Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-23 από 23
  1. #16
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Alcatel 780
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Μεσσήνιος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα φτηνό είναι...
    μέχρι τα 900 που έκανε το Ν95 έχουμε δρόμο.
    Ε μα εκανε ποτε το Ν95 900 Ε ;

    Εχει και η νοκια κάτι 600αρια βεβαια, αλλα τι τα θες, οσο υπάρχουν ανθρωποι που τα αγοράζουν.
    Μπορείς να πάρεις και Φεράρι για να πας Σύνταγμα - Κολιάτσου, αφού υπάρχουν ανθρωποι που το κάνουν καλα κάνει και η Φεράρι και φτιάχνει αυτοκίνητα που κοστίζουν σαν σπίτια.

    Δεν υποστηρίζω μαρκες ή κάτι άλλο, λέω μόνο οτι με τα τωρινά δεδομένα ειναι τσαμπα λεφτα πάνω απο 300 Ε για ενα κινητό. Τωρα όποιου του περισσεύουν ας τα δώσει.
    Portable CD player

  2. #17
    Το avatar του μέλους gtl
    gtl Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dchatz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε μα εκανε ποτε το Ν95 900 Ε ;

    Εχει και η νοκια κάτι 600αρια βεβαια, αλλα τι τα θες, οσο υπάρχουν ανθρωποι που τα αγοράζουν.
    Μπορείς να πάρεις και Φεράρι για να πας Σύνταγμα - Κολιάτσου, αφού υπάρχουν ανθρωποι που το κάνουν καλα κάνει και η Φεράρι και φτιάχνει αυτοκίνητα που κοστίζουν σαν σπίτια.

    Δεν υποστηρίζω μαρκες ή κάτι άλλο, λέω μόνο οτι με τα τωρινά δεδομένα ειναι τσαμπα λεφτα πάνω απο 300 Ε για ενα κινητό. Τωρα όποιου του περισσεύουν ας τα δώσει.
    Καθέ τόσο κάποια εταιρεία κινητής κάνει και από μια τρομερή έκπτωση-επιδότηση σε ακριβά κινητά. Όποιος έχει τα μάτια ανοιχτά και ψάχνεται για τέτοιες προσφορές μπορεί να τσιμπήσει μέχρι και iphone 3G για 100 ευρώ, σε συμβόλαιο με 40€ τον μήνα (το έδωσε σε αυτή την τιμή -για μια μέρα- η cosmote πριν από λίγους μήνες!!!)

    Ασχέτως τιμής, το κινητό που έχει πρόσβαση internet, gps κλπ θα το εκμεταλλευτείς πλήρως, ενώ την Ferrari για διαδρομές εντός πόλης όχι. Άλλο πράγμα είναι τα κινητά τύπου "nokia sirocco" (πανομοιότυπη λειτουργικότητα και δυνατότητες με κινητά των 100 ευρώ, αλλά τιμή στα 700 μόνο για την "μόστρα" και την επιδειξιομανία), και άλλο oι πανάκριβες συσκευές που σου δίνουν όμως λειτουργικότητα την οποία δεν θα βρεις στα φθηνότερα μοντέλα.

    Προσωπικά νομίζω ότι το iphone 3G και οι ανταγωνιστές του αξίζουν 300 ευρώ για αυτά που προσφέρουν. Υψηλότερη τιμή για κινητό δεν θα έδινα ούτε εγώ, κι εμένα μου φαίνεται υπερβολή.

  3. #18
    Εγγραφή
    28-11-2008
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/11.000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan - Hap ax3
    SNR / Attn
    14.3(dB) / 7.3(dB)
    Καλό φαίνεται το καινούριο xperia. Το προηγούμενο το είχα για λίγο καιρό στα χέρια μου κ δεν με εντυπωσίασε.

  4. #19
    Εγγραφή
    28-02-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    4.284
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Πολύ ωραία όλα αυτά τα κινητά, λέω να περιμένω κανένα 2-3 χρονάκια
    και μετά να πάω και να αγοράσω ένα κινητό το οποίο να κάνει internet
    και όλα τα σχετικά, με το πολύ 150 ευρώ.

    Το Android βλέπω πάει πολύ μπροστά. Άντε μακάρι η google να συρρικνώσει την
    microsoft ώστε να την έχει στα ίσια. Ήδη γίνεται με το Android, να δούμε και τι θα γίνει
    και με το chrome os.

  5. #20
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    491
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    12989 / 1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    Pirelli Discus
    SNR / Attn
    11(dB) / 25(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arkara Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ ωραία όλα αυτά τα κινητά, λέω να περιμένω κανένα 2-3 χρονάκια
    και μετά να πάω και να αγοράσω ένα κινητό το οποίο να κάνει internet
    και όλα τα σχετικά, με το πολύ 150 ευρώ.

    Το Android βλέπω πάει πολύ μπροστά. Άντε μακάρι η google να συρρικνώσει την
    microsoft ώστε να την έχει στα ίσια. Ήδη γίνεται με το Android, να δούμε και τι θα γίνει
    και με το chrome os.
    εντάξει, τότε όμως με 300-400 ευρώ, θα κάνουν άλλα τόσα τα καινούριας τεχνολογίας κινητά.

    Δεν σταματάει η τεχνολογία στο σήμερα, και απλά θα φτηνίσουν τα σημερινά σε 2-3 χρόνια..
    "Ξημέρωμα στην Εθνική, με τη ψυχή στο στόμα, σε χρειάζομαι γιατί, με σκορπάς με τρέφεις όπως η βροχή το χώμα" Χρ. Θηβαίος

    shuffle them i tell ya !

  6. #21
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Περιοχή
    Berlin, Deutschland
    Μηνύματα
    4.560
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    1&1
    Router
    FRITZ!Box 7362 SL
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arkara Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ ωραία όλα αυτά τα κινητά, λέω να περιμένω κανένα 2-3 χρονάκια
    και μετά να πάω και να αγοράσω ένα κινητό το οποίο να κάνει internet
    και όλα τα σχετικά, με το πολύ 150 ευρώ.
    Παράδειγμα:
    Αρχές 2009 είχα πάρει το TyTN II γύρω στα 250 ευρώ, το πούλησα 200 ευρώ και από χθες έχω στα χέρια μου το HTC Touch Pro (το 1)* μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση με όλα τα συνοδευτικά, ελληνικό κιόλας, και μου κόστισε 220 ευρώ, do the math... .

    Οπότε ακόμα με τις τιμές στα ύψη (αν και σχετικό αυτό) μπορείς να πάρεις καλό κινητό σε πολύ καλή τιμή αρκεί να κάνεις έρευνα αγοράς (ebay, emarket included).


    *μπορούσα να πάρω το Pro2 με 400-450 ευρώ αλλά δεν πιστεύω ότι θα μου πρόσφερε κάτι πολύ καλύτερο.

  7. #22
    Εγγραφή
    22-02-2005
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Μηνύματα
    493
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11700/1023 (εκεί γύ
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Draytek Vigor 2710Vn
    Απ' ό,τι βλέπω ΔΕΝ έχει φλας (περίεργο) ούτε ενσωματωμένο FM Radio (κρίμα)...


    MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

  8. #23
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Alcatel 780
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grayden Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράδειγμα:
    Αρχές 2009 είχα πάρει το TyTN II γύρω στα 250 ευρώ, το πούλησα 200 ευρώ και από χθες έχω στα χέρια μου το HTC Touch Pro (το 1)* μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση με όλα τα συνοδευτικά, ελληνικό κιόλας, και μου κόστισε 220 ευρώ, do the math... .
    Πριν 2 εβδομάδες μου έστειλε η βοντα εναν κατάλογο με τιμές κινητών για να πάρω ένα καινούργιο με επιδότηση και είχε και το touch pro 1 με 297 (μείον 160 επιδότηση). Το παρήγγειλα αμέσως αλλα μάταια, Είχε εξαντληθεί και καταργηθεί. Εμεινα με τη χαρα και τελικά πήγα σε Νοκια 5800. Μια χαρά είναι και αυτο, μόνη διαφορά είναι η ελλιπής υποστήριξη εφαρμογών κυρίως Skype, MSN και SIP. Τα fring, nimbuzz κλπ δεν τα καταφερνουν στις φωνητικές κλήσεις, νομίζω οτι κάνουν ενδιάμεσες στάσεις σε αλλους σερβερ, για αυτο έχουν καθυστερήσεις. Όπως και νάχει καλο είναι και το Νοκια 5800 για όσους θέλουν touch.
    Σορρυ για το off topik αλλα μετά από τοσα μυνηματα ντάξει, κουβέντα κάνουμε ...
    Portable CD player

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-09, 19:44
  2. Μηνύματα: 61
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-09, 21:40
  3. Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-08, 12:29
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-07, 18:15

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας