Σελ. 786 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 766776781784785786787788791796806 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.776-11.790 από 13039
  1. #11776
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, σώθηκες. Έχω ακούσει οδηγό να λέει σχεδόν με υπερηφάνεια, ότι τον έχουν πάει 3 φορές δικαστήριο και τις 3 δικαιώθηκε.

    Πήγαινε και για 4η μάλλον, γιατί νομίζω έβρισε μια νεαρή επιβάτισσα, που πάτησε το stop σε λάθος στάση και δεν κατέβηκε, αλλά εγώ ήμουν πιο πίσω και δεν άκουγα καλά... Αυτό έγινε 2-3 χρόνια πριν.
    Δεν ξερω τι θα γινοταν γιατι δεν ηθελα να το προχωρησω το θεμα. Απλα περιμενα να μην μου απαντησουν καν.
    No Justice - No Peace

  2. #11777
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, σώθηκες. Έχω ακούσει οδηγό να λέει σχεδόν με υπερηφάνεια, ότι τον έχουν πάει 3 φορές δικαστήριο και τις 3 δικαιώθηκε.

    Πήγαινε και για 4η μάλλον, γιατί νομίζω έβρισε μια νεαρή επιβάτισσα, που πάτησε το stop σε λάθος στάση και δεν κατέβηκε, αλλά εγώ ήμουν πιο πίσω και δεν άκουγα καλά... Αυτό έγινε 2-3 χρόνια πριν.
    σκεψου τωρα δικαστη να εχει να απαγγειλει ποινες σε ενα μονο ατομο για τον γενικο πανζουρλισμο που επικρατει ωρες ωρες στα μεσα μαζικης μεταφορας και στους δρομους
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  3. #11778
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, σώθηκες. Έχω ακούσει οδηγό να λέει σχεδόν με υπερηφάνεια, ότι τον έχουν πάει 3 φορές δικαστήριο και τις 3 δικαιώθηκε.

    Πήγαινε και για 4η μάλλον, γιατί νομίζω έβρισε μια νεαρή επιβάτισσα, που πάτησε το stop σε λάθος στάση και δεν κατέβηκε, αλλά εγώ ήμουν πιο πίσω και δεν άκουγα καλά... Αυτό έγινε 2-3 χρόνια πριν.
    Αφού του αρέσει να τρέχει στα δικαστήρια, εμάς τι μας πειράζει να τον τρέχουμε εκεί; Και 5η και 6η άμα του αξίζει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό
    Δεν είχα σκοπό να κάνω ηλεκτρονικό παράπονο. Μου είπαν να το κάνω από το τηλεφωνικό κέντρο του ΟΑΣΑ όταν τους κάλεσα σήμερα το πρωί (στο 2108202900 για να μην πληρώνουμε το πενταψήφιο με αστική κλήση!).

    Όταν ρώτησα την Τετάρτη τον οδηγό, τι αλλάζει από Πέμπτη, μου είπε δεν ξέρει τίποτα και ότι αυτά τα βγάζει ο ΟΑΣΑ.
    Ήθελα να τον ρωτήσω αν αυτός δεν δουλεύει στον ΟΑΣΑ αλλά σε κάποιο άλλο ουρανοκατέβατο οργανισμό, αλλά κρατήθηκα.

  4. #11779
    Εγγραφή
    27-03-2004
    Περιοχή
    192.168.1.1
    Μηνύματα
    1.115
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Fritz!box 7590
    Καταντάει βαρετό αλλά η κατάσταση στους συρμούς συνεχίζει να είναι YOLO. Τουλάχιστον χθες στον 51 προς Πλακεντίας (Σύνταγμα @19:20) γινόταν ο κακός χαμός. Πολλοί μέσα στο βαγόνι δεν φορούσαν καν μάσκα...

    Δηλαδή ΤΙ ΔΕΝ καταλαβαίνεις ρε αρνούντα μάσκας;

    Μήπως θα έπρεπε ξέρω γω να υπάρχουν αστυνομικοί με πολιτικά που να κόβουν πρόστιμα πχ;
    Νέα έκδοση DSL : WARP-DSL 9.99999999999 (=10000000TerraByte/sec)

  5. #11780
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stavpal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταντάει βαρετό αλλά η κατάσταση στους συρμούς συνεχίζει να είναι YOLO. Τουλάχιστον χθες στον 51 προς Πλακεντίας (Σύνταγμα @19:20) γινόταν ο κακός χαμός. Πολλοί μέσα στο βαγόνι δεν φορούσαν καν μάσκα...

    Δηλαδή ΤΙ ΔΕΝ καταλαβαίνεις ρε αρνούντα μάσκας;

    Μήπως θα έπρεπε ξέρω γω να υπάρχουν αστυνομικοί με πολιτικά που να κόβουν πρόστιμα πχ;
    δυστυχώς ο έλληνας για να υπακούσει πρέπει να υπάρχει η αστυνομία να κάνει ελέγχους και να κόβει πρόστιμα

    μην ανησυχείς πλησιάζει ο Αύγουστος και με τον ρυθμό που αυξάνονται τα κρούσματα καθημερινά θα καταλάβουμε ότι δεν έχουμε ξεμπερδέψει τόσο εύκολα με τον ιό έτσι αν δεν πάρουμε τα όποια μέτρα χρειάζονται απλά θα γίνουμε σαν τις άλλες χώρες ...
    αν δεν βγει θεραπεία ή εμβόλιο δεν πρόκειται να ξεμπερδέψουμε

  6. #11781
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην ανησυχείς
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    απλά θα γίνουμε σαν τις άλλες χώρες ...

  7. #11782
    Εγγραφή
    11-09-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    458
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Ταξιδεύω καθημερινά εδώ και 20 χρόνια, δυο περιόδοι έχω να πω ότι ταλαιπώρησαν την καθημερινότητά μου, η πρώτη ήταν τεχνικής φύσεως την εποχή του Κωστάκη όπου οι συρμοί καθόδου και ανόδου προς τα βόρεια γίνονταν σε μία γραμμή λόγω αλλαγής των σιδηρογραμμών και η δεύτερη είναι ψυχολογικής φύσεως λόγω της πανδημίας όχι τον Μάιο που δόθηκε το ελεύθερο αλλά τώρα που όλοι έχουν αρχίσει να αγνοούν τα προστατευτικά μέτρα. Το μεσημέρι ιδίως γίνεται ο χαμός. Λίγοι πλέον φορούν μάσκες, αγνοούν τα μέτρα, κάθονται σε όλες τις θέσεις και βέβαια οι συρμοί έρχονται ανά 7-8 λεπτά και γεμίζουν με κόσμο. Πραγματικά, μετά από τόσα χρόνια σκέφτομαι να πάρω μηχανή.

  8. #11783
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το οτι καθονται σε ολες τις θεσεις ειναι θετικο, γιατι αραιωνουν οι ορθιοι επιβατες που σε ωρες αιχμης οριακα δεν στεκονται αγκαλια ο ενας με τον αλλο.

  9. #11784
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Το ότι οι συρμοί είναι σαρδέλα και κάθονται συχνά σε όλες τις θέσεις, είναι γεγονός. Χωρίς μάσκα πιο σπάνια βλέπω.

    Κάτι παρόμοιο και στα λεωφορεία. Κεντρικές γραμμές όπως το 550/Α7, προχθές είχαν συχνότητα ακόμα και 40 λεπτά (ενώ το κανονικό πρόγραμμα λέει 15). Ήθελα να πάω Μαρούσι προχθές και δεν έκατσα καν να περιμένω, γιατί ήξερα ότι θα φάω 1-2 ώρες στην στάση μέχρι να χωρέσω κάπου. Πήρα μετρό για Πλακεντίας και μετά προαστιακό να κατέβω Μαρούσι (κι ας περίμενα 40 λεπτά).

    Από Δευτέρα ξεκινάει κιόλας το Θερινό 2 πρόγραμμα. Θα έχει πολλή "πλάκα", γιατί οι περισσότεροι δεν θα πάνε καν διακοπές.

  10. #11785
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.087
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι οι συρμοί είναι σαρδέλα και κάθονται συχνά σε όλες τις θέσεις, είναι γεγονός. Χωρίς μάσκα πιο σπάνια βλέπω.

    Κάτι παρόμοιο και στα λεωφορεία. Κεντρικές γραμμές όπως το 550/Α7, προχθές είχαν συχνότητα ακόμα και 40 λεπτά (ενώ το κανονικό πρόγραμμα λέει 15). Ήθελα να πάω Μαρούσι προχθές και δεν έκατσα καν να περιμένω, γιατί ήξερα ότι θα φάω 1-2 ώρες στην στάση μέχρι να χωρέσω κάπου. Πήρα μετρό για Πλακεντίας και μετά προαστιακό να κατέβω Μαρούσι (κι ας περίμενα 40 λεπτά).

    Από Δευτέρα ξεκινάει κιόλας το Θερινό 2 πρόγραμμα. Θα έχει πολλή "πλάκα", γιατί οι περισσότεροι δεν θα πάνε καν διακοπές.
    Ναι αλλά θα πάνε οι οδηγοί
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #11786
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Κι ομως οχι μονον οι ελληναραδες αλλά οι περισσοτεροι λαοι ετσι και δεν κρατας μαστιγιο χαλαρωνουν.
    Ακομη και οι... πειθαρχημενοι Γερμανοι οταν μια εποχη μειωθηκαν τα προστιμα - κυρωσεις αυξησαν τις παραβασεις του ΚΟΚ για ζωνες - κρανη, παρκαρισμα, stop κοκ
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  12. #11787
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από homo_digital Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι συρμοί καθόδου και ανόδου προς τα βόρεια γίνονταν σε μία γραμμή λόγω αλλαγής των σιδηρογραμμών
    Αναγκαίο κακό, το φάγαμε στη μούρη όλοι όσοι χρησιμοποιούσαμε την γραμμή Πειραιάς-Κηφισιά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από homo_digital Εμφάνιση μηνυμάτων
    λόγω της πανδημίας όχι τον Μάιο που δόθηκε το ελεύθερο αλλά τώρα που όλοι έχουν αρχίσει να αγνοούν τα προστατευτικά μέτρα
    Συμφωνώ, αλλά για μένα είναι η τρίτη περίοδος.
    Ως δεύτερη περίοδο βάζω από τότε που απαξιώθηκε ο ΗΣΑΠ πριν λίγα χρόνια και οι συρμοί τις ώρες αιχμής μπορεί να κάνουν ως και 12 λεπτά για να έρθουν. Για να μην ξαναπώ για τα λεωφορεία...

  13. #11788
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Πριν λίγες ημέρες κατέβηκα από πλατεία Αμερικής στην πλατεία Βικτωρίας και μπήκα στον σταθμό για να φορτίσω μια κάρτα. Η πλατεία μου φάνηκε σε καλή κατάσταση και γενικά εντάξει, υπήρχε σταθμευμένο περιπολικό, μέσα στον σταθμό ήταν κάποιοι αρκετά εύσωμοι με πορτοκαλί γιλέκα, δεν ξέρω αν ήταν της ασφάλειας ή του προσωπικό του σταθμού. Αυτά λίγο μετά τις 7 το απόγευμα.

  14. #11789
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Χθες που ήμουν στο 220, άρχισε ένας (που φορούσε όμως μάσκα) να φταρνίζεται και κάποιες κυρατσες έφυγαν με διακριτικό τρόπο μακριά του. Πήγαν ακόμα και στο πίσω μέρος του λεωφορείου.

  15. #11790
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες που ήμουν στο 220, άρχισε ένας (που φορούσε όμως μάσκα) να φταρνίζεται και κάποιες κυρατσες έφυγαν με διακριτικό τρόπο μακριά του. Πήγαν ακόμα και στο πίσω μέρος του λεωφορείου.
    αυτο του να ξερουν του πως να προφυλακτουνε αλλα το να μην ξερουν τα συμπτωματα για να ξερουν και αν ηδη εχουν αυτο απο το οποιο προφυλασονται , ειναι και λιγο διασκεδαστικο , εως και ενδεικτικο .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Σελ. 786 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 766776781784785786787788791796806 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας