Σελ. 549 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 529539544547548549550551554559569 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.221-8.235 από 13039
  1. #8221
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Γνωρίζει κανείς γιατί κόπηκε η αναπαραγωγή κλασικής μουσικής στους σταθμούς μετρό;

  2. #8222
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζει κανείς γιατί κόπηκε η αναπαραγωγή κλασικής μουσικής στους σταθμούς μετρό;
    Όλοι οι άμουσοι και απαίδευτοι (Που είναι ο Βάγκνερ, πού είναι ο Πουτσίνι) που μπαίνουν στα ΜΜΜ ακούνε μόνο Παντελίδη εξού και το cut...
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  3. #8223
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Διακόπτεται η λειτουργία του Τραμ από Νέο Κόσμο έως Σύνταγμα, λόγω επικινδυνοτητας του εδάφους! Τα τελευταία 60 χρόνια, δεν έχει καθαριστεί το αντιπλημμυρικο! Ούτε στην Αφρική...

    https://www.ypodomes.com/index.php/a...ma-logo-ilisoy

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ώρα το είδες αυτό γιατί από Λεωφόρο Αλεξάνδρας (Στ. Αμπελόκηποι) κάποια στιγμή σήμερα πήρα και εγώ το Α7 για να κατέβω στουρναρη και νομίζω ότι ήταν αυτό της φωτογραφίας σου.
    Η φωτογραφία λέει 16:29. Λες να βρεθήκαμε στην ίδια στάση την ίδια στιγμή;

  4. #8224
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διακόπτεται η λειτουργία του Τραμ από Νέο Κόσμο έως Σύνταγμα, λόγω επικινδυνοτητας του εδάφους! Τα τελευταία 60 χρόνια, δεν έχει καθαριστεί το αντιπλημμυρικο! Ούτε στην Αφρική...

    https://www.ypodomes.com/index.php/a...ma-logo-ilisoy

    - - - Updated - - -

    Η φωτογραφία λέει 16:29. Λες να βρεθήκαμε στην ίδια στάση την ίδια στιγμή;
    έλα όχι δυστυχώς

    στις 13:00 μπήκα εγώ από Στ. Αμπελόκηποι στο Α7 για να κατέβω Πολυτεχνείο

  5. #8225
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην αρχή μπορούσες να πεις πως τα αυξημένα κέρδη ήταν γιατί πήγε ο κόσμος να βγάλει νέες κάρτες, αλλά τώρα τον Σεπτέμβριο να έχεις 20% πάνω απο πέρυσι λέει πολλά.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε σύγκριση με παλαιότερα χρόνια πόσο είναι?
    Η μετάφραση των ποσοστών είναι εύκολα διαχειρίσιμη.

    Αυτοί παρουσιάζουν υπονοώντας οτι με το ηλεκτρονικό εισιτήριο καταπάτησαν την εισιτήριο-διαφυγή.
    Εμείς που είμαστε και λίγο γκρινιάρηδες πιστεύουμε οτι καταπολέμησαν τα κυκλώματα στα οποία ανήκαν οι ίδιοι οι υπάλληλοι τους και τσέπωναν χρήμα απο πλαστά εισιτήρια.

    Οπότε ναι, αν έχεις τιγκάρει την αγορά πλαστό εισιτήριο και τα λεφτά τα βάζεις τσέπη λογικό να έχεις με τη νέα μέθοδο 20% κέρδος συγκρινόμενος με τότε που σε κλέβανε οι ίδιοι σου οι υπάλληλοι.

    Αυτός που έμπαινε τσάμπα παρόλα αυτά θα συνεχίσει να μπαίνει τσάμπα, και είμαι περίεργος να δω τι ποσοστά θα ανακοινώσουν για τα πρόστιμα.
    Μέχρι στιγμής έχω δει αστείες αναφορές εδώ μέσα απο λεωφορεία που είχαν ΟΛΟΙ εισιτήριο και απο περιστατικό που είδα μόνος σε έλεγχο σε μετρό που πήγαινε για έλεγχο εθελοντικά όποιος γούσταρε.
    Αν τα ποσοστά με τα πρόστιμα είναι πάρα πολύ μικρά θα ξεκινήσουμε όλοι μαζί τα "αν θέλετε ελεγκτές να τους πάρετε σπίτι σας"
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  6. #8226
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μετάφραση των ποσοστών είναι εύκολα διαχειρίσιμη.

    Αυτοί παρουσιάζουν υπονοώντας οτι με το ηλεκτρονικό εισιτήριο καταπάτησαν την εισιτήριο-διαφυγή.
    Εμείς που είμαστε και λίγο γκρινιάρηδες πιστεύουμε οτι καταπολέμησαν τα κυκλώματα στα οποία ανήκαν οι ίδιοι οι υπάλληλοι τους και τσέπωναν χρήμα απο πλαστά εισιτήρια.

    Οπότε ναι, αν έχεις τιγκάρει την αγορά πλαστό εισιτήριο και τα λεφτά τα βάζεις τσέπη λογικό να έχεις με τη νέα μέθοδο 20% κέρδος συγκρινόμενος με τότε που σε κλέβανε οι ίδιοι σου οι υπάλληλοι.

    Αυτός που έμπαινε τσάμπα παρόλα αυτά θα συνεχίσει να μπαίνει τσάμπα, και είμαι περίεργος να δω τι ποσοστά θα ανακοινώσουν για τα πρόστιμα.
    Μέχρι στιγμής έχω δει αστείες αναφορές εδώ μέσα απο λεωφορεία που είχαν ΟΛΟΙ εισιτήριο και απο περιστατικό που είδα μόνος σε έλεγχο σε μετρό που πήγαινε για έλεγχο εθελοντικά όποιος γούσταρε.
    Αν τα ποσοστά με τα πρόστιμα είναι πάρα πολύ μικρά θα ξεκινήσουμε όλοι μαζί τα "αν θέλετε ελεγκτές να τους πάρετε σπίτι σας"
    δεν ξέρω αν διάβασες τελικά τι έγινε με το θέμα των "πλαστών εισιτηρίων" και τα "διαφυγόντα κέρδη" που είχε η ΣΤΑ.ΣΥ

    κατηγορούμενοι ήταν ο πρώην και νυν διευθυντής της ΣΤΑ.ΣΥ και κάποιοι υπάλληλοι

    ψάξε το και δες τι έγινε τελικά

    ειλικρινά είμαστε για "γέλια" σε αυτή την χώρα δεν υπάρχει καμία ελπίδα/σωτηρία κτλ...

  7. #8227
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μετάφραση των ποσοστών είναι εύκολα διαχειρίσιμη.

    Αυτοί παρουσιάζουν υπονοώντας οτι με το ηλεκτρονικό εισιτήριο καταπάτησαν την εισιτήριο-διαφυγή.
    Εμείς που είμαστε και λίγο γκρινιάρηδες πιστεύουμε οτι καταπολέμησαν τα κυκλώματα στα οποία ανήκαν οι ίδιοι οι υπάλληλοι τους και τσέπωναν χρήμα απο πλαστά εισιτήρια.

    Οπότε ναι, αν έχεις τιγκάρει την αγορά πλαστό εισιτήριο και τα λεφτά τα βάζεις τσέπη λογικό να έχεις με τη νέα μέθοδο 20% κέρδος συγκρινόμενος με τότε που σε κλέβανε οι ίδιοι σου οι υπάλληλοι.

    Αυτός που έμπαινε τσάμπα παρόλα αυτά θα συνεχίσει να μπαίνει τσάμπα, και είμαι περίεργος να δω τι ποσοστά θα ανακοινώσουν για τα πρόστιμα.
    Μέχρι στιγμής έχω δει αστείες αναφορές εδώ μέσα απο λεωφορεία που είχαν ΟΛΟΙ εισιτήριο και απο περιστατικό που είδα μόνος σε έλεγχο σε μετρό που πήγαινε για έλεγχο εθελοντικά όποιος γούσταρε.
    Αν τα ποσοστά με τα πρόστιμα είναι πάρα πολύ μικρά θα ξεκινήσουμε όλοι μαζί τα "αν θέλετε ελεγκτές να τους πάρετε σπίτι σας"
    Ή πολύ απλα πλέον περισσότερος κόσμος κόβει εισιτήριο, λίγο οι μπάρες, λίγο οι έλεγχοι και ορίστε.

  8. #8228
    Εγγραφή
    17-01-2008
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/983
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Α
    Router
    Thomson 585
    SNR / Attn
    8(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτη φορά είδα Irisbus Diesel, σε δρομολόγιο του Α7. Συνήθως αυτά κινούνται τριγύρω από τον Πειραιά. Ξέμειναν από λεωφορεία φαίνεται και βάζουν μεσαία, να κάνουν δρομολόγια που έχουν μεγάλα (με φυσούνα στη μέση). Οι επιβάτες αγκαλίτσα, για να χωρέσουν. Δε μπήκα φυσικά...

    Για να έχουν δουλειά οι πορτοφολάδες .

  9. #8229
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή πολύ απλα πλέον περισσότερος κόσμος κόβει εισιτήριο, λίγο οι μπάρες, λίγο οι έλεγχοι και ορίστε.
    εγώ θα αποδεχτώ αυτό το σχόλιο/άποψη

    αν μπουν και μπάρες τύπου "τουρνικέ" στα λεωφορεία/τρόλει

    και μελετηθεί λίγο περισσότερο το θέμα της πύλης/μπάρας στον ηλεκτρικό/μετρό όπως και των ηλεκτρονικών εισιτηρίων/καρτών (προμήθεια αυτών/πληρωμή τους)

    πιστεύω όλα θα πάνε προς το καλύτερο...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Leonidas33 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να έχουν δουλειά οι πορτοφολάδες .
    το επάγγελμα του πορτοφολά ή κλέφτη ή ληστή ή .... μια χαρά ανθίζει και έχει πάρα πολλά κέρδη...

  10. #8230
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μετάφραση των ποσοστών είναι εύκολα διαχειρίσιμη.

    Αυτοί παρουσιάζουν υπονοώντας οτι με το ηλεκτρονικό εισιτήριο καταπάτησαν την εισιτήριο-διαφυγή.
    Εμείς που είμαστε και λίγο γκρινιάρηδες πιστεύουμε οτι καταπολέμησαν τα κυκλώματα στα οποία ανήκαν οι ίδιοι οι υπάλληλοι τους και τσέπωναν χρήμα απο πλαστά εισιτήρια.

    Οπότε ναι, αν έχεις τιγκάρει την αγορά πλαστό εισιτήριο και τα λεφτά τα βάζεις τσέπη λογικό να έχεις με τη νέα μέθοδο 20% κέρδος συγκρινόμενος με τότε που σε κλέβανε οι ίδιοι σου οι υπάλληλοι.

    Αυτός που έμπαινε τσάμπα παρόλα αυτά θα συνεχίσει να μπαίνει τσάμπα, και είμαι περίεργος να δω τι ποσοστά θα ανακοινώσουν για τα πρόστιμα.
    Μέχρι στιγμής έχω δει αστείες αναφορές εδώ μέσα απο λεωφορεία που είχαν ΟΛΟΙ εισιτήριο και απο περιστατικό που είδα μόνος σε έλεγχο σε μετρό που πήγαινε για έλεγχο εθελοντικά όποιος γούσταρε.
    Αν τα ποσοστά με τα πρόστιμα είναι πάρα πολύ μικρά θα ξεκινήσουμε όλοι μαζί τα "αν θέλετε ελεγκτές να τους πάρετε σπίτι σας"
    Κλέφτες ας είναι. Τζαμπατζηδες να μην είναι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #8231
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Φοιτήτριες που σπουδάζουν στην Αθήνα καταγγέλλουν ότι άτομο αγνώστων στοιχείων, εκσπερματώνει πάνω σε κοπέλες σε στάσεις λεωφορείων.


    Κλάμα!


    https://www.foititikanea.gr/φοιτητής...ιούπολη

  12. #8232
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.804
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    «Εγώ ενημέρωσα την αστυνομία την επόμενη μέρα από το συμβάν, μου είπαν πως έχουν γίνει και άλλες καταγγελίες και αναφορές για παρόμοια περιστατικά και πως τον ψάχνουν».
    Ναι, εδω κλοπες και διαρρηξεις μεγαλης αξιας δε ψαχνουν, θα ψαξουν τον ανωμαλο...

    - - - Updated - - -

    Η ίδια αναφέρει στα Φοιτητικά Νέα/Foititikanea.gr: «Το άτομο αυτό με τις ανώμαλες διαθέσεις κρύβεται πίσω απο θάμνους κοντά στη στάση απέναντι απο τις φοιτητικές εστίες. Όταν πήγα να ψάξω πίσω από τους θάμνους άκουσα σύρσιμο σαν κάποιος να έφευγε αλλά ήμουν μόνη και ήταν σκοτάδι».
    Δλδ ηταν βραδυ, ηταν μονη, αλλα ηθελε να παει να ψαξει και πισω απ'τους θαμνους μεσ'τα σκοταδια... εκει που ηταν ο κινδυνος... νταξ.

    - - - Updated - - -

    Τα Φοιτητικά Νέα/Foititikanea.gr επικοινώνησαν με το Τμήμα Ασφάλειας Καισαριανής (ΕΛ.ΑΣ.) όπου μας επιβεβαίωσε τα παραπάνω και μας τόνισε πως έχει συσταθεί ειδική ομάδα για τον εντοπισμό του δράστη.
    Ναι "ειδικη ομαδα"... σπασανε αλλες 10 καρεκλες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γνωρίζει κανείς γιατί κόπηκε η αναπαραγωγή κλασικής μουσικής στους σταθμούς μετρό;
    Το πιο λογικο ειναι οτι εχουν υπερφορτωσει το συστημα με τα μηνυματα ("May I have your attention please"...) που πεφτουν βροχη οπότε η μουσικη δεν εχει νοημα. Θα ηταν 20% μουσικη και 80% breaks για μηνυματα - οπότε θα ακουγονταν γελοιο...

  13. #8233
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Στον πολυπολιτισμικό σταθμό Ομονοίας άκουσα ανακοίνωση στα Πακιστανικά, Αραβικά. Δεν ξέρω τι ακριβώς ήταν.
    Δεν κάνω πλάκα!

  14. #8234
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, εδω κλοπες και διαρρηξεις μεγαλης αξιας δε ψαχνουν, θα ψαξουν τον ανωμαλο...

    - - - Updated - - -



    Δλδ ηταν βραδυ, ηταν μονη, αλλα ηθελε να παει να ψαξει και πισω απ'τους θαμνους μεσ'τα σκοταδια... εκει που ηταν ο κινδυνος... νταξ.

    - - - Updated - - -



    Ναι "ειδικη ομαδα"... σπασανε αλλες 10 καρεκλες.

    - - - Updated - - -



    Το πιο λογικο ειναι οτι εχουν υπερφορτωσει το συστημα με τα μηνυματα ("May I have your attention please"...) που πεφτουν βροχη οπότε η μουσικη δεν εχει νοημα. Θα ηταν 20% μουσικη και 80% breaks για μηνυματα - οπότε θα ακουγονταν γελοιο...
    να είσαι καλά με έκανες να γελάσω

  15. #8235
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.804
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον πολυπολιτισμικό σταθμό Ομονοίας άκουσα ανακοίνωση στα Πακιστανικά, Αραβικά. Δεν ξέρω τι ακριβώς ήταν.
    Δεν κάνω πλάκα!
    Συντομα και στους σταθμους Βικτωρια + Κατω Πατησια

Σελ. 549 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 529539544547548549550551554559569 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας