Σελ. 546 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 526536541544545546547548551556566 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.176-8.190 από 13039
  1. #8176
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ, thanks... εμενα ειναι μεταγενεστερη αρκετα.
    σκέψου ότι την έχω σε πλαστική θήκη

    δεν την έχω στο κινητό κτλ...

    όπως κάνω για τις χρεωστικές/πιστωτικές κάρτες

    τώρα πόσο θα αντέξει θα δούμε...

  2. #8177
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    σκέψου ότι την έχω σε πλαστική θήκη

    δεν την έχω στο κινητό κτλ...

    όπως κάνω για τις χρεωστικές/πιστωτικές κάρτες

    τώρα πόσο θα αντέξει θα δούμε...
    Χμμμ... εγω χυμα την εχω και οσο αντεξει... για να δουμε...

  3. #8178
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δες μόνος σου

    η παλιά κάρτα

    Αριθμός Κάρτας
    30010100********
    Κατάσταση Κάρτας Αυτή η κάρτα είναι στη Μαύρη Λίστα
    Ημερομηνία έκδοσης 30 Οκτωβρίου 2017 20:47:48
    Περίοδος ισχύος 30 Οκτωβρίου 2017 - 30 Οκτωβρίου 2027
    Κωδικός προφίλ χρήστη
    Τύπος έκπτωσης

    η νέα κάρτα

    Αριθμός Κάρτας
    30010100********
    Κατάσταση Κάρτας Αυτή η κάρτα είναι ενεργοποιημένη
    Ημερομηνία έκδοσης 04 Οκτωβρίου 2018 09:08:20
    Περίοδος ισχύος 04 Οκτωβρίου 2018 - 04 Οκτωβρίου 2028
    Κωδικός προφίλ χρήστη
    Τύπος έκπτωσης
    Την δική μου την έβγαλα Μάιο του 18, λογικά δεν θα έχω θέμα.

  4. #8179
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    τι να πω παιδιά
    έτσι μου είπαν από τον ΟΑΣΑ ότι υπήρξε προβληματική παρτίδα
    τώρα τι θα γίνει δεν ξέρω
    πάντως η διαδικασία είναι εύκολη
    τους δίνεις ταυτότητα λες το ΑΜΚΑ σου αν δεν έχεις κάποιο χαρτί
    σου βγάζουν (νέα φωτογραφία) και παίρνεις την νέα κάρτα με ότι υπόλοιπο είχες μέσα.

  5. #8180
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Η λύση είναι μία Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  superthumb.jpg 
Εμφανίσεις:  224 
Μέγεθος:  15,4 KB 
ID: 197665
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  6. #8181
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευσεβής πόθος. Σιγά μην το επιτρέψει η ΑΠΔΠΧ...
    Εξαρτάται από το πως θα υλοποιηθει.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  7. #8182
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Η αμήχανη στιγμή που έχεις στήσει ολόκληρο σενάριο που το 90% δεν πληρώνει και λαθρο-επιβιβάζεται και τι θα γίνει επιτέλους με αυτή την κατάσταση και έρχεται έλεγχος σε γεμάτο λεωφορείο και δεν γράφουν ουτε ένα πρόστιμο.

    Μη σου τύχει.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  8. #8183
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί το συγκεκριμένο να μην ήταν φίσκα, αλλά επειδή παλιότερα έμενα στα Άνω Ιλίσια (6η Ιλισίων στάση), ξέρω καλά τι εστί 220. Όλοι οι επιβάτες σε ώρες αιχμής ήμασταν αγκαλίτσα, η πόρτα έκλεινε με το ζόρι και μερικοί έμεναν απέξω και να περιμένουν το επόμενο (που ήταν πάλι το ίδιο)...

    Πολλές φορές προτιμούσα το 221, που συνήθως ήταν στο 70% γεμάτο τις ίδιες ώρες (εκτός κι αν αργούσε το 220). Καμιά φορά πηγαίνω ακόμα βόλτα εκεί πάνω.
    Στο μέλλον στην 6η στάση θα είναι σταθμός μετρό κατά τον σχεδιασμό που έχω δει.
    Μόνο φοβάμαι ότι θα διαλύσουν την όμορφη δενδροκάλυψη/πρασινάδα της πλατείας Κύπρου φτιάχνοντάς τον...
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  9. #8184
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αμήχανη στιγμή που έχεις στήσει ολόκληρο σενάριο που το 90% δεν πληρώνει και λαθρο-επιβιβάζεται και τι θα γίνει επιτέλους με αυτή την κατάσταση και έρχεται έλεγχος σε γεμάτο λεωφορείο και δεν γράφουν ουτε ένα πρόστιμο.

    Μη σου τύχει.
    Ο καθένας μπορεί να ερμηνεύει όπως νομίζει διάφορες εικόνες που βλέπει. Π.χ εγώ όταν στήθηκα στην ουρά τον Μάιο να βγάλω προσωποποιημένη, μπροστά μου ήταν τρεις μετανάστες, ο ένας είχε χάσει την κάρτα και του ζήτησε το ΡΙΝ ο υπάλληλος για να δει που βγήκε και να του βγάλει νέα, δεν μπορούσαν να μιλήσουν και καλά ελληνικά, έβγαλαν όλοι. Τις προάλλες μπήκα στο λεωφορείο, μπαίνει και ενας μαυριδερός, μάλλον Ινδός αλλά δεν ξέρω κιόλας, έβαλε την κάρτα και την χτύπησε, οπότε δεν έχω διαπιστώσει μετανάστες να μπαίνουν χωρίς να πληρώνουν.
    Τώρα άλλος μπορεί να δει ακριβώς το αντίθετο, δηλαδή να μπαίνουν διάφοροι και να μην χτυπάνε τίποτα, οπότε θα βγάλει και το ανάλογο συμπέρασμα. Είναι λοιπόν πως το βλέπει ο καθένας.

  10. #8185
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioetisap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο μέλλον στην 6η στάση θα είναι σταθμός μετρό κατά τον σχεδιασμό που έχω δει.
    Μόνο φοβάμαι ότι θα διαλύσουν την όμορφη δενδροκάλυψη/πρασινάδα της πλατείας Κύπρου φτιάχνοντάς τον...
    όπως και άλλα "πράσινα" σημεία που έχουν απομείνει στην πόλη

  11. #8186
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Στη γραμμή των Ιλισίων το φαινόμενο είναι πολύ συχνό γιατί μετακινούνται φοιτήτριες. Πέρυσι νομίζω, έπιασαν ένα κwλόγερο αφού η κοπέλα του έσκασε γερή σφαλιάρα και κάλεσε την αστυνομία, όπου τον αναγνώρισαν αργότερα αρκετές άλλες.

  12. #8187
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Βανδαλισμοί στον ΗΣΑΠ του Φαλήρου: «Επανεμφάνιση» της ομάδας που καταστρέφει ακυρωτικά μηχανήματα http://dlvr.it/QmfQp1

  13. #8188
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Τα ίδια και τα ίδια μια ζωή.....

  14. #8189
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Από το υπερταμείο «περνούν» οι νέες προσλήψεις σε μετρό και ΟΑΣΑ - Σε λειτουργία τα παλιά εκδοτήρια του Μετρό

    ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΠΙΡΤΖΗ
    Έχει ξεκινήσει ήδη η διαδικασία ένταξης των παλιών μηχανημάτων έκδοσης εισιτηρίων στο νέο σύστημα του ηλεκτρονικού εισιτηρίου και σύντομα θα λειτουργούν πολύ περισσότερα σε κάθε σταθμό, αντί των δύο σήμερα, είπε ο υπουργός Υποδομών και Μεταφορών Χρήστος Σπίρτζης μιλώντας ρ/σ «Στο Κόκκινο» ενώ έχει τεθεί και το ζήτημα πρόσληψης επιπλέον προσωπικού.

    Αναφερόμενος στα μηχανήματα έκδοσης σε σταθμούς του μετρό και του Ηλεκτρικού που σε κάποιες περιπτώσεις είναι εκτός λειτουργίας, σημείωσε ότι «είχε προβλεφθεί η ανακατασκευή των παλιών, αυτό έχει καθυστερήσει πάρα πολύ από την ανάδοχο εταιρεία, γιατί έπρεπε να προσαρμοστεί το λογισμικό και να συνεργάζεται με το νέο σύστημα. Από ότι έχω ενημερωθεί τα προβλήματα λύθηκαν την προηγούμενη εβδομάδα και αρχίζουν να εντάσσονται στο δίκτυο, άρα δεν θα έχουμε δύο μηχανήματα ανά σταθμό, θα έχουμε πολύ περισσότερα».

    Για το πρόβλημα της προμήθειας εισιτηρίων σε περιοχές μακριά από τα δίκτυα μέσων μαζικής μεταφοράς σταθερής τροχιάς (Μετρό, Ηλεκτρικός, Τραμ, Προαστιακός), ο κ. Σπίρτζης υπογράμμισε το πρόβλημα που δημιουργείται από το γεγονός ότι υπάρχουν πολλά περίπτερα και άλλα συναφή καταστήματα «που αρνούνται να διαθέσουν ηλεκτρονικά εισιτήρια ... όλα αυτά λύνονται με το να πάρει κανείς μία κάρτα, να τελειώνει», καθώς, όπως ανέφερε σε άλλο σημείο, «δεν υπάρχει λόγος, ειδικά μετά την γνωμοδότησης της Αρχής Προσωπικών Δεδομένων, να μην βγάλει κάποιος μία κάρτα, με μία ηλεκτρονική αίτηση έρχεται η κάρτα στο σπίτι και μπορεί να "γεμίσει" με χίλιους τρόπους».

    Επίσης, τόνισε ότι «υπάρχουν προβλήματα και στη στελέχωση αυτών των οργανισμών, είναι αναγκαιότητα να υπάρξουν προσλήψεις σε αυτούς τους οργανισμούς. Στην Αθήνα, εμείς το θέτουμε το ζήτημα, αλλά από εκεί και πέρα πρέπει και το Υπερταμείο στο οποίο έχουν περάσει να κάνει τις απαραίτητες ενέργειες για να υλοποιηθούν».

    Εξάλλου, νωρίτερα ο ίδιος αναφερόμενος στη νέα νομοθετική πρωτοβουλία που αφορά τις μαζικές μεταφορές, σημείωσε ότι δεν αφορά μόνο τον ΟΑΣΘ, αλλά τρία σημαντικά θέματα:

    τα υδατοδρόμια
    τις αστικές μεταφορές σε όλη την Ελλάδα πλην Αθήνας και Θεσσαλονίκης
    τον σύγχρονο σχεδιασμό των μαζικών μεταφορών σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη με όλα τα διαθέσιμα μέσα

    Για τον ΟΑΣΘ, θύμισε ότι «το 2003 και το 2011 έγινε διεύρυνση της γεωγραφικής περιοχής που δραστηριοποιείτο ο ΟΑΣΘ, καλύπτοντας περιοχές που κάλυπταν τα ΚΤΕΛ της Θεσσαλονίκης, χωρίς αύξηση λεωφορείων και προσωπικού, αλλά με υπεργολαβίες στα ΚΤΕΛ και μεταφορά μετοχών του ΟΑΣΘ στα ΚΤΕΛ. Αυτά όλα πρέπει να μπουν σε μία βάση, δεν μπορεί για τους πολίτες σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη ένα πρόγραμμα δρομολογίων που δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα, ούτε ο ΟΑΣΘ ενώ δεν εκτελεί το μεταφορικό έργο που πρέπει να δεσμεύει οχήματα σε μακρινούς οικισμούς έξω από την γεωγραφική περιοχή ευθύνης του. Στην Αττική είναι πιο έντονο το πρόβλημα, υπάρχουν σχεδιασμοί από το 1960 και το 1970. Τα ΚΤΕΛ Ανατολικής Αττικής π.χ. τερματίζουν στο Πεδίο του Άρεως. Για ποιο λόγο, ενώ έχουμε δεκάδες σταθμούς του Μετρό και του Προαστιακού; Το ίδιο γίνεται για την Δυτική Αττική. Πάμε για πλήρη αναδιοργάνωση».
    Πηγή: dikaiologitika.gr
    http://bit.ly/2y6PrD8

  15. #8190
    Εγγραφή
    17-01-2008
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/983
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Α
    Router
    Thomson 585
    SNR / Attn
    8(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βανδαλισμοί στον ΗΣΑΠ του Φαλήρου: «Επανεμφάνιση» της ομάδας που καταστρέφει ακυρωτικά μηχανήματα http://dlvr.it/QmfQp1
    Και στα Πετράλωνα εκτός λειτουργίας ,και στην Αττική τα άλλαζαν γιατι προφανώς τα έσπασαν.

Σελ. 546 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 526536541544545546547548551556566 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας