Σελ. 463 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 443453458461462463464465468473483 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.931-6.945 από 13039
  1. #6931
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάει το "εργαλείο"...

    http://www.athensvoice.gr/greece/405...athina-eikones
    πολύ ωραίοι εκεί στην τεχνική υπηρεσία αντί να πάνε εκείνοι....προσπάθησε να πάει ανεπιτυχώς το λεωφορείο αλλά στο δρόμο ανατινάχτηκε ο κινητήρας του με αποτέλεσμα ένα άχρηστο επιπλέον όχημα που αποσύρεται από την κυκλοφορία/δρομολόγια με ότι σημαίνει αυτό καθώς υπάρχουν σε έλλειψη τα ανταλλακτικά

    και φυσικά πάνε τσάμπα η τηλεματική που έχει το όχημα και τα συστήματα ηλεκτρονικού εισιτηρίου...

    πλήρωνε "φορολογούμενε" πολίτη...

  2. #6932
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    $hit happens και εδώ και 20 χρόνια αυτά τα λεωφορεία έχουν κάνει εκατομμύρια χιλιόμετρα, χωρίς ανάλογο περιστατικό.

    Ευτυχώς που δεν έπαθε κάποιος κάτι.

    Κινητήρες γιωταχι χαλάνε και σκάνε πολύ συχνά.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #6933
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Εγω δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συνέχισε την διαδρομή με τον κόσμο μέσα, αφού ήξερε οτι κάτι δεν πάει καλά με τον κινητήρα

  4. #6934
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συνέχισε την διαδρομή με τον κόσμο μέσα, αφού ήξερε οτι κάτι δεν πάει καλά με τον κινητήρα
    και εγώ αυτό δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συνέχισε την διαδρομή (ειδικά αν ήταν φορτωμένο επιβάτες) καλύτερα θα ήταν να σταματήσει και να έρθουν οι τεχνικοί να το δουν

    γιατί τώρα απλά αχρηστεύτηκε ένα όχημα από την κυκλοφορία/δρομολόγια εις βάρος του επιβατικού κοινού

    όσοι/ες κινούνται με τα ΜΜΜ ειδικά λεωφορεία/τρόλλευ γνωρίζουν την κατάσταση σχετικά πόσα οχήματα έχουν βγει άχρηστα και δεν υπάρχει φως στο τούνελ για ανανέωση του στόλου των οχημάτων...

  5. #6935
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγώ αυτό δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συνέχισε την διαδρομή (ειδικά αν ήταν φορτωμένο επιβάτες) καλύτερα θα ήταν να σταματήσει και να έρθουν οι τεχνικοί να το δουν

    γιατί τώρα απλά αχρηστεύτηκε ένα όχημα από την κυκλοφορία/δρομολόγια εις βάρος του επιβατικού κοινού

    όσοι/ες κινούνται με τα ΜΜΜ ειδικά λεωφορεία/τρόλλευ γνωρίζουν την κατάσταση σχετικά πόσα οχήματα έχουν βγει άχρηστα και δεν υπάρχει φως στο τούνελ για ανανέωση του στόλου των οχημάτων...
    Το άρθρο λέει ότι επικοινώνησε με τους ανωτέρους του, ότι είχε πρόβλημα όταν ήταν ακόμα στην πλατεία Κάνιγγος και του είπαν να πάει το δρομολόγιο μέχρι το τέρμα. Στην 9η Ζωγράφου, η μηχανή έσπασε...

  6. #6936
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το άρθρο λέει ότι επικοινώνησε με τους ανωτέρους του, ότι είχε πρόβλημα όταν ήταν ακόμα στην πλατεία Κάνιγγος και του είπαν να πάει το δρομολόγιο μέχρι το τέρμα. Στην 9η Ζωγράφου, η μηχανή έσπασε...
    άρα οι ανώτεροι του είναι υπεύθυνοι που ένα όχημα βγήκε άχρηστο και εκτός κυκλοφορίας/δρομολογίων

    αν το έκαναν σε άλλη χώρα απλά θα πλήρωναν τον λογαριασμό

    εδώ όμως στην Ελλάδα αυτοί που θα πληρώσουν τον λογαριασμό είναι οι απλοί πολίτες που θα αναγκαστούν να πηγαίνουν στο σπίτι/δουλεία τους στοιβαγμένοι σαν σαρδέλες στα οχήματα (γιατί θυμίζω ότι πάνω από τα 2/3 του στόλου των λεωφορείων/τρόλλευ) είναι εκτός λειτουργίας σύμφωνα με ότι λένε οι συνδικαλιστές οδηγοί/τεχνικοί της ΟΣΥ.

    εις υγείαν μας

    καλό κουράγιο και καλή υπομονή....κάποτε θα γίνει η γραμμή 4 του μετρό...

  7. #6937
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    [οφ τοφικ]επειδη μου ειχε τυχει σε Βελγιο: οδηγος λεωφορειου εξυσε τοιχο σπιτιου. Καθησε λιγο να δει και αμεσα βγηκαν οι κατοικοι και του απαιτουσαν να επιδιορθωσει η ασφαλιστικη ολο το τοιχο! Μαλιστα ο οδηγος μου ελεγε οτι αυτα δε τα καλυπτει η ασφαλιστικη και θα πρεπει να τα πληρωσει ο ιδιος!![/οφ τοπικ]

    βασικα και εγω διαβασα οτι ο οδηγος πηρε εντολη να συνεχισει και οπως ηταν λογικο ο κινητηρας ζωριστηκε και εσπασε....

    αποτι διαβασα τωρα τα ριχνουν στους μηχανικους γιατι επρεπε να πανε Κανιγγος και δε μπορουσαν (δεν ειχαν διαθεσιμο συνεργειο). Ο σταθμαρχης τοτε αποφασισε να τελειωσει το δρομολογιο και να καθησει τερμα το λεωφορειο (για να μη ταλαιπωρηθουν οι επιβατες και καλα)...

    οτι και να γινει κανεις δε θα χασει τη δουλεια ή μισθο, εμεις ειμαστε τα θυματα γιατι αφενος ρισκαρουμε χρησιμοποιοντας λεωφερειο αφετρου θα πληρωνουμε για τις ζημιες (οπως πληρωσαμε και για τα τρολει στη πατησιων)
    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

  8. #6938
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    ακριβώς οι απλοί πολίτες (φορολογούμενοι) σε αυτή την χώρα
    πληρώνουν τα οχήματα που σπάνε και καίνε οι γνωστοί "μπαχαλάκηδες"
    πληρώνουν τα οχήματα που χαλάνε και αποσύρονται από την κυκλοφορία/δρομολόγια
    και επίσης πληρώνουν με χρόνο που περιμένουν στις στάσεις για να μπουν στα οχήματα στοιβαγμένοι σαν παστές σαρδέλες και έρμαια κάθε λογής κακοποιού που έχει ήδη επιβιβαστεί στο όχημα.

  9. #6939
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Οσκαρικές ερμηνίες. Μπράβο παιδιά.

    Νομίζω λείπει μόνο να πεταχτει ο κλασσικός να μας πει για τις μηχανές που δεν τις πιάνει η αξιολόγηση αλλα τις κρατάμε εν κινήσει επειδή ψηφίζουν σύριζα.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  10. #6940
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    μπορεί να σου φαίνονται ερμηνείες για όσκαρ

    πιθανόν γιατί δεν χρησιμοποιείς ΜΜΜ αλλά το ΙΧ αυτοκίνητο σου ή την μηχανή ή το ποδήλατο ή τα πόδια σου

    αλλά για τους περισσότερους από μας (περιλαμβάνω και τον εαυτό μου) που κάτσαμε σε ουρές για το την ATH-ENA-CARD και χρησιμοποιούμε τα ΜΜΜ ως μέσο μετακίνησης για να πάμε στο σπίτι ή στις δουλείες μας

    είναι η σκληρή πραγματικότητα

    γιατί μπορεί το ΜΕΤΡΟ ή ο ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ να εξυπηρετούν ως ένα σημείο

    αλλά τα λεωφορεία και τα τρόλλευ είναι απαραίτητα

    π.χ εγώ που μένω Αθήνα/Παγκράτι

    το ΜΕΤΡΟ έχει στον Ευαγγελισμό σταθμό από εκεί πρέπει να περιμένω για λεωφορείο να πάω στο σπίτι μου αλλιώς το κάνω με τα πόδια ή απλά δεν χρησιμοποιώ ΜΕΤΡΟ και παίρνω λεωφορείο (κάποιο από τα 732 - 203 - 204 - 054) ή τρόλλευ (2 - 11)

  11. #6941
    Εγγραφή
    17-01-2008
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/983
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Α
    Router
    Thomson 585
    SNR / Attn
    8(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Verde Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λαθος!
    Η μητέρα μου έβγαλε κατευθείαν την κάρτα με τα 10+1 μειωμένο, χωρίς να δώσει χαρτιά και χωρίς να εχει καποια ουρά στη Γλυφαδα.
    Μειωμένα δίνουν με 0,60 ευρω το καθένα ξεχωριστά .Στην Ομόνοια

  12. #6942
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Η μπορεί και να τα χρησιμοποιώ, κι απλά να μου φαίνεται υπερβολικό το να τους κράζεις ακόμα και για τα τυχαία γεγονότα.

    Γενικότερα είμαι απο τους τελευταίους που θα υπερασπιστούνε την εκάστοτε διοίκηση απο ΜΜΜ αλλα καλύτερα αφήστε το δράμα στην απέξω.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  13. #6943
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μπορεί και να τα χρησιμοποιώ, κι απλά να μου φαίνεται υπερβολικό το να τους κράζεις ακόμα και για τα τυχαία γεγονότα.

    Γενικότερα είμαι απο τους τελευταίους που θα υπερασπιστούνε την εκάστοτε διοίκηση απο ΜΜΜ αλλα καλύτερα αφήστε το δράμα στην απέξω.
    δεν βλέπω να τους κράζεις όταν από στόλο 2.500+ οχημάτων έχουν μείνει λιγότερα από 800-900 οχήματα να εξυπηρετήσουν το επιβατικό κοινό

    ούτε βλέπω να τους κράζεις όταν μπαίνεις σε όχημα στοιβαγμένος σαν πατάτα και από δίπλα έχεις τον κλέφτη που κοιτάει να σε κλέψει ή κάποιον/ια που έχει μαλώσει με το αποσμητικό ή με το σαπούνι ή με το νερό γενικά και σκυλοβρωμάει...

    εγώ ευτυχώς φίλε μου την κάρτα ATH-ENA-CARD την πληρώνει η εταιρεία/φορέας που εργάζομαι

    παίρνω καλό μισθό έτσι όταν βλέπω "χάλια" κατάσταση σε όχημα παίρνω το ταξί και πάω άνετος στο σπίτι μου.

  14. #6944
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Zerocool να μου δώσεις το κινητό σου ρε φίλε, κάθε φορά που στοιβάζομαι σε λεωφορείο/μετρο και παίρνω δόση μασχαλίλας να σε παίρνω τηλέφωνο για υποστήριξη να ρίχνουμε παρέα ένα rage ξεγυρισμένο.

    Αντε μπας και με δεις να κράζω και ηρεμίσεις
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  15. #6945
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορεί να σου φαίνονται ερμηνείες για όσκαρ

    πιθανόν γιατί δεν χρησιμοποιείς ΜΜΜ αλλά το ΙΧ αυτοκίνητο σου ή την μηχανή ή το ποδήλατο ή τα πόδια σου

    αλλά για τους περισσότερους από μας (περιλαμβάνω και τον εαυτό μου) που κάτσαμε σε ουρές για το την ATH-ENA-CARD και χρησιμοποιούμε τα ΜΜΜ ως μέσο μετακίνησης για να πάμε στο σπίτι ή στις δουλείες μας

    είναι η σκληρή πραγματικότητα

    γιατί μπορεί το ΜΕΤΡΟ ή ο ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΣ να εξυπηρετούν ως ένα σημείο

    αλλά τα λεωφορεία και τα τρόλλευ είναι απαραίτητα

    π.χ εγώ που μένω Αθήνα/Παγκράτι

    το ΜΕΤΡΟ έχει στον Ευαγγελισμό σταθμό από εκεί πρέπει να περιμένω για λεωφορείο να πάω στο σπίτι μου αλλιώς το κάνω με τα πόδια ή απλά δεν χρησιμοποιώ ΜΕΤΡΟ και παίρνω λεωφορείο (κάποιο από τα 732 - 203 - 204 - 054) ή τρόλλευ (2 - 11)
    πες τα χρυσοστομε!

    εδω εχω παει απειρες φορες πεζο2 (με τα ποδια)απο ευαγγελισμο ->Βυρωνα (νταμαρια) μιας και ειτε οι οδηγοι γειωσαν το δρομολογιο ειτε το λεωφορειο ηταν τιγκα

    (για οσους δε ξερουν μιλαμε για αποσταση χιλιομετρων ανηφορικη)

    αντιθετα (τα εχουμε γραψει) σε κατι παρακμιακες γραμμες τυπου βριλησσια δουκισσης πλακεντιας οταν μπαινει δευτερος επιβατης μονο που δε το κερναμε (εγω και ο οδηγος) ειτε ρωταμε για την εμπειρια του να ταξιδευει vip

    μιλαμε για παρανοια...
    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

Σελ. 463 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 443453458461462463464465468473483 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας