Σελ. 535 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 515525530533534535536537540545555 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.011-8.025 από 13039
  1. #8011
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Οι επιπτώσεις είναι να σου ζητούν πίσω επιδόματα ανεργίας που έχεις πάρει. Να μηδενίζετε η ανεργία σου ώστε να περιορίζεται η μοριοδότηση σου λόγω ανεργίας και αν συνεχίζεις τα ίδια πας και στον εισαγγελία.
    Δεν μπορείς να συμμετάσχεις σε νέες προκηρύξεις ΣΟΧ γιατί έχει μηδενιστεί η ανεργία σου και πρώτο κριτήριο στις προσλήψεις αυτές είναι οι μήνες ανεργίας.
    Υπογράφεις υπεύθυνη δήλωση με ότι αυτό συνεπάγεται. Είχε δημιουργηθεί μεγάλο θέμα πρόπερσι μετά από «καταγγελίες» και αρχικά κόπηκαν χιλιάδες κάρτες ανεργίας.
    Διάφορες σχολές έστελναν λίστες με τους σπουδαστές που είχαν γραφτεί στον ΟΑΕΔ. Μετά άρχισαν οι ιστορίες με τα προσωπικά δεδομένα και πάει λέγοντας. Ο ΟΑΕΔ δεν ενέδωσε και συνεχίζει αν το αντιλαμβάνεται ή όταν ενημερώνεται να διακόπτει κάρτες και παροχές.
    Για αυτούς τους λόγους έγινε και η ρύθμιση αυτή και άρχισε το ψάξιμο. Μπορούμε να δούμε και την ξεπερασμένη νομοθεσία αποκλειστικά για το το τι ισχύει για τους φοιτητές ανωτέρων και ανωτάτων σχολών. Εκεί που δεν έδινε πολύ σημασία στην εφαρμογή της ο ΟΑΕΔ αλλά άρχισε το τσεκούρι μετά από αυτά που έγιναν με τις καταγγελίες.
    Ήμουν παρών σε συνάντηση με την διοίκηση στα κεντρικά στον Άλιμο με μια ομάδα σπουδαστών, φοιτητών για να κάνουμε κάποιες ρυθμίσεις και η πρόεδρος τότε μας είπε.
    "Μόνοι σας βγάλατε τα μάτια σας με την αλληλοεξόντωση σας και ζητήσατε την εφαρμογή της νομοθεσίας. Ξέραμε το πρόβλημα και για αυτό ήμασταν ελαστικοί" κτλ κτλ.
    Μεγάλο το θέμα αυτό αν και νομίζω είχε ανοιχθεί σχετικό topic παλαιότερα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 10-09-18 στις 00:09.

  2. #8012
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Βασικα ολο αυτο δεν εχει λογικη. Μαλλον εχει.. θελουν να μειωσουν οσο το δυνατον λιγοτερο τους ανεργους (στατιστικα), βγαζοντας off ολους τους φοιτητες. Ομως ο φοιτητης μπορει παραλληλα με τις σπουδες του να εργαζεται. Και αφου μπορει να εργαζεται - νομιμα, απ'τη στιγμη που δεν υπαρχει τιποτα νομικα ασυμβατο μεταξυ εργασιας και φοιτησης, θα επρεπε να μπορει να ειναι και στον ΟΑΕΔ.

    Οπότε καταληγουμε οτι ο ΟΑΕΔ δεν αφηνει να δηλωνουν ανεργοι οι φοιτητες για να εμφανιζει μικροτερα ποσοστα ανεργιας.

  3. #8013
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίταξε, δεν γίνεται μονά ζυγά δικά σου. Δεν γίνεται να είσαι λίγο έγκυος. Δεν μπορείς να κατακρίνεις όλα τα κόλπα εκτός του δικού σου. Δεν μπορείς έτσι αυθαίρετα να ορίσεις το δίκαιο και το άδικο, γιατί αν το κάνεις εσύ με το δώμα, γιατί να μην το κάνει και ο γείτονας με το εισιτήριο του ΟΑΣΑ.
    Και για να χρησιμοποιήσω και τα λόγια σου, άμα δεν τα βγάζεις πέρα με τα έξοδα που οφείλεις να πληρώσεις για τα σπίτια , να κόψεις το λαιμό σου να βρεις τον τρόπο. Πούλα τη κύρια κατοικία και μείνε με το δώμα. Εξάλλου αυτό θα έκανες αν δεν είχες χρήματα.
    Κάπως έτσι καταλήγουμε στο 95% που κατακρίνει τον τζαμπατζή, αλλά όταν βρει ευκαιρία να γλιτώσει ένα 5ευρω φόρο, θα το κάνει χωρίς φόβο και πάθος.

    Για όλα τα υπόλοιπα, έχω απαντήσει δεκάδες φορές. Δεν δικαιολογώ κανέναν τζαμπατζή. Θέλω να πληρώνουν όπως κάνω κι εγώ. Το πρόβλημα μου είναι με τον τρόπο που γινόταν έως κάποια χρόνια πριν ο έλεγχος στα επίγεια μέσα μεταφοράς. Τρόπος, που παρότι πολλοί εδώ μέσα υποστηρίζουν μετά μανίας, ο ίδιος ΟΑΣΑ άτυπα κατάργησε μετά το ξύλο που έπαιξε ελεγκτής σε κινούμενο όχημα και οδήγησε στον θάνατο του πιτσιρικά.
    Θέλω τώρα που απ' ότι διαβάζουμε θα κάνουν την εμφάνιση τους ξανά, να μην είναι μαχητές του δρόμου όπως ο κύριος που έπαιξε μπουνιές. Θέλω να είναι πλήρως εκπαιδευμένοι, θέλω να έχουν γνώσεις πρώτων βοηθειών εάν κάτι πάει στραβά. Εάν δεν είναι σίγουροι στον ΟΑΣΑ ότι οι κύριοι αυτοί που θα βγουν παγανιά είναι άρτια προετοιμασμένοι, να μην σώσουν και τους βγάλουν ποτέ. Μία ζωή ενός πιτσιρικά, αξίζει πολύ περισσότερο από τον ίδιο τον ΟΑΣΑ.
    Μια χαρά γίνεται και μονά ζυγά δικά μου και έγκυος και φερέγγυος.

    Απ' την στιγμή που το κράτος δεν έχει φροντίσει να θεσπίσει δίκαιους νόμους να βοηθάει τους πολίτες και να μην δημιουργεί προβλήματα. Ο καθένας κάνει αυτό που νομίζει καλύτερο για τον εαυτό του.

    Το τι είναι δίκαιο και το τι άδικο είναι υποκειμενικό για τον καθέναν και ο καθένας το κρίνει για τον εαυτό του, έτσι λοιπόν και εγώ κρίνω για τον εαυτό μου. Ο γείτονας ας κάνει οτι νομίζει. Εγώ ξαναλέω, πλέον που όλοι πλην όσων δεν έχουν χαρτιά (παράτυποι μετανάστες και λοιποί), μπορούν να γραφτούν ΟΑΕΔ και να μπαίνουν τζάμπα δεν υπάρχει δικαιολογία να μπαίνεις παράτυπα στα ΜΜΜ. Η διαφορά επίσης του πιτσιρικά και του τζαμπατζή με εμένα είναι οτι ο πρώτος θα αντισταθεί θα γκρινιάξει κι αν χρειαστεί όπως φαίνεται να πηδήξει από το παράθυρο ή θα παίξει μπουνιές, εμένα αν με εντοπίσουν θα αποδεχτώ τις συνέπειες αφού το έκανα εν γνώση μου και θα κοιτάξω να πληρώσω τα πρόστιμα. Το σπίτι μου πολύ ευχαρίστως θα το πούλαγα αν μπορούσα, τέτοια κτίρια σαν αυτό που μένω είναι εκτός αγοράς. Επίσης εγώ δεν θα κάτσω να πω στον καθέναν οτι δεν έχω να πληρώσω οτι είμαι άνεργος και οτι οι γονείς μου δεν δουλεύουν, ούτε θα βγάλω τα απωθημένα μου, πολύ περισσότερο από τον πιτσιρικά που έλεγε ψέμματα.

    Όσο για τους ελεγκτές που θα βγούν παγανιά, θα υπάρχουν μαζί τους σεκιουριτάδες να αναλάβουν να μπαγλαρώσουν και να πειθαρχήσουν το οποιοδήποτε γαϊδούρι πάει να παίξει μπουνιές κλωτσιές και να κάνει τις μαγκιές του. Εν γνώσει του δεν χτύπησε εισιτήριο και κόλλησε πίσω από κάποιον στις μπάρες για να μην χτυπήσει, ας αποδεχτεί τις συνέπειες, και όλα αυτά για 1.5 κολοευρώ. Η ζωή ενός πιτσιρικά για άλλους μπορεί να είναι το σημαντικότερο πράγμα από όλα τα υπόλοιπα στον κόσμο όπως σε εσένα σύμφωνα με τα γραφόμενά σου, για άλλους μπορεί να είναι ένα τίποτα. Εδώ τις προάλλες μου επιτέθηκε και με δάγκωσε σκύλος και κάτι φιλόζωοι που τους το είπα θίχτηκαν επειδή ανέφερα το σκυλί ως "κολόσκυλο" λες και έθιξα την υπόληψη του σκύλου, μετά καθόμαστε και λέμε αν η ζωή ενός ανθρώπου είναι σημαντικότερη από τον ΟΑΣΑ.....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι απαγορευεται να σπουδαζεις και να δουλευεις?
    Στον ΟΑΕΔ δεν μπορείς να γραφτείς όταν είσαι φοιτητής.

    Ορισμένοι γράφονται στα κρυφά κι ας είναι φοιτητές.

    Έλεγχος με την έννοια που πρέπει δεν υπάρχει, αυτό που γίνεται οτι είναι οι σχολές υποχρεώνονται να στέλνουν στον ΟΑΕΔ κάθε χρόνο τα στοιχεία των εγγεγραμμένων φοιτητών, κι μετά ο ΟΑΕΔ πραγματοποιεί διασταύρωση αν σε βρει στα μητρώα του σε διαγράφει.

    Τώρα τι συμβαίνει, κάποιες σχολές στέλνουν στοιχεία και κάποιες οχι. Π.χ γνωστός μου σε ΙΕΚ εντοπίστηκε και διαγράφτηκε, άλλοι σε ΑΕΙ παραμένουν γραμμένοι κανονικά χωρίς να έχουν εντοπιστεί.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Basilhs23_ : 10-09-18 στις 00:24.

  4. #8014
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Ακομα δε μπορω να χωνεψω αυτο που διαβαζω, οτι δλδ ενας ανεργος δε μπορει να ειναι και φοιτητης. Και ολο αυτο για να φαινονται τεχνητα τα νουμερα των ανεργων χαμηλοτερα. Λες και η ιδιοτητα του φοιτητη και του εργαζομενου δε μπορει να συνυπαρχουν... Ακομα και οι φανφαρες για "δια βιου εκπαιδευση" που λενε, πανε περιπατο οταν ενας ανεργος δε μπορει πχ να γραφτει σ'ενα ΙΕΚ ή πανεπιστημιο (εστω και ...εξ'αποστασεως) για να παρει αλλο ενα πτυχιο - επειδη πλεον δε θα θεωρειται ανεργος και θα εχει τα αντιστοιχα φορολογικα penalty + penalty μετακινησης στα ΜΜΜ. Εντωμεταξυ ειμαι σχεδον σιγουρος οτι οποιοσδηποτε το προσβαλλει σε δικαστηριο θα το κερδισει γιατι ειναι διακριση εις βαρος του. Και μαλιστα ΧΟΝΤΡΗ. Δλδ τι? Ο φοιτητης εργατης που δουλεψε 3 χρονια γκαρσον για να σπουδαζει εκτος εδρας, μετα θα του στερησεις το επιδομα ανεργιας και θα χασει και τις σπουδες του επειδη "δε μπορει να γραφτει ως ανεργος"? Λες και το "φοιτητης" παραγει ...εισοδημα. Γελαει ο κοσμος...

  5. #8015
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.624
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    απο οπου και να το πιασεις το συστημα mnp ,λεκε θα αφησει .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  6. #8016
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομα δε μπορω να χωνεψω αυτο που διαβαζω, οτι δλδ ενας ανεργος δε μπορει να ειναι και φοιτητης. Και ολο αυτο για να φαινονται τεχνητα τα νουμερα των ανεργων χαμηλοτερα. Λες και η ιδιοτητα του φοιτητη και του εργαζομενου δε μπορει να συνυπαρχουν... Ακομα και οι φανφαρες για "δια βιου εκπαιδευση" που λενε, πανε περιπατο οταν ενας ανεργος δε μπορει πχ να γραφτει σ'ενα ΙΕΚ ή πανεπιστημιο (εστω και ...εξ'αποστασεως) για να παρει αλλο ενα πτυχιο - επειδη πλεον δε θα θεωρειται ανεργος και θα εχει τα αντιστοιχα φορολογικα penalty + penalty μετακινησης στα ΜΜΜ. Εντωμεταξυ ειμαι σχεδον σιγουρος οτι οποιοσδηποτε το προσβαλλει σε δικαστηριο θα το κερδισει γιατι ειναι διακριση εις βαρος του. Και μαλιστα ΧΟΝΤΡΗ. Δλδ τι? Ο φοιτητης εργατης που δουλεψε 3 χρονια γκαρσον για να σπουδαζει εκτος εδρας, μετα θα του στερησεις το επιδομα ανεργιας και θα χασει και τις σπουδες του επειδη "δε μπορει να γραφτει ως ανεργος"? Λες και το "φοιτητης" παραγει ...εισοδημα. Γελαει ο κοσμος...
    Έχεις δίκιο. Το θέμα το είχα συζητήσει με φίλο μου παλιά, αυτό που καταλήξαμε είναι οτι η απαγόρευση εγγραφής φοιτητών στον ΟΑΕΔ υπάρχει επειδή αν προστεθεί στο δυναμικό των ανέργων χωρίς την φοιτητική ιδιότητα όλοι όσοι είναι από 18 ως 24 και γενικότερα όλοι όσοι έχουν την φοιτητική ιδιότητα θα αυξηθεί τρομερά το ποσοστό των ανέργων ενώ το κράτος θα υποχρεωθεί να δώσει επιδόματα σε περισσότερο κόσμο.

  7. #8017
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...θέλω να έχουν γνώσεις πρώτων βοηθειών...
    Όχι βέβαια, δεν είναι η δουλειά τους αυτή.

    Ελεγκτές εισιτηρίων είναι. Δεν είναι διασώστες-paramedics.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν πιστεύω οτι οι ιδιωτικοποιήσεις θα φέρουν λύσεις στα προβλήματα των πολιτών.
    Με την ιδιωτικοποίηση, αυτομάτως και άμεσα υπάρχει και αξιολόγηση, και μάλιστα συνεχής, των υπαλλήλων.

    Δεν μπορεί ο υπάλληλος να σε ταλαιπωρήσει απλά επειδή μπορεί και θέλει. Θα χάσει τη δουλειά του.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  8. #8018
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Ου, αμέ. Λαμπρό παράδειγμα ο ΟΑΣΘ

  9. #8019
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ου, αμέ. Λαμπρό παράδειγμα ο ΟΑΣΘ
    Που κρατικοποιήθηκε.

    Ω συγγνώμη.

    Αποϊδιωτικοποιήθηκε.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  10. #8020
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που κρατικοποιήθηκε.

    Ω συγγνώμη.

    Αποϊδιωτικοποιήθηκε.
    Για πες μας πόσο εξαιρετικά λειτουργούσε όσο δεν ήταν στην αγκαλιά του δημοσιου. Έπαιρνε πχ επιδοτήσεις; Είχαν απεργίες;

  11. #8021
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομα δε μπορω να χωνεψω αυτο που διαβαζω, οτι δλδ ενας ανεργος δε μπορει να ειναι και φοιτητης. Και ολο αυτο για να φαινονται τεχνητα τα νουμερα των ανεργων χαμηλοτερα. Λες και η ιδιοτητα του φοιτητη και του εργαζομενου δε μπορει να συνυπαρχουν... Ακομα και οι φανφαρες για "δια βιου εκπαιδευση" που λενε, πανε περιπατο οταν ενας ανεργος δε μπορει πχ να γραφτει σ'ενα ΙΕΚ ή πανεπιστημιο (εστω και ...εξ'αποστασεως) για να παρει αλλο ενα πτυχιο - επειδη πλεον δε θα θεωρειται ανεργος και θα εχει τα αντιστοιχα φορολογικα penalty + penalty μετακινησης στα ΜΜΜ. Εντωμεταξυ ειμαι σχεδον σιγουρος οτι οποιοσδηποτε το προσβαλλει σε δικαστηριο θα το κερδισει γιατι ειναι διακριση εις βαρος του. Και μαλιστα ΧΟΝΤΡΗ. Δλδ τι? Ο φοιτητης εργατης που δουλεψε 3 χρονια γκαρσον για να σπουδαζει εκτος εδρας, μετα θα του στερησεις το επιδομα ανεργιας και θα χασει και τις σπουδες του επειδη "δε μπορει να γραφτει ως ανεργος"? Λες και το "φοιτητης" παραγει ...εισοδημα. Γελαει ο κοσμος...
    Υπάρχει αν δεν κάνω λάθος πεδίο στην φορολογική δήλωση που δηλώνεις αν σπουδάζεις

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πες μας πόσο εξαιρετικά λειτουργούσε όσο δεν ήταν στην αγκαλιά του δημοσιου. Έπαιρνε πχ επιδοτήσεις; Είχαν απεργίες;

    Τουλάχιστον κάνανε και μια τηλεματική, δυστυχώς ήταν που ήταν χάλια απο εξυπηρέτηση και δρομολόγια, τώρα είναι και με την βούλα, εκεί που λες πως δεν μπορεί να γίνει χειρότερα πάντα έρχεται κάτι και για να σου δείξει πως μπορεί.

  12. #8022
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.881
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Ναι αλλά τώρα που βγήκαμε από τα μνημόνια και θα ρέει το κρατικό χρήμα, θα γίνει γαμάτος!

    Τι, όχι?

  13. #8023
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.031
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομα δε μπορω να χωνεψω αυτο που διαβαζω, οτι δλδ ενας ανεργος δε μπορει να ειναι και φοιτητης. Και ολο αυτο για να φαινονται τεχνητα τα νουμερα των ανεργων χαμηλοτερα. Λες και η ιδιοτητα του φοιτητη και του εργαζομενου δε μπορει να συνυπαρχουν... Ακομα και οι φανφαρες για "δια βιου εκπαιδευση" που λενε, πανε περιπατο οταν ενας ανεργος δε μπορει πχ να γραφτει σ'ενα ΙΕΚ ή πανεπιστημιο (εστω και ...εξ'αποστασεως) για να παρει αλλο ενα πτυχιο - επειδη πλεον δε θα θεωρειται ανεργος και θα εχει τα αντιστοιχα φορολογικα penalty + penalty μετακινησης στα ΜΜΜ. Εντωμεταξυ ειμαι σχεδον σιγουρος οτι οποιοσδηποτε το προσβαλλει σε δικαστηριο θα το κερδισει γιατι ειναι διακριση εις βαρος του. Και μαλιστα ΧΟΝΤΡΗ. Δλδ τι? Ο φοιτητης εργατης που δουλεψε 3 χρονια γκαρσον για να σπουδαζει εκτος εδρας, μετα θα του στερησεις το επιδομα ανεργιας και θα χασει και τις σπουδες του επειδη "δε μπορει να γραφτει ως ανεργος"? Λες και το "φοιτητης" παραγει ...εισοδημα. Γελαει ο κοσμος...
    Ακριβώς όλα αυτά είναι τρόποι τεχνητής μείωσης της ανεργίας. Όταν έκανα την θητεία; μου στα τέλη της δεκαετίας του 90, ρώτησα έναν θείο μου που δούλευε στην Στατιστική Υπηρεσία, ποιος ό λόγος να κάνουμε θητεία 18 μήνες μου απάντησε "Όταν είσαι φαντάρος δεν είσαι άνεργος". Ήταν η εποχή που μαγειρεύαμε τα βιβλία για να μπούμε στην ΟΝΕ

  14. #8024
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apostol70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς όλα αυτά είναι τρόποι τεχνητής μείωσης της ανεργίας. Όταν έκανα την θητεία; μου στα τέλη της δεκαετίας του 90, ρώτησα έναν θείο μου που δούλευε στην Στατιστική Υπηρεσία, ποιος ό λόγος να κάνουμε θητεία 18 μήνες μου απάντησε "Όταν είσαι φαντάρος δεν είσαι άνεργος". Ήταν η εποχή που μαγειρεύαμε τα βιβλία για να μπούμε στην ΟΝΕ
    Ε ναι, τον κατάλληλο άνθρωπο ρώτησες να σου πει για τις επιλογές του Στρατού.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  15. #8025
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.624
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε ναι, τον κατάλληλο άνθρωπο ρώτησες να σου πει για τις επιλογές του Στρατού.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Σελ. 535 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 515525530533534535536537540545555 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας