Σελ. 382 από 479 ΠρώτηΠρώτη ... 362372377380381382383384387392402 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.716-5.730 από 7180
  1. #5716
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.973
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παρακολουθώντας τη συζήτηση τις τελευταίες σελίδες μόνο αυτό έχω να πω: Χαρά στην υπομονή σας ρε μάγκες με το Gentoo. Κουράζομαι μόνο και μόνο που σας διαβάζω
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  2. #5717
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.196
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακολουθώντας τη συζήτηση τις τελευταίες σελίδες μόνο αυτό έχω να πω: Χαρά στην υπομονή σας ρε μάγκες με το Gentoo. Κουράζομαι μόνο και μόνο που σας διαβάζω
    Αν υπομονή εννοείς τους χρόνους compile, τότε συμφωνώ. Αν εννοείς προβλήματα, τότε είναι 30% αλήθεια και 70% φήμη-μη σου βγει το όνομα. Στο 99% των περιπτώσεων κάνεις ό,τι ακριβώς κάνεις και σε άλλες διανομές.

    Κώδικας:
    Fedora
    # dnf update
    # dnf upgrade
    Arch
    # pacman -Syu
    
    Gentoo
    # eix-sync
    # emerge -uND @world
    Εγώ χρησιμοποιώ hardened multilib με mixed πακέτα από stable και unstable οπότε ενσωματώνω σχεδόν τα πάντα που σύμφωνα με οδηγούς μπορούν να οδηγήσουν σε προβλήματα και παρόλα αυτά δεν έχω κανένα θέμα. Την τελευταία φορά που είχα blockers ήταν όταν αναβαθμίστηκε η perl αλλά ήταν δική μου βλακεία.

    Το μόνο που πρέπει να προσέχεις σε gentoo και όντως συχνά οδηγεί σε θέματα είναι αχρείαστα μεγάλο αρχείο world. Αν δεν ξέρεις τι είναι το world, είναι το αρχείο στο οποίο αποθηκεύονται τα προγράμματα που ζήτησες εσύ να εγκαταστήσεις. Πολύς κόσμος αντί να γράψει πχ "emerge okular" και έτσι το world να περιέχει μόνο αυτό, κάνει σταδιακή εγκατάσταση με αποτέλεσμα το world να έχει και τα kcodecs, solid, kwallet, qt5, κτλ.

    Όταν λοιπόν πάει να γίνει κάποιο major upgrade, το portage πρέπει να έχει στο νου του όλα αυτά τα πακέτα (αντί για μόνο το okular) και έτσι αποτυγχάνει να σου κρατήσει όλα τα πακέτα που έχεις ζητήσει.

    Απλά έχει βγει κακή φήμη για το gentoo. Δες για παράδειγμα πόσο συχνά έχει προβλήματα έχει ο jim_p στο debian testing και πόσο συχνά έχουμε εμείς :P
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  3. #5718
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακολουθώντας τη συζήτηση τις τελευταίες σελίδες μόνο αυτό έχω να πω: Χαρά στην υπομονή σας ρε μάγκες με το Gentoo. Κουράζομαι μόνο και μόνο που σας διαβάζω
    Για αυτά αγαπάμε το open source και το Linux: https://unix.stackexchange.com/quest...-gimme-at-0030
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  4. #5719
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.973
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν υπομονή εννοείς τους χρόνους compile, τότε συμφωνώ. Αν εννοείς προβλήματα, τότε είναι 30% αλήθεια και 70% φήμη-μη σου βγει το όνομα. Στο 99% των περιπτώσεων κάνεις ό,τι ακριβώς κάνεις και σε άλλες διανομές.
    Δεν εννοώ προβλήματα. Εννοώ χρόνους compile κυρίως συν όλες αυτές τις λεπτομέρειες που συζητάτε (+static-libs ή -static-libs, έχω ένα ξεχασμένο patch και αποτυγχάνει το compile, multilib, κτλ). Κανεί ρε κουμπάρε, ίδρωσα κιόλας! Μου αρκεί που αυτά τα κάνω στη δουλειά με τα συστήματα που διαχειρίζομαι, δε θέλω να πάρω και για το σπίτι

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά έχει βγει κακή φήμη για το gentoo. Δες για παράδειγμα πόσο συχνά έχει προβλήματα έχει ο jim_p στο debian testing και πόσο συχνά έχουμε εμείς :P
    Καμιά κακή φήμη. Το Gentoo ήταν η πρώτη μου διανομή όταν αποφάσισα ν' ασχοληθώ σοβαρά με το άθλημα (μερικά χρόνια νωρίτερα είχα αγοράσει παρακαλώ το πακέτο του SuSE Linux 7.2 Professional από τον Παπασωτηρίου, αρχαία ιστορία δηλαδή ). ΤΕΡΑΣΤΙΟ σχολείο, αλλά μετά από λίγο κουράστηκα με το όλο compile (έναν AMD Duron ή Athlon XP είχα εκείνη την εποχή).

    Καλά τον Τζίμη άστον. Αυτός ψυρίζει τη μαϊμού περισσότερο από εσάς τους Gentooάδες Κι από Arch έχω περάσει κι από Debian Sid και έτσι προβλήματα δεν είχα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτά αγαπάμε το open source και το Linux: https://unix.stackexchange.com/quest...-gimme-at-0030
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος megahead13 : 21-11-17 στις 23:06.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  5. #5720
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.584
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Πάντως το Gentoo, μου αρέσει γιατί:

    • Έχει για μένα την ισορροπία μεταξύ νέων και "stable" πακέτων. Έχεις δηλαδή ένα κλικ κάτω από το bleeding edge. Δεν έχεις παλιά πακέτα και έχεις τη δυνατότητα να βάλεις αυτό που θέλεις.
    • USE flags. Που σημαίνει μικρότερα binaries, χωρίς λιπαρά (που θα έλεγε και ο WAntilles).
    • Optimization για τον επεξεργαστή σου.
    • Ευκολία στην εγκατάσταση δοκιμαστικών πακέτων.
    • Πακέτα σε slots. Βλέπε πχ. gcc, php, python, ή ο,τιδήποτε άλλο.


    Το σιχαίνομαι, γιατί:

    • Χρόνοι compilation σε κάποια πακέτα.
    • Αλλαγή ABI σε κάποια βιβλιοθήκη, σου παίρνει παραμάζωμα ό,τι εξαρτάται από αυτήν και θέλει rebuild.
    • Κακά τα ψέμματα, όχι για άπειρους στο Linux χρήστες (αυτό δεν το σιχαίνομαι, απλά λέω τώρα...).
    • Σπάνια, πακέτο που ήθελα να βάλω χωρίς να υπάρχει στο portage ή να υπάρχει παλιά έκδοση, λόγω μη ύπαρξης maintainer.


    Αυτά σε γενικές γραμμές.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  6. #5721
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.973
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Όσον αφορά τη βελτιστοποίηση για τον επεξεργαστή σου και τα μικρότερα εκτελέσιμα θα ήθελα να δω στην πράξη τι σημαίνει αυτό με τους σημερινούς επεξεργαστές και τις μεγάλες μνήμες. Γιατί για ένα πχ 5-10% παραπάνω σε ένα σπιτικό υπολογιστή που τρέχουν συνηθισμένες εφαρμογές και όχι κάτι εξιδικευμένο, τότε προσωπικά πιστεύω δεν αξίζει η όλη μανούρα. Από την άλλη περί ορέξεως κολοκυθόπιτα
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  7. #5722
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.584
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Καλά εννοείται. Οι διαφορές είναι της τάξης που λες, αμφιβάλλω αν είναι >10%. Απλά λέμε...
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  8. #5723
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.196
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσον αφορά τη βελτιστοποίηση για τον επεξεργαστή σου και τα μικρότερα εκτελέσιμα θα ήθελα να δω στην πράξη τι σημαίνει αυτό με τους σημερινούς επεξεργαστές και τις μεγάλες μνήμες. Γιατί για ένα πχ 5-10% παραπάνω σε ένα σπιτικό υπολογιστή που τρέχουν συνηθισμένες εφαρμογές και όχι κάτι εξιδικευμένο, τότε προσωπικά πιστεύω δεν αξίζει η όλη μανούρα. Από την άλλη περί ορέξεως κολοκυθόπιτα
    Ότι υπάρχει διαφορά υπάρχει αλλά μόνο σε πολυμέσα και κρυπτογραφία. Για παράδειγμα, όταν πρέπει να κάνω transcode με το ffmpeg μια σειρά 7 σεζόν με 25 επεισόδια η κάθε σεζόν ή ένα video από raw μορφή σε κάτι άλλο, ειδικά αν μιλάμε για κάποιο πολύ βαρύ σε πόρους format όπως h264/5, ακόμη και ένα μικρό 5-10% μπορεί να μεταφράζεται σε 2-3 ώρες διαφορά. Γενικά πάντως συμφωνώ ότι δεν αξίζει την μανούρα του να ορίζεις use flags και να κάνεις compile. Επίλεξε μια άλλη διανομή και απλά κάνε compile τα δύο - τρία προγράμματα όπως το ffmpeg στα οποία υπάρχει διαφορά.

    Όπως ξέρεις, το gentoo είναι πιο πολύ για anal retentive τύπους σαν εμένα που τρελαίνονται όταν βλέπουν να μπαίνει το σύμπαν με ένα πακέτο. Κάνεις bootstrap gentoo και μπαίνουν 25 βασικά πακέτα. Κάνεις bootstrap Arch, Fedora, OpenSUSE, etc και μόνο για pacman, rpm μπαίνουν 300 πακέτα libselinux, libpulseaudio, libμήτσος, libκώτσος.

    Κώδικας:
    # zypper in qbittorrent
    Φόρτωση δεδομένων αποθετηρίου...
    Ανάγνωση εγκατεστημένων πακέτων...
    Επίλυση εξαρτήσεων πακέτων...
    
    Η ακόλουθη εφαρμογή θα εγκατασταθεί:
      qBittorrent
    
    Τα ακόλουθα 6 ΝΕΑ πακέτα θα εγκατασταθούν:
      GeoIP GeoIP-data libGeoIP1 libQt5Xml5 libtorrent-rasterbar9 qbittorrent
    
    6 νέα πακέτα για εγκατάσταση.
    Γιατί να μπει δηλαδή το GeoIP ? Δεν με ενδιαφέρει αυτή η δυνατότητα. Σιγά το πράγμα φυσικά. Θα μπουν 5 βιβλιοθήκες οι οποίες θα πιάσουν 2MB και δεν θα φορτώσουν το σύστημα σε πόρους καθόλου αλλά υπάρχει κόσμος σαν εμένα που δεν μπορεί να κοιμηθεί όταν βλέπει να γίνεται αυτό.
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  9. #5724
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.584
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να μπει δηλαδή το GeoIP ? Δεν με ενδιαφέρει αυτή η δυνατότητα. Σιγά το πράγμα φυσικά. Θα μπουν 5 βιβλιοθήκες οι οποίες θα πιάσουν 2MB και δεν θα φορτώσουν το σύστημα σε πόρους καθόλου αλλά υπάρχει κόσμος σαν εμένα που δεν μπορεί να κοιμηθεί όταν βλέπει να γίνεται αυτό.
    Η απόλυτη παράνοια!

    Σε αισθάνομαι.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  10. #5725
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Αν κάποιος αναβάθμισε τον linux kernel σε 4.14.0...

    https://bugs.gentoo.org/638206
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  11. #5726
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.973
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να μπει δηλαδή το GeoIP ? Δεν με ενδιαφέρει αυτή η δυνατότητα. Σιγά το πράγμα φυσικά. Θα μπουν 5 βιβλιοθήκες οι οποίες θα πιάσουν 2MB και δεν θα φορτώσουν το σύστημα σε πόρους καθόλου αλλά υπάρχει κόσμος σαν εμένα που δεν μπορεί να κοιμηθεί όταν βλέπει να γίνεται αυτό.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoofyX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η απόλυτη παράνοια!

    Σε αισθάνομαι.
    Spoiler:


    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  12. #5727
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.584
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Ενώ το θέμα με το bcache νόμιζα ότι είχε λυθεί με τον 4.14.1, τελικά ο 4.14.2 είναι που το έχει. Μια γραμμή patch.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  13. #5728
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.196
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoofyX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενώ το θέμα με το bcache νόμιζα ότι είχε λυθεί με τον 4.14.1, τελικά ο 4.14.2 είναι που το έχει. Μια γραμμή patch.
    Ναι ο 4.14.1 δεν το είχε μέσα για αυτό το vanilla πακέτο έγινε masked μαζί με το 4.14.0. Το gentoo-sources όμως νομίζω ότι το είχε σαν ξεχωριστό gentoo patch και στο 4.14.1.
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  14. #5729
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.584
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Νέα σχετικά με το wine:

    2017-11-21-old-wine-versions-moving-to-overlay
    Title Old Wine versions moving to wine-overlay
    Author NP-Hardass <NP-Hardass@gentoo.org>
    Posted 2017-11-21
    Revision 1

    To reduce the burden on main Gentoo repository, older versions of Wine
    will be available only in the wine overlay. These ebuilds will still be
    fully supported by the Gentoo Wine Project. This will result in
    upstream stable releases and the several most recent upstream devel
    releases being the only versions in ::gentoo; all versions meeting the
    criteria for support within Gentoo [1] will be available in ::wine.

    To install the overlay you can either add the repos.conf file to your
    portage configuration directory, add the repository via layman, or add the
    repository via eselect-repository.

    * To add the repos.conf file:
    # wget https://dev.gentoo.org/~np-hardass/proj/wine/wine.conf -O \
    /etc/portage/repos.conf/wine.conf

    Edit the /etc/portage/repos.conf/wine.conf file so that "location"
    points to your desired folder to install the overlay.
    # emaint sync --repo wine

    * To install the overlay via layman:
    # layman -a wine

    * To install the overlay via eselect-repository:
    # eselect repository enable wine

    [1] https://wiki.gentoo.org/wiki/Project...orted_versions
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  15. #5730
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Μετά από καιρό έβαλα πάλι gentoo. Αλλά μου κάνει προβλήματα η κάρτα γραφικών. Έχω μια amd 7750hd cape Verde. Στο make.conf έχω δηλώσει video_cards amdgpu και Radeonsi σύμφωνα με το wiki αλλά το kde σέρνεται. Κάνεις κλικ και πας μέχρι Αθήνα για καφέ ώσπου να ανοίξει το παράθυρο. Φυσικά σε γενικές επιδόσεις το σύστημα πάει αέρας. Αλλά τα γραφικά πάσχουν. Δεν έχω δοκιμάσει παιχνίδι να δω ακόμη. Εννοείται πως έχει γίνει emerge --deep --newuse @world άπειρες φορές χωρίς λάθος.

    Πριν είχα arch και freebsd με τον Radeon χωρίς προβλήματα. Δοκίμασα και εδώ με σκέτο Radeon πάλι με τα ίδια θέματα.

    Τρέχω ~amd64.

Σελ. 382 από 479 ΠρώτηΠρώτη ... 362372377380381382383384387392402 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Mozilla: Διαθέσιμη η alpha version του Firefox Mobile
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-08, 17:40
  2. Σχετικά με τη firmware version του router...
    Από DSLaManiaC στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-08, 10:34
  3. Γκρινια: Νημα Υποστηριξης
    Από Reef στο φόρουμ The fun section...
    Μηνύματα: 109
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-07, 10:34
  4. Κυκλοφόρησε η final version του Firefox 2
    Από Whiteyez στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 85
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-06, 05:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας