Σελ. 680 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 660670675678679680681682685690700 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.186-10.200 από 13039
  1. #10186
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα πήγα να φορτίσω την κάρτα στην Ομόνοια, από μπροστά προσπαθούσε να βγάλει εισιτήριο ένας στο μηχάνημα, με ρωτάει στα αγγλικά αν μπορώ να τον βοηθήσω, μου λέει ρίχνει το κέρμα στο μηχάνημα και το απορρίπτει από κάτω στην θήκη τι να επιλέξει στην οθόνη, κοιτάω την οθόνη και του λέω αυτά είναι αραβικά, πατάμε back και επέλεξα αγγλικά, βέβαια δεν μπορούσα να βγάλω άκρη τι ήθελε και μετά επιλέγω ελληνικά, αυτός στο μεταξύ δεν μπορούσα να καταλάβω τι ήθελε, την μια μου έλεγε μια διαδρομή επιστροφή την άλλη κάτι του τουρίστες τελικά μου είπε ευχαριστώ και πήγε σε κάποιο ταμείο.

    Μετά πήγα στις μπάρες, εκεί είχε κολλήσει το σύμπαν, άνθρωποι περίμεναν από την μια και από την άλλη μεριά, η αιτία ήταν μια γυναίκα σχετικά μεγάλη που έβαζε την κάρτα αλλά δεν άνοιγαν οι μπάρες και έκαναν τον χαρακτηριστικό ήχο, ήρθε ένας να βοηθήσει την γυναίκα, ενώ μαζευόταν ολοένα και περισσότερος κόσμος, η γυναίκα άρχισε το γκρίνια για τα μηχανήματα και την τεχνολογία, τελικά δεν κατάφερε να την βοηθήσει και πέρασε αυτή όταν άνοιξε την μπάρα κάποιος άλλος από απέναντι ενώ γκρίνιαζε οτι δεν λειτουργεί τίποτα και δοκίμασε τα πάντα, πετάγεται ένας που περίμενε και της λέει μια χαρά λειτουργούν εσείς δεν ξέρετε πως να τα χρησιμοποιήσετε, η γυναίκα αντέδρασε και ακολούθησε διαπληκτισμός, τα έριχνε στους νέους και την τεχνολογία που τα έχουν όλα έτοιμα και τα ξέρουν όλα ενώ ο άλλος έλεγε να μάθουν οι ηλικιωμένοι να χρησιμοποιούν καλύτερα τις νέες τεχνολογίες, έπεσαν και βρισίδια, το τέλος ήταν να αποχωρήσει η γυναίκα λέγοντας "ζήσε εσύ κατοχή και μετά έλα να μιλήσεις".

    Στον γυρισμό πριν περάσω τις μπάρες πέτυχα δύο άτομα μάλλον φοιτητές που πέρασαν ένα τοιχάκι σχεδόν δίπλα από τις μπάρες στην ομόνοια για να γλιτώσουν, περιφανευόντουσαν κιόλας για το κατόρθωμά τους.
    άμα λέω ότι δεν υπάρχει "σωτηρία" για αυτή την χώρα που λέγεται ελλάδα γίνομαι κακός

    φταίνε αυτοί κυβέρνησαν/κυβερνούν/θα κυβερνήσουν

    αλλά φταίμε και ΕΜΕΙΣ που τους ψηφίζουμε

    και το κακό είναι ότι η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ δεν αλλάζει

    για να αλλάξει μόνο ένας τρόπος υπάρχει και δεν θα αρέσει στους περισσότερους....

    για αυτό δεν υπάρχει "σωτηρία" είμαστε άξιοι της μοίρας μας και της τύχης μας (αφού ΕΜΕΙΣ την διαμορφώνουμε)

  2. #10187
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα πήγα να φορτίσω την κάρτα στην Ομόνοια, από μπροστά προσπαθούσε να βγάλει εισιτήριο ένας στο μηχάνημα, με ρωτάει στα αγγλικά αν μπορώ να τον βοηθήσω, μου λέει ρίχνει το κέρμα στο μηχάνημα και το απορρίπτει από κάτω στην θήκη τι να επιλέξει στην οθόνη, κοιτάω την οθόνη και του λέω αυτά είναι αραβικά, πατάμε back και επέλεξα αγγλικά, βέβαια δεν μπορούσα να βγάλω άκρη τι ήθελε και μετά επιλέγω ελληνικά, αυτός στο μεταξύ δεν μπορούσα να καταλάβω τι ήθελε, την μια μου έλεγε μια διαδρομή επιστροφή την άλλη κάτι του τουρίστες τελικά μου είπε ευχαριστώ και πήγε σε κάποιο ταμείο.

    Μετά πήγα στις μπάρες, εκεί είχε κολλήσει το σύμπαν, άνθρωποι περίμεναν από την μια και από την άλλη μεριά, η αιτία ήταν μια γυναίκα σχετικά μεγάλη που έβαζε την κάρτα αλλά δεν άνοιγαν οι μπάρες και έκαναν τον χαρακτηριστικό ήχο, ήρθε ένας να βοηθήσει την γυναίκα, ενώ μαζευόταν ολοένα και περισσότερος κόσμος, η γυναίκα άρχισε το γκρίνια για τα μηχανήματα και την τεχνολογία, τελικά δεν κατάφερε να την βοηθήσει και πέρασε αυτή όταν άνοιξε την μπάρα κάποιος άλλος από απέναντι ενώ γκρίνιαζε οτι δεν λειτουργεί τίποτα και δοκίμασε τα πάντα, πετάγεται ένας που περίμενε και της λέει μια χαρά λειτουργούν εσείς δεν ξέρετε πως να τα χρησιμοποιήσετε, η γυναίκα αντέδρασε και ακολούθησε διαπληκτισμός, τα έριχνε στους νέους και την τεχνολογία που τα έχουν όλα έτοιμα και τα ξέρουν όλα ενώ ο άλλος έλεγε να μάθουν οι ηλικιωμένοι να χρησιμοποιούν καλύτερα τις νέες τεχνολογίες, έπεσαν και βρισίδια, το τέλος ήταν να αποχωρήσει η γυναίκα λέγοντας "ζήσε εσύ κατοχή και μετά έλα να μιλήσεις".
    Κι εγώ που είμαι 26, λέω ότι τα συστήματά τους είναι για τα μπάζα... Κάποιες φορές, ενώ έχω χτυπήσει κάρτα στην είσοδο, μετά στην έξοδο δε μου ανοίγει και λέει "Κλήση βοήθειας"...

    Αυτό μου έτυχε στον Πειραιά το περασμένο Σάββατο. Χρειάστηκε ν' απλώσω το χέρι στην απέναντι πλευρά (οι πύλες ήταν 2-side), ώστε να χτυπήσω ξανά είσοδο και να μπορέσω μετά να χτυπήσω την έξοδο κανονικά... Το ωραίο είναι, ότι ένας βιαστικός 40άρης από πίσω μου, με τράβηξε (με σχετική αγένεια) προς τα πίσω από τον ώμο και μου είπε "Κάνε πιο πίσω για ν' ανοίξει" (λες και αυτό έφταιγε)! Χτυπάω την κάρτα για έξοδο (αφού την είχα χτυπήσει για είσοδο), περνάω εγώ και ξαφνικά χώνεται κι αυτός από πίσω! Σε λίγο εκτός από κράξιμο, θα τρώμε και "ξύλο" από τους τσαμπατζήδες, επειδή δεν τους ανοίγουμε γρήγορα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων

    Στον γυρισμό πριν περάσω τις μπάρες πέτυχα δύο άτομα μάλλον φοιτητές που πέρασαν ένα τοιχάκι σχεδόν δίπλα από τις μπάρες στην ομόνοια για να γλιτώσουν, περιφανευόντουσαν κιόλας για το κατόρθωμά τους.
    Το ίδιο γίνεται και στη Νερατζιώτισσα... Υπάρχει κενό δίπλα από τις μπάρες και πολλοί περνάνε τζάμπα.

  3. #10188
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ που είμαι 26, λέω ότι τα συστήματά τους είναι για τα μπάζα... Κάποιες φορές, ενώ έχω χτυπήσει κάρτα στην είσοδο, μετά στην έξοδο δε μου ανοίγει και λέει "Κλήση βοήθειας"...

    Αυτό μου έτυχε στον Πειραιά το περασμένο Σάββατο. Χρειάστηκε ν' απλώσω το χέρι στην απέναντι πλευρά (οι πύλες ήταν 2-side), ώστε να χτυπήσω ξανά είσοδο και να μπορέσω μετά να χτυπήσω την έξοδο κανονικά...
    Μου'χει τύχει ήδη 3 φορές το παραπάνω, έχει καταντήσει εκνευριστικό να κάνεις αυτή την ανούσια κίνηση, ειδικά όταν οι πύλες είναι φίσκα στον κόσμο.

  4. #10189
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να αλλάξει μόνο ένας τρόπος υπάρχει και δεν θα αρέσει στους περισσότερους....
    Για πες, ενδιαφέρον φαντάζει.

  5. #10190
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο γίνεται και στη Νερατζιώτισσα... Υπάρχει κενό δίπλα από τις μπάρες και πολλοί περνάνε τζάμπα.
    Και στην Αττικη... στη καθοδο... πηδανε το πεζουλι της σκαλας και βγαινουν απευθειας στη πλατφορμα.

  6. #10191
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    (δε θυμάμαι αν έχει ανέβει εδώ, αλλά...)

    Λεωφορείο του ΟΑΣΘ κόπηκε στη μέση, ενώ κινούταν στη Θεσσαλονίκη

    https://www.typosthes.gr/thessalonik..._xI4oecEDgvxDE

  7. #10192
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.756
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ο φωσκολος θα εγραψε το αρθρο

    Ειναι τριαξονικο με φυσαρμονικα και ξεκολλησε στην ενωση, επισκευαζεται
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  8. #10193
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο φωσκολος θα εγραψε το αρθρο

    Ειναι τριαξονικο με φυσαρμονικα και ξεκολλησε στην ενωση, επισκευαζεται
    Ναι και όσοι είναι εκεί στην ένωση, επισκευάζονται

  9. #10194
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.756
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ουτε καν, διαβασε τι λεει, ο οδηγος το πηγαινε για ελεγχο
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  10. #10195
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε καν, διαβασε τι λεει, ο οδηγος το πηγαινε για ελεγχο
    Λέει πως

    Το 821 λεωφορείο είχε δρομολογηθεί στη γραμμή ΒΟΥΛΓΑΡΗ (31). Ο οδηγός διαπίστωσε θορύβους στο "μύλο" και οδήγησε το λεωφορείο για έλεγχο στο Αμαξοστάσιο του Φοίνικα.
    Το να είχε κόσμο μέσα θα ήταν πολύ εύκολο, η ζημιά που είχε δεν είναι ζημιά που έγινε απο την διαδρομή αμαξοστάσιο - περιφερειακοί


    Η αιτία της αστοχίας ήταν το σάπιο αμάξωμα και η κάκιστη κατάσταση στην οποία είχε περιέλθει το λεωφορείο λόγω της πλημμελούς συντήρησής του τα τελευταία χρόνια. Οι φωτογραφίες μιλούν από μόνες τους.
    Δεν ξεκόλλησε άπλα στην ένωση όπως αναφέρεις πιο πάνω, έχει και τις φωτογραφίες το λινκ πιο πάνω

  11. #10196
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    FYI. Έχει ξεσπάσει φωτιά σε οικόπεδο, ανάμεσα στους σταθμούς Μοσχάτο και Φάληρο. Οι συρμοι του ΗΣΑΠ περνάνε ακριβώς δίπλα από αυτήν, παρά τον έντονο καπνό και την υψηλή θερμοκρασία. Προς το παρόν, συνεχίζονται κανονικά τα δρομολόγια. Πριν 10 λεπτά πέρασα από εκεί.

  12. #10197
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.756
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να είχε κόσμο μέσα θα ήταν πολύ εύκολο, η ζημιά που είχε δεν είναι ζημιά που έγινε απο την διαδρομή αμαξοστάσιο - περιφερειακοί
    Ναι αλλα δεν ειχε, ΘΑ πηγαινε για δρομολογιο
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  13. #10198
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλα δεν ειχε, ΘΑ πηγαινε για δρομολογιο
    Εε ναι αφού την προηγούμενη μέρα που είχε δρομολόγιο και κόσμο κανονικά δεν είχε ζημιά ότι έπαθε το έπαθε μέσα σε 12 ώρες

  14. #10199
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    FYI. Έχει ξεσπάσει φωτιά σε οικόπεδο, ανάμεσα στους σταθμούς Μοσχάτο και Φάληρο. Οι συρμοι του ΗΣΑΠ περνάνε ακριβώς δίπλα από αυτήν, παρά τον έντονο καπνό και την υψηλή θερμοκρασία. Προς το παρόν, συνεχίζονται κανονικά τα δρομολόγια. Πριν 10 λεπτά πέρασα από εκεί.
    Τελικά ο ΗΣΑΠ πηγαίνει μέχρι τον Ταύρο, λόγω της φωτιάς...

    https://www.fosonline.gr/plus/epikai...i-o-ilektrikos

  15. #10200
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Το πρωι στο μετρο στο μοναστηρακι ειχε λιγο σουρεαλιστικο σκηνικο οταν το ενα track (με κατευθυνση αεροδρομιο) εγινε bidirectional και περναγε μια το αγ. μαρινα, μια το αεροδρομιο) και το track που πηγαινε για αγ. μαρινα δε δουλευε καθολου. Προφανως με τεραστιες καθυστερησεις, τρενα ΠΗΧΤΡΑ λογω των καθυστερησεων, κτλ. Το λογο δε τον καταλαβα ουτε διαβασα κατι.

    - - - Updated - - -

    Εντωμεταξυ ασχετο, παρατηρησα οτι οι φυσαρμονικες τα λεωφορεια τα μπλε - οπως το 550 πχ (δε ξερω τα πιο μικρα ή τα πιο συγχρονα οπως το Χ95 που παει αεροδρομιο), εχουν προβληματικη κλιμακωση στο κιβωτιο. Πιο συγκεκριμενα δε διαθετουν καποια overdrive ταχυτητα για να μην ειναι το μοτερ σε high rpm σε ανοικτα κομματια δρομου που μπορει το λεωφορειο να πηγαινει για ωρα με μεγαλη ταχυτητα χωρις να ακουγεται ενα ατελειωτο ΒΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ απ'το τερματισμενο μοτερ ολη την ωρα. Προφανως αυτο εχει και επιδραση, περα απο οχληση, και σε καταναλωση και σε φθορα μοτερ. Επιδραση εχει και στη ταχυτητα των δρομολογιων αφου η ταχυτητα ειναι capped σε πολυ χαμηλο επιπεδο λογω της κλιμακωσης.

    Οταν το χα τσεκαρει με το GPS τερματιζε καπου στα 58-61 -αν θυμαμαι καλα- (αφηνω μια μικρη πιθανοτητα να ηταν 68-71 αλλα δε νομιζω)... μου κανε εντυπωση και λεω μα καλα οταν κανανε τη συμβαση αγορας δεν ειχαν προβλεψει οτι υπαρχουν κομματια δρομου ή ωρες που οι δρομοι ειναι αδειοι και το λεωφορειο μπορει να παει "χαλαρα" με τοσα χωρις θεμα? Ειδικα αυτα που κινουνται απο μεσογειων προς τα μεσογεια εχουν μεγαλες ευθειες και ειναι ολη την ωρα στο βουυυυυυυυυυ με τερματισμενο το μοτερ.

Σελ. 680 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 660670675678679680681682685690700 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας