Σελ. 379 από 481 ΠρώτηΠρώτη ... 359369374377378379380381384389399 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.671-5.685 από 7205
  1. #5671
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.222
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mobinmob Εμφάνιση μηνυμάτων

    H rust χρησιμοποιεί την llvm, παλιότερα μάλιστα ένα fork της (δεν γνωρίζω αν ισχύει ακόμα). Οπότε για να χτίσεις τον compiler πρέπει να χτιστεί η llvm και στην συνέχεια ο rust compiler. To καλό είναι ότι upstream δίνουν "επίσημα" precompiled όλα τα σχετικά εργαλεία και έναν πρακτικό installer (rustup). Ο χρόνος που χρειάζεται για χτιστεί το toolchain δυστυχώς είναι γνωστό πρόβλημα...
    Εννοείς ότι δεν χρησιμοποιεί τον LLVM του συστήματος αλλά τον χτίζει σε κάποιο προσωρινό path την ώρα του χτισίματος της rust ? Αν χρησιμοποιεί αυτόν του συστήματος, τότε η αργοπορία είναι της rust μια και έχω llvm στο σύστημά μου. Αν τον χτίζει ξανά, τότε είναι βλακεία του build system της (ίσως το κάνουν για να χρησιμοποιούν κάποια συγκεκριμένη έκδοση του LLVM που ξέρουν ότι παίζει καλά το οποίο το καταλαβαίνω αλλά είναι μανούρα).

    Χωρίς να το ξέρω στα σίγουρα, υποθέτω πως στο μέλλον θα αλλάξει το firefox ebuild και αντί να έχει ως εξάρτηση rust, θα έχει || (rust rust-bin) οπότε όσοι δεν μας ενδιαφέρει προγραμματισμός σε rust και την χρειαζόμαστε μόνο για τον firefox, να κάνουμε δουλειά με την binary έκδοση. Υποθέτω πως λόγω βιασύνης να μπει γρήγορα τον firefox, ο gentoo maintainer έγραψε ένα απλό ebuild για να δοκιμαστεί και μετά θα το βελτιστοποιήσει με πρόνοια για την binary.

    Θα το έκανα μόνος μου όπως έγραψα στο προηγούμενο μήνυμά μου και θα δοκίμαζα απλά δεν περίμενα ότι θα κάνει τόσο χρόνο.
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  2. #5672
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Μηνύματα
    751
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα, αλλά παλιότερα η rust είχε fork της llvm με μπόλικα patches στο δικό της source tree, οπότε την έχτιζε εξ' αρχής.

    - - - Updated - - -

    Χμμμ... φαίνεται πως υπάρχει τρόπος να επιταχυνθεί πολύ το build (thread ενός χρόνου):
    https://www.reddit.com/r/rust/commen...ery_long_time/
    Ότι λέει όμως θα έπρεπε να γίνεται ήδη από το portage.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mobinmob : 25-06-17 στις 13:11.
    It is wrong to put temptation in the path of any nation,/For fear they should succumb and go astray;
    So when you are requested to pay up or be molested,/You will find it better policy to say: --
    "We never pay any-one Dane-geld,/No matter how trifling the cost;
    For the end of that game is oppression and shame,/And the nation that plays it is lost!"
    Rudyard Kipling

  3. #5673
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.615
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Προστέθηκε το virtual για τη rust και το rust-bin πακέτο όπως έλεγες imitheos.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  4. #5674
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.222
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoofyX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προστέθηκε το virtual για τη rust και το rust-bin πακέτο όπως έλεγες imitheos.
    Πολύ ωραία

    Τώρα λογικά ο 54.0.2 ή όποιος είναι επόμενος firefox θα έχει ως εξάρτηση το virtual αντί για χύμα την rust ώστε όσοι δεν μας ενδιαφέρει η rust να βάζουμε την binary έκδοση και να γλυτώνουμε το compile.
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  5. #5675
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.615
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Ο 55άρης Firefox εξαρτάται από το virtual rust, οπότε βάζουμε το rust-bin, βγάζουμε το σκέτο dev-lang/rust και προχωράμε με το emerge του 55άρη.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  6. #5676
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.222
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoofyX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο 55άρης Firefox εξαρτάται από το virtual rust, οπότε βάζουμε το rust-bin, βγάζουμε το σκέτο dev-lang/rust και προχωράμε με το emerge του 55άρη.
    Πολύ ωραίο νέο

    Μου έτυχε ένα προβληματάκι αλλά μάλλον το έλυσα. Έβγαλα τα rust, cargo και έβαλα την rust-bin (η οποία παρεμπιμπτόντως δεν έχει ως PDEPEND το cargo όπως έχει η rust) και είδα ότι το ebuild του firefox σταμάτησε γιατί δεν έβρισκε τον cargo. Κάνοντας emerge τον cargo ήθελε να φέρει πίσω την απλή rust.

    Οπότε η αλλαγή που έκανα ήταν να πάω στο ebuild του cargo και να αλλάξω την εξάρτηση από σκέτη rust σε virtual/rust. Για την ώρα πάει καλά το πράγμα αν και 99% δεν θα έφτιαξαν το θέμα με την UB και θα κρασάρει στο τέλος (για άσχετο φυσικά λόγο από την rust).

    Edit: Πλάκα κάνεις. Δεν κράσαρε Ή το φτιάξανε ή απενεργοποίησαν την συγκεκριμένη λειτουργία γιατί στο build log δεν βλέπω πουθενά το precompile_cache που έτρεχε μέχρι και τον 54άρη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος imitheos : 08-08-17 στις 12:54.
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  7. #5677
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.615
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Και σε μένα που πήγε να βάλει τον 55άρη, σε κάποια φάση σταμάτησε το build. Μετά θυμήθηκα ότι το eselect ίσως έπρεπε να επιλέξει το νέο rust compiler και όντως έτσι ήταν. Επειδή είχα την 1.16.0 από πριν και έβαλα το rust-bin 1.19 μετά, έπρεπε να επιλέξω με το eselect εκ νέου το rust compiler. Μετά μπήκε ο 55άρης μια χαρά.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  8. #5678
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.615
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Η ώρα του rant. Ανοίγω bug report και ζητάω νεότερο libreoffice-bin πακέτο, αυτή τη στιγμή υπάρχει μόνο το 5.2.7.2. Το κλείνει ο developer ως wontfix και μου λέει «δεν πρόκειται να συμβεί, η έκδοση 5.4.1 που θα βγει σύντομα είναι solid release και οι χρήστες που είναι με το 5.3.4 θα έχουν ένα καλό upgrade path στο 5.4.1». Του απαντάω ότι δεν αναφέρομαι στο source package, αλλά στο binary που είναι κολλημένο στο 5.2.7.2.

    Δείτε τα σχόλια και πείτε μου τι πιστεύετε εσείς: https://bugs.gentoo.org/show_bug.cgi?id=627560
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  9. #5679
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.222
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoofyX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ώρα του rant. Ανοίγω bug report και ζητάω νεότερο libreoffice-bin πακέτο, αυτή τη στιγμή υπάρχει μόνο το 5.2.7.2. Το κλείνει ο developer ως wontfix και μου λέει «δεν πρόκειται να συμβεί, η έκδοση 5.4.1 που θα βγει σύντομα είναι solid release και οι χρήστες που είναι με το 5.3.4 θα έχουν ένα καλό upgrade path στο 5.4.1». Του απαντάω ότι δεν αναφέρομαι στο source package, αλλά στο binary που είναι κολλημένο στο 5.2.7.2.

    Δείτε τα σχόλια και πείτε μου τι πιστεύετε εσείς: https://bugs.gentoo.org/show_bug.cgi?id=627560
    Έτσι όπως διαβάζω το bug report, αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι μπερδεύτηκε από τον τίτλο που είχες -5.3.5 και σου απαντάει ότι η 5.4.0 αποδείχτηκε solid release χωρίς προβλήματα δηλαδή οπότε δεν έχει νόημα να μεταβούμε στην 5.3.5 όταν μπορούμε να πάμε στην 5.4.1. Δεν πρόσεξε ότι είχες το -bin και μίλησε για το compiled. Εκτός αν δεν κατάλαβα κάτι καλά.
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  10. #5680
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.615
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Έγραψα, αλλά απάντηση δεν πήρα. Μου την σπάνε κάτι τέτοια. Anyway.

    Plasma 5.10 στο portage.

    - - - Updated - - -

    ΟΚ, κι εκεί που πάω να κάνω compile τον 4.12.6 στο μηχάνημα, μου πετάει αυτό, υποψιάζομαι ότι είναι κατά το linking:

    Κώδικας:
      CHK     include/config/kernel.release
      CHK     include/generated/uapi/linux/version.h
      CHK     scripts/mod/devicetable-offsets.h
      CHK     include/generated/utsrelease.h
      CHK     include/generated/timeconst.h
      CHK     include/generated/bounds.h
      CHK     include/generated/asm-offsets.h
      CALL    scripts/checksyscalls.sh
      CHK     include/generated/compile.h
      CHK     kernel/config_data.h
      GEN     .version
      CHK     include/generated/compile.h
      UPD     include/generated/compile.h
      CC      init/version.o
      LD      init/built-in.o
      LD      vmlinux.o
      MODPOST vmlinux.o
      LD      vmlinux
    drivers/built-in.o: In function `pcie_capability_read_word':
    (.text+0x13be): relocation truncated to fit: R_X86_64_PC32 against symbol `pci_bus_read_config_word' defined in .text section in drivers/built-in.o
    make: *** [Makefile:1000: vmlinux] Error 1
    Και μένω κάγκελο. Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο μήνυμα. Καμιά ιδέα;

    Update: Έδωσα make mrproper, του έδωσα το προηγούμενο config, make oldconfig και τώρα έπαιξε.

    - - - Updated - - -

    Από https://www.gentoo.org/support/news-...otprefix.html:

    Title: systemd rootprefix migration
    Author: Mike Gilbert <floppym@gentoo.org>
    Posted: 2017-07-16
    Revision: 2
    News-Item-Format: 2.0
    Display-If-Installed: >=sys-apps/systemd-234

    Starting with the 234 release, Gentoo's sys-apps/systemd package will
    be built with rootprefix=/. This means most of the included programs
    and system units will be installed under /lib/systemd instead of
    /usr/lib/systemd.

    This change brings Gentoo into alignment with most other distros which
    still maintain a distinction between boot-critical programs in /, and
    less critical programs in /usr. This also means that users with a
    separate /usr filesystem will have an easier time booting if their
    initramfs should become corrupt or fail.

    Symlinks are provided for /usr/lib/systemd/systemd and
    /usr/lib/systemd/systemd-shutdown to avoid breaking bootloader configs
    and to allow the system to be shutdown/rebooted without issue. These
    symlinks will likely be removed in the 235 release, so please update
    your boot configuration to reference init=/lib/systemd/systemd.

    This change will be mostly transparent to typical users. You may notice
    that system units move from /usr/lib/systemd/system to
    /lib/systemd/system as you upgrade/re-install packages; this is normal.
    Units will function properly from both locations.

    After upgrading, please run systemctl daemon-reexec ensure that the new
    version is executed. Also make sure to regenerate your initramfs if it
    includes a copy of systemd (dracut).

    If you encounter a problem, please report a bug.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GoofyX : 13-08-17 στις 19:46.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  11. #5681
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.222
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    yeeeeeeeaaah. GCC 7.2.0 at last.
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  12. #5682
    Εγγραφή
    04-02-2009
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.486
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    yeeeeeeeaaah. GCC 7.2.0 at last.
    Έχουν νόημα οι minor αναβαθμίσεις ή μόνο στις μεγάλες τύπου gcc 6 -> 7 έχει ουσία; Ρωτάω γιατί έχω 2 εξάρηδες και 2 εφτάρηδες, να κρατήσω έναν απο κάθε major αριθμό έκδοσης.
    Με ΜΑΤ και βία δεν βγαίνει πανδημία, Μιχαλάκη και Κούλη.

  13. #5683
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.615
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Νομίζω στις εκδόσεις πριν την 6 είχανε διαφορά, δηλαδή 5.3 -> 5.4 είχε νέα features, ενώ από την 6 και μετά ακολουθούν άλλο σχήμα για το numbering. Ουσιαστικά νομίζω από 6 -> 7 είναι τα νέα features.

    Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  14. #5684
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.222
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petran_18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν νόημα οι minor αναβαθμίσεις ή μόνο στις μεγάλες τύπου gcc 6 -> 7 έχει ουσία; Ρωτάω γιατί έχω 2 εξάρηδες και 2 εφτάρηδες, να κρατήσω έναν απο κάθε major αριθμό έκδοσης.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoofyX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω στις εκδόσεις πριν την 6 είχανε διαφορά, δηλαδή 5.3 -> 5.4 είχε νέα features, ενώ από την 6 και μετά ακολουθούν άλλο σχήμα για το numbering. Ουσιαστικά νομίζω από 6 -> 7 είναι τα νέα features.

    Διορθώστε με αν κάνω λάθος.
    Είναι όπως το λέει ο GoofyX. Όπως βλέπεις στο /usr/portage/sys-devel/gcc, μέχρι την έκδοση 5 έχεις τρεις αριθμούς. Δηλαδή η ονοματολογία είναι όπως τα περισσότερα projects. Η 4.8.0 είναι η πρώτη release (και συνήθως buggy οπότε την αποφεύγεις) και μετά έχεις τις 4.8.1, 4.8.2, κτλ που είναι bugfix releases. Τα νέα features υπήρχαν στις 4.7.0, 4.8.0, 4.9.0, κτλ.

    Από την έκδοση 5 και μετά πήγαμε στα δύο νούμερα (η portage βέβαια συνεχίζει να έχει τρία νούμερα αλλά το τελευταίο είναι πάντα 0) και επίσης έχουμε την αλλαγή ότι δεν υπάρχει αριθμός 0 σαν δεύτερο νούμερο. Η πρώτη major έκδοση είναι οι 5.1, 6.1, 7.1 κτλ (και συνεπώς είναι buggy συνήθως). Η 6.2, 7.2 είναι bugfix releases και πρέπει να μεταβείς εκεί.

    Με άλλα λόγια όταν αλλάζεις το 1ο νούμερο έχεις major release (5 -> 6 -> 7) οπότε έχεις νέα features και ίσως regressions. Όταν αλλάζεις το 2ο νούμερο τότε έχεις μόνο bugfixes και κανένα κίνδυνο (καλώς εχόντων των πραγμάτων). Για παράδειγμα αυτή τη στιγμή η portage περιέχει τα ebuilds 6.3.0, 6.4.0, 7.1.0, 7.2.0. Αν τρέχεις 6.3.0 τότε άφοβα μπορείς (και πρέπει ?) να πας στην 6.4.0. Αντίστοιχα από την 7.1.0 πας άφοβα στην 7.2.0 (μάλιστα έχεις ακόμη περισσότερους λόγους σε σχέση με το 6.3.0 -> 6.4.0 επειδή η 7.1.0 είναι η πρώτη έκδοση οπότε σίγουρα έχει κάποια bugάκια).

    Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα περισσότερο.
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  15. #5685
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.615
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι όπως το λέει ο GoofyX.
    Σχεδόν. Τελικά αυτό που λέω ισχύει από την 5.x και μετά. Συγκεκριμένα, η πρώτη σταθερή έκδοση της σειράς 5.x είναι η 5.1.0, η δεύτερη 5.2.0, κ.ο.κ.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

Σελ. 379 από 481 ΠρώτηΠρώτη ... 359369374377378379380381384389399 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Mozilla: Διαθέσιμη η alpha version του Firefox Mobile
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-08, 17:40
  2. Σχετικά με τη firmware version του router...
    Από DSLaManiaC στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-08, 10:34
  3. Γκρινια: Νημα Υποστηριξης
    Από Reef στο φόρουμ The fun section...
    Μηνύματα: 109
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-07, 10:34
  4. Κυκλοφόρησε η final version του Firefox 2
    Από Whiteyez στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 85
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-06, 05:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας