Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-57 από 57
  1. #46
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.727
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nm96027 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει εκεί επιδοτούμενα η Forthnet. Οι περιοχές αυτές είναι της Cyta....
    Σωστά, έκανα λάθος στις περιοχές
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  2. #47
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.763
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nm96027 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει εκεί επιδοτούμενα η Forthnet. Οι περιοχές αυτές είναι της Cyta....
    Δε δίνει επιδοτούμενα ποιά, αν θυμάμαι καλά, αλλα τη νέα προσφορά 6+6 δηλαδή 6 μήνες 17.50€ και τους υπόλοιπους 6 μήνες 24.40€ για 2Mbps+Τηλεφωνία ή 37.5€ το μήνα για 12Mbps+Τηλεφωνία.

  3. #48
    Εγγραφή
    20-02-2008
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    14653/950
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΥ
    Router
    Linksys WAG200g
    SNR / Attn
    (dB) / 29(dB)
    εγώ δεν καταλαβαίνω αυτό το απεριόριστα μεταξύ τους οι συνδρομητές ΟΝ. Θα διανείμει λίστα ή θα κάνει πάρτυ γνωριμίας;

  4. #49
    Εγγραφή
    22-04-2009
    Μηνύματα
    914
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ST2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ δεν καταλαβαίνω αυτό το απεριόριστα μεταξύ τους οι συνδρομητές ΟΝ. Θα διανείμει λίστα ή θα κάνει πάρτυ γνωριμίας;
    Όταν οι εταιρείες κινητής δίνουν "unlimited" εντός δικτύου τους, διανέμουν λίστες ή κάνουν πάρτυ;

  5. #50
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.763
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sexrazat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυό τρεις παρατηρήσεις.

    Αρχικά υπάρχει τέλος ενεργοποίησης 34,90. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι σε όλες τις τιμές και σε βάθος 1 χρόνου προσθέτουμε 3 €. μηνιαία

    Αποστολή τυπωμένου αναλυτικού λογαριασμού 5 €. Δωρεάν online.
    Yπάρχει όμως και το άλλο, για online αιτήσεις υπάρχουν προσφορές σε κάποιες υπηρεσίες

    πχ Τηλεφωνία National & Internet 8 μονο 14.90€ τους τέσσερεις πρώτους μήνες αντί για 25.90€

  6. #51
    Εγγραφή
    03-05-2009
    Μηνύματα
    423
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τηλεφωνία Βάση: Οι συνδρομητές την ΟΝ μπορούν να επικοινωνούν μεταξύ τους απεριόριστα, επιλέγοντας σταθερή τηλεφωνία στην πιο οικονομική τιμή της αγοράς, με μόνο 12,90€ το μήνα, χωρίς πάγιο ΟΤΕ.
    Δηλαδή με άλλα δίκτυα δεν επικοινωνούν δωρεαν;;

  7. #52
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Αθήνα/Αγ.Δημήτριος
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sexrazat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τιμή των κινητών του ΟΤΕ εκτοξεύθηκε από 0,132 στα 0,23 € το λεπτό και στις δύο ενημερώσεις οπότε πολύ λογικά η On με 0,165 είναι φθηνότερη. Μάλιστα η 2η κοπέλα με ενημέρωσε ότι η On είναι η μόνη εταιρεία που χρεώνει ανά δευτερόλεπτο μετά το πρώτο λεπτό ενώ ο ΟΤΕ χρεώνει ανά λεπτό. Τέλος πάντων αυτά είναι συνηθισμένα χρόνια τώρα.
    Αυτό είναι το αγαπημένο μου θέμα συζήτησης όταν με παίρνουν τηλέφωνο πωλητές, κάθε φορά είναι και πιο συναρπαστική από την προηγούμενη. Μέχρι στιγμής έχουμε ανταλλάξει κουβέντες με vivodi, forthnet, on, και hol για τα κινητά του ΟΤΕ. Στο τελευταίο τηλεφώνημα (hol), ο πωλητής μην ξέροντας τι να μου πει με έδωσε στην supervisor η οποία αρνιόταν πεισματικά να μπει στο site του ΟΤΕ να δει τις πραγματικές χρεώσεις γιατί "είναι καλά ενημερωμένη"

    On topic: απ'οτι καταλαβαίνω από την ανακοίνωση, όσοι είχαν το πακέτο με τις ευκολίες με τα 4 ευρώ θα πληρώνουν πλέον 4 ευρώ λιγότερα? Η θα πληρώνουν πάλι κάτι τις για κάποιες ευκολίες που παρέμειναν χρεώσιμες? Είναι σημαντικό γιατι οι περισσότεροι μονο για την αναγνώριση πλήρωναν.

  8. #53
    Εγγραφή
    08-03-2009
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Yπάρχει όμως και το άλλο, για online αιτήσεις υπάρχουν προσφορές σε κάποιες υπηρεσίες

    πχ Τηλεφωνία National & Internet 8 14.90€ τους τέσσερεις πρώτους μήνες αντί για 25.90€
    Αυτό δεν είναι σίγουρο γιατί.

    Στον "Αναλυτικό Τιμοκατάλογο Νοέμβριος 2009" (αρχείο PDF) για το συγκεκριμένο πρόγραμμα επίσης και για το πρόγραμμα "Τηλεφωνία & Internet Unlimited" δεν αναφέρεται η φράση με το παραπάνω Bold, ενώ στις καθεαυτού σελίδες των προγραμμάτων αναφέρεται κανονικά όπως και στις σελίδες των υπόλοιπων προγραμμάτων, που αναφέρονται στον Αναλυτικό Τιμοκατάλογο ότι ισχύει.

    http://www.on.gr/on/residential/on2playnational8.jsp
    http://www.on.gr/on/residential/on2p...ry=residential
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails a-tariff_residential_gr.pdf  

    ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ
    ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ
    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ

  9. #54
    Εγγραφή
    20-02-2008
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    14653/950
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΥ
    Router
    Linksys WAG200g
    SNR / Attn
    (dB) / 29(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fanboysgotohell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν οι εταιρείες κινητής δίνουν "unlimited" εντός δικτύου τους, διανέμουν λίστες ή κάνουν πάρτυ;
    όχι, αλλά έχουν πολλά διακριτικά που σε βοηθούν να καταλάβεις πότε κάνεις χρήση της προσφοράς και πότε όχι. εγώ ξέρω πολύ λίγους συνδρομητές εναλλακτικής σταθερής τηλεφωνίας που π.χ. άλλαξαν το νούμερο που τους έδωσε ο ΟΤΕ. εξάλλου μιλάς για εταιρίες με τεράστια πελατειακή βάση.

    ........Auto merged post: ST2008 πρόσθεσε 1 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    ... αλλά το αληθινό νόημα της προσφοράς είναι "βάλε εσύ και βάλε και σε κανα δικό σου για να μιλάτε τσάμπα".
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ST2008 : 12-11-09 στις 16:02. Αιτία: auto merged post

  10. #55
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.039
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sexrazat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέσα σε μια βδομάδα με κάλεσαν 2 φορές μία με απόκρυψη και μία με τηλ. 210-8660...

    Δεν θα αναφερθώ στα συνηθισμένα που δεν αναφέρθηκαν ποτέ είτε αναφέρθηκαν λάθος όχι τυχαία φυσικά.
    Πχ η 12μηνη δέσμευση και κύρια η πληρωμή όλων των υπολοίπων μηνών αν φύγεις νωρίτερα δεν θίχθηκε καν. Απλά μου ειπώθηκε ότι φεύγω όποτε θέλω.
    Η τιμή των κινητών του ΟΤΕ εκτοξεύθηκε από 0,132 στα 0,23 € το λεπτό και στις δύο ενημερώσεις οπότε πολύ λογικά η On με 0,165 είναι φθηνότερη. Μάλιστα η 2η κοπέλα με ενημέρωσε ότι η On είναι η μόνη εταιρεία που χρεώνει ανά δευτερόλεπτο μετά το πρώτο λεπτό ενώ ο ΟΤΕ χρεώνει ανά λεπτό. Τέλος πάντων αυτά είναι συνηθισμένα χρόνια τώρα.

    Τα δύο καινούργια που άκουσα όμως είναι λίγο τραγελαφικά. Η πρώτη κοπέλα με ενημέρωσε ότι η εταιρεία έχει οπτικές ίνες και μάλιστα νοικιάζει και στον ΟΤΕ και ότι στη χειρότερη περίπτωση θα πιάσω 16άρα ταχύτητα εγγυημένα στο adsl εκτός αν είμαι δίπλα στον ΟΤΕ οπότε θα πιάσω 24άρα. Όταν εξέφρασα την απορία μου με αποστόμωσε με το εκπληκτικό επιχείρημα ότι πρόεδρος της On είναι ο Κος Μανασής πρώην του ΟΤΕ οπότε καταλαβαίνετε τι έχει δει ο άνθρωπος από μέσα από τον ΟΤΕ. Μα την Παναγία αυτό ακριβώς ελέγθει.

    Σήμερα το πρωί μια συμπαθέστατη κοπελίτσα ότα τη ρώτησα για το τέλος ενεργοποίησης των 34,90 € και γιατί δεν μου το ανέφερε, με ενημέρωσε ότι αυτό το ποσό θα το μου το επιστρέψει ο ΟΤΕ μόλις φύγω και μου στείλει εκκαθαριστικό λογαριασμό!!!!!!. Και μάλιστα όλες οι εταιρείες το ίδιο κάνουν δηλ. σου επιστρέφουν το τέλος ενεργοποίησης μόλις φύγεις και πας σε άλλη εταιρεία οπότε έρχεται μία η άλλη. Τα ίδια μου επιβεβαίωσε και η επόπτριά της.

    Για όποιον αδυνατεί να παρακολουθήσει το συνειρμό και την ενημέρωση το κάνω πιο λιανά. Πληρώνεις 34,90 στην On και τα παίρνεις πίσω από τον ΟΤΕ
    Έχει ξεφύγει εντελώς η κατάσταση με τα ακατάσχετα ψέματα και την παραπλάνηση. Η ΕΕΤΤ ακούει;
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  11. #56
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.763
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δεν είναι σίγουρο γιατί.

    Στον "Αναλυτικό Τιμοκατάλογο Νοέμβριος 2009" (αρχείο PDF) για το συγκεκριμένο πρόγραμμα επίσης και για το πρόγραμμα "Τηλεφωνία & Internet Unlimited" δεν αναφέρεται η φράση με το παραπάνω Bold, ενώ στις καθεαυτού σελίδες των προγραμμάτων αναφέρεται κανονικά όπως και στις σελίδες των υπόλοιπων προγραμμάτων, που αναφέρονται στον Αναλυτικό Τιμοκατάλογο ότι ισχύει.

    http://www.on.gr/on/residential/on2playnational8.jsp
    http://www.on.gr/on/residential/on2p...ry=residential
    Aφου το γράφει στη σελίδα σίγουρο είναι, λες να έχουν αναρτήσει ολόκληρο μπάνερ και να λένε ψέμματα;

    Spoiler:


  12. #57
    Εγγραφή
    08-03-2009
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν ξέρω τι να πω ;

    Αν υποθέσουμε ότι στον "Αναλυτικό Τιμοκατάλογο" δεν καταχωρήθηκε από λάθος, το ίδιο μπορούμε αντιστρόφως πλέον να υποθέσουμε ότι και στις σελίδες των προγραμμάτων καταχωρήθηκε από λάθος.

    Ας ελπίσουμε να το αντιληφθούν στην Οn ή να μας διαβάζουν και κάποια στιγμή να διορθώσουν το λάθος τους, είτε το ένα είτε το άλλο (μακάρι το λάθος να είναι στον "Αναλυτικό Τιμοκατάλογο") γιατί ενδεχομένως να την πατήσουν κάποιοι νέοι πελάτες της.
    ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ
    ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ
    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέες μειωμένες τιμές από τη Vivodi
    Από kanenas3 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-08, 16:29
  2. Νέες μειωμένες τιμές ADSL από τη Lannet
    Από Tsour_ee στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-08, 22:27
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-06, 20:27
  4. Vivodi Telecom: ADSL με νέες, μειωμένες τιμές
    Από poromenos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-05, 20:43
  5. Vivodi Telecom: ADSL με νέες, μειωμένες τιμές
    Από poromenos στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-05, 13:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας