Σελ. 493 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 473483488491492493494495498503513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.381-7.395 από 13039
  1. #7381
    Εγγραφή
    29-03-2006
    Ηλικία
    70
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαρία θέλει για τους γκραφιτάδες... δεν εχω δει στο Ντουμπαϊ γκραφίτι
    Είναι όλοι τους αγράμματοι ....μόνο προφορικό λόγο έχουν.

  2. #7382
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    842
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Βλέπω οτι σχεδόν καθημερινά στον σταθμό της Ομόνοιας όλο και κάποια κυλιόμενη σκάλα δεν λειτουργεί. Έχουν θέματα συντήρησης ή περνάει κάποιος και τις απενεργοποιεί;

  3. #7383
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Πανε στον αλλο για καφε παρεουλα Παγκαλος, Φιλης και Μπενι...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  4. #7384
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.376
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    ουαου:

    Άγνωστος πυροβόλησε σε λεωφορείο του ΟΑΣΑ γεμάτο με επιβάτες
    https://www.athenstransport.com/2018...-pirovolismos/


  5. #7385
    Εγγραφή
    17-01-2008
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/983
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Α
    Router
    Thomson 585
    SNR / Attn
    8(dB) / 19(dB)
    Tις κάμερες στους σταθμούς γιατί τις έχουν αν δεν μπορούν να πιάσουν παραβάτες με τα γράφιτι ;

  6. #7386
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    καλυτερα να μην αναφερω γιατι εχουν τις καμερες και τους υπαλληλους ιδιωτικης ασφαλειας γιατι θα γινω κακος...

    μεσα στον σταθμο ΗΣΑΠ της ομονοιας ενω περιμενε στην αποβαθρα του την επεσαν δυο αλλοδαποι με απειλη μαχαιριου και του αφαιρεσαν την τσαντα που ειχε κρεμασμενη στον ωμο του

    πηγε στους αστυνομικους του σταθμου να καταγγειλει το γεγονος αυτοι του ειπαν να παει στο αστυνομικο τμημα ομονοιας και να κανει μηνυση μετα να παει στην εισαγγελεια ωστε να δωθει η απαραιτητη αδεια να δουν το υλικο απο τις καμερες ασφαλειας ... αλλα δεν εγγυουνται οτι απο τις καμερες θα βρεθουν οι δραστες και θα ταυτοποιηθουν ....
    και δεν ειναι τα χρηματα (100 ευρω) που ειχε στο πορτοφολι η το κινητο και κατι αλλα αξεσουαρ (πληροφορικαριος)
    ειναι η ταυτοτητα/αδεια οδηγησης και πιστωτικες καρτες αντε να τρεχεις να ξανα βγαλεις ολα αυτα και να τα ξανα δηλωνεις...

    οσο για τους υπαλληλους της ασφαλειας δεν ειδαν τιποτα απολυτως...

    αυτη ειναι η αποψη μου για τις καμερες ασφαλειας και τους υπαλληλους

    επισης στο λεωφορειο (608) απο αλλο συναδελφο επισης αφαιρεσαν την τσαντα ο οποιος την ειχε ακουμπησει στο πατωμα

    και το τελευταιο γεγονος στο τρολει (14) απο γυναικα συναδελφο της αφαιρεσαν την τσαντα

    ολα αυτα συνεβησαν την προηγουμενη εβδομαδα

    η λεια ηταν περιπου 300 ευρω σε μετρητα

    τρια κινητα (apple iphone , samsung , xiaomi redmi 5 plus)

    κατι σκληρους δισκους (usb) και κατι usb flash

  7. #7387
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    842
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Όταν ακούω για ληστείες και διαρρήξεις το μόνο που μου συμβαίνει είναι να συγχύζομαι, τώρα θα αποφυλακιστούν και οι ρομά με τις χιλιάδες διαρρήξεις λόγω παρέλευσης του δεκαοκταμήνου, έχει καταντήσει μπ ....... αυτή η χώρα, το μόνο που βλέπεις είναι να γίνεις κλέφτης και θα ζήσεις ζωή και κότα αφού κανείς δεν θα σου κάνει τίποτα. Άκου να κάνει και μήνυση και να πληρώσει άλλα 100 ευρώ επειδή του τα βούτηξαν στο μετρό......

  8. #7388
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν ακούω για ληστείες και διαρρήξεις το μόνο που μου συμβαίνει είναι να συγχύζομαι, τώρα θα αποφυλακιστούν και οι ρομά με τις χιλιάδες διαρρήξεις λόγω παρέλευσης του δεκαοκταμήνου, έχει καταντήσει μπ ....... αυτή η χώρα, το μόνο που βλέπεις είναι να γίνεις κλέφτης και θα ζήσεις ζωή και κότα αφού κανείς δεν θα σου κάνει τίποτα. Άκου να κάνει και μήνυση και να πληρώσει άλλα 100 ευρώ επειδή του τα βούτηξαν στο μετρό......
    Το σύστημα απλά μπαζει από παντού

    Ενημερωτικά το ποσό για την μήνυση έχει πάει στα 50 ευρώ περίπου φαντάζεστε το γιατί...

  9. #7389
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Spoiler:
    Ειναι απλο: ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΦΤΑΙΝΕ ποτέ εμεις οι ηθικοι φιλησυχοι νοικοκυραιοι...
    Spoiler:
    Ρομα = διαρρηκτες ναρκεμποροι, μονιμοι ΔΥ = διεφθαρμενοι τεμπελχαναδες, ΛΑΘΡΟμεταναστες = βρωμιαρηδες που μας παιρνουν τις δουλειες, μικρομεσαιοι = φοροφυγαδες πολιτικοι = διεφθαρμενοι ψευτες - καταχραστες
    Ας ανοιξουμε κι αλλες φυλακες να τους χωσουμε ολους μεσα αντι να ανοιγουμε σχολεια και να δινουμε δευτερες ευκαιριες! ΕΥΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ ειτε κανοντας αυτα που πρεπει στην καθημερινοτητα τους ειτε ψηφιζοντας αυτους που πρεπει! Βαλτε το ΕΜΕΙΣ στη θεση του ΕΓΩ, διορθωστε τον εαυτο σας και φροντειστε να μην βγαζετε το ματι του διπλανου σας...

    Υπαρχει τελικα κατι καλο εκει εξω, ωστε να μην γκρινιαζουμε καθε μερα ολη μερα;

    ΑΧ θεε μου σκετος ΕΦΙΑΛΤΗΣ τα δημοσια μεσα μαζικης μεταφορας...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  10. #7390
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Οι κάμερες δεν κάνουν τίποτα αφού για να χρησιμοποιηθεί το υλικό μάλλον πρέπει να μαχαιρωθεί κάποιος πρώτα.

    Εμ το άλλο με τις μπάρες;
    Συνηθισμένο φαινόμενο να περνάει κάποιος τσάμπα πίσω από έναν άλλο κι έτσι να μπλοκάρει το μηχάνημα με κόκκινο Χ για 5 δευτερόλεπτα.
    Με ενοχλεί αφάνταστα αλλά αφού οι υπεύθυνοι δεν βάζουν προσωπικό να τους σταματάει, δεν είναι σωστό να αυτοδικήσουμε.
    Αυτό που κάνω, αν καταλάβω ότι κάποιος χωρίς κάρτα έχει κολλήσει από πίσω μου (και εφόσον δεν υπάρχει κάποιος άλλος τριγύρω έτοιμος να περάσει), είναι να του παραχωρώ την θέση μου...

    Όμως τώρα τελευταία, βλέπω και το έξτρα κουλό:
    Σπρώχνουν να περάσουν ανάποδα στις μπάρες που ανοίγει ο κόσμος (που μόλις άδειασε ένας συρμός) επειδή δεν τυχαίνει να υπάρχει κάποιος για να μπουν τσάμπα μαζί από την κανονική μεριά.
    Έλεος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Saxtus : 20-06-18 στις 11:36.

  11. #7391
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Spoiler:
    Ειναι απλο: ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΦΤΑΙΝΕ ποτέ εμεις οι ηθικοι φιλησυχοι νοικοκυραιοι...
    Spoiler:
    Ρομα = διαρρηκτες ναρκεμποροι, μονιμοι ΔΥ = διεφθαρμενοι τεμπελχαναδες, ΛΑΘΡΟμεταναστες = βρωμιαρηδες που μας παιρνουν τις δουλειες, μικρομεσαιοι = φοροφυγαδες πολιτικοι = διεφθαρμενοι ψευτες - καταχραστες
    Ας ανοιξουμε κι αλλες φυλακες να τους χωσουμε ολους μεσα αντι να ανοιγουμε σχολεια και να δινουμε δευτερες ευκαιριες! ΕΥΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ ειτε κανοντας αυτα που πρεπει στην καθημερινοτητα τους ειτε ψηφιζοντας αυτους που πρεπει! Βαλτε το ΕΜΕΙΣ στη θεση του ΕΓΩ, διορθωστε τον εαυτο σας και φροντειστε να μην βγαζετε το ματι του διπλανου σας...

    Υπαρχει τελικα κατι καλο εκει εξω, ωστε να μην γκρινιαζουμε καθε μερα ολη μερα;

    ΑΧ θεε μου σκετος ΕΦΙΑΛΤΗΣ τα δημοσια μεσα μαζικης μεταφορας...
    Εγώ είμαι ενάντια της φυλακής ... Υπάρχουν και αλλού είδους τιμωρία που φροντίζει να μην ξανά παραβεί τον νόμο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι κάμερες δεν κάνουν τίποτα αφού για να χρησιμοποιηθεί το υλικό μάλλον πρέπει να μαχαιρωθεί κάποιος πρώτα.

    Εμ το άλλο με τις μπάρες;
    Συνηθισμένο φαινόμενο να περνάει κάποιος χωρίς τσάμπα πίσω από έναν άλλο κι έτσι να μπλοκάρει το μηχάνημα με κόκκινο Χ για 5 δευτερόλεπτα.
    Με ενοχλεί αφάνταστα αλλά αφού οι υπεύθυνοι δεν βάζουν προσωπικό να τους σταματάει, δεν είναι σωστό να αυτοδικήσουμε.
    Αυτό που κάνω, αν καταλάβω ότι κάποιος χωρίς κάρτα έχει κολλήσει από πίσω μου (και εφόσον δεν υπάρχει κάποιος άλλος τριγύρω έτοιμος να περάσει), είναι να του παραχωρώ την θέση μου...

    Όμως τώρα τελευταία, βλέπω και το έξτρα κουλό:
    Σπρώχνουν να περάσουν ανάποδα στις μπάρες που ανοίγει ο κόσμος (που μόλις άδειασε ένας συρμός) επειδή δεν τυχαίνει να υπάρχει κάποιος για να μπουν τσάμπα μαζί από την κανονική μεριά.
    Έλεος.
    Δυστυχώς είναι συχνό φαινόμενο

  12. #7392
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.376
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    αφου ειμαστε μπουρδελο ρε φιλε, τι ψαχνεις να βρεις;
    και επειδη ειμαστε μπουρδελο και μπαρες που βαλαμε, παντα μα παντα,
    πρεπει να υπαρχει (τουλαχιστον ενας ( ; ) ) μαντροφυλακας,
    κατα προτιμηση με γκλομπ για να εχει το νου του για μλκες/πονηρους/παρανομους και
    συναφη... κατακαθια!

  13. #7393
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Τώρα είναι εύκολο και οι τσαμπατζίδες ξεχωρίζουν σαν την μύγα μες στο γάλα.
    Έναν υπεύθυνο να βάλουν ανά κατεύθυνση και το πρόβλημα λύθηκε.
    Πριν δεν μπορούσε να γίνει αυτό.

  14. #7394
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.376
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    Το Σεπτέμβριο τα πρώτα συμπεράσματα για το ηλεκτρονικό εισιτήριο – Έρχονται και αλλαγές
    https://www.athenstransport.com/2018...o-septembrios/

  15. #7395
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα είναι εύκολο και οι τσαμπατζίδες ξεχωρίζουν σαν την μύγα μες στο γάλα. Έναν υπεύθυνο να βάλουν ανά κατεύθυνση και το πρόβλημα λύθηκε. Πριν δεν μπορούσε να γίνει αυτό.
    Δε νομιζω οτι θα γινει... Ο λογος ειναι οι λαθρομεταναστες... Ημουν σιγουρος οτι δε προκειται ποτε να αποκλεισουν τους λαθρομεταναστες απ'τα ΜΜΜ. Καποια πατεντα θα υπηρχε για να συνεχισουν ως τσαμπατζηδες. Ειτε αυτο με τις μπαρες που μπαινει ο ενας πισω απ'τον αλλο, ειτε τα λεωφορεια που δεν εχουν μπαρες. Τις προαλλες μπαινω εγω μεσα σε καποιο σταθμο μετρο, απο πισω ηταν ενας αφρικανος, αλλα δεν ειχα καμμια ορεξη για τσακωμο, οπότε περασε μαζι μου... εγω θα κατσω να τσακωνομαι με τους ξενους? Ουτε καν.

Σελ. 493 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 473483488491492493494495498503513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας