Σελ. 2 από 14 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 207
  1. #16
    Το avatar του μέλους n!ckk
    n!ckk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostthem
    Σε ένα αντίστοιχο Windows σύστημα (windows Wan όχι linux) ένας χρήστης χρειάζεται να πληρώσει το OS, τις εφαρμογές video editing, antivirus programs (ετήσιο κόστος) και πολλά άλλα.
    Μπα, και γιατί όχι linux?
    Δε σας συμφέρει η σύγκριση?


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman
    Τεσπα, μαλλον το εθεσα λιγο επιθετικα.
    Το έθεσες στη σωστή του βάση. Ας μην ξεχνάμε ότι η Apple γενικά είναι κλειστή πλατφόρμα, κάτι που δυσκολεύει τελικά όχι μόνο τους ιδεολόγους φίλους του GNU αλλά και όσους κοινούς θνητούς θέλουν απλώς να κάνουν αναβάθμιση.

    Και μη μου πείτε ότι αναβάθμιση δε θέλει... τουλάχιστον λίγη μνήμη ακόμα τη χρειάζεται.
    (Για να μην πω για την κάρτα γραφικών... όχι παιχνίδια, ούτε Xgl και τα συναφή δε θα τρέχει καλά!)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος n!ckk : 05-03-06 στις 23:17.

  2. #17
    Το avatar του μέλους kostthem
    kostthem Guest
    Δεν είναι πως δεν με συμφέρει η σύγκριση. Σέβομαι και τιμώ το linux. Κάτι που δεν ισχύει σε καμμία περίπτωση για τα windows.Απλά η ερώτηση του φίλου αφορούσε σύγκριση με win box.


    Και ναι... ένας μακ χρειάζεται τουλάχιστον 1Gb Ram για να αποδώσει όπως πρέπει.

  3. #18
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macgiorgos
    Τα έχουμε ξαναπεί ρε WAn... Βαρέθηκα πια να τα γράφω... Κολλημένοι δεν είμαστε εμείς τελικά...
    Βεβαιως και τα εχουμε ξαναπει, Γιωργο και εσυ επιμενεις:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macgioros
    Μα, όταν σου προσφέρει τα πάντα το MacOS, γιατί να βάλεις κάτι άλλο; Για να κάνεις compile τον πυρήνα και να μην έχεις μουσικές εφαρμογές;
    Δεν ειναι υποχρεωτικο να κανεις compile τον πυρηνα και υπαρχει πληθωρα μουσικων εφαρμογων. Compile στον πυρηνα θα κανει ενας χρηστης linux μονο και μονο επειδη μπορει, οχι επειδη πρεπει. ΟΣο για μουσικες εφαρμογες ο mrsaccess στο ποστ με την προηγουμενη παρουσιαση του Jobs, σου(μας) ειχε δωσει μια αναλυτικοτατη λιστα με προγραμματα, απο την οποια ελλειπαν ελαχιστα σε σχεση με τα mac.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostthem
    Σε ένα αντίστοιχο Windows σύστημα (windows Wan όχι linux) ένας χρήστης χρειάζεται να πληρώσει το OS, τις εφαρμογές video editing, antivirus programs (ετήσιο κόστος) και πολλά άλλα. Α... και χρόνο για να τα σετάρει και να τα τρέχει.
    Υπάρχει βέβαια και η επιλογή του πειρατικού λογισμικού.
    Αναπαραγουμε τα ιδια επιχειρηματα μου φαινεται. ΟΚ τα win στοιχιζουν, ακομα και οι ΟΕΜ εκδοσεις που συνοδευουν τον καινουριο υπολογιστη, αληθεια το MacOS X που συνοδευει τον καινουριο mac τον δινουν τσαμπα?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KLG : 06-03-06 στις 00:23.

  4. #19
    Εγγραφή
    22-02-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Vivodi
    Δεν ειναι υποχρεωτικο να κανεις compile τον πυρηνα και υπαρχει πληθωρα μουσικων εφαρμογων. Compile στον πυρηνα θα κανει ενας χρηστης linux μονο και μονο επειδη μπορει, οχι επειδη πρεπει. ΟΣο για μουσικες εφαρμογες ο mrsaccess στο ποστ με την προηγουμενη παρουσιαση του Jobs, σου(μας) ειχε δωσει μια αναλυτικοτατη λιστα με προγραμματα, απο την οποια ελλειπαν ελαχιστα σε σχεση με τα mac.
    EΛEOC!!!

    Υπαρχει πληθωρα μουσικων υπόεφαρμογων ή εφαρμογίδιων. Και τις 2 λέξεις τις δεχομαι.
    Ας φτιατεί πρώτα και το ALSA και βλέπουμε.

    Γιατί ρε αλήτες δεν μας αφήνετε ήσυχους, ήρθα εγώ να σου πω τι κ@λ@βαράτε με τα FLAGS του gentoo για να κάνετε στις περισσότερες περιπτώσεις το κουτί σας απλά πιο ασταθές?


    Σε αυτό το θρεντ ο πλανήτης έχει το σχήμα μήλου και ο jobs είναι ο θεός ήλιος, τέλος



  5. #20
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Ειναι λιγο αδικο να την πεφτουμε ομως σε ενα νημα που αφορα αλλη μεριδα χρηστων.
    Και μενα δεν μου αρεσει οταν την πεφτουν οι linuxαδες σε windows thread.

    Οτι σου κανει ειναι καλο, απλα δεν μου κανει το μακ.
    Το μονο που μπορω να πω ειναι οτι μονο ο μπιλ ηταν ξυπνιο παλικαρι...και να φανταστειτε οτι η πλατφορμα IBM compatible -που εχει σαν βαση ιστορικη- ηταν η χειροτερη...

    Και θελουμε (μια μεριδα ανθρωπων) να κανουμε την επανασταση οταν εχει καθιερωθει το "αλλο συστημα"...δεν γινεται η ιστορια μονο με ενα μπαμ αλλαζει.

  6. #21
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Eλευθεροι ανθρωποι ειμαστε, οπου θελουμε γραφουμε, αρκει να μην (πολυ) ειμαστε οφ-τοπικ.

    Και οταν καποιος σαν απαντηση στο DRM που αφορα ολους, προβαλει την μεταγλωτιση (αμ' πως) του πυρηνα -συστηματικα- ε τοτε πρεπει να του ξαναθυμισουμε το σωστο.
    ( ReverseR, ReverseR, ReverseR, ReverseR, ReverseR )

    Επισης πατεντμαν αυτο το νημα αφορα ολους τους χρηστες, και θελει να προσυλητισει νεους στην ακολασια, σαν αλλη Ευα προβαλει τον αμαρτωλο καρπο.

    Δεν ειναι το κλασσικο νημα τυπου: "-εχω ιο τι να κανω? -Βαλε λινουξ, τα win ειναι τρυπια"

    [edit] και αυτο το μυνημα πρεπει να μεταφερθε εδω, το εγραψα σαν απαντηση στον WandereR. Ειχατε δεν ειχατε, το χαλασατε και αυτο το flame
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KLG : 06-03-06 στις 02:58.

  7. #22
    Το avatar του μέλους kostthem
    kostthem Guest
    Εγώ μπερδεύτηκα, ξεφύγαμε πάλι

  8. #23
    Εγγραφή
    22-02-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Vivodi
    Eλευθεροι ανθρωποι ειμαστε, οπου θελουμε γραφουμε, αρκει να μην (πολυ) ειμαστε οφ-τοπικ.
    Καλά πριν αστειευόμουνα αλλα για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά:
    Το αντίστοιχο θα ήταν να ερχόμενα εγώ σε θρεντς περις "σημαίων" και να έλεγα τι κάθεστε και παιδεύεστε, εμένα μου τα δίνει έτοιμα η μητέρα μακ.
    Αυτό το ποστ είναι άκυρο.

    Αμα ήθελες να πεις κάτι χρήσιμο, θα μπορούσες να πεις παιδιά, στο στυλ του μακ μινι με λίγο μεγαλύτερο μέγεθος, στα ίδια λεφτά, υπάρχει και τα τάδε όμορφο κουτάκι για το σαλόνι σας, με προεγκατεστημένο το βινταλινουξ, και το δίνει η τάδε εταιρία!

    Και οταν καποιος σαν απαντηση στο DRM που αφορα ολους, προβαλει την μεταγλωτιση (αμ' πως) του πυρηνα -συστηματικα- ε τοτε πρεπει να του ξαναθυμισουμε το σωστο.
    Τον ίδιο τον γουαν να ρωτήσεις θα σου πει ε εντάξει τα παραλέω λίγο.
    Ψάχνεις να βρείς νορμαλ απαντήσεις σε τέτοιες θέσεις?

    Άλλους νόμους έχει μια αγορά ανοιχτού λογισμικού, αλλούς του κλειστού.
    Μπορείς να είσαι νόμιμος πολίτης ενός κουμουνιστικού κόσμου, ή παράνομος πολίτης ενός καπιταλιστικοκρατικού. Εμένα, σαν παιδί της περιπέτειας που είμαι, μου αρέσει πιο πολύ ο ρόλος του δεύτερου!

  9. #24
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostthem
    Εγώ μπερδεύτηκα, ξεφύγαμε πάλι
    Δεν τρεχει τιποτε, εσυ θα πεις την αποψη σου (ξανα), εγω θα πω την δικια μου (ξανα).Μαλλον θα διαφωνισουμε, καποιοι θα διαλεξουν πλευρες και ετσι θα αναζωπηρωθει το flame. ΟΚ?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WandereR
    Καλά πριν αστειευόμουνα αλλα για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά:
    Το αντίστοιχο θα ήταν να ερχόμενα εγώ σε θρεντς περις "σημαίων" και να έλεγα τι κάθεστε και παιδεύεστε, εμένα μου τα δίνει έτοιμα η μητέρα μακ.
    Αυτό το ποστ είναι άκυρο.
    Koιτα δεν ειναι το ιδιο και το ξερεις, δεν αναλυαμε ενα συγκεκριμενο προβλημα που αντιμετωπιζει καποιος στο λινουξ μηχανημα του. Φυσικα για το παραδειγμα σου, εχω να σου πω οπως και για κατι αλλο, θα εχουν να σου πουν αλλοι.

    Κατα τα αλλα συμφωνω, δεν εχει κανενα νοημα να αναλυουμε τους μηχανισμους και τη δυναμικη του flame. Επισης μου αρεσει ο ρολος του νομιμου πολιτη του κομμουνιστικου κοσμου, ειδικα εκει που κατηγορω την Coca Cola για ολα τα δεινα που μαστιζουν τον καπιταλιστικο κοσμο. Ηδη φανταζομαι, την πλατεια, τον κοσμο, τα πουρα, την αυθορμητη λατρεια του κοσμου, τους λογους για την παρακμη της δυσης και ποιος ειναι ο ρολος μας, τις θυελωδεις συνεδριασεις..... Γμτ τι πηγε στραβα....

  10. #25
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Πανεμορφα...αν μπεις σε netcafe με mac νομιζεις οτι εισαι στο enterprise σε αποστολη στο διαστημα...

    ασχετο...Προσφατα εμφανιστηκε και ο πρωτος ΙΟΣ για mac

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  11. #26
    Εγγραφή
    31-12-2005
    Μηνύματα
    158
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles
    Κατάλαβα. Με αυτή την - ούτε κι η μάνα της δεν την ξέρει - κάρτα γραφικών, ούτε καν Linux ή FreeBSD δεν θα μπορείτε να τρέξετε στα καινούρια μηχανάκια.



    Γιατί είναι καλό; Θα έεεεεεεεεεεεεεεεεερπεται.

    Εδώ εγώ εδώ και 2 μήνες έχω Ράπτορες στις 10.000 και άμα πάω σε φίλο με 7.200 (τέτοιους είχα για 6 χρόνια) βρίζω. Καλά τις 5.400 ούτε να τις φανταστώ δεν θέλω.

    Καδρονάρχη, πάλι εμπαίζουν τον καταναλωτή. Πουθενά από τη μάνα τους, 1GB RAM. Πάλι πατίνια δηλαδή.



    ΥΓ: Πότε θα πάτε σιγά-σιγά οι Μακικοί σε Intel για να μου πουλήσετε σε πολύ καλή τιμή κανέναν Dual 64-bit PowerMac G5; Για να του πετάξω πάνω Gentoo ppc64 να πάρω γεύση καί από PowerPC hardware;

    Που να παρεις και γευση απο 15χιλιαρους scsi να δεις τους θεους και δαιμονες που θα ριχνεις μετα

    ^^14-07-2004^^Prescott skt 478 D0 @306FSB 1.632V @-53C evap

  12. #27
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Τελικα τα ταπερ εχουν περαση Αμα ζεσταθει το βαζεις για λιγο στην καταψυξη.
    Οταν πιασει αραχνες εκει μεσα να δω τι θα κανουνε...

    *Patentman παει να γραψει σοβαρα στο αντιστοιχο νημα

  13. #28
    Το avatar του μέλους pinkisntwell
    pinkisntwell Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tony_Montana
    Πανεμορφα...αν μπεις σε netcafe με mac νομιζεις οτι εισαι στο enterprise σε αποστολη στο διαστημα...

    ασχετο...Προσφατα εμφανιστηκε και ο πρωτος ΙΟΣ για mac
    Πόσο πρόσφατα; Εδώ και 10 χρόνια;

  14. #29
    Εγγραφή
    24-01-2004
    Περιοχή
    Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.623
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/10000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    35(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αpple.....άλλο φρούτο!!!

    Προσωπικά, έχω διαλέξει apple για τους εξής λόγους:

    1) Στη δουλειά έχω windows, τα έχω σιχαθεί, και έτσι στο σπίτι θέλω κάτι ΔΙΚΟ ΜΟΥ, κάτι ιδιαίτερο, ένα apple μηχάνημα.

    2) Το λειτουργικό του.Φοβερό, ακατάπαυστο. Το GUI είναι ψυχολογία καθαρά. Είναι σύνδεση ανθρώπου-μηχανής. Το OS X, είναι λειτουργικό που και μετά από 8 ώρες δουλειάς σε αυτό, ΔΕΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ, νομίζεις ότι είσαι μπροστά του μόνο 8 λεπτά.

    3) Η σταθερότητά του. Αφήνοντας το μια βδομάδα να κατεβάζει με το azureus, αρκεί ένα απλό χτύπημα του ποντικιού, για να επανέλθει στη ζωή! Η ΑΠΟΔΟΣΗ του λειτουργικού, είναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια, με το να το άφηνες 2 λεπτά μόνο του.(Αυτό με τα windows δεν γίνεται, ούτε θα γίνει ποτέ)

    4) H ησυχία στο δωμάτιο. Απόλυτη ησυχία, απίστευτη κατασκευή, χωρίς να αναγκάζομαι να ψάχνω για ψυγεία και ντουλάπες να κρύβω το μηχάνημά μου.

    5) Δεν χρειάζεται αντιβιοτικό. Δεν υπάρχουν ιοί, και αυτός που βγήκε, δεν είναι τελικά ιός.Όταν ο ιός σε ρωτάει αν πρέπει να εγκατασταθεί στο σύστημα, δεν είναι ιός.

    6) Η ομορφιά τους. Ακόμα και η κόρη μου, όταν ξεκινούσε να μιλάει, έβλεπε το σήμα της apple και έλεγε(χωρίς να της αναφέρω ΠΟΤΕ τι είναι): Μήήλοοο!!!!!

    Άντε γερά παιδιά.Ευτυχώς υπάρχουν και τα μηλαράκια στον κόσμο μας.
    Greece.
    Chosen by the Gods.

  15. #30
    Το avatar του μέλους pinkisntwell
    pinkisntwell Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kadronarxis
    1) Στη δουλειά έχω windows, τα έχω σιχαθεί, και έτσι στο σπίτι θέλω κάτι ΔΙΚΟ ΜΟΥ, κάτι ιδιαίτερο, ένα apple μηχάνημα.
    Τι εννοείς "δικό σου"; Αν ήταν windows ή linux δε θα ήταν "δικό σου";

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kadronarxis
    3) Η σταθερότητά του. Αφήνοντας το μια βδομάδα να κατεβάζει με το azureus, αρκεί ένα απλό χτύπημα του ποντικιού, για να επανέλθει στη ζωή! Η ΑΠΟΔΟΣΗ του λειτουργικού, είναι ΑΚΡΙΒΩΣ η ίδια, με το να το άφηνες 2 λεπτά μόνο του.(Αυτό με τα windows δεν γίνεται, ούτε θα γίνει ποτέ)
    Από τη στιγμή που κλείνεις την εφαρμογή η μνήμη ελευθερώνεται. Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς. Χρησιμοποιώ XP εδώ και 5 χρόνια και ποτέ δεν είχα κάποιο τέτοιο πρόβλημα. Ακόμα και αν μια εφαρμογή είχε χοντρό memory leak (για το οποίο δε φταίει το λειτουργικό) η μνήμη και πάλι θα ελευθερωνόταν με το κλείσιμό της.

    Αντίθετα από όσα γράφεις περί επαναφοράς στη ζωη εξάγω ότι όταν ο Azureus τρέχει στο Mac το σύστημα πεθαίνει και πρέπει να το κλείσεις για να ξαναζωντανέψει, κάτι που δε συμβαίνει στα Windows. Εκτός και αν το διατύπωσες λάθος.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kadronarxis
    4) H ησυχία στο δωμάτιο. Απόλυτη ησυχία, απίστευτη κατασκευή, χωρίς να αναγκάζομαι να ψάχνω για ψυγεία και ντουλάπες να κρύβω το μηχάνημά μου.
    Αυτό είναι μεγάλο πλεονέκτημα το οποίο το πληρώνεις βέβαια ακριβά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kadronarxis
    5) Δεν χρειάζεται αντιβιοτικό. Δεν υπάρχουν ιοί, και αυτός που βγήκε, δεν είναι τελικά ιός.Όταν ο ιός σε ρωτάει αν πρέπει να εγκατασταθεί στο σύστημα, δεν είναι ιός.
    Ιοί για Mac υπάρχουν από τα μέσα της δεκαετίας του '90. Πολύ λίγοι βέβαια, καθώς το ποσοστό της αγοράς που κατέχει η Apple είναι ελάχιστο στα desktop και μηδενικό στους servers.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kadronarxis
    6) Η ομορφιά τους. Ακόμα και η κόρη μου, όταν ξεκινούσε να μιλάει, έβλεπε το σήμα της apple και έλεγε(χωρίς να της αναφέρω ΠΟΤΕ τι είναι): Μήήλοοο!!!!!
    Χαίρομαι για την κόρη σου αλλά εγώ δεν πιστεύω ότι οι Mac είναι όμορφοι. Αντίθετα μου την σπάει αφάνταστα οτιδήποτε θυσιάζει χρηστικότητα (δυνατότητα εύκολης αναβάθμισης) για να έχει κάποιο "design" το οποίο είναι για να τραβάει τις γυναίκες και τα μικρά παιδιά (όπως την κόρη σου).

    Βέβαια ξεχνάς να αναφέρεις τα κυριότερα μειονεκτήματα του Mac που είναι η έλλειψη παιχνιδιών και κυριότερα οι εξωφρενικές τιμές τους. Με τα ίδια χρήματα που αγοράζεις ένα Mac αγοράζεις ένα πολύ ισχυρότερο pc και βάζεις πάνω ό,τι λειτουργικό θέλεις.

Σελ. 2 από 14 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Περί μελών
    Από nm96027 στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-07, 12:46
  2. Περί LOST
    Από kvas στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-07, 19:16
  3. Περι ip
    Από nxenos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-05, 18:20
  4. Περι dslam's
    Από nxenos στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-05, 11:34
  5. α)Περί ενοχλητικού dialer,β)Περί DAP
    Από teachergeorge στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-04, 16:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας