Σελ. 765 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 745755760763764765766767770775785 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.461-11.475 από 13039
  1. #11461
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Δεν θα τον βρω τώρα τον νόμο. Όχι γιατί δεν θέλω αλλά είμαι στον δρόμο. Αλλά επειδή εργαζόμουν νύχτα και δεν υπήρχε συγκοινωνία ίσχυε και γινόταν.
    Το είχα ψάξει.
    Δεν ξέρω τώρα μήπως αλλάζει λόγω απεργίας.

    Για την άδεια μιας ημέρας μεταξύ δυο εργασίμων ισχύει 1000%
    Χρεώνουν οι εργοδότες του ιδιωτικού τομέα πχ την Καθαρή Δευτέρα σαν κανονική άδεια χωρίς να ρωτάνε τον εργαζόμενο. Η Καθαρή Δευτέρα δεν είναι επίσημη αργία.
    Μου δίνει άδεια εκείνη την ημέρα γιατί εργάζομαι στην ιδιωτική τράπεζα που δεν είναι του Δημοσίου. Οι τράπεζες την καθαρά Δευτέρα είναι κλειστές. Παλιά ο υπάλληλος της Εθνικής καθόταν και την πληρωνόταν ή του ΟΤΕ. Δεν χρεωνόταν άδεια.

    Επίσης δεν μπόρεσαν να πάνε κάποιοι στην εργασία τους λόγου του Χιονιά στην Αθήνα. (Εγώ ο βλάκας πήγα με τα πόδια ) Αυτοί που δεν πήγαν πληρώθηκαν κανονικά. Είχε γίνει θέμα τότε που είχε κλείσει η Αθήνα.

  2. #11462
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.316
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιας και κάνεις παράθεση μήνυμα μου θα σου απαντήσω κατά λέξη σε αυτά που σχολιάζεις
    Πάρα πολλά λόγια φίλε μου, απλά γκρινιάζεις για γκρινιάζεις για μια απεργία που ξέρεις εδώ και μια εβδομάδα.

  3. #11463
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρα πολλά λόγια φίλε μου, απλά γκρινιάζεις για γκρινιάζεις για μια απεργία που ξέρεις εδώ και μια εβδομάδα.
    Πώς φαίνεται ότι δεν ξέρεις τι λες...
    Η απεργία στα τρόλεϊ ανακοινώθηκε μια εβδομάδα πριν γίνει και μόνο αυτή. Οι υπόλοιπες ανακοινώθηκαν μόλις χτες και αργά.

  4. #11464
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε περίπτωση που δεν υπάρχει δυνατότητα μετακίνησης από και προς την εργασία οφείλει ο εργοδότης να πληρώσει το ΤΑΞΙ ή το μεταφορικό.
    Επίσης απαγορεύεται με το έτσι θέλω να χρεώσει κανονική άδεια μεταξύ δυο εργάσιμων ημερών χωρίς να υπάρχει συμφωνία με τον εργαζόμενο.

    Οπότε για όσους κάθονται σπίτια τους εκείνη την ημέρα υποχρεούται να τους πληρώσει σαν να πήγαν στην εργασία τους.
    Αυτό λέει η νομοθεσία τώρα όποιος θέλει το ψάχνει περισσότερο.
    Αν εφαρμόζεται ή όχι αυτό είναι άλλο.
    δεν έχω λόγο να αμφιβάλλω ότι το λέει η εργατική νομοθεσία

    αλλά από καθαρά πρακτικούς λόγους θα σου πω το εξής

    η εταιρεία στην οποία εργάζομαι απασχολεί περίπου πάνω από 5.000+ εργαζόμενους να υποθέσουμε ότι τα 2/3 του προσωπικού δεν έχουν μεταφορικό μέσο για να πάνε στην εργασία τους είτε στα κεντρικά γραφεία είτε στα υποκαταστήματα
    έχεις την εντύπωση ότι θα πληρώσει το ταξί που θα χρειαστούν το 2/3 του προσωπικού της?
    πιο φτηνά θα έρθει αν το 2/3 του προσωπικού θα υποχρεωθεί να λείψει με χρέωση κανονικής αδείας (δεν χάνεται ο μισθός άλλωστε)

    επίσης σκέψου το εξής όπως το είπα πες ότι επιλέγω να πάω με ταξί και να το χρεωθώ εγώ για να με πάει στην δουλειά και αργότερα στο σπίτι μου
    την εργασία μου πως θα την κάνω όμως γιατί δεν είμαι μόνο στα κεντρικά γραφεία αλλά έχω και δουλειά έξω στο κέντρο και στις γύρω περιοχές
    θα πρέπει η εταιρεία να μου παρέχει αυτοκίνητο με οδηγό ή να μου πληρώσει ταξί για όλη την ημέρα που θα τον απασχολήσω για τις μετακινήσεις μου

  5. #11465
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα τον βρω τώρα τον νόμο. Όχι γιατί δεν θέλω αλλά είμαι στον δρόμο. Αλλά επειδή εργαζόμουν νύχτα και δεν υπήρχε συγκοινωνία ίσχυε και γινόταν. Το είχα ψάξει. Δεν ξέρω τώρα μήπως αλλάζει λόγω απεργίας. .
    Όταν βρεις το σχετικό νόμο απ' το σπίτι ποσταρε τον, ενδιαφέρει κι εμένα.

  6. #11466
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρα πολλά λόγια φίλε μου, απλά γκρινιάζεις για γκρινιάζεις για μια απεργία που ξέρεις εδώ και μια εβδομάδα.
    ναι όταν δεν μπορούμε με επιχειρήματα να μιλήσουμε λέμε στον άλλον ότι μιλάει πολύ ή ότι γκρινιάζει...

    επειδή δεν στα είπαν καλά τα "φιλαράκια σου" τα νέα

    Η απεργία που ανακοινώθηκε ήταν του σωματείου των εργαζομένων στα τρόλεϊ για την 18/02/2020

    τα άλλα ΜΜΜ ανακοίνωσαν πολύ αργότερα την συμμετοχή τους

    δεν βλέπω όμως να σχολιάζεις το γεγονός ότι σε ημέρα απεργίας (θα πληρωθούν κανονικά οι εργαζόμενοι και ας συμμετέχουν σε αυτήν...) το κάνεις γαργάρα

    ή μήπως το προβλέπει και αυτό η νομοθεσία γιατί από όσα γνωρίζω σε ημέρα απεργίας δεν πληρώνεται κανείς ... βέβαια εκεί στα ΜΜΜ αλλά και στον ευρύτερο δημόσιο τομέα έχουν βρει τον "τρόπο" να πέφτει ο μισθός κανονικά

    για ρώτα να μάθεις τους τρόπους πως θα πληρωθείς τουλάχιστον μην απεργήσεις και χάσεις τσάμπα το μεροκάματο.

  7. #11467
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.316
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς φαίνεται ότι δεν ξέρεις τι λες...
    Η απεργία στα τρόλεϊ ανακοινώθηκε μια εβδομάδα πριν γίνει και μόνο αυτή. Οι υπόλοιπες ανακοινώθηκαν μόλις χτες και αργά.
    Έχεις δίκιο δεν ξέρω τι λέω, από 1/2 το λένε, για κάποιον που τα ΜΜΜ είναι το Α και το Ω που να το καταλάβει.

    Προετοιμασία για την 24ωρη πανελλαδική απεργία από 1 Φεβρουάριου.

    ΑΔΕΔΥ. Απεργία την Τρίτη 18 Φεβρουαρίου 2020 για το ασφαλιστικό απο 4/2
    Πλοία. Απεργία στο λιμάνι του Πειραιά 18-02-2020 από 10/2
    Χωρίς τρόλεϊ στις 18 Φεβρουαρίου, συμμετοχή των εργαζομένων του ΗΛΠΑΠ από 12/2
    Αποχή των δικηγόρων την Τρίτη 18 Φεβρουαρίου 2020 απο 13/2
    ΠΟΛ: Συμμετοχή στην 24ωρη απεργία την Τρίτη 18 Φεβρουαρίου απο 13/2
    Μετρό, Ηλεκτρικός, Τραμ, Λεωφορεία Τρόλεϊ. Απεργία Τρίτη 18-02-2020 απο 14/2

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι όταν δεν μπορούμε με επιχειρήματα να μιλήσουμε λέμε στον άλλον ότι μιλάει πολύ ή ότι γκρινιάζει...

    επειδή δεν στα είπαν καλά τα "φιλαράκια σου" τα νέα

    Η απεργία που ανακοινώθηκε ήταν του σωματείου των εργαζομένων στα τρόλεϊ για την 18/02/2020

    τα άλλα ΜΜΜ ανακοίνωσαν πολύ αργότερα την συμμετοχή τους

    δεν βλέπω όμως να σχολιάζεις το γεγονός ότι σε ημέρα απεργίας (θα πληρωθούν κανονικά οι εργαζόμενοι και ας συμμετέχουν σε αυτήν...) το κάνεις γαργάρα

    ή μήπως το προβλέπει και αυτό η νομοθεσία γιατί από όσα γνωρίζω σε ημέρα απεργίας δεν πληρώνεται κανείς ... βέβαια εκεί στα ΜΜΜ αλλά και στον ευρύτερο δημόσιο τομέα έχουν βρει τον "τρόπο" να πέφτει ο μισθός κανονικά

    για ρώτα να μάθεις τους τρόπους πως θα πληρωθείς τουλάχιστον μην απεργήσεις και χάσεις τσάμπα το μεροκάματο.
    Επιχειρήματα? που? τον πόνο σου μας λες και τίποτα άλλο.
    Φιλαράκια μου ? με ξέρεις και από παλιά?
    Εγώ ξέρω ότι δεν πληρώνονται εάν έχεις στοιχεία για κάτι άλλο στον εισαγγελέα.

  8. #11468
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Μόνο εσύ τα ξέρεις όλα και κάνεις άλλος. Απόδειξη τα link που παραθέτεις καθώς δεν γράφουν "αφού ξεκινάνε απεργίες, θα γίνουν αυτόματα 24ωρες σε όλα τα μέσα". Ή ξέχασες τις φορές που ανακοινώθηκαν απεργίες στα ΜΜΜ που τελικά είτε δεν ήταν για όλα τα μέσα είτε τις μάζεψαν πίσω τελευταία στιγμή;

    Αφού η μαγική σου σφαίρα λειτουργεί μια χαρά, να μας έλεγες για τις υπόλοιπες απεργίες από μία εβδομάδα πριν και όχι να εμφανίζεσαι ως επιβεβαιωμένος μάντης κατόπιν εορτής.

  9. #11469
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.316
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Τελικά ξέρω ή όχι, αποφάσισε

  10. #11470
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά ξέρω ή όχι, αποφάσισε
    Αποφάσισα: Τα ξέρεις όλα.

  11. #11471
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα

    Να είσαι καλά με έκανες και γέλασα

    Κανέναν πόνο δεν είπα αγαπητέ μου φίλε

    Απλά είπα μια "μαύρη" αλήθεια

    Ότι μια πανελλαδική απεργία εργαζομένων θα αναγκάσει άλλους εργαζομένους να πάρουν κανονική άδεια γιατί απλά δεν θα έχουν τρόπο να μετακινηθούν και να πάνε στην δουλειά τους

    Δεν θα σχολιάσω το που είναι η δουλειά του καθενός και που το σπίτι του

    λέω φιλαράκια σου γιατί βλέπω ότι με πάθος τους υπερασπίζεσαι

    αν δεν είναι πάω πάσο και ζητώ συγνώμη

    εννοείται ότι δεν σε ξέρω από παλιά ούτε τώρα ούτε θα ήσουν φίλος μου (δεν τηρείς τα κριτήρια)

    λάθος ξέρεις αγαπητέ μου

    απεργούν και πληρώνονται κανονικά (δεν κάνουν κάτι το παράνομο) για να επέμβει ο εισαγγελέας

    αφού τα έχεις με τα links από το διαδίκτυο ψάξε το θα βρεις το πως.

  12. #11472
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν βρεις το σχετικό νόμο απ' το σπίτι ποσταρε τον, ενδιαφέρει κι εμένα.
    1)ΑΣΤΙΚΟΣ ΚΩΔΙΚΑΣ
    Άρθρο 657
    Λόγοι που εμπόδισαν τον εργαζόμενο
    Ο εργαζόμενος διατηρεί την αξίωσή του για το μισθό, αν ύστερα από δεκαήμερη τουλάχιστον παροχή εργασίας εμποδίζεται να εργαστεί από σπουδαίο λόγο που δεν οφείλεται σε υπαιτιότητά του.
    Ο εργοδότης έχει δικαίωμα να αφαιρέσει από το μισθό τα ποσά που εξαιτίας του εμποδίου καταβλήθηκαν στον εργαζόμενο από ασφάλιση υποχρεωτική κατά το νόμο.

    Άρθρο 658
    Το χρονικό διάστημα κατά το οποίο διατηρείται, σύμφωνα με το προηγούμενο άρθρο, η αξίωση για το μισθό σε περίπτωση εμποδίου, δεν μπορεί να υπερβεί τον ένα μήνα, αν το εμπόδιο εμφανίστηκε ένα τουλάχιστον έτος μετά την έναρξη της σύμβασης, και το μισό μήνα σε κάθε άλλη περίπτωση. Η αξίωση για το διάστημα αυτό υπάρχει και αν ακόμη ο εργοδότης κατάγγειλε τη μίσθωση επειδή το εμπόδιο του παρείχε το δικαίωμα αυτό.
    Κωλύματα εργασίας κατά τα άρθρα 657, 658 Α.Κ.
    α) Όταν τα μέσα συγκοινωνίας δεν λειτουργούν ή δεν θα λειτουργήσουν, είτε ένεκα των αμέσως παραπάνω λόγων, είτε ένεκα απεργίας των εργαζομένων σε αυτά (και εφόσον ή χρήση των ταξί που κυκλοφορούν είναι υπερμέτρως επαχθής για τον μισθωτό), είτε για άλλους λόγους.
    β)..........

    2) ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΜΕΤΑΞΥ ΕΡΓΑΣΙΜΩΝ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΜΙΣΘΩΤΟΥ
    Σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν.4093/2012, δεν μπορεί να θεωρηθεί ως κανονική άδεια η για οποιοδήποτε λόγο υποχρεωτική χορήγηση μιας ή περισσότερων ημερών αναπαύσεως από τον εργοδότη στον μισθωτό, μετά από απόφαση του εργοδότη.

  13. #11473
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.770
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετράμε από το πότε πόσταρε ο Zero?
    Από τότε που εμφανίστηκε στο topic. Ακόμα κι η ημερομηνία στο άρθρο που postαρε ο Μήτσος είναι 14/2, 4 μέρες.

    - - - Updated - - -

    Κι αυτό από τις 14/2, 4 μέρες, όχι βδομάδα...

  14. #11474
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τότε που εμφανίστηκε στο topic. Ακόμα κι η ημερομηνία στο άρθρο που postαρε ο Μήτσος είναι 14/2, 4 μέρες.

    - - - Updated - - -



    Κι αυτό από τις 14/2, 4 μέρες, όχι βδομάδα...
    πες τα γιατί θα ξεχάσουμε και τι γράφουμε και τι λέμε...

    πολύ σωστά

    γιατί στις 14/02/2020 δηλαδή την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου (ημέρα των ερωτευμένων)

    για την απεργία μου το είπαν πρώτα συνάδελφοι μου στην δουλειά οι οποίοι διάβασαν ότι απεργούν τα τρόλεϊ (καθώς γνωρίζουν ότι τα χρησιμοποιώ για τις μετακινήσεις μου) και μετά μου το είπε και η κοπέλα μου που είναι επίσης συνάδελφος μου στην δουλειά.

    δηλαδή το ήξερα 4 ημέρες πριν όχι 7 ημέρες (εβδομάδα) που ισχυρίζεται ο φίλος μας.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    1)ΑΣΤΙΚΟΣ ΚΩΔΙΚΑΣ
    Άρθρο 657
    Λόγοι που εμπόδισαν τον εργαζόμενο
    Ο εργαζόμενος διατηρεί την αξίωσή του για το μισθό, αν ύστερα από δεκαήμερη τουλάχιστον παροχή εργασίας εμποδίζεται να εργαστεί από σπουδαίο λόγο που δεν οφείλεται σε υπαιτιότητά του.
    Ο εργοδότης έχει δικαίωμα να αφαιρέσει από το μισθό τα ποσά που εξαιτίας του εμποδίου καταβλήθηκαν στον εργαζόμενο από ασφάλιση υποχρεωτική κατά το νόμο.

    Άρθρο 658
    Το χρονικό διάστημα κατά το οποίο διατηρείται, σύμφωνα με το προηγούμενο άρθρο, η αξίωση για το μισθό σε περίπτωση εμποδίου, δεν μπορεί να υπερβεί τον ένα μήνα, αν το εμπόδιο εμφανίστηκε ένα τουλάχιστον έτος μετά την έναρξη της σύμβασης, και το μισό μήνα σε κάθε άλλη περίπτωση. Η αξίωση για το διάστημα αυτό υπάρχει και αν ακόμη ο εργοδότης κατάγγειλε τη μίσθωση επειδή το εμπόδιο του παρείχε το δικαίωμα αυτό.
    Κωλύματα εργασίας κατά τα άρθρα 657, 658 Α.Κ.
    α) Όταν τα μέσα συγκοινωνίας δεν λειτουργούν ή δεν θα λειτουργήσουν, είτε ένεκα των αμέσως παραπάνω λόγων, είτε ένεκα απεργίας των εργαζομένων σε αυτά (και εφόσον ή χρήση των ταξί που κυκλοφορούν είναι υπερμέτρως επαχθής για τον μισθωτό), είτε για άλλους λόγους.
    β)..........

    2) ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΜΕΤΑΞΥ ΕΡΓΑΣΙΜΩΝ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΜΙΣΘΩΤΟΥ
    Σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν.4093/2012, δεν μπορεί να θεωρηθεί ως κανονική άδεια η για οποιοδήποτε λόγο υποχρεωτική χορήγηση μιας ή περισσότερων ημερών αναπαύσεως από τον εργοδότη στον μισθωτό, μετά από απόφαση του εργοδότη.
    Σε ευχαριστώ πολύ

  15. #11475
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.316
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τότε που εμφανίστηκε στο topic. Ακόμα κι η ημερομηνία στο άρθρο που postαρε ο Μήτσος είναι 14/2, 4 μέρες.

    - - - Updated - - -



    Κι αυτό από τις 14/2, 4 μέρες, όχι βδομάδα...
    Έχεις δίκιο, έπρεπε να πω από την προηγούμενη βδομάδα, αλλά ούτε 3 μέρες ειναι;-)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποφάσισα: Τα ξέρεις όλα.
    Ποτέ δεν είναι αργά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    πες τα γιατί θα ξεχάσουμε και τι γράφουμε και τι λέμε...

    πολύ σωστά

    γιατί στις 14/02/2020 δηλαδή την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου (ημέρα των ερωτευμένων)

    για την απεργία μου το είπαν πρώτα συνάδελφοι μου στην δουλειά οι οποίοι διάβασαν ότι απεργούν τα τρόλεϊ (καθώς γνωρίζουν ότι τα χρησιμοποιώ για τις μετακινήσεις μου) και μετά μου το είπε και η κοπέλα μου που είναι επίσης συνάδελφος μου στην δουλειά.

    δηλαδή το ήξερα 4 ημέρες πριν όχι 7 ημέρες (εβδομάδα) που ισχυρίζεται ο φίλος μας.

    - - - Updated - - -



    Σε ευχαριστώ πολύ
    Άρα για τα τρόλεϊ το ξέρεις μια εβδομάδα νωρίτερα από την μέρα απεργίας, προλαβαίνεις για φτερά?

Σελ. 765 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 745755760763764765766767770775785 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας