Σελ. 375 από 481 ΠρώτηΠρώτη ... 355365370373374375376377380385395 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.611-5.625 από 7206
  1. #5611
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε δεν υποτίθεται όμως ότι αυτά τα 700-800 πακέτα _πρέπει_ να ξαναχτιστούν μια και εξαρτώνται από την libstdc και το abi είναι διαφορετικό ?
    Ξέρεις κανένα πακέτο που να μην εξαρτάται από την libstdc;

    Τα χτίζω όπως έρχονται (όταν χτυπάνε). Λίγα σχετικά μου έχουν χτυπήσει. Με τον καιρό, το σύστημα θα γίνει rebuild.

    Anyway.

    - - - Updated - - -

    Μ' αυτό καμιά ιδέα βρε παιδιά...;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoofyX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσχετο: Πώς αλλάζω το theme για KDE 4 εφαρμογές (πχ. Amarok) μέσα από plasma; Κάτι έγινε τις τελευταίες μέρες με όλα αυτά τα rebuild των πακέτων και έχασα το look που είχα σε αυτές τις εφαρμογές...
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  2. #5612
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.227
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoofyX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις κανένα πακέτο που να μην εξαρτάται από την libstdc;

    Τα χτίζω όπως έρχονται (όταν χτυπάνε). Λίγα σχετικά μου έχουν χτυπήσει. Με τον καιρό, το σύστημα θα γίνει rebuild.
    Σε εμένα 205 προγράμματα βγάζει το revdep-rebuild από τα οποία μόνο 30 έχουν χρόνο χτισίματος πάνω από 1 λεπτό και μόλις 6 έχουν πάνω από 5 λεπτά (mesa 12 λεπτά, kvirc 5, qtwebkit 22, firefox 21, qtdeclarative 5, mkvtoolnix 11).

    Το πρόβλημα είναι ότι εκτός από το να χτυπάει, μπορεί να έχεις corruption που δεν φαίνεται και τόσο εύκολα. Να άλλαξε το μέγεθος ή η alignment μιας δομής και να γράφει σκουπίδια αλλού. Δεν προσπαθώ φυσικά να σε αναγκάσω να τα ξανα χτίσεις απλά το λέω πληροφοριακά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoofyX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μ' αυτό καμιά ιδέα βρε παιδιά...;
    Από τις ρυθμίσεις δεν το αλλάζει ? Έχω την εντύπωση ότι το systemsettings5 ή όπως λέγεται αλλάζει με την μία το theme και για 4 και για 5.
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  3. #5613
    Εγγραφή
    04-02-2009
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.486
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Cyta Hellas
    Μήπως το plasma-desktop δεν έχει την qt4 ενεργοποιημένη; Ή αλλιώς qtconfig;
    Με ΜΑΤ και βία δεν βγαίνει πανδημία, Μιχαλάκη και Κούλη.

  4. #5614
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμένα 205 προγράμματα βγάζει το revdep-rebuild από τα οποία μόνο 30 έχουν χρόνο χτισίματος πάνω από 1 λεπτό και μόλις 6 έχουν πάνω από 5 λεπτά (mesa 12 λεπτά, kvirc 5, qtwebkit 22, firefox 21, qtdeclarative 5, mkvtoolnix 11).

    Το πρόβλημα είναι ότι εκτός από το να χτυπάει, μπορεί να έχεις corruption που δεν φαίνεται και τόσο εύκολα. Να άλλαξε το μέγεθος ή η alignment μιας δομής και να γράφει σκουπίδια αλλού. Δεν προσπαθώ φυσικά να σε αναγκάσω να τα ξανα χτίσεις απλά το λέω πληροφοριακά.
    520 πακέτα σε μένα, βγάζοντας κάποια τέρατα που τα έχω κάνει ήδη build (πχ. libreoffice, firefox, thunderbird, wxGTK, κτλ.). Σύμφωνα με το genlop θέλει ~9.5 ώρες. Τελοσπάντων, θα τα βάλω να τα κάνει να τελειώνω μια και καλή.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τις ρυθμίσεις δεν το αλλάζει ? Έχω την εντύπωση ότι το systemsettings5 ή όπως λέγεται αλλάζει με την μία το theme και για 4 και για 5.
    Δεν αλλάζει. Οι KDE 5 εφαρμογές είναι οκ, με άλλες, του τύπου Amarok, VLC, κτλ. άλλαξε το interface μετά από τα διάφορα build που έχω κάνει μέχρι τώρα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petran_18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως το plasma-desktop δεν έχει την qt4 ενεργοποιημένη; Ή αλλιώς qtconfig;
    Είναι ενεργή.

    - - - Updated - - -

    Με το rebuild έστρωσε το θέμα με την εμφάνιση των KDE και Qt εφαρμογών. Nice.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  5. #5615
    Εγγραφή
    04-02-2009
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.486
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoofyX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το rebuild έστρωσε το θέμα με την εμφάνιση των KDE και Qt εφαρμογών. Nice.
    Το rebuild που συζητούσαμε για την libstd++ ή των συγκεκριμένων πακέτων; Πλάκα θα χει να φταίει το upgrade του GCC για τέτοιο χαμό
    Με ΜΑΤ και βία δεν βγαίνει πανδημία, Μιχαλάκη και Κούλη.

  6. #5616
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Για την libstd++ λόγω της αναβάθμισης του gcc.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  7. #5617
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.227
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petran_18 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το rebuild που συζητούσαμε για την libstd++ ή των συγκεκριμένων πακέτων; Πλάκα θα χει να φταίει το upgrade του GCC για τέτοιο χαμό
    Δεν μπορώ να ξέρω φυσικά τι συνέβη στην περίπτωση του GoofyX αλλά γιατί θεωρείς ότι θα έχει πλάκα ? Δεν είναι και τόσο παράξενο. Όταν μιλάμε για άλλο ABI, μπορεί να έχουμε διαφορετικό name mangling, διαφορετική alignment, γενικά 100 διαφορετικές παραμέτρους.

    Στο 99% των περιπτώσεων θα έχεις κρασαρίσματα αλλά δεν είναι τόσο δύσκολο να έχεις corruption που δεν φαίνεται. Για παράδειγμα μπορεί λόγω corruption σε κάποιο string να προσπαθεί να διαβάσει ένα άλλο αρχείο από εκείνο που έπρεπε και έτσι να μην μπορεί να βρει το theme που είχε ορίσει ο GoofyX αλλά να πέφτει στο fallback theme. Αν ήταν κάτι τέτοιο θα φαινόταν πολύ εύκολα με strace ή κάτι παρόμοιο.

    Δες τον παρακάτω χαζό κώδικα. Φυσικά δεν είναι αυτό που γίνεται στην περίπτωση της libstdc απλά προσπαθώ να εξομοιώσω το διαφορετικό ABI με τον πιο απλό και κατανοητό τρόπο.

    Spoiler:

    Κώδικας:
    % cat tmp.h   
    struct mystr {
    	int a;
    	double b;
    	int c;
    };
    
    void mess_with_struct(struct mystr *ms);
    
    % cat tmp.c 
    #include "tmp.h"
    
    void mess_with_struct(struct mystr *ms)
    {
    	ms->a = 0x11223344;
    	ms->c = 0x55667788;
    	ms->b = 300.300;
    }
    % cc -Wall -shared -m32 -o libtmp.so tmp.c  
    
    % cat main.c 
    #include <stdio.h>
    #include "tmp.h"
    
    int main(void)
    {
    	struct mystr a;
    
    	mess_with_struct(&a);
    	printf("a=%x, b=%3.3f, c=%x\n", a.a, a.b, a.c);
    	return 0;
    }
    
    % cc -Wall -O2 -m32 -o main main.c -ltmp -L. 
    % ./main 
    a=11223344, b=300.300, c=55667788
    Έχουμε ένα πρόγραμμα το οποίο καλεί μια συνάρτηση από μία βιβλιοθήκη. Όλα δουλεύουν καλά.

    Κώδικας:
    % cc -Wall -shared -m32 -malign-double -o libtmp.so tmp.c
    Τώρα χτίζω ξανά την βιβλιοθήκη αλλά με την παράμετρο align-double ώστε η μεταβλητή c να έχει διαφορετική θέση. Τώρα έχεις ένα πρόγραμμα που περιμένει no-align-double και μια βιβλιοθήκη με align-double οπότε μπακάλικα κάτι σαν το διαφορετικό ABI της libstdc.

    Κώδικας:
    % ./main                                                  
    a=11223344, b=-92559641157289312830887251659950988133545423197780340350386176.000, c=4072c4cc
    *** stack smashing detected ***: main terminated; report to <http://bugs.gentoo.org/>
    zsh: killed     ./main
    Γκρρρ. Όπως βλέπουμε, το hardened προφίλ κάνει σωστά τη δουλειά του

    Κώδικας:
    % cc -Wall -O2 -m32 -o main main.c -ltmp -L. -fno-stack-protector
    % ./main 
    a=11223344, b=-92559688562739097582739127731768634256703228539104204825821184.000, c=4072c4cc
    Ουπς. Θέτοντας τιμή στην μεταβλητή b, επηρεάσαμε την μεταβλητή c και γράψαμε σκουπίδια.


    Μπορεί φυσικά η περίπτωση του GoofyX να ήταν κάτι εντελώς διαφορετικό και να μην έφταιγε καν το διαφορετικό ABI.
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  8. #5618
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί φυσικά η περίπτωση του GoofyX να ήταν κάτι εντελώς διαφορετικό και να μην έφταιγε καν το διαφορετικό ABI.
    Μωρέ η αλήθεια είναι ότι με άγχωσες με το data corruption, αλλά έχεις δίκιο σε αυτό που λες.

    Anyway, μάλλον ο σωστός τρόπος είναι να κάνεις rebuild τα πακέτα που πρέπει, όπως έλεγε στο news bulletin του Gentoo.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  9. #5619
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.227
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoofyX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μωρέ η αλήθεια είναι ότι με άγχωσες με το data corruption, αλλά έχεις δίκιο σε αυτό που λες.

    Anyway, μάλλον ο σωστός τρόπος είναι να κάνεις rebuild τα πακέτα που πρέπει, όπως έλεγε στο news bulletin του Gentoo.
    Όσο να ναι 500 πακέτα είναι πολύς χρόνος οπότε είχες δίκιο που δεν ήθελες να το κάνεις. Λυπάμαι που σε άγχωσα και σε έβαλα να τα κάνεις με το ζόρι.
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  10. #5620
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο να ναι 500 πακέτα είναι πολύς χρόνος οπότε είχες δίκιο που δεν ήθελες να το κάνεις. Λυπάμαι που σε άγχωσα και σε έβαλα να τα κάνεις με το ζόρι.
    Χαλάρωσε, μην λυπάσαι καθόλου. Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  11. #5621
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    3.227
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49997/4997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    24,4(dB) / (dB)
    Έφτασε εκείνη η ημέρα του μήνα που έλεγαν και κάτι παλιές διαφημίσεις να πω το rant μου

    Πώς μου τη δίνει όταν ένα πρόγραμμα εισάγει μια νέα εξάρτηση από το πουθενά και χωρίς κανένα ιδιαίτερο λόγο (έπαιζα το σαββατοκύριακο με την foo lang και μου άρεσε οπότε πήρα μία συνάρτηση από τις 300 του προγράμματός μου και την έγραψα στην foo οπότε τώρα εσείς οι χρήστες πρέπει να φορτωθείτε και την foo για να τρέξετε το πρόγραμμά μου)

    Διάβασα τώρα κατά τύχη ότι ο FF από την έκδοση 53 και μετά χρειάζεται rust (για την 53 μπορείς να το αποφύγεις αλλά από την 54 και μετά θα είναι mandatory γιατί θα γραφτούν κάποια τμήματά του σε rust). Υπάρχουν τμήματα legacy κώδικα που έμειναν 3000 χρόνια χωρίς να τα αφαιρέσουν ή να τα κάνουν refactor με συνέπεια να σέρνεται ο δίας και κάθονται και ασχολούνται με άσχετα θέματα.

    Πρώτα είπαν ότι οι binary εκδόσεις που δίνουν θα χρησιμοποιούν pulseaudio (το οποίο δεν μας καίει και τόσο στο gentoo μια και οι περισσότεροι το κάνουν compile αλλά γενικά είναι πρόβλημα για πολλούς χρήστες) και τώρα επέλεξαν την rust, μια γλώσσα η οποία δεν έχει σταθεροποιηθεί και σε κάθε έκδοση αλλάζει το σύμπαν με συνέπεια να υποστηρίζεται (επίσημα τουλάχιστον) bootstrapping μόνο με την προηγούμενη έκδοση (δηλαδή μόνο με την 1.14 έκδοση μπορείς να χτίσεις την 1.15 έκδοση και να είσαι σίγουρος ότι θα παράγει σωστή έξοδο. αν έχεις την 1.13 δεν εγγυάται κανείς ότι το χτίσιμο της 1.15 θα γίνει σωστά).

    Εννοείται πως είναι ο μόνος σοβαρός browser και είμαστε τυχεροί που τον έχουμε αλλά ώρες ώρες θέλω να έχω δίπλα μου ένα FF developer και να τον βαράω σφαλιάρες . Λες και κάνουν επίτηδες βλακείες για να στείλουν ακόμη περισσότερο κόσμο στον άθλιο τον chrome.
    "I like offending people, because I think people who get offended should be offended" - Linus Torvalds

    "Παλιά είχαμε φτωχούς οι οποίοι ζούσανε σε φτωχογειτονιές. Τώρα, η οικονομικά δυσπραγούσα τάξη
    κατέχει στέγες υποδεέστερης ποιότητας σε υποβαθμισμένα αστικά κέντρα" - George Carlin
    Γα.... την πολιτική ορθότητα.

  12. #5622
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Δηλαδή συγγνώμη, ο 54 για να χτιστεί θα πρέπει να έχει το σύστημα rust; Κατάλαβα...

    Η αλήθεια είναι πάντως ότι η ανταπόκριση των devs που είναι υπεύθυνοι για τον Firefox στο Gentoo είναι αργή. Χρειάστηκε να ανοίξω bug για τον 52.0.2 πρόσφατα για να τον κάνουν commit στο tree. Ήδη από τις 19 του μήνα έχει κυκλοφορήσει η 53 και ακόμη τίποτα στο tree.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  13. #5623
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Έχει ένα ψιλοtraction η Rust πάντως και οι devs της την λατρεύουν. Όπως και να το κάνουμε, βγήκε από το Mozilla, οπότε λογικό να την χρησιμοποιεί ο FF και μεταξύ μας καλύτερα από C / C++ αφού είναι memory safe. Θα κάνει σταδιακά τον FF πιο σταθερό και ασφαλή.

    Βέβαια μια που η Rust πάει για system programming language, εγώ είμαι στο στρατόπεδο της Go, οπότε go Go! (αν και δεν κάνει για να γράψεις browser)
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  14. #5624
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Μηνύματα
    751
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εύχομαι να πετύχει η σταδιακή υιοθέτηση της rust, αλλιώς μας βλέπω να μένουμε με 5 webkit forks, με διαφορετικές και συναρπαστικές vulns το καθένα :P
    Μετά την δουλειά που έγινε στον Servo, ήταν μοιραίο ότι θα βλέπαμε να περνούν τμήματά του στον firefox - είναι μάλλον μονόδρομος αν θέλει να παραμείνει ανταγωνιστικός.
    Το πρόβλημα με το bootstrapping νομίζω ότι οφείλεται στην γρήγορη εξέλιξη της γλώσσας, αλλά και στο γεγονός ότι προσπαθούν να γράψουν αρκετά τμήματα του στην ίδια την rust (ο compiler βασίζεται σε llvm που είναι γραμμένη σε C++). Η σταδιακή υιοθέτηση θα μας ξενίσει, αλλά ελπίζω να μας αποζημιώσει το αποτέλεσμα (στον servo έχουν πετύχει απίστευτα πράγματα...).
    It is wrong to put temptation in the path of any nation,/For fear they should succumb and go astray;
    So when you are requested to pay up or be molested,/You will find it better policy to say: --
    "We never pay any-one Dane-geld,/No matter how trifling the cost;
    For the end of that game is oppression and shame,/And the nation that plays it is lost!"
    Rudyard Kipling

  15. #5625
    Εγγραφή
    04-02-2009
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.486
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από imitheos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...γιατί θεωρείς ότι θα έχει πλάκα ? Δεν είναι και τόσο παράξενο.
    More of a saying Ψιλιάστηκα ότι κάτι μπορεί να παίζει.
    Με ΜΑΤ και βία δεν βγαίνει πανδημία, Μιχαλάκη και Κούλη.

Σελ. 375 από 481 ΠρώτηΠρώτη ... 355365370373374375376377380385395 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Mozilla: Διαθέσιμη η alpha version του Firefox Mobile
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-08, 17:40
  2. Σχετικά με τη firmware version του router...
    Από DSLaManiaC στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-08, 10:34
  3. Γκρινια: Νημα Υποστηριξης
    Από Reef στο φόρουμ The fun section...
    Μηνύματα: 109
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-07, 10:34
  4. Κυκλοφόρησε η final version του Firefox 2
    Από Whiteyez στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 85
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-06, 05:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας