Σελ. 648 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 628638643646647648649650653658668 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.706-9.720 από 13039
  1. #9706
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω και δεν μπορώ να πάρω θέση πάνω σε αυτό
    Η πληροφορία μου δόθηκε ανεπίσημα
    Ότι άνθρωποι που δουλεύουν στα ΜΜΜ τα οποία διαχειρίζονται η γράφουν σε ιστοσελίδες έγινε αφορμή να χάσουν την δουλειά τους.
    Ναι, εγώ αυτό που λέω είναι οτι για να χάσεις την δουλειά σου, το πρώτο που πρέπει να γίνει είναι να μάθουν ποιος είσαι. Και αυτό γίνεται με 3-4 τρόπους. Είτε έγραφαν με κανονικό ονοματεπώνυμο, είτε ανώνυμα αλλά κάτι είχανε πει σε "συναδέλφους" έγιναν γνωστοί και έπεσε καρφωτή, είτε ήταν εντελώς ανώνυμοι αλλά έφαγε μήνυση από την υπηρεσία τους το μέσον στο οποίο έγραφαν και έγιναν γνωστοί. Την πληροφορία που σου μετέδωσαν ανεπίστημα την πιστεύω και εγώ. Γενικά αν θίγεις διάφορα θέματα δημοσίως και ενοχλείς διαφόρους παράγοντες κοιτάνε να σε τιμωρήσουν μετά.

    Γνωρίζω επίσης οτι για να μιλήσει δημόσιος υπάλληλος σε ΜΜΕ για θέματα και προβλήματα της υπηρεσίας του χρειάζεται άδεια από τον προϊστάμενο της υπηρεσίας του αλλοιώς υπάρχουν συνέπειες. Τώρα κατά πόσο εφαρμόζεται πρακτικά αυτό δεν το ξέρω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, κυκλοφορεί και πολύς κόσμος που δουλεύει κουζίνα, η μυρωδιά τους ή αλήθεια είναι, είναι ανυπόφορη, δεν σημαίνει ότι είναι βρώμικοι άνθρωποι. Έχω φίλο που περνάει πρωί από το μαγαζί και είναι φρεσκαδουρα και φεύγουμε μαζί και μυρίζει σαν κάδος. Ε δεν φταίει αυτός.
    Ισχύει, εδώ μαγείρεμα στο σπίτι κάνεις και μυρίζεις μετά, ειδικά στο τηγάνισμα.....

  2. #9707
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    . Γενικά αν θίγεις διάφορα θέματα δημοσίως και ενοχλείς διαφόρους παράγοντες κοιτάνε να σε τιμωρήσουν μετά. Γνωρίζω επίσης οτι για να μιλήσει δημόσιος υπάλληλος σε ΜΜΕ για θέματα και προβλήματα της υπηρεσίας του χρειάζεται άδεια από τον προϊστάμενο της υπηρεσίας του αλλοιώς υπάρχουν συνέπειες. Τώρα κατά πόσο εφαρμόζεται πρακτικά αυτό δεν το ξέρω..
    Για τα της και περί της Υπηρεσίας; πειθαρχικό και αναλόγως τη ζημιά και ποινική αντιμετώπιση.

  3. #9708
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν βαζω αποσμητικα για να οσφριζομαι το ποτε να πλυθω
    Υπάρχουν τα alarms


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  4. #9709
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .



  5. #9710
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Ειχα ρωτησει καποτε τον εφημεριο της ενοριας μου στα Ταμπουρια πραγματικα σεβασμιο γεροντα για την τηρηση της ΝΗΣΤΕΙΑΣ: "Να μην σε ενοχλουν τεκνον μου τα εισερχομενα αλλά τα εξερχομενα! Ξερεις ποσες κυριες κανουν ταματα και βαθιες μετανοιες ενω παραλληλα κουτσομπολευουν τους παντες και για τα παντα. ΚΑΘΑΡΗ ΨΥΧΗ πρεπει να εχουμε".
    Ευκολα κουναμε το δακτυλο στους αλλους... Μας ενοχλουν οι μυρωδιες των αλλων και ξεχναμε τις δικες μας βρωμιες σωματικες ή πνευματικες. Δεν ξερουμε τι μεσολαβησε, με ποιους - σε τι συνθηκες εργαζεται, πού κατοικει και απο ποτε εχει να πλυθει ή να βαλει αποσμητικο καποιος. Και φυσικα δεν ειναι εφικτο για ολους να παρουν καποιο αλλο μεσο μεταφορας.
    Προσωπικα οταν μπορω, προτιμω να περπαταω λιγο παραπανω αντι να παρω το δωρεαν δημοτικο λεωφορειο οχι λογω μποχας αλλά λογω ΡΑΤΣΙΣΜΟΥ - ακροδεξιων φουκαραδων που τα βαζουν με τους ξενους ή ακομη και την υπερβολικη... δημοκρατια μας!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  6. #9711
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.881
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath

  7. #9712
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Εμένα η Athena card μου κάτι έπαθε και όλα τα μηχανήματα τη διαβάζουν με δυσκολία... Οι πύλες θέλουν τουλάχιστον 5-6 δευτερόλεπτα για να μου ανοίξουν και τα μηχανήματα επαναφορτισης, δεν τη διαβάζουν καθόλου!

    Αυτό άρχισε να συμβαίνει από την Πέμπτη το μεσημέρι, που την είχα στην κωλότσεπη και κοιμήθηκα ένα 2ωρο πάνω της.

    Τώρα τι γίνεται; Σε 17 μέρες λήγει το υπόλοιπο και απ' ό,τι φαίνεται, δε θα με αφήσει να την φορτίσω ξανά...

  8. #9713
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα η Athena card μου κάτι έπαθε και όλα τα μηχανήματα τη διαβάζουν με δυσκολία... Οι πύλες θέλουν τουλάχιστον 5-6 δευτερόλεπτα για να μου ανοίξουν και τα μηχανήματα επαναφορτισης, δεν τη διαβάζουν καθόλου!

    Αυτό άρχισε να συμβαίνει από την Πέμπτη το μεσημέρι, που την είχα στην κωλότσεπη και κοιμήθηκα ένα 2ωρο πάνω της.

    Τώρα τι γίνεται; Σε 17 μέρες λήγει το υπόλοιπο και απ' ό,τι φαίνεται, δε θα με αφήσει να την φορτίσω ξανά...
    πας για αντικατάσταση

    το μόνο που θες είναι το PIN που έβαλες κατά την δημιουργία της

  9. #9714
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα η Athena card μου κάτι έπαθε και όλα τα μηχανήματα τη διαβάζουν με δυσκολία... Οι πύλες θέλουν τουλάχιστον 5-6 δευτερόλεπτα για να μου ανοίξουν και τα μηχανήματα επαναφορτισης, δεν τη διαβάζουν καθόλου!

    Αυτό άρχισε να συμβαίνει από την Πέμπτη το μεσημέρι, που την είχα στην κωλότσεπη και κοιμήθηκα ένα 2ωρο πάνω της.

    Τώρα τι γίνεται; Σε 17 μέρες λήγει το υπόλοιπο και απ' ό,τι φαίνεται, δε θα με αφήσει να την φορτίσω ξανά...
    Δεν νομίζω απλά αν κοιμήθηκε μαζί της .... να είναι αυτό το πρόβλημα. Εκτός αν την είχες στην κολότσεπη και καθόσουνα. Μάλλον λόγω φθοράς έγινε οτι έγινε.

  10. #9715
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Μετρό: Οργιάζουν οι συμμορίες με μαχαιροβγάλτες και πορτοφολάδες

    Καθημερινές οι κλοπές των επιβατών και οι απειλές εις βάρος των σταθμαρχών από κακοποιούς σε κεντρικούς σταθμούς του μετρό

    Οι συμμορίες του Μετρό δρουν ανενόχλητες από το 2013 αλλά τα τελευταία χρόνια έχουν εντελώς αποθρασυνθεί και η δράση τους χαρακτηρίζεται «επαγγελματική». Η δράση τους ξεκινά καθημερινά από τις 5:30 το πρωί μέχρι και τη λήξη της βάρδιας.

    Χαρακτηριστικό γεγονός είναι το περιστατικό της περασμένης εβδομάδας όταν με τη συνδρομή υπαλλήλων του σταθμού και με ατράνταχτα στοιχεία που πήγαν στο εισαγγελέα μία από αυτές τις σπείρες εξαρθρώθηκε. Τα μέλη της συμμορίας έκλεβαν υπό την απειλή μαχαιριών, ενώ τους είχαν καταγράψει και κάμερες.

    Τώρα πλέον τα μέλη της συμμορίας που πιάστηκαν τότε αφέθηκαν ελεύθεροι και τώρα απειλούν τις ζωές των εργαζόμενων που τους κατήγγειλαν, ενώ, όπως λένε οι υπάλληλοι, στήνουν ακόμη και καρτέρια θανάτου εναντίον τους.
    Πηγή Έθνος

  11. #9716
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Υπομονή θα βγει η ΝΔ και θα επιστρέψει η τάξη και η ασφάλεια.

  12. #9717
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Σήμερα η Athena card μου, έπαψε οριστικά να λειτουργεί. Την παρατήρησα λίγο καλύτερα και είδα αυτό...






    Είχα ακόμα 15 μέρες μέσα και αναγκάστηκα να πληρώσω για χάρτινο εισιτήριο. Την ίδια στιγμή που το έβγαζα, ακριβώς δίπλα από το μηχάνημα έκδοσης στη Νερατζιωτισσα (προς Πειραιά στο πίσω μέρος), υπήρχε ένα στενό "κενάκι" και περνούσαν όλοι οι τζαμπατζηδες από εκεί! Ούτε καν που χρειάστηκε να περιμένουν στις πύλες, κι εγώ καθόμουν σαν το μ@λ@κ@ να βγάζω εισιτήριο...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    πας για αντικατάσταση

    το μόνο που θες είναι το PIN που έβαλες κατά την δημιουργία της
    Μπορείτε να μου θυμίσετε λίγο το PIN; Πόσα ψηφία είχε κλπ; Γιατί δε θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει (ούτε καν ότι είχε PIN).

  13. #9718
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.624
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath

    ειναι κακη εποχη για να πληρωνεις
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  14. #9719
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Υπερβολική μου φαίνεται η παρουσίαση του γεγονότος.

  15. #9720
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετρό: Οργιάζουν οι συμμορίες με μαχαιροβγάλτες και πορτοφολάδες

    Καθημερινές οι κλοπές των επιβατών και οι απειλές εις βάρος των σταθμαρχών από κακοποιούς σε κεντρικούς σταθμούς του μετρό

    Οι συμμορίες του Μετρό δρουν ανενόχλητες από το 2013 αλλά τα τελευταία χρόνια έχουν εντελώς αποθρασυνθεί και η δράση τους χαρακτηρίζεται «επαγγελματική». Η δράση τους ξεκινά καθημερινά από τις 5:30 το πρωί μέχρι και τη λήξη της βάρδιας.

    Χαρακτηριστικό γεγονός είναι το περιστατικό της περασμένης εβδομάδας όταν με τη συνδρομή υπαλλήλων του σταθμού και με ατράνταχτα στοιχεία που πήγαν στο εισαγγελέα μία από αυτές τις σπείρες εξαρθρώθηκε. Τα μέλη της συμμορίας έκλεβαν υπό την απειλή μαχαιριών, ενώ τους είχαν καταγράψει και κάμερες.

    Τώρα πλέον τα μέλη της συμμορίας που πιάστηκαν τότε αφέθηκαν ελεύθεροι και τώρα απειλούν τις ζωές των εργαζόμενων που τους κατήγγειλαν, ενώ, όπως λένε οι υπάλληλοι, στήνουν ακόμη και καρτέρια θανάτου εναντίον τους.
    Πηγή Έθνος
    Καθημερινές και κάθε πόσα λεπτά;
    Ελεος πια με τις υπερβολές.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

Σελ. 648 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 628638643646647648649650653658668 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας