Σελ. 444 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 424434439442443444445446449454464 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.646-6.660 από 13039
  1. #6646
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Προσωπικά δεν ζητάω αίμα ούτε μου αρέσει να χάσει κάποιος την δουλειά του

    Αλλά όπως εγώ στον ιδιωτικό τομέα που εργάζομαι έχω δικαιώματα και υποχρεώσεις οπότε αν δεν κάνω σωστά την δουλειά μου θα έχω επιπτώσεις έτσι θέλω να ισχύει και σε αυτούς που λέγονται Δ.Υ βέβαια αυτό δεν συμβεί ποτέ

  2. #6647
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.378
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i

  3. #6648
    Εγγραφή
    28-12-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι, Αττική
    Μηνύματα
    562
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ 268Q
    SNR / Attn
    9(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckbond Εμφάνιση μηνυμάτων
    και αν δεν είναι τι κάνεις...???
    Τίποτα. Αν θελεις ενημερώνεις τον οδηγό. Αν όχι απλά γλύτωσες μια ακύρωση..

    - - - Updated - - -

    https://www.athenstransport.com/2017...i-athena-card/

    Σιγά σιγά.. Μην πέσει πολύ πελατεία και πάθουν τίποτα τα παιδιά στα εκδοτήρια..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω μια ερώτηση ; Κατεβάζοντας την κανούργια εφαρμογή είδα ότι είναι παρόμοια με την προηγούμενη . Ποιός ο λόγος που άλλαξε και πως θα συνδέεται με το σύστημα που θα ανοιγοκλείνει στο σταθμό και θα σε αφήνει να περνάς ; Ευχαριστώ .
    Δεν θα δουλεύει με το καινούργιο σύστημα η υπάρχουσα εφαρμογή Tfa tickets.
    Λέγεται οτι θα ετοιμαστεί εντελώς νέα εφαρμογή αλλά κανείς δεν ξέρει λεπτομέρειες ακόμα..

  4. #6649
    Εγγραφή
    20-10-2003
    Περιοχή
    Πεύκη - Αττικής
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4997/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.5(dB) / 3.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prometheas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα δουλεύει με το καινούργιο σύστημα η υπάρχουσα εφαρμογή Tfa tickets.
    Λέγεται οτι θα ετοιμαστεί εντελώς νέα εφαρμογή αλλά κανείς δεν ξέρει λεπτομέρειες ακόμα..
    Αν θυμάμαι καλά όταν το ενεργοποιείς έχει και barcode οπότε λογικά απλά θα το σκανάρεις στο μηχάνημα και θα ανοίγει τις πόρτες...

  5. #6650
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckbond Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θυμάμαι καλά όταν το ενεργοποιείς έχει και barcode οπότε λογικά απλά θα το σκανάρεις στο μηχάνημα και θα ανοίγει τις πόρτες...
    Δε νομίζω ότι έχουν barcode scanner τα σημεία εισόδου με τις θύρες...

  6. #6651
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzelen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο υπάλληλος βρίσκει και τα κάνει. Καλώς ή κακώς (προφανώς κακώς), αν δεν ελέγχεται, θα κάνει του κεφαλιού του. Πάω στοίχημα ότι πολλοί από εσάς (εμάς, βάζω και την αφεντιά μου μέσα), αν μπορούσατε να λουφάρετε χωρίς επιπτώσεις, θα το πράττατε δεόντως. Ας αφήσουμε λοιπόν τις υποκρισίες.

    Και ξαναγράφω, από τον ΔΤ δεν έχω περάσει ούτε απέξω, μάλιστα δεν έχω ούτε άμεσους συγγενείς που να δούλευαν εκεί. Στα γραφεία σας, στις δουλειές σας, αν είστε υπάλληλοι, δεν έχετε τεμπελχανάδες; Δεν έχετε λουφαδόρους; Δεν έχετε μανατζαραίους που είναι τέτοιοι λογω νεποτισμού;

    Αλλά ξέχασα, ο Σφύριζα φταίει και για τα χάλια του ΙΤ

    Άντε μην πω καμιά χοντράδα για κάτι επίτιμους και έβγαλε κρύο για μπάνια.....
    Μπορώ να κρίνω μόνο από τον εαυτό μου.
    25 χρόνια λοιπόν στον Ι.Τ.
    1. Δεν θα μπορούσα σε καμία περίπτωση να λουφάρω και να κοπροσκυλιάσω με τη λογική που αναφέρθηκε
    2. Σε ότι με αφορά , πάντα προσπαθώ να τιμήσω το μισθό μου. Πες με αν θες "κοροϊδο" αλλά έτσι είμαι (άσε που πιστεύω ότι δεν ειμαι ο μόνος).
    3. Γενικά , ως γενική παρατήρηση , μη τσουβαλιάζυμε. Εσυ μπορεί να γουσταρες να κάνεις του κεφαλιού σου, ομως υπάρχουν άλλοι που δεν γουστάρουν.

    Σε κάθε περίπτωση μιας και που το ανέφερες, δεν είμαστε blood thirsty. Επειδή όμως γενικα αναφερόμαστε στον Δ.Τ. , σε ότι πάντα με αφορά, από τη στιγμή που ο Δ.Τ. ως mission θα έπρεπε να έχει την υπηρεσία του πολίτη και φυσικά τη καλυτέρευση των παρεχόμενων υπηρεσιών στο μήκος του χρόνου, προφανώς αυτό ειναι κάτι που απαιτώ από τη στιγμή που τον χρηματοδοτω μέσω των φόρων που πληρώνω. Αυτό ούτε ανηθικο είναι ούτε περίεργο.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  7. #6652
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορώ να κρίνω μόνο από τον εαυτό μου.
    25 χρόνια λοιπόν στον Ι.Τ.
    1. Δεν θα μπορούσα σε καμία περίπτωση να λουφάρω και να κοπροσκυλιάσω με τη λογική που αναφέρθηκε
    2. Σε ότι με αφορά , πάντα προσπαθώ να τιμήσω το μισθό μου. Πες με αν θες "κοροϊδο" αλλά έτσι είμαι (άσε που πιστεύω ότι δεν ειμαι ο μόνος).
    3. Γενικά , ως γενική παρατήρηση , μη τσουβαλιάζυμε. Εσυ μπορεί να γουσταρες να κάνεις του κεφαλιού σου, ομως υπάρχουν άλλοι που δεν γουστάρουν.

    Σε κάθε περίπτωση μιας και που το ανέφερες, δεν είμαστε blood thirsty. Επειδή όμως γενικα αναφερόμαστε στον Δ.Τ. , σε ότι πάντα με αφορά, από τη στιγμή που ο Δ.Τ. ως mission θα έπρεπε να έχει την υπηρεσία του πολίτη και φυσικά τη καλυτέρευση των παρεχόμενων υπηρεσιών στο μήκος του χρόνου, προφανώς αυτό ειναι κάτι που απαιτώ από τη στιγμή που τον χρηματοδοτω μέσω των φόρων που πληρώνω. Αυτό ούτε ανηθικο είναι ούτε περίεργο.
    Δεν πρόκειται να διαφωνήσω ούτε σε μια τελεία. Ο κριτική πάντα πρέπει να υπάρχει.

    Σε άλλους αναφέρομαι, που στρουθοκαμηλίζουν, θεωρώντας ότι αν αύριο εξαφανιζόταν το σύνολο του ΔΤ, θα ζούσαμε σε καμιά Σουηδία ξερωγω.

  8. #6653
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορώ να κρίνω μόνο από τον εαυτό μου.
    25 χρόνια λοιπόν στον Ι.Τ.
    1. Δεν θα μπορούσα σε καμία περίπτωση να λουφάρω και να κοπροσκυλιάσω με τη λογική που αναφέρθηκε
    2. Σε ότι με αφορά , πάντα προσπαθώ να τιμήσω το μισθό μου. Πες με αν θες "κοροϊδο" αλλά έτσι είμαι (άσε που πιστεύω ότι δεν ειμαι ο μόνος).
    3. Γενικά , ως γενική παρατήρηση , μη τσουβαλιάζυμε. Εσυ μπορεί να γουσταρες να κάνεις του κεφαλιού σου, ομως υπάρχουν άλλοι που δεν γουστάρουν.

    Σε κάθε περίπτωση μιας και που το ανέφερες, δεν είμαστε blood thirsty. Επειδή όμως γενικα αναφερόμαστε στον Δ.Τ. , σε ότι πάντα με αφορά, από τη στιγμή που ο Δ.Τ. ως mission θα έπρεπε να έχει την υπηρεσία του πολίτη και φυσικά τη καλυτέρευση των παρεχόμενων υπηρεσιών στο μήκος του χρόνου, προφανώς αυτό ειναι κάτι που απαιτώ από τη στιγμή που τον χρηματοδοτω μέσω των φόρων που πληρώνω. Αυτό ούτε ανηθικο είναι ούτε περίεργο.
    εμένα πάντως με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο η άποψη/γνώμη/σχόλιο του φίλου "aroutis"

    καθώς έχω περάσει από τον Δ.Τ (με σύμβαση) για κάποιο χρονικό διάστημα και δεν άλλαξε ο τρόπος που δούλευα
    με τον ίδιο τρόπο εξακολουθώ να δουλεύω και τώρα στον Ι.Τ (με σύμβαση) και καλό μισθό σε σχέση με την εποχή που ζούμε

    έτσι θα συμφωνήσω με την άποψη του φίλου και ξεχνάω το 1. περί λούφας
    είμαι στο 2. προσπαθώ να τιμήσω τον μισθό μου (τουλάχιστον οι ανανεώσεις της σύμβασης μου δείχνουν ότι με τιμάει και ο εργοδότης μου)

    πιθανόν ο φίλος "tzelen" να αναφέρεται σε εμένα αλλά κάνει ένα λάθος δεν ζήτησα "αίμα" ούτε να απολυθεί όλος ο Δ.Τ για να καλυτερέψει η ζωή μας
    ζήτησα απλά να δουλεύουν για την θέση που τους έχουν προσλάβει/διορίσει
    δεν είναι μαγαζάκι κανενός ή ιδιοκτησία τα οχήματα (λεωφορεία/τρόλλευ/ηλεκτρικός/μετρό/προαστιακός) να παίρνουμε τα κλειδιά όποτε γουστάρουμε κτλ...
    απλά και αυτονόητα πράγματα
    η Ελλάδα ποτέ δεν θα γίνει Σουηδία ή κάποια άλλη χώρα γιατί για να γίνει πρέπει να αλλάξει η νοοτροπία μας ως λαός....αυτή αλλάζει μόνο όταν πάμε μετανάστες σε άλλη χώρα γιατί εκεί δεν περνάει...

  9. #6654
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμένα πάντως με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο η άποψη/γνώμη/σχόλιο του φίλου "aroutis"

    καθώς έχω περάσει από τον Δ.Τ (με σύμβαση) για κάποιο χρονικό διάστημα και δεν άλλαξε ο τρόπος που δούλευα
    με τον ίδιο τρόπο εξακολουθώ να δουλεύω και τώρα στον Ι.Τ (με σύμβαση) και καλό μισθό σε σχέση με την εποχή που ζούμε

    έτσι θα συμφωνήσω με την άποψη του φίλου και ξεχνάω το 1. περί λούφας
    είμαι στο 2. προσπαθώ να τιμήσω τον μισθό μου (τουλάχιστον οι ανανεώσεις της σύμβασης μου δείχνουν ότι με τιμάει και ο εργοδότης μου)

    πιθανόν ο φίλος "tzelen" να αναφέρεται σε εμένα αλλά κάνει ένα λάθος δεν ζήτησα "αίμα" ούτε να απολυθεί όλος ο Δ.Τ για να καλυτερέψει η ζωή μας
    ζήτησα απλά να δουλεύουν για την θέση που τους έχουν προσλάβει/διορίσει
    δεν είναι μαγαζάκι κανενός ή ιδιοκτησία τα οχήματα (λεωφορεία/τρόλλευ/ηλεκτρικός/μετρό/προαστιακός) να παίρνουμε τα κλειδιά όποτε γουστάρουμε κτλ...
    απλά και αυτονόητα πράγματα
    η Ελλάδα ποτέ δεν θα γίνει Σουηδία ή κάποια άλλη χώρα γιατί για να γίνει πρέπει να αλλάξει η νοοτροπία μας ως λαός....αυτή αλλάζει μόνο όταν πάμε μετανάστες σε άλλη χώρα γιατί εκεί δεν περνάει...
    Δεν αναφερόμουν σε εσένα φίλε μου

    Άλλοι είναι πιο γραφικοί και από την nvidia

  10. #6655
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Προσοχή οι χρήστες της εφαρμογής.

    Η εφαρμογή TfA mTickets (αγορά εισιτηρίων του Οργανισμού Αστικών Συγκοινωνιών Αθηνών, μέσω κινητών τηλεφώνων), μετά από δύο και πλέον έτη επιτυχούς λειτουργίας, κλείνει τον κύκλο της, εξαιτίας της πλήρους εφαρμογής του "Αυτόματου Συστήματος Συλλογής Κομίστρου", επισημαίνεται σε ανακοίνωση του ΟΑΣΑ.

    Η δυνατότητα αγοράς νέων εισιτηρίων, μέσω της εφαρμογής TfA mTickets, θα ισχύσει μέχρι και την 01.10.2017 και τα προϊόντα κομίστρου, που έχουν ήδη αγοραστεί μέσω αυτής, θα μπορούν να επικυρωθούν μέχρι και την 31.10.2017.

    Υπενθυμίζεται ότι στη διάθεση του επιβατικού κοινού βρίσκεται το "έξυπνο" ηλεκτρονικό εισιτήριο (ATH.ENA Ticket) και η "έξυπνη" (προσωποποιημένη και απρόσωπη) ηλεκτρονική κάρτα (ATH.ENA Card).
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #6656
    Εγγραφή
    20-10-2003
    Περιοχή
    Πεύκη - Αττικής
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4997/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.5(dB) / 3.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μου έχει μείνει ένα, ευελπιστώ ότι μέσα στις επόμενες ημέρες θα καταναλωθεί...

    Thank you για την πληροφορία...

  12. #6657
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.757
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τι, παει η εφαρμογη?
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  13. #6658
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Αρα παμε βγαζουμε καρτα απο τωρα ;
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  14. #6659
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα παμε βγαζουμε καρτα απο τωρα ;
    Πάω Σύνταγμα τώρα που λένε πως βγάζουν προσωποποιημένες κάρτες. Αν πετύχει η εκδρομή θα σας πω.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  15. #6660
    Εγγραφή
    20-10-2003
    Περιοχή
    Πεύκη - Αττικής
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4997/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.5(dB) / 3.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ έχω προγραμματίσει την εκδρομή για το Σάββατο...

Σελ. 444 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 424434439442443444445446449454464 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας