Σελ. 834 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 814824829832833834835836839844854 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 12.496-12.510 από 13039
  1. #12496
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες βράδυ μου την έπεσε πιτσιρικάς επειδή δεν τον άφησα να περάσει πίσωκολλητά από πίσω μου. Αναγκάστηκα και του έκανε χειρονομία για να απομακρυνθεί. Κακώς το έκανα αυτό γιατί θα μπορούσα να βρεθώ μπλεγμένος. Η θρασύτητα τους πάντως δεν έχει όρια. Σφήνωσε μέσα στις μπάρες και με έβριζε. Αποδεσμεύτηκε βέβαια αφού δεν κλειδώνουν κιλοας.
    Αφού βλέπεις ότι πολλοί σου την "πέφτουν", γιατί δεν τους αφήνεις; Προσωπικά, δεν με νοιάζει αν κάποιοι περνάνε μαζί μου. Δεν είναι δική μου δουλειά να κάνω τον αστυνόμο. Ας βάλουν περισσότερους ελεγκτές...

    Υ.Γ. Πριν μερικές εβδομάδες, σκηνικό στο μετρό Αγία Παρασκευή. Ένας 40αρης ζητά (σχετικά ευγενικά) να τον αφήσει μια 25χρονη να περάσει μαζί της (προς έξοδο), κι εκείνη του λέει: "Όχι, να πα να βγάλεις εισιτήριο"! Εκείνος μετά τσαντίστηκε και άρχισε να φωνάζει ότι ξέχασε την κάρτα και το πορτοφόλι του στο σπίτι και του ξαναλέει αυτή "Δεν μ' ενδιαφέρει". Τελικά τον άφησε μια άλλη να περάσει και έληξε εκεί.

  2. #12497
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού βλέπεις ότι πολλοί σου την "πέφτουν", γιατί δεν τους αφήνεις; Προσωπικά, δεν με νοιάζει αν κάποιοι περνάνε μαζί μου. Δεν είναι δική μου δουλειά να κάνω τον αστυνόμο. Ας βάλουν περισσότερους ελεγκτές...

    Υ.Γ. Πριν μερικές εβδομάδες, σκηνικό στο μετρό Αγία Παρασκευή. Ένας 40αρης ζητά (σχετικά ευγενικά) να τον αφήσει μια 25χρονη να περάσει μαζί της (προς έξοδο), κι εκείνη του λέει: "Όχι, να πα να βγάλεις εισιτήριο"! Εκείνος μετά τσαντίστηκε και άρχισε να φωνάζει ότι ξέχασε την κάρτα και το πορτοφόλι του στο σπίτι και του ξαναλέει αυτή "Δεν μ' ενδιαφέρει". Τελικά τον άφησε μια άλλη να περάσει και έληξε εκεί.
    Η έλλειψη εσόδων οδηγεί σε αύξηση στη τιμή εισητηρίων.
    Επίσης δεν αντιλαμβάνομαι γιατί να αφήνω τσαμπατζιδες κουτοπονηράκηδες να περνάνε επειδή "why not" και "δεν είναι η δουλειά μου" κλπ.
    Ναι οκ, δεν ειμαι αστυνομικός, από την αλλη οκ με την ίδια λογική ότι κακό και αν βλέπεις, κάνε τα στραβά μάτια... ευγε.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  3. #12498
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.270
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού βλέπεις ότι πολλοί σου την "πέφτουν", γιατί δεν τους αφήνεις; Προσωπικά, δεν με νοιάζει αν κάποιοι περνάνε μαζί μου. Δεν είναι δική μου δουλειά να κάνω τον αστυνόμο. Ας βάλουν περισσότερους ελεγκτές...

    Υ.Γ. Πριν μερικές εβδομάδες, σκηνικό στο μετρό Αγία Παρασκευή. Ένας 40αρης ζητά (σχετικά ευγενικά) να τον αφήσει μια 25χρονη να περάσει μαζί της (προς έξοδο), κι εκείνη του λέει: "Όχι, να πα να βγάλεις εισιτήριο"! Εκείνος μετά τσαντίστηκε και άρχισε να φωνάζει ότι ξέχασε την κάρτα και το πορτοφόλι του στο σπίτι και του ξαναλέει αυτή "Δεν μ' ενδιαφέρει". Τελικά τον άφησε μια άλλη να περάσει και έληξε εκεί.
    Ο γνωστός ευγενικός κύριος. Τον πέτυχα και εγώ πριν κάτι μέρες και τον άφησε ο συνάδελφος μουνα περάσει.
    Εσένα μπορεί να μην σε ενοχλεί. Εμένα με ενοχλεί εφόσον "παραβιάζεται ο προσωπικός μου χώρος". Ενοχλεί και πολλές γυναίκες που κάποιοι και τζάμπα κόμιστρα θέλουν αλλά τους αρέσει και το κολλητήρι

  4. #12499
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού βλέπεις ότι πολλοί σου την "πέφτουν", γιατί δεν τους αφήνεις; Προσωπικά, δεν με νοιάζει αν κάποιοι περνάνε μαζί μου. Δεν είναι δική μου δουλειά να κάνω τον αστυνόμο. Ας βάλουν περισσότερους ελεγκτές...

    Υ.Γ. Πριν μερικές εβδομάδες, σκηνικό στο μετρό Αγία Παρασκευή. Ένας 40αρης ζητά (σχετικά ευγενικά) να τον αφήσει μια 25χρονη να περάσει μαζί της (προς έξοδο), κι εκείνη του λέει: "Όχι, να πα να βγάλεις εισιτήριο"! Εκείνος μετά τσαντίστηκε και άρχισε να φωνάζει ότι ξέχασε την κάρτα και το πορτοφόλι του στο σπίτι και του ξαναλέει αυτή "Δεν μ' ενδιαφέρει". Τελικά τον άφησε μια άλλη να περάσει και έληξε εκεί.
    Μα δεν με πειράζει εμένα, τα δικά μου λεφτά θα κλέψουν, κάπως έτσι σκέφτονται και αυτοί που ανοίγουν τις εξώπορτες στις πολυκατοικίες σε αγνώστους.
    Αλήθεια σε περιπτώσεις που κάποιος ανοίγει στον κλέφτη, δεν τον κυνηγάνε και αυτόν;
    +Αυτό που λέει ο aroutis, δεν θα πάρουν τα λεφτά για απο κάποιο λεφτόδεντρο, αλλά απο αυτούς που πληρώνουν.

    Αλλά ναι αυτοί φταίνε που δεν βάζουν παραπάνω ελεγκτες, αυτούς που δεν μπορούνε να σου ζητήσουνε ταυτότητα ή να σε σταματήσουνε χωρίς να υπάρχει αστυνομικός, να πάρουμε και άλλους αστυνομικούς για να κάνουν τον έλεγχο;

  5. #12500
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.906
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν με πειράζει εμένα, τα δικά μου λεφτά θα κλέψουν, κάπως έτσι σκέφτονται και αυτοί που ανοίγουν τις εξώπορτες στις πολυκατοικίες σε αγνώστους.
    Αλήθεια σε περιπτώσεις που κάποιος ανοίγει στον κλέφτη, δεν τον κυνηγάνε και αυτόν;
    +Αυτό που λέει ο aroutis, δεν θα πάρουν τα λεφτά για απο κάποιο λεφτόδεντρο, αλλά απο αυτούς που πληρώνουν.

    Αλλά ναι αυτοί φταίνε που δεν βάζουν παραπάνω ελεγκτες, αυτούς που δεν μπορούνε να σου ζητήσουνε ταυτότητα ή να σε σταματήσουνε χωρίς να υπάρχει αστυνομικός, να πάρουμε και άλλους αστυνομικούς για να κάνουν τον έλεγχο;
    Είναι το ίδιο πράγμα να χώνεται κάποιος την ώρα που περνάς με το να ανοίγεις σε κάποιο που χτυπάει το κουδούνι; Και όχι αν ανοίγεις την εξώπορτα και μπουκάρουν με την βια δεν σε κυνηγάει ο νόμος. Ευτυχώς...

    Δεν είναι δουλειά του επιβάτη να κάνει τον αστυνομικό. Αστυνομικούς έχουν, αν είναι εντελώς ακατάλληλοι οι άχρηστοι που πήραν από την πίσω πόρτα ας πάρουν σεκιούριτι.

  6. #12501
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι το ίδιο πράγμα να χώνεται κάποιος την ώρα που περνάς με το να ανοίγεις σε κάποιο που χτυπάει το κουδούνι; Και όχι αν ανοίγεις την εξώπορτα και μπουκάρουν με την βια δεν σε κυνηγάει ο νόμος. Ευτυχώς...

    Δεν είναι δουλειά του επιβάτη να κάνει τον αστυνομικό. Αστυνομικούς έχουν, αν είναι εντελώς ακατάλληλοι οι άχρηστοι που πήραν από την πίσω πόρτα ας πάρουν σεκιούριτι.
    Ποιος μίλησε για Βια; πάλι μονταζιέρα έβγαλες;

  7. #12502
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.906
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος μίλησε για Βια; πάλι μονταζιέρα έβγαλες;
    Μπα δικιά σου είναι η μονταζιέρα. Είναι το ίδιο να ανοίγεις την πόρτα για να βάλεις κάποιον μέσα με το να χώνεται ο άλλος εν αγνοία σου; Άλλωστε με την βια μπαίνουν και αυτοί. Το αντίστοιχο είναι να στην στήσουν απ' έξω στο σπίτι σου και να περάσουν όταν ανοίγεις την πόρτα.

    Οπότε βρες κάτι καλύτερο να πεις.

  8. #12503
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Να το λήξουμε εδώ επειδή το πολύ το κυρ-ελέησον το βαριόμαστε όλοι.

    Δεν αναφέρθηκε πουθενά βία, δεν υπάρχει εξισωση πόρτας και πόρτας. Στοπ.
    Ανυπόγραφος

  9. #12504
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι το ίδιο πράγμα να χώνεται κάποιος την ώρα που περνάς με το να ανοίγεις σε κάποιο που χτυπάει το κουδούνι; Και όχι αν ανοίγεις την εξώπορτα και μπουκάρουν με την βια δεν σε κυνηγάει ο νόμος. Ευτυχώς...

    Δεν είναι δουλειά του επιβάτη να κάνει τον αστυνομικό. Αστυνομικούς έχουν, αν είναι εντελώς ακατάλληλοι οι άχρηστοι που πήραν από την πίσω πόρτα ας πάρουν σεκιούριτι.
    Διαφεύγοντα εσοδα ειναι και για αυτά μιλήσαμε.
    Από κει και πέρα, σε κοινωνία είμαστε και όλοι έχουμε δικαιώματα και υποχρεώσεις. Αν λοιπόν θεωρείς ότι βλέποντας μια παραβατική συμπεριφορά πρέπει να λέμε "περάστε", ειναι και αυτή μια άποψη, δε λέω.

    Προσωπικά αυτό το "δεν είναι δουλειά μου" γενικότερα, με αηδειάζει.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  10. #12505
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η έλλειψη εσόδων οδηγεί σε αύξηση στη τιμή εισητηρίων.
    Επίσης δεν αντιλαμβάνομαι γιατί να αφήνω τσαμπατζιδες κουτοπονηράκηδες να περνάνε επειδή "why not" και "δεν είναι η δουλειά μου" κλπ.
    Ναι οκ, δεν ειμαι αστυνομικός, από την αλλη οκ με την ίδια λογική ότι κακό και αν βλέπεις, κάνε τα στραβά μάτια... ευγε.
    Θα συμφωνήσω και θα προσθέσω @MitsosDaBest13 μετά αν ο ΟΑΣΑ αυξήσει τις τιμές των εισιτηρίων λόγω μείωσης των εσόδων από τους λαθρεπιβάτες μην διαμαρτυρηθείς.

  11. #12506
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.630
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω και θα προσθέσω @MitsosDaBest13 μετά αν ο ΟΑΣΑ αυξήσει τις τιμές των εισιτηρίων λόγω μείωσης των εσόδων από τους λαθρεπιβάτες μην διαμαρτυρηθείς.
    ναι , για αυτο γινονται οι αυξησεις .

    εναν αργοσχολο να προσλαβεις , μπορει να κοστιζει οσο 1000 και 2000 τζαμπατζηδες τον μηνα , καθε μηνα .

    και ο τζαμπατζης ,δεν προσθετει κοστος , το τραινο θα μετακινηθει ετσι και αλλιως . και χωρις αυτον .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  12. #12507
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι , για αυτο γινονται οι αυξησεις .

    εναν αργοσχολο να προσλαβεις , μπορει να κοστιζει οσο 1000 και 2000 τζαμπατζηδες τον μηνα , καθε μηνα .

    και ο τζαμπατζης ,δεν προσθετει κοστος , το τραινο θα μετακινηθει ετσι και αλλιως . και χωρις αυτον .
    Ωραία λογική!
    Να μην πληρώνει κανείς τότε, αφού το τρένο θα μετακινηθεί έτσι και αλλιώς

  13. #12508
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.630
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία λογική!
    Να μην πληρώνει κανείς τότε, αφού το τρένο θα μετακινηθεί έτσι και αλλιώς
    πρεπει να κοιταξω τα οικονομικα των οργανισμων μεταφορων για να σου αποκριθω με ειλικρινεια μηπως ειναι πιο οικονομικος αυτος ο τροπος .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  14. #12509
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρεπει να κοιταξω τα οικονομικα των οργανισμων μεταφορων για να σου αποκριθω με ειλικρινεια μηπως ειναι πιο οικονομικος αυτος ο τροπος .
    Δεν χρειάζεται, δεν είναι πιο οικονομικός

  15. #12510
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    όταν ως λαός

    όταν ως πολίτες

    καταλάβουμε ότι σε μια χώρα που το πολίτευμα της είναι η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

    έχουμε ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ αλλά και ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ

    και η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ μας σταματάει εκεί που αρχίζει του ΑΛΛΟΥ η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

    τότε θα έχουμε ΜΕΛΛΟΝ

    μέχρι τότε θα μας φταίνε οι ΑΛΛΟΙ και ποτέ ΕΜΕΙΣ.

Σελ. 834 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 814824829832833834835836839844854 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας