Σελ. 565 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 545555560563564565566567570575585 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.461-8.475 από 13039
  1. #8461
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    χεχεχε , ο σαβιδης χεχε χαγορασε τον παοκ ,για να εχει τους οπαδους , χεχεχεχε , και να τον πληρωνουν , οχι να τους πληρωνει αυτος χε χεχε χεχεχεχε
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #8462
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Κακώς κράτησαν το τρένο για 40 λεπτά στην Κατερίνη.

    Ο χρόνος και η ψυχική ηρεμία των επιβατών που πλήρωσαν κανονικά είναι πολύτιμος.

    Έπρεπε να πετάξουν ΑΜΕΣΑ τους ΛΑΘΡΕΠΙΒΑΤΕΣ όξω, στον σταθμό της Κατερίνης, και ΑΜΕΣΩΣ να συνεχίσουν για Αθήνα, χωρίς ΟΥΤΕ ΕΝΟΣ λεπτού καθυστέρηση.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  3. #8463
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Πρώτα από όλα να " απολογηθώ " γιατί δεν πήγα αυτοπροσώπως σε ένα γκισέ . 1ον να σας ενημερώσω ότι δουλεύω Ασπρόπυργο και είμαι ιδιωτικός υπάλληλος με ότι συνεπάγεται αυτό στο ωράριο . 2ο μένω Κερατσίνι . Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να κατέβω στον κοντινότερο σταθμό δηλαδή στο Πειραιά που σημαίνει ταλαιπωρία στην ήδη κουρασμένη μου ημέρα . Και 3ον γιατί θεώρησα μετά το μπάχαλο που έγινε τις πρώτες μέρες τα πράγματα θα έστρωναν . Στο τελευταίο φταίω εγώ γιατί πάντα έχω την ελπίδα ότι η πατρίδα μου θα γίνει σοβαρή χώρα . Ωστόσο η ερώτηση μου είναι η εξής : έχω κάνει αίτηση από 23/11 και κάρτα δεν μου έχει έρθει ακόμα . Εφόσον εκρεμεί αίτηση μπορώ να κάνω νέα αίτηση για καινούργια στο γκισέ αυτή την φορά ; Ευχαριστώ
    London for ever

  4. #8464
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτα από όλα να " απολογηθώ " γιατί δεν πήγα αυτοπροσώπως σε ένα γκισέ . 1ον να σας ενημερώσω ότι δουλεύω Ασπρόπυργο και είμαι ιδιωτικός υπάλληλος με ότι συνεπάγεται αυτό στο ωράριο . 2ο μένω Κερατσίνι . Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να κατέβω στον κοντινότερο σταθμό δηλαδή στο Πειραιά που σημαίνει ταλαιπωρία στην ήδη κουρασμένη μου ημέρα . Και 3ον γιατί θεώρησα μετά το μπάχαλο που έγινε τις πρώτες μέρες τα πράγματα θα έστρωναν . Στο τελευταίο φταίω εγώ γιατί πάντα έχω την ελπίδα ότι η πατρίδα μου θα γίνει σοβαρή χώρα . Ωστόσο η ερώτηση μου είναι η εξής : έχω κάνει αίτηση από 23/11 και κάρτα δεν μου έχει έρθει ακόμα . Εφόσον εκρεμεί αίτηση μπορώ να κάνω νέα αίτηση για καινούργια στο γκισέ αυτή την φορά ; Ευχαριστώ
    Δεν χρειάζεται να απολογείσαι - σου δίνεται αυτή η δυνατότητα και καλά έκανες. Για τους παρεξηγιάρηδες υπάρχει και το ξυδάκι.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  5. #8465
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρειάζεται να απολογείσαι - σου δίνεται αυτή η δυνατότητα και καλά έκανες. Για τους παρεξηγιάρηδες υπάρχει και το ξυδάκι.
    φοβαμαι πως δεν απολογειται για τον εαυτον του ,μαλλον απολογειται για την χωρα μας ο ανθρωπος (και ισως και για την κοινωνια μας και τις κοινοτητες μας )
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  6. #8466
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Πέρσι που έκανα αίτηση τέτοιον καιρό μέσω ίντερνετ μου ήρθε σε μια εβδομάδα. Έτσι πληροφοριακά.

  7. #8467
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτα από όλα να " απολογηθώ " γιατί δεν πήγα αυτοπροσώπως σε ένα γκισέ . 1ον να σας ενημερώσω ότι δουλεύω Ασπρόπυργο και είμαι ιδιωτικός υπάλληλος με ότι συνεπάγεται αυτό στο ωράριο . 2ο μένω Κερατσίνι . Αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να κατέβω στον κοντινότερο σταθμό δηλαδή στο Πειραιά που σημαίνει ταλαιπωρία στην ήδη κουρασμένη μου ημέρα . Και 3ον γιατί θεώρησα μετά το μπάχαλο που έγινε τις πρώτες μέρες τα πράγματα θα έστρωναν . Στο τελευταίο φταίω εγώ γιατί πάντα έχω την ελπίδα ότι η πατρίδα μου θα γίνει σοβαρή χώρα . Ωστόσο η ερώτηση μου είναι η εξής : έχω κάνει αίτηση από 23/11 και κάρτα δεν μου έχει έρθει ακόμα . Εφόσον εκρεμεί αίτηση μπορώ να κάνω νέα αίτηση για καινούργια στο γκισέ αυτή την φορά ; Ευχαριστώ
    δεν χρειάζεται να απολογηθείς

    δυστυχώς λύση στο πρόβλημα σου θα βρεις μόνο αν πας αυτοπροσώπως στον ΟΑΣΑ (Μετσόβου 15 Αθήνα) δεν ξέρω τηλέφωνα επικοινωνίας αν έχουν και μπορούν να σου απαντήσουν σχετικά το τι έγινε με την αίτηση σου.

  8. #8468
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει μέσα σε 6-7 μήνες, αλλά από αυτά που γνωρίζω, αργεί πάρα πολύ ενώ σε κάποιες λίγες περιπτώσεις δεν φτάνει ποτέ. Οπότε σου συνιστώ να πας αυτοπροσώπως στα εκδοτήρια.
    Ιουνιο έβγαλα on-line τη δική μου, 10 μέρες και αν έκανε.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  9. #8469
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    ΟΑΣΑ: “Άνοιξε” ο δρόμος για 92 νέα λεωφορεία


    https://www.newsit.gr/ellada/oasa-an...oreia/2682277/

  10. #8470
    Εγγραφή
    24-03-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    374
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50Mbps/5Mbps Homebooster
    ISP
    Cosmote
    Router
    Huawei DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σαβούρες Solaris να μην είναι μόνο.
    Packets: Lost in the intrawebs

  11. #8471
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Το απόγευμα μετά τις 17:30, ήμουν στην κόκκινη Γραμμή 2, στη στάση "Άγιος Αντώνιος", με κατεύθυνση προς το Ελληνικό. Δεν πρόλαβα για λίγο το πρώτο τρένο, οπότε μπήκα στο επόμενο.

    Ξαφνικά, στο Σταθμό Λαρίσης, μας λέει από το μεγάφωνο η γυναίκα που οδηγούσε, ότι θα περιμένουμε για λίγο εδώ. Δε μας είπε το λόγο...

    Αφού πέρασαν τουλάχιστον 3-4 λεπτά που ήμασταν με ανοιχτές τις πόρτες στο σταθμό, άκουσα να της λένε κάτι στον ασύρματο (ήμουν στο πρώτο βαγόνι) και τότε ξεκίνησε.

    Όλα καλά μέχρι τον σταθμό "Ομόνοια", όπου γινόταν χαμός από κόσμο και προσπάθησαν να χωθουν όλοι στο δικό μας τρένο. Όπως φαίνεται, το τρένο που έχασα πριν λίγο (3ης γενιάς, του 2012) έπαθε βλάβη και τους άφησε όλους εκεί.



    Συνέλαβαν κι άλλη σπείρα πορτοφολάδων στον ΗΣΑΠ

    https://www.athenstransport.com/2018...ofolades-isap/

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ferongr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαβούρες Solaris να μην είναι μόνο.
    Όντως. Φτηνιάρικα σκουπίδια είναι τα Solaris. Καινούργια λεωφορεία και συνέχεια χαλάνε... Ειδικά αυτά τα αρθρωτα των 18 μέτρων, κάνουν κι έναν περίεργο θόρυβο "τουνγκ, τουνγκ", σαν να χτυπάνε μέταλλα μεταξύ τους.

  12. #8472
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κακώς κράτησαν το τρένο για 40 λεπτά στην Κατερίνη.

    Ο χρόνος και η ψυχική ηρεμία των επιβατών που πλήρωσαν κανονικά είναι πολύτιμος.

    Έπρεπε να πετάξουν ΑΜΕΣΑ τους ΛΑΘΡΕΠΙΒΑΤΕΣ όξω, στον σταθμό της Κατερίνης, και ΑΜΕΣΩΣ να συνεχίσουν για Αθήνα, χωρίς ΟΥΤΕ ΕΝΟΣ λεπτού καθυστέρηση.
    Δεν έπρεπε να γίνει αυτό. Έπρεπε να πεταχτούν έξω από το βαγόνι, να τους φορέσουν στα πόδια αυτά τα βαρίδια σαν τις μολυβένιες μπάλες που έβαζαν πριν έναν αιώνα στους φυλακισμένους, μετά περπάτημα με τα βαρίδια μέχρι την Αθήνα με τα πόδια υπό την παρακολούθηση ειδικών βαν της αντιτρομοκρατικής και ελεύθερων σκοπευτών μην την σκαπουλάρει κανείς.

  13. #8473
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το απόγευμα μετά τις 17:30, ήμουν στην κόκκινη Γραμμή 2, στη στάση "Άγιος Αντώνιος", με κατεύθυνση προς το Ελληνικό. Δεν πρόλαβα για λίγο το πρώτο τρένο, οπότε μπήκα στο επόμενο.

    Ξαφνικά, στο Σταθμό Λαρίσης, μας λέει από το μεγάφωνο η γυναίκα που οδηγούσε, ότι θα περιμένουμε για λίγο εδώ. Δε μας είπε το λόγο...

    Αφού πέρασαν τουλάχιστον 3-4 λεπτά που ήμασταν με ανοιχτές τις πόρτες στο σταθμό, άκουσα να της λένε κάτι στον ασύρματο (ήμουν στο πρώτο βαγόνι) και τότε ξεκίνησε.

    Όλα καλά μέχρι τον σταθμό "Ομόνοια", όπου γινόταν χαμός από κόσμο και προσπάθησαν να χωθουν όλοι στο δικό μας τρένο. Όπως φαίνεται, το τρένο που έχασα πριν λίγο (3ης γενιάς, του 2012) έπαθε βλάβη και τους άφησε όλους εκεί.



    Συνέλαβαν κι άλλη σπείρα πορτοφολάδων στον ΗΣΑΠ

    https://www.athenstransport.com/2018...ofolades-isap/

    - - - Updated - - -



    Όντως. Φτηνιάρικα σκουπίδια είναι τα Solaris. Καινούργια λεωφορεία και συνέχεια χαλάνε... Ειδικά αυτά τα αρθρωτα των 18 μέτρων, κάνουν κι έναν περίεργο θόρυβο "τουνγκ, τουνγκ", σαν να χτυπάνε μέταλλα μεταξύ τους.
    συνέχεια τους πιάνουν και το αποτέλεσμα είναι το ίδιο...απλά ελεύθεροι...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έπρεπε να γίνει αυτό. Έπρεπε να πεταχτούν έξω από το βαγόνι, να τους φορέσουν στα πόδια αυτά τα βαρίδια σαν τις μολυβένιες μπάλες που έβαζαν πριν έναν αιώνα στους φυλακισμένους, μετά περπάτημα με τα βαρίδια μέχρι την Αθήνα με τα πόδια υπό την παρακολούθηση ειδικών βαν της αντιτρομοκρατικής και ελεύθερων σκοπευτών μην την σκαπουλάρει κανείς.
    πατριώτες έχετε "ξεφύγει"...

    τα πράγματα είναι πολύ απλά όπως και οι επιλογές/κυρώσεις/δικαιώματα/υποχρεώσεις που έχει κάποιος που χρησιμοποιεί τα "Μέσα Μαζικής Μεταφοράς".

    ή πληρώνεις εισιτήριο/κάρτα
    ή πληρώνεις το πρόστιμο που αναλογεί
    ή κατεβαίνεις κάτω

    τώρα επειδή η είδηση αναφέρεται σε οπαδούς/φιλάθλους του ΠΑΟΚ
    οι επιλογές είναι
    ή πληρώνουν οι ίδιοι τα εισιτήρια τους
    ή πληρώνει η ΠΑΕ ΠΑΟΚ
    ή πληρώνουν οι ίδιοι το πρόστιμο
    ή πληρώνει η ΠΑΕ ΠΑΟΚ
    ή κατεβαίνουν κάτω

    και το τρένο συνεχίζει τον δρόμο του με τους επιβάτες που έχουν εισιτήριο/κάρτα.

  14. #8474
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Ήμουν πριν λίγο στο Mall. Γυρνώντας με τον ΗΣΑΠ, ήμουν "αγκαλίτσα" με άλλους επιβάτες, επειδή είχε δρομολόγια κάθε 12 λεπτά, τη μέρα που γινόταν χαμός από κίνηση...

    Μετά αλλάζω γραμμή στο Μοναστηράκι, πάλι "αγκαλίτσα" με άλλους επιβάτες στο Μετρό. Εκεί όμως, ένας γέρος άρχισε να σπρώχνει έναν 30αρη που είχε μικρό παιδί αγκαλιά, επειδή υποστηρίζει ότι τον έσπρωξε πρώτος (προφανώς κατά λάθος). Τότε ο πατέρας κοκκινησε από τα νεύρα του και άρχισε να του φωνάζει "με σπρώχνεις με το παιδί αγκαλιά; Θα σε χτυπήσω ρε! Θα φας μπουνιά!" Τότε ο γέρος άφησε κάτω τις σακούλες που κρατούσε και πιάστηκαν στα χέρια, ενώ ο πατέρας είχε ακόμα το παιδί αγκαλιά.

    Τους χώρισαν η γυναίκα του 30αρη (που ήταν έγκυος!) και μια ξένη 60χρονη. Ευτυχώς στην επόμενη στάση, το ζευγάρι κατέβηκε.

    Μετά ένας άκυρος, πήρε το μέρος του γέρου και του έλεγε "δίκιο έχεις" και πετάγεται η 60χρονη που τους χώρισε (με σπαστά ελληνικά) και του λέει "Ακόμα και δίκιο να είχε, δε μπορεί να σπρώχνει τον άλλο που έχει παιδί στην αγκαλιά! Σε άλλες χώρες θα του είχαν δώσει ακόμα και τη θέση τους!"

    Τότε ο άκυρος της λέει "Εδώ είναι Ελλάδα κυρία μου, δε μπορείς να σπρώχνεις όποιον θες! Αν δε σου αρέσει, να πας στη χώρα σου!" και κατεβαίνει στη στάση του.

    Μετά η 60χρονη άρχισαν να συζητούν με μια 40χρονη και έλεγαν "εγώ έχω γνωστούς στο Λουξεμβούργο, καμία σχέση με την Ελλάδα!" και η άλλη της έλεγε "Εγώ έχω στην Αμερική, επίσης καμία σχέση η συμπεριφορά τους με την Ελλάδα"!

    Υ.Γ. Όπως καταλάβατε, σαν "άξιοι" απόγονοι του Σωκράτη και του Αριστοτέλη, διδάξαμε ξανά πολιτισμό... Ούτε στην Ουγκάντα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MitsosDaBest13 : 23-12-18 στις 17:40.

  15. #8475
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δεν είναι έτσι. Όλοι μας ζηλεύουν.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 565 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 545555560563564565566567570575585 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας