κακων". Προσοχή τι τρεχετε, κατεβάζετε, με τι σερφάρετε και που.
    sonic οντας χρονια χρηστης norton AV και λογω οτι η εκδοση 2005 (μεχρι το 2004 ηταν ΟΚ) ειναι πολυ βαρια (καπου 15 κιλα ) ειδικα για τον PIII που εχω, δοκιμασα το nod32. Πολυ ελαφρυ, πουπουλο, μολις 140 γραμαρια, αλλά τρυπιο και τυφλο. Απ΄το τιποτα καλυτερο αλλά πιστευω πως δεν μπορει να θεωρηθει AV.
    Για το kaspersky εχω ακουσει καλα λογια αλλά ποτε δεν το δοκιμασα.

  11. #851
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Γιατι το λες αυτο? Δεν τα παει ασχημα σε κατι τεστ που ειδα.....επίσης πρόβλημα δεν μου έχει παρουσιάσει, και γενικά δεν έχω ακούσει παράπονα απο κανέναν για αυτο. Έχει συχνα update, σχεδον 2 καθε μέρα.

    Επίσης έχω δοκιμάσει το F-Secure και το Kaspersky.Αλλά πολλά processes βρε παιδί μου και δεν λέει. Ασε που νομίζω οτι οι ρωσσοι μπορει και να μας δουλευουν , να βγάζουν ιους που βρίσκει το δικό τους αντι βαϊρους.

    Γενικά πάντως επιμένω οτι το πρόβλημα ειναι στον χρήστη και όχι αν βρήσκει το προγραμμα το 80% ή το 95% των ιων.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  12. #852
    Το avatar του μέλους AddictedToChaos
    AddictedToChaos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman Εμφάνιση μηνυμάτων
    sonic οντας χρονια χρηστης norton AV και λογω οτι η εκδοση 2005 (μεχρι το 2004 ηταν ΟΚ) ειναι πολυ βαρια (καπου 15 κιλα ) ειδικα για τον PIII που εχω, δοκιμασα το nod32. Πολυ ελαφρυ, πουπουλο, μολις 140 γραμαρια, αλλά τρυπιο και τυφλο. Απ΄το τιποτα καλυτερο αλλά πιστευω πως δεν μπορει να θεωρηθει AV.
    Για το kaspersky εχω ακουσει καλα λογια αλλά ποτε δεν το δοκιμασα.
    Δεν μπορω να δεχτω, χρηστη που χρησιμοποιει υποτυπωδες αντι-ιικο (το ακατανομαστο), να λεει τρυπιο και τυφλο, το nod32.

  13. #853
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Airstrip One
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9.217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/1900
    ISP
    Ο2
    Κατσε να μας πει γιατι το λέει αυτο. Ειμαι πολυ περίεργος που το έχει βασίσει.
    Να ακούτε ύμνους, και το SNR radio!
    Ντοκιμαντέρ και άλλα που βοηθάνε την σκέψη ;)

  14. #854
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Εκανα δοκιμες σε ενα αλλο συστημα. Το ειχα αφησει τρυπιο απο ολες τις μεριες.
    Ουτε υπηρεσιες ειχα κοψει, ουτε ολα τα updates (αν και ηταν SP2), ουτε software firewall ουτε κατι εκτος του nod32.
    Το ΙΜΟΝ ηταν σουροτηρι σε σχεση με το internet worm protection του norton AV.
    Στο σκαναρισμα ιων δεν εβρισκε εναν dialer και καποιους αλλους. Σκαναρισα ακομα και σε safe mode μπας και τους βρει. Τιποτα, τζιφος.
    Σουταρω το nod32 και βαζω norton AV, τους βρισκει (και οχι μονο, τους συγκεκριμενους τους εκοβε πριν μπουν).
    Επιπλεον χρησιμοποιω εδω και 6 χρονια το norton AV. Δευτερον εχω μια εγκατασταση win εδω και ~5χρονια με επισκεψεις σε "επικινδυνες" σελιδες.

    Η προστασια μου ηταν norton AV και ΖΑ και ειχα απλα καποια antispyware σε περιπτωση που το norton AV εβρισκε κατι ή και για τακτικα manual scan. Ολα αυτα με (προσεγμενο) ΙΕ και προσεγμενο λειτουργικο SP1. Οπότε όποτε ακουω οτι το ΖΑ δεν ειναι καλο ή το norton AV δεν ειναι καλο απλα το προσπερναω. Βαρυ μπορει να ειναι αλλα ειναι και καλο.
    Το norton internet security ομως ειναι απαραδεκτο. Η ενσωματωση ενος firewall απο το πουθενα δεν ηταν οτι καλυτερο.

  15. #855
    Το avatar του μέλους AddictedToChaos
    AddictedToChaos Guest
    Συμφωνω πως το ZA ειναι φανταστικο και αξιοπρεπεστατο, αλλα για το norton AV, δεν εχω βρει 1 θετικο ακομα...

    Αλλα οπως ειπε και ο sonic, ολα ειναι και στον τροπο χρησης του user. Εκτος αν συνηθιζεις να μπαινεις σε επιφοβες σελιδες, οποτε τοτε δεν ειναι εγγυημενη η απολυτη προστασια, απο κανενα AV...

Σελ. 57 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 3747525556575859 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Το καλύτερο antivirus πρόγραμμα;
    Από vaggos_fromhell στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 92
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-08, 11:56
  2. Help me να χτίσω το καλύτερο
    Από ElisLasop στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-08, 10:09
  3. Καλύτερο joystick?
    Από nikgr στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-06, 02:44
  4. Νέο antivirus - το καλύτερο
    Από octap στο φόρουμ The fun section...
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-05, 16:55
  5. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-05, 20:49

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας