Σελ. 661 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 641651656659660661662663666671681 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.901-9.915 από 13039
  1. #9901
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είπα ποτέ ότι λειτουργούν όλα τέλεια στο εξωτερικό, αλλά σίγουρα καλύτερα από εδώ (ακόμα και προ μνημονίων)... Πιο πολιτισμένες χώρες, πιο ανθρώπινες, με καλύτερη ποιότητα ζωής.

    Υ.Γ. Τώρα εσείς γκρινιάζετε, όχι εγώ.

    - - - Updated - - -



    Ναι, γενικά εκεί πέρα οι πόλεις είναι σχεδιασμένες για αυτοκίνητο, υπάρχουν δρόμοι με 7 ακόμα και 8 λωρίδες στην κάθε μεριά. Γι' αυτό και δεν έχουν αναπτύξει ιδιαίτερα τις συγκοινωνίες, ίσως δεν υπήρχε τόση ανάγκη.
    Το ανάποδο έγινε ή τουλάχιστον πιο πολύπλοκα τα πράγματα:
    Πριν την βασιλεία του αυτοκινήτου και των μεταπολεμικών προαστείων
    (με την (προ-)αστική εξάπλωση ((sub-)urban sprawl), το Νομοθέτημα υπέρ Βετεράνων ΒΠΠ (G.I. Bill) και την φυγή των λευκών (white flight))
    οι πόλεις (ιδίως της Ανατολικής Ακτής) ήταν πιο Ευρωπαϊκόμορφες και τα ΜΜΜ πολύ πιο συνήθη/εκτεταμένα· συνήθης πχ συναντώμενος σχετικός ισχυρισμός (ασχέτως αν και πόσο αληθής ή αστικός θρύλος) είναι ότι οι αυτοκινητοβιομηχανίες συνωμότησαν προς καταστροφήν των ΜΜΜ (κυρίως σιδηροδρόμου/τραμ) στις ΗΠΑ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ioetisap : 10-07-19 στις 21:03.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  2. #9902
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Σημερα το απογευμα ειχε θεϊκο show στο μετρό... πακιστανος σερνοταν στα 4 σ'ολα τα βαγονια (πηχτρα εντωμεταξυ ολο) και να κανει πως κλαιει, με ενδιαμεσες παυσεις οπου μιλουσε σοβαρα για να κανουν ακρη, και μετα εκανε resume τη κλαψα... η κλαψα σε στυλ "απ'το πρωι δεν εχω φαει τιποτα....αοοουυυυυ.... θα ξερασω απ'τη πειιινααα.... εεε κανε λιγο ακρη να περασω δε με βλεπεις? (σοβαρο στυλ) ....αοοουυυυυυυυ (κλαψα παλι).... δωστε 20 λεπτα.... αοουυυυυυυ"...

    Και πηγαινε σερνομενος...

    Η πλακα ειναι οτι μετα περπαταγε κυριος οταν τελειωσε απ'το τρενο

    Νταξ, στην αρχη ολοι προσπαθουσαν να καταλαβουν τι ειναι και απο που ακουγεται (ειπαμε πηχτρα και αυτος ηταν στο εδαφος) αλλα μετα το μισο βαγονι γελαγε με τις εναλλαγες σοβαρου υφους και κλαψας...

  3. #9903
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    842
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα το απογευμα ειχε θεϊκο show στο μετρό... πακιστανος σερνοταν στα 4 σ'ολα τα βαγονια (πηχτρα εντωμεταξυ ολο) και να κανει πως κλαιει, με ενδιαμεσες παυσεις οπου μιλουσε σοβαρα για να κανουν ακρη, και μετα εκανε resume τη κλαψα... η κλαψα σε στυλ "απ'το πρωι δεν εχω φαει τιποτα....αοοουυυυυ.... θα ξερασω απ'τη πειιινααα.... εεε κανε λιγο ακρη να περασω δε με βλεπεις? (σοβαρο στυλ) ....αοοουυυυυυυυ (κλαψα παλι).... δωστε 20 λεπτα.... αοουυυυυυυ"...

    Και πηγαινε σερνομενος...

    Η πλακα ειναι οτι μετα περπαταγε κυριος οταν τελειωσε απ'το τρενο

    Νταξ, στην αρχη ολοι προσπαθουσαν να καταλαβουν τι ειναι και απο που ακουγεται (ειπαμε πηχτρα και αυτος ηταν στο εδαφος) αλλα μετα το μισο βαγονι γελαγε με τις εναλλαγες σοβαρου υφους και κλαψας...
    Εγώ είχα πέσει σε ένα άλλο περίεργο σκηνικό όταν ήμουν έξω σε δρόμο, ήταν Πανόρμου και Λ. Αλεξάνδρας, βρισκόμουν ανάμεσα στην νησίδα για να περάσω στο άλλο πεζοδρόμιο, έρχεται ένας τυπάς μάλλον ασιάτης με μια σακούλα, μιλούσε και μουρμούριζε μόνος του σιγανά, αλλά κοιτούσε εμένα, εγώ σταμάτησα να τον κοιτάω για να μην μου δίνει σημασία και αυτός έρχεται πιο κοντά και με κοιτούσε πάλι, μουρμούριζε και επαναλάμβανε μια φράση "καλό παιδί θέλει ....., καλό παιδί θέλει ........", μετά έλεγε και κάτι άλλο που δεν καταλάβαινα, ούτε φυσικά μπορούσα να καταλάβω αν ήθελε κάτι από μένα π.χ να του δώσω λεφτά, αλλά επαναλάμβανε το ίδιο πράγμα, τελικά έφυγα και έφυγε και αυτός.

  4. #9904
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.761
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Μαλλον ομόρφυνες.

    Στο μηκος κυματος του πακιστανου , έχω πετύχει γυναικα με τσεμπερι. μαυρα και πολυ κλάμα στην Κηφισια να ζητάει.
    Ηταν πολύ κακομοιρη, στο στυλ κακουργα ζωη, δεν μου μενει τιποτε, τελει να πετανει κλπ. Ηταν οντως πολυ πειστική.
    Το σχολιασαμε κιολας, "βρε λες να τα εννοει ολα αυτα? "
    Μετά απο καμμιά ωρα ξαναπερασα από το σημείο.
    Ηταν εκεί, είχε βγάλει το τσεμπέρι, κραταγε smartphone και μιλαγε στο πολυ ανετο, ενω με το άλλο χέρι μετραγε την είσπραξη.
    Οσκαρ ηθοποιίας. Και αν κρινω απο την προφορα (στο τηλεφωνο, όχι πριν, Ελληνιδα, ουτε καν ρωμά.)

  5. #9905
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.623
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    10 να βρεις να σου δωσουν ενα 2 ευρω , να το 600 αρι τον μηνα . με ποσο ; 1 ωρα ; 2 ωρες ; ασχολια την ημερα ;
    η κενωνια γενικα εχει προβληματα και το εθιμο με τα προβληματα ειναι να τα πλερωνουμε για να καταπραυνουν .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  6. #9906
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Είναι και μία χαρακτηριστική που «ξεκινάει» δουλειά το απόγευμα και είναι και επιθετική. Πρεζάκι αδύνατη 40άρα+ με ξεσκισμένα τζιν στη κόκκινη γραμμή. Την πετυχαίνω ίδιες ώρες χρόνια τώρα.
    Δεν ντρέπεστε; Τι άνθρωποι είστε εσείς! δεν έχω φάει τίποτα! Στο διάολο να πάτε κτλ. Παλιά έμπαινε Ακαδημία. Τώρα δεν ξέρω.

  7. #9907
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Ρε παιδιά ειναι απλό , μην ασχολείστε. Δε βρίσκετε κάτι να γράψετε και γράφετε για επαγγελματίες επαίτες;
    Αυτοί βρίσκονται από ΜΜΜ ως ταβέρνες :P


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  8. #9908
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Εμένα μου ήρθε η δοκιμαστική κλήση από το 112 (έκτακτης ανάγκης) την ώρα που ήμουν στο Μετρό (πριν καμιά ώρα) και για μια στιγμή νόμισα ότι κάτι σοβαρό έγινε. Τα "χρειάστηκα" λίγο.

  9. #9909
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά ειναι απλό , μην ασχολείστε. Δε βρίσκετε κάτι να γράψετε και γράφετε για επαγγελματίες επαίτες;
    Αυτοί βρίσκονται από ΜΜΜ ως ταβέρνες :P
    Ο παρανομος καλα κανει και ειναι παρανομος (η επαιτεια απαγορευεται στους συρμους). Το θεμα δεν ειναι ο επαιτης, αλλα η επιβλεψη του μετρο η οποια ειναι ελλιπεστατη και δεν εχει παταξει τα σχετικα φαινομενα. Δε γινεται να μας απειλει ο καθε επαιτης οτι θα ξερασει μεσα στο τρενο αμα δεν τον πληρωσουμε ή να μας βριζουν επειδη δε τους πληρωνουμε. Καπου οπα.

  10. #9910
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Ο παρανομος καλα κανει και ειναι παρανομος (η επαιτεια απαγορευεται στους συρμους).
    Η απαγόρευση της επαιτείας στους χώρους του ΜΕΤΡΟ αποτελεί κανονισμό της ΟΑΣΑ.

    Το θεμα δεν ειναι ο επαιτης, αλλα η επιβλεψη του μετρο η οποια ειναι ελλιπεστατη και δεν εχει παταξει τα σχετικα φαινομενα. Δε γινεται να μας απειλει ο καθε επαιτης οτι θα ξερασει μεσα στο τρενο αμα δεν τον πληρωσουμε ή να μας βριζουν επειδη δε τους πληρωνουμε. Καπου οπα.
    Συμφωνώ.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  11. #9911
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Σήμερα ανοιχτό το εκδοτήριο στον σταθμό Ακρόπολης μετά από πολύ καιρό τουλάχιστον τις ώρες που περνάω εγώ και αστυνομικός στην ασφάλεια.
    Επίσης αστυνομικός στον σταθμό Αργυρούπολη που δεν είχα δει ποτέ.
    Off topic
    Επίσης νοσηλευτές (εθελοντές) ποδηλάτες στην Αεροπαγίτου και.πυροσβεστικό όχημα. Το ασθενοφόρο δεν το είδα.

  12. #9912
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα ανοιχτό το εκδοτήριο στον σταθμό Ακρόπολης μετά από πολύ καιρό τουλάχιστον τις ώρες που περνάω εγώ και αστυνομικός στην ασφάλεια..
    Αστυνομικό βλέπω αρκετό καιρό τώρα, στον Ακρόπολης.

  13. #9913
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αστυνομικό βλέπω αρκετό καιρό τώρα, στον Ακρόπολης.
    Καλά, πάντως οι ίδιοι οι αστυνομικοί στους σταθμούς λένε ότι η παρουσία ενός μόνο είναι από ανούσια έως επικίνδυνη.

  14. #9914
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    θα συμφωνήσω με τους αστυνομικούς
    ένας μόνος του είναι ανούσιο και επικίνδυνο

  15. #9915
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, πάντως οι ίδιοι οι αστυνομικοί στους σταθμούς λένε ότι η παρουσία ενός μόνο είναι από ανούσια έως επικίνδυνη.
    Που το λένε δλδ;

Σελ. 661 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 641651656659660661662663666671681 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας