Σελ. 681 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 661671676679680681682683686691701 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.201-10.215 από 13039
  1. #10201
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Για το μηχανικό του πράγματος δεν γνωρίζω αλλά το Χ95 δεν τερμάτιζε τόσο χαμηλά. Το είχα βιώσει πολλές φορές, ειδικά την νύχτα που ήταν άδειοι οι δρόμοι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #10202
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το μηχανικό του πράγματος δεν γνωρίζω αλλά το Χ95 δεν τερμάτιζε τόσο χαμηλά. Το είχα βιώσει πολλές φορές, ειδικά την νύχτα που ήταν άδειοι οι δρόμοι.
    Φαινεται οτι ειναι αρκετα πιο συγχρονο, ειναι και express, οπότε μαλλον γι'αυτο.

  3. #10203
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαινεται οτι ειναι αρκετα πιο συγχρονο, ειναι και express, οπότε μαλλον γι'αυτο.
    Επειδή κάποτε έμενα δίπλα στο Παναθηναικό στάδιο έπαιρνα και το 550 συχνά, δεν υπάρχει καμία σύγκριση με το Χ95.

    Τα 550 έχουν σαπίσει και ήταν και γεμάτα προφανώς. Όχι πως τα Χ95 δεν γεμίζουν αλλά εκεί τουλάχιστον γέμιζαν με τουριστριούλες
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #10204
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρωι στο μετρο στο μοναστηρακι ειχε λιγο σουρεαλιστικο σκηνικο οταν το ενα track (με κατευθυνση αεροδρομιο) εγινε bidirectional και περναγε μια το αγ. μαρινα, μια το αεροδρομιο) και το track που πηγαινε για αγ. μαρινα δε δουλευε καθολου. Προφανως με τεραστιες καθυστερησεις, τρενα ΠΗΧΤΡΑ λογω των καθυστερησεων, κτλ. Το λογο δε τον καταλαβα ουτε διαβασα κατι.

    - - - Updated - - -

    Εντωμεταξυ ασχετο, παρατηρησα οτι οι φυσαρμονικες τα λεωφορεια τα μπλε - οπως το 550 πχ (δε ξερω τα πιο μικρα ή τα πιο συγχρονα οπως το Χ95 που παει αεροδρομιο), εχουν προβληματικη κλιμακωση στο κιβωτιο. Πιο συγκεκριμενα δε διαθετουν καποια overdrive ταχυτητα για να μην ειναι το μοτερ σε high rpm σε ανοικτα κομματια δρομου που μπορει το λεωφορειο να πηγαινει για ωρα με μεγαλη ταχυτητα χωρις να ακουγεται ενα ατελειωτο ΒΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ απ'το τερματισμενο μοτερ ολη την ωρα. Προφανως αυτο εχει και επιδραση, περα απο οχληση, και σε καταναλωση και σε φθορα μοτερ. Επιδραση εχει και στη ταχυτητα των δρομολογιων αφου η ταχυτητα ειναι capped σε πολυ χαμηλο επιπεδο λογω της κλιμακωσης.

    Οταν το χα τσεκαρει με το GPS τερματιζε καπου στα 58-61 -αν θυμαμαι καλα- (αφηνω μια μικρη πιθανοτητα να ηταν 68-71 αλλα δε νομιζω)... μου κανε εντυπωση και λεω μα καλα οταν κανανε τη συμβαση αγορας δεν ειχαν προβλεψει οτι υπαρχουν κομματια δρομου ή ωρες που οι δρομοι ειναι αδειοι και το λεωφορειο μπορει να παει "χαλαρα" με τοσα χωρις θεμα? Ειδικα αυτα που κινουνται απο μεσογειων προς τα μεσογεια εχουν μεγαλες ευθειες και ειναι ολη την ωρα στο βουυυυυυυυυυ με τερματισμενο το μοτερ.
    Είμαι σίγουρος πως μπορούν να δώσουν και παραπάνω, αλλά τα λεωφορεία νομίζω πως έχουν μια συσκευή που λέγεται ταχογράφος
    Και μέσα στις πόλεις τα όρια είναι στα 50 και όχι όσο θέλουμε

    http://www.topontiki.gr/article/2198...leof-mesogeion

  5. #10205
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι σίγουρος πως μπορούν να δώσουν και παραπάνω, αλλά τα λεωφορεία νομίζω πως έχουν μια συσκευή που λέγεται ταχογράφος
    Και μέσα στις πόλεις τα όρια είναι στα 50 και όχι όσο θέλουμε
    Μπα δεν ειχε αλλο να δωσει... τερματισμενο μοτερ, last gear, full rpm, το οριο με +/- 1-2 kmh πηγαινε αναλογα αν ειχε κατηφορα. Και βοοοοοουυυυυυυυ(ητο) στο maximum... ειδικα στα Μεσογεια της Αττικης ειναι δρομοι αναμεσα σε χωραφια, ουτε καν πολη. Ειναι σαν επαρχιακος δρομος αναμεσα σε καλλιεργειες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι πως τα Χ95 δεν γεμίζουν αλλά εκεί τουλάχιστον γέμιζαν με τουριστριούλες

  6. #10206
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.634
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μηπως ειναι κανας αξονας μεταδοσης κινησης που κανει ετσι ;
    και εγω το θυμαμαι στις "φυσαρμονικες" το να βουιζουν εντονα.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #10207
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.757
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντωμεταξυ ασχετο, παρατηρησα οτι οι φυσαρμονικες τα λεωφορεια τα μπλε - οπως το 550 πχ (δε ξερω τα πιο μικρα ή τα πιο συγχρονα οπως το Χ95 που παει αεροδρομιο), εχουν προβληματικη κλιμακωση στο κιβωτιο. Πιο συγκεκριμενα δε διαθετουν καποια overdrive ταχυτητα για να μην ειναι το μοτερ σε high rpm σε ανοικτα κομματια δρομου που μπορει το λεωφορειο να πηγαινει για ωρα με μεγαλη ταχυτητα χωρις να ακουγεται ενα ατελειωτο ΒΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ απ'το τερματισμενο μοτερ ολη την ωρα. Προφανως αυτο εχει και επιδραση, περα απο οχληση, και σε καταναλωση και σε φθορα μοτερ. Επιδραση εχει και στη ταχυτητα των δρομολογιων αφου η ταχυτητα ειναι capped σε πολυ χαμηλο επιπεδο λογω της κλιμακωσης.

    Οταν το χα τσεκαρει με το GPS τερματιζε καπου στα 58-61 -αν θυμαμαι καλα- (αφηνω μια μικρη πιθανοτητα να ηταν 68-71 αλλα δε νομιζω)... μου κανε εντυπωση και λεω μα καλα οταν κανανε τη συμβαση αγορας δεν ειχαν προβλεψει οτι υπαρχουν κομματια δρομου ή ωρες που οι δρομοι ειναι αδειοι και το λεωφορειο μπορει να παει "χαλαρα" με τοσα χωρις θεμα? Ειδικα αυτα που κινουνται απο μεσογειων προς τα μεσογεια εχουν μεγαλες ευθειες και ειναι ολη την ωρα στο βουυυυυυυυυυ με τερματισμενο το μοτερ.
    Αν λες για τα Mercedes, ειναι 28 τονοι μικτο με 300 αλογα μηχανη. Τα πιο κοντα ειναι 18 τονοι μικτο και 250 αλογα μηχανη. Ενδεχομενως να εχουν και πιο κοντο διαφορικο τα πρωτα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι σίγουρος πως μπορούν να δώσουν και παραπάνω, αλλά τα λεωφορεία νομίζω πως έχουν μια συσκευή που λέγεται ταχογράφος
    Και μέσα στις πόλεις τα όρια είναι στα 50 και όχι όσο θέλουμε
    Εχουν, αλλα δε γραφει

    Νομιζω εχουν ορια τα 70 ανεξαρτητως δρομου
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  8. #10208
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Ενδεχομενως να εχουν και πιο κοντο διαφορικο τα πρωτα
    Δεν αποκλειεται. Το χρειαζονται εξ'αλλου. Τωρα τερματισμενο μικρο δεν εχω πετυχει για να το μετρησω... Απ'τα μικρα το σιγουρο ειναι οτι αυτα του αεριου δεν φαινεται να "το χουν"... στις ανηφορες ψοφανε πολυ ευκολα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω εχουν ορια τα 70 ανεξαρτητως δρομου
    Στρογγυλο ηταν σιγουρα το νουμερο, δλδ ειτε 58-61, ειτε 68-71 (δλδ ειτε 60 ειτε 70), κατι απ'τα 2... τωρα παει λιγο καιρος που το χα τεσταρει, αλλα μου κανε εντυπωση το ποσο αργα πηγαινε και ποσο αγκομαχαγε. Και λεω εστω θες να πας με τοσα, βαλε μια overdrive σχεση να μην τριζει ολο το λεωφορειο και να μη κουραζεις το μοτερ. Αποτυχια συμβαση εκαναν.

  9. #10209
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρωι στο μετρο στο μοναστηρακι ειχε λιγο σουρεαλιστικο σκηνικο οταν το ενα track (με κατευθυνση αεροδρομιο) εγινε bidirectional και περναγε μια το αγ. μαρινα, μια το αεροδρομιο) και το track που πηγαινε για αγ. μαρινα δε δουλευε καθολου. Προφανως με τεραστιες καθυστερησεις, τρενα ΠΗΧΤΡΑ λογω των καθυστερησεων, κτλ. Το λογο δε τον καταλαβα ουτε διαβασα κατι.
    https://www.in.gr/2019/08/13/greece/...ous-tou-metro/

    https://twitter.com/EFFIEGKIKOPOULO/...614659073?s=09

  10. #10210
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αποκλειεται. Το χρειαζονται εξ'αλλου. Τωρα τερματισμενο μικρο δεν εχω πετυχει για να το μετρησω... Απ'τα μικρα το σιγουρο ειναι οτι αυτα του αεριου δεν φαινεται να "το χουν"... στις ανηφορες ψοφανε πολυ ευκολα.



    Στρογγυλο ηταν σιγουρα το νουμερο, δλδ ειτε 58-61, ειτε 68-71 (δλδ ειτε 60 ειτε 70), κατι απ'τα 2... τωρα παει λιγο καιρος που το χα τεσταρει, αλλα μου κανε εντυπωση το ποσο αργα πηγαινε και ποσο αγκομαχαγε. Και λεω εστω θες να πας με τοσα, βαλε μια overdrive σχεση να μην τριζει ολο το λεωφορειο και να μη κουραζεις το μοτερ. Αποτυχια συμβαση εκαναν.
    Όλα τα λεωφορεία που έχω ανέβει στην ζωή μου έτσι κάνουν, πάντα ζορίζουν για να μπορέσουν να μεταφέρουν το βάρος το δικό τους αλλά και των επιβατών και το υπέρβαρο των επιβατών γιατί σχεδόν κανένα δεν πάει με τα προβλεπόμενα
    Ξέρω όλοι αποτυχίες συμβάσεις

  11. #10211
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.757
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αποκλειεται. Το χρειαζονται εξ'αλλου. Τωρα τερματισμενο μικρο δεν εχω πετυχει για να το μετρησω... Απ'τα μικρα το σιγουρο ειναι οτι αυτα του αεριου δεν φαινεται να "το χουν"... στις ανηφορες ψοφανε πολυ ευκολα.
    turbodiesel vs N/A βενζινοκινητηρα αεριου

    Επειδη εχω κατσει στο τιμονι του Merc 405, αφηνεις το φρενο και φευγει μονο του αερα. Και το φρενο θελει πολλη δυναμη για να σταματησει
    Εχω οδηγησει και τα 2 μοντελα CNG (οχι πορεια, ελιγμους), καμια σχεση στο γκαζι, πολυ πιο αργα στο ξεκινημα
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  12. #10212
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Ναι αφου σκεψου εγω το νιωθω ακομα και ως επιβατης... ποσο μαλλον ο οδηγος που (φανταζομαι) θα παταει, παταει, και αυτο θα ναι ακομα στο ιδιο σημειο

  13. #10213
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρωι στο μετρο στο μοναστηρακι ειχε λιγο σουρεαλιστικο σκηνικο οταν το ενα track (με κατευθυνση αεροδρομιο) εγινε bidirectional και περναγε μια το αγ. μαρινα, μια το αεροδρομιο) και το track που πηγαινε για αγ. μαρινα δε δουλευε καθολου. Προφανως με τεραστιες καθυστερησεις, τρενα ΠΗΧΤΡΑ λογω των καθυστερησεων, κτλ. Το λογο δε τον καταλαβα ουτε διαβασα κατι.

    - - - Updated - - -

    Εντωμεταξυ ασχετο, παρατηρησα οτι οι φυσαρμονικες τα λεωφορεια τα μπλε - οπως το 550 πχ (δε ξερω τα πιο μικρα ή τα πιο συγχρονα οπως το Χ95 που παει αεροδρομιο), εχουν προβληματικη κλιμακωση στο κιβωτιο. Πιο συγκεκριμενα δε διαθετουν καποια overdrive ταχυτητα για να μην ειναι το μοτερ σε high rpm σε ανοικτα κομματια δρομου που μπορει το λεωφορειο να πηγαινει για ωρα με μεγαλη ταχυτητα χωρις να ακουγεται ενα ατελειωτο ΒΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ απ'το τερματισμενο μοτερ ολη την ωρα. Προφανως αυτο εχει και επιδραση, περα απο οχληση, και σε καταναλωση και σε φθορα μοτερ. Επιδραση εχει και στη ταχυτητα των δρομολογιων αφου η ταχυτητα ειναι capped σε πολυ χαμηλο επιπεδο λογω της κλιμακωσης.

    Οταν το χα τσεκαρει με το GPS τερματιζε καπου στα 58-61 -αν θυμαμαι καλα- (αφηνω μια μικρη πιθανοτητα να ηταν 68-71 αλλα δε νομιζω)... μου κανε εντυπωση και λεω μα καλα οταν κανανε τη συμβαση αγορας δεν ειχαν προβλεψει οτι υπαρχουν κομματια δρομου ή ωρες που οι δρομοι ειναι αδειοι και το λεωφορειο μπορει να παει "χαλαρα" με τοσα χωρις θεμα? Ειδικα αυτα που κινουνται απο μεσογειων προς τα μεσογεια εχουν μεγαλες ευθειες και ειναι ολη την ωρα στο βουυυυυυυυυυ με τερματισμενο το μοτερ.
    Επειδή τα 550 και Α7 είναι σαρδέλα κάθε μέρα, συχνά κάθομαι μπροστά δίπλα από τον οδηγό, με λεωφορεία συνήθως αυτά τα Mercedes "φυσαρμόνικες". Όντως έχουν πολύ "κοντό" κιβώτιο, ειδικά στην 1η ταχύτητα (βάζει "καπάκι" 2α με το που ξεκινά). Η 4η είναι αρκετά "μακριά", αλλά δεν έχω δει πόσο τελικιάζει.

    Το ίδιο κιβώτιο έχουν όλα τα Mercedes νομίζω, οπότε δεν είναι μόνο οι "φυσαρμόνικες". Παλιότερα είχα πάρει το X93 από Αεροδρόμιο προς ΚΤΕΛ (ίδιο Mercedes αλλά 12μ) και έκανε απίστευτο θόρυβο τελικιασμένο στην Αττική οδό (χειρότερα από αεροπλάνο), χωρίς να πηγαίνει ιδιαίτερα γρήγορα (δεν τσέκαρα ταχύτητα όμως).

    Έχω πάρει και το X95 από Αεροδρόμιο προς Σύνταγμα και το μεγάλο Solaris φαινόταν αρκετά πιο γρήγορο από τα Mercedes και δεν έδειχνε να "ζορίζεται" ιδιαίτερα στην Αττική οδό.

  14. #10214
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα τα λεωφορεία που έχω ανέβει στην ζωή μου έτσι κάνουν, πάντα ζορίζουν για να μπορέσουν να μεταφέρουν το βάρος το δικό τους αλλά και των επιβατών και το υπέρβαρο των επιβατών γιατί σχεδόν κανένα δεν πάει με τα προβλεπόμενα
    Ξέρω όλοι αποτυχίες συμβάσεις
    Τσου. Αλλο πραμα λεω. Ενα λεωφορειο που ειναι αυτοματο φθανει σε καποια RPM και αλλαζει ταχυτητα προς τα πανω. Αυτο το κανει συνεχεια και αλλαζει ταχυτητες χωρις να γινεται ενοχλητικο.

    Εδω μιλαμε οταν τελειωσουν ολα τα gears και δεν εχει αλλο ενα gear που να ειναι πιο "μακρυ" ωστε να αλλαξει προς τα πανω... Το αποτελεσμα απλα να ανεβαινουν οι στροφες του κινητηρα, ο θορυβος, η οχληση, η φθορα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή τα 550 και Α7 είναι σαρδέλα κάθε μέρα, συχνά κάθομαι μπροστά δίπλα από τον οδηγό, με λεωφορεία συνήθως αυτά τα Mercedes "φυσαρμόνικες". Όντως έχουν πολύ "κοντό" κιβώτιο, ειδικά στην 1η ταχύτητα (βάζει "καπάκι" 2α με το που ξεκινά). Η 4η είναι αρκετά "μακριά", αλλά δεν έχω δει πόσο τελικιάζει.
    Απ'το νομισματοκοπειο, παρε ενα απ'αυτα που πανε για Μεσογεια and you'll find out Και ειναι ολα φυσαρμονικες αυτα στυλ Α7/550.

  15. #10215
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τσου. Αλλο πραμα λεω. Ενα λεωφορειο που ειναι αυτοματο φθανει σε καποια RPM και αλλαζει ταχυτητα προς τα πανω. Αυτο το κανει συνεχεια και αλλαζει ταχυτητες χωρις να γινεται ενοχλητικο.

    Εδω μιλαμε οταν τελειωσουν ολα τα gears και δεν εχει αλλο ενα gear που να ειναι πιο "μακρυ" ωστε να αλλαξει προς τα πανω... Το αποτελεσμα απλα να ανεβαινουν οι στροφες του κινητηρα, ο θορυβος, η οχληση, η φθορα.
    Δεν δουλεύει έτσι ακριβώς το αυτόματο, θα προσπαθήσει να αλλάξει ταχύτητα αλλά με το που θα την αλλάξει θα πέσουν οι στροφές κάτω απο το Optimum, δεν θα μπόρει ο κινητήρας να κρατήσει αυτή την ταχύτητα/στροφές με αποτέλεσμα να χαμηλώσει ξανά την σχέση ώστε να υπάρχει η απαραίτητη δύναμη.

    Αν ήταν όπως λες πάντα ενα αυτόματο που πιάνει 120χλμ στον ίσιο δρόμο θα τα έπιανε και με 2 άτομα πάνω, πράγμα που δεν γίνεται αλλά οι στροφές παραμένουν ανεβασμένες.

Σελ. 681 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 661671676679680681682683686691701 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας