Σελ. 464 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 444454459462463464465466469474484 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.946-6.960 από 13039
  1. #6946
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.770
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Ahem, ανάποδα τα λες, παρακμιακή είναι η τίγκα, όχι η άδεια.

  2. #6947
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Zerocool να μου δώσεις το κινητό σου ρε φίλε, κάθε φορά που στοιβάζομαι σε λεωφορείο/μετρο και παίρνω δόση μασχαλίλας να σε παίρνω τηλέφωνο για υποστήριξη να ρίχνουμε παρέα ένα rage ξεγυρισμένο.

    Αντε μπας και με δεις να κράζω και ηρεμίσεις
    τι είπες τώρα "rage" μου θυμίζεις έναν κολλητό που παίζουμε BF1 και PUBG και αρχίζει να χάνει και....

    δεν έχω θέμα ξέρεις πάντως να σου δώσω κινητό αλλά δεν θα αλλάξει τίποτα...

    εγώ πλέον ή ταξιδεύω σαν άνθρωπος με τα ΜΜΜ ή απλά παίρνω ταξί και τελειώνει η ιστορία.

  3. #6948
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    833
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Δελτίο τύπου από τις 2/12, δεν ξέρω αν το είδε κανείς.

    «Άγνωστοι» προσπάθησαν να πυρπολήσουν ένα από τα κέντρα υποδοχής των αιτήσεων και της έκδοσης των νέων ηλεκτρονικών καρτών

    Τα ξημερώματα του Σαββάτου «άγνωστοι» προσπάθησαν να πυρπολήσουν ένα από τα κέντρα υποδοχής των αιτήσεων και της έκδοσης των νέων ηλεκτρονικών καρτών, στο πλαίσιο της εφαρμογής του ηλεκτρονικού εισιτηρίου.

    Οι επιδρομείς έσπασαν παράθυρο των γραφείων και πέταξαν αναμμένο στουπί στο εσωτερικό τους επιχειρώντας να το κάψουν ολοσχερώς. Η άμεση επέμβαση των δυνάμεων της Πυροσβεστικής, αποσόβησε τα χειρότερα και ήδη διενεργείται από τις αρμόδιες αρχές προανάκριση για τις συνθήκες που συνέβη το περιστατικό και την αποκάλυψη των δραστών.

    Η πολιτική ηγεσία του υπουργείου Υποδομών και Μεταφορών, ο ΟΑΣΑ και οι εργαζόμενοι του Ομίλου καταγγέλλουμε την επίθεση αυτή. Το ίδιο πιστεύουμε ότι κάνουν και οι εκατοντάδες χιλιάδες συμπολίτες μας που αγκαλιάζουν καθημερινά και περιβάλλουν με την εμπιστοσύνη τους το έργο αυτό εκσυγχρονισμού των δημόσιων αστικών συγκοινωνιών της Αθήνας.

    Δηλώνουμε ότι καταδικάζουμε απερίφραστα τη βία που ασκήθηκε και η οποία στερείται κάθε κοινωνικής νομιμοποίησης. Παράλληλα υπογραμμίζουμε ότι οι εκτεταμένες και ηθικά απαράδεκτες πρακτικές των κυκλωμάτων με τα πλαστά εισιτήρια και την αφαίμαξη του δημόσιου πλούτου τελείωσε και σύντομα πολλοί θα έλθουν αντιμέτωποι με την αλήθεια και τη δικαιοσύνη.

    Το ηλεκτρονικό εισιτήριο και η διαφάνεια είναι εδώ και ήρθαν για να μείνουν. Ο,τι κι αν κάποιοι επιχειρούν να κάνουν για να συντηρήσουν την αδιαφάνεια και τα οφέλη τους από παραβατικές και παράνομες δραστηριότητες.

    http://www.oasa.gr/news.php?id=funk1532
    Στο μεταξύ, αν γνωρίζει κανείς τι θα γίνει αύριο με τους σταθμούς του μετρό στο κέντρο ας μου πει, γιατί στην επίσημη σελίδα του ΟΑΣΑ διάβασα μόνο ανακοίνωση για τις λεωφορειακές γραμμές. Αύριο θέλω να πάω το πρωί στον σταθμό του μεγάρου μουσικής, μετά θα επιστρέψω και θέλω να κατέβω σύνταγμα κατά τις 14:00-15:00, υπάρχει και η περίπτωση να πάω Σύνταγμα με τα πόδια.

  4. #6949
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν βλέπω να τους κράζεις όταν από στόλο 2.500+ οχημάτων έχουν μείνει λιγότερα από 800-900 οχήματα να εξυπηρετήσουν το επιβατικό κοινό

    ούτε βλέπω να τους κράζεις όταν μπαίνεις σε όχημα στοιβαγμένος σαν πατάτα και από δίπλα έχεις τον κλέφτη που κοιτάει να σε κλέψει ή κάποιον/ια που έχει μαλώσει με το αποσμητικό ή με το σαπούνι ή με το νερό γενικά και σκυλοβρωμάει...

    εγώ ευτυχώς φίλε μου την κάρτα ATH-ENA-CARD την πληρώνει η εταιρεία/φορέας που εργάζομαι

    παίρνω καλό μισθό έτσι όταν βλέπω "χάλια" κατάσταση σε όχημα παίρνω το ταξί και πάω άνετος στο σπίτι μου.
    Τα οχήματα να το καταλάβω όπως και τη συχνότητα που είναι κακή.

    Για τη μασχαλίλα των άλλων τι να κάνει ο ΟΑΣΑ; Ψεκασμός κατά την είσοδο;


  5. #6950
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα οχήματα να το καταλάβω όπως και τη συχνότητα που είναι κακή.

    Για τη μασχαλίλα των άλλων τι να κάνει ο ΟΑΣΑ; Ψεκασμός κατά την είσοδο;
    για την "μπόχα" δεν μπορεί να κάνει τίποτα ο ΟΑΣΑ

    άσε με τους ψεκασμούς αρκετά χημικά έχω αναπνεύσει αυτόν τον μήνα και τον προηγούμενο δεν θέλω άλλα έχω πάρει την δόση μου....από τα ληγμένα χημικά της ΕΛ.ΑΣ.

  6. #6951
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  7. #6952
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Μπαίνει χθες ένας γέρος στο Ε14 στο Ψυχικό. Εκτός του ότι βρωμαγε, κρατούσε μια εφημερίδα και έλεγε ασταμάτητα το "ποίημα" του... Για ένα τέταρτο συνεχόμενα (σε κίνηση), μέχρι να κατέβει στο Μαρούσι, μας είχε ζαλίσει τα @@ να λέει (μόνος του) για τα μνημόνια, την οικονομική κρίση, τους νέους που φεύγουν στο εξωτερικό κλπ κλπ.

    Για τους τρελούς που κυκλοφορούν σε όλη τη χώρα ελεύθεροι, δε μας είπε τίποτα όμως...

  8. #6953
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπαίνει χθες ένας γέρος στο Ε14 στο Ψυχικό. Εκτός του ότι βρωμαγε, κρατούσε μια εφημερίδα και έλεγε ασταμάτητα το "ποίημα" του... Για ένα τέταρτο συνεχόμενα (σε κίνηση), μέχρι να κατέβει στο Μαρούσι, μας είχε ζαλίσει τα @@ να λέει (μόνος του) για τα μνημόνια, την οικονομική κρίση, τους νέους που φεύγουν στο εξωτερικό κλπ κλπ.

    Για τους τρελούς που κυκλοφορούν σε όλη τη χώρα ελεύθεροι, δε μας είπε τίποτα όμως...
    δεν τον συμφέρει να πει...

    εγώ σε κάτι τέτοιους αλλά και σε κάτι άλλους που μιλάνε δυνατά στα κινητά τους την λέω

    χτες π.χ ήταν δύο ένας άντρας και μια γυναίκα και φώναζαν στο κινητό

    εγώ κουρασμένος γιατί περπάτησα από πλατεία εξαρχείων μέχρι τον ευαγγελισμό όπου επιβιβάστηκα σε λεωφορείο της γραμμής 054 γιατί όλο το κέντρο ήταν κλειστό λόγω πορείας κάτι ξένων και διάφορων συλλογικοτήτων

    έτσι δεν άντεξα με τις αγριοφωνάρες τους μέσα στο λεωφορείο και τα άκουσαν ένα χεράκι μέχρι που το βούλωσαν...

  9. #6954
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν τον συμφέρει να πει...

    εγώ σε κάτι τέτοιους αλλά και σε κάτι άλλους που μιλάνε δυνατά στα κινητά τους την λέω

    χτες π.χ ήταν δύο ένας άντρας και μια γυναίκα και φώναζαν στο κινητό

    εγώ κουρασμένος γιατί περπάτησα από πλατεία εξαρχείων μέχρι τον ευαγγελισμό όπου επιβιβάστηκα σε λεωφορείο της γραμμής 054 γιατί όλο το κέντρο ήταν κλειστό λόγω πορείας κάτι ξένων και διάφορων συλλογικοτήτων

    έτσι δεν άντεξα με τις αγριοφωνάρες τους μέσα στο λεωφορείο και τα άκουσαν ένα χεράκι μέχρι που το βούλωσαν...
    Δυστυχώς είναι πολλοί αυτοί που δεν έχουν τρόπους. Αλλά δεν έχω όρεξη να τσακωθω μαζί τους. Ειδικά αν είναι κάποιος τρελός, σαν τον γέρο στο Ε14 ή σαν τον οπαδό που φώναζε συνθήματα της Προοδευτικής (!) τον Αύγουστο μέσα στο μετρό (μόνος του και φορώντας γυαλιά ηλίου στις 9 μμ), δεν τους πλησιάζω καν... Δεν ξέρεις ποτέ πως θα αντιδράσουν.

  10. #6955
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγώ σε αντίθεση με εσένα φίλε μου δεν υπολογίζω τίποτα ειδικά αν έχω περάσει ένα κουραστικό / εξαντλητικό 8ώρο στην δουλειά
    δεν με ενδιαφέρει το πως θα αντιδράσει στην χειρότερη περίπτωση απλά να κατέβει στην επόμενη στάση με το ζόρι (με τις κλωτσιές) μέχρι τώρα δεν έχει συμβεί απλά το βουλώνουν
    βρίσκουν και τα κάνουν γιατί δεν αντιδρούν οι άλλοι επιβάτες
    αν υπάρχει αντίδραση τότε δεν κάνουν τίποτα

    βέβαια το τελευταίο διάστημα όπως είπα αν η συγκοινωνία είναι "χάλια" δηλαδή πολυκοσμία (γεμάτο με κλεφτρόνια) τότε δεν κάνω τον κόπο να μπω γιατί απλά θα εκνευριστώ χωρίς λόγο
    παίρνω το ταξί μου και γυρνάω ήρεμος/μόνος με άνεση στο σπίτι μου

  11. #6956
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    833
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν τον συμφέρει να πει...

    εγώ σε κάτι τέτοιους αλλά και σε κάτι άλλους που μιλάνε δυνατά στα κινητά τους την λέω

    χτες π.χ ήταν δύο ένας άντρας και μια γυναίκα και φώναζαν στο κινητό

    εγώ κουρασμένος γιατί περπάτησα από πλατεία εξαρχείων μέχρι τον ευαγγελισμό όπου επιβιβάστηκα σε λεωφορείο της γραμμής 054 γιατί όλο το κέντρο ήταν κλειστό λόγω πορείας κάτι ξένων και διάφορων συλλογικοτήτων

    έτσι δεν άντεξα με τις αγριοφωνάρες τους μέσα στο λεωφορείο και τα άκουσαν ένα χεράκι μέχρι που το βούλωσαν...
    Εγώ θυμάμαι περιστατικό κάπου το 10-11 στον ηλεκτρικό, σήκωσε κάποιος το κινητό και φώναξε δυνατά σε κάποια φάση, του έκανε παρατήρηση ένας ηλικιωμένος και αυτός αντέδρασε, του λέει αυτά που μου λέτε είναι μ@λ.... λέει ο γέρος αυτά που λες εσύ είναι μ@λ.... όσοι φωνάζουν έτσι δεν έχουν τρόπους.

    Πάντως κι εμένα δεν μ' αρέσει η δυνατή ομιλία στο κινητό μέσα σε ΜΜΜ καθώς και η σιγανή ομιλία όταν διαρκεί αρκετό χρόνο.

    Όσο για μυρωδιές κτλ, δεν μου έχουν τύχει πολλά, αλλά η χειρότερη περίπτωση ήταν κάποιος ηλικιωμένος που καθόταν στις θέσεις τις αποβάθρας του μετρό στην Ομόνοια. Λογικά θα ήταν άστεγος και θα κοιμόταν σε κάδους αλλιώς δεν δικαιολογείται με τίποτα τέτοια μυρωδιά που υπήρχε.

  12. #6957
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θυμάμαι περιστατικό κάπου το 10-11 στον ηλεκτρικό, σήκωσε κάποιος το κινητό και φώναξε δυνατά σε κάποια φάση, του έκανε παρατήρηση ένας ηλικιωμένος και αυτός αντέδρασε, του λέει αυτά που μου λέτε είναι μ@λ.... λέει ο γέρος αυτά που λες εσύ είναι μ@λ.... όσοι φωνάζουν έτσι δεν έχουν τρόπους.

    Πάντως κι εμένα δεν μ' αρέσει η δυνατή ομιλία στο κινητό μέσα σε ΜΜΜ καθώς και η σιγανή ομιλία όταν διαρκεί αρκετό χρόνο.

    Όσο για μυρωδιές κτλ, δεν μου έχουν τύχει πολλά, αλλά η χειρότερη περίπτωση ήταν κάποιος ηλικιωμένος που καθόταν στις θέσεις τις αποβάθρας του μετρό στην Ομόνοια. Λογικά θα ήταν άστεγος και θα κοιμόταν σε κάδους αλλιώς δεν δικαιολογείται με τίποτα τέτοια μυρωδιά που υπήρχε.
    αυτό με τα κινητά είναι συχνό φαινόμενο από νεαρούς/ες Ελλήνων και Αλλοδαπών

    όσο για τις μυρωδιές δεν είναι συχνό αλλά είναι υπαρκτό πρόβλημα (λες και έχουν μαλώσει με τα αποσμητικά) καταλαβαίνω ότι ο άλλος μπορεί να έχει θέμα με τον ιδρώτα (υπάρχουν άνθρωποι που ιδρώνουν πολύ) αλλά υπάρχουν αποσμητικά που κάνουν καλή δουλειά

  13. #6958
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    833
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Σήμερα κατευθυνόμουν με το μετρό από Αγ. Δημήτριο προς Ομόνοια, λίγο πριν φτάσει ο συρμός Συγγρού-Φιξ, φρέναρε απότομα για μερικά δευτερόλεπτα. Λίγο μετά εισήλθε μυρωδιά καμμένου στον συρμό εκεί που καθόμασταν, ήτανε αρκετά έντονη μπορώ να πω, κάποιοι που καθόντουσαν στις άλλες θέσεις δίπλα και μπροστά μου είπανε οτι η μυρωδιά προερχόταν από τα φρένα. Έκανε 2-3 λεπτά και βάλε να υποχωρήσει.

  14. #6959
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    όσο για τις μυρωδιές δεν είναι συχνό αλλά είναι υπαρκτό πρόβλημα (λες και έχουν μαλώσει με τα αποσμητικά) καταλαβαίνω ότι ο άλλος μπορεί να έχει θέμα με τον ιδρώτα (υπάρχουν άνθρωποι που ιδρώνουν πολύ) αλλά υπάρχουν αποσμητικά που κάνουν καλή δουλειά
    Ακριβώς.

    Σαπούνι, νερό, και αποσμητικό, και είσαι απολύτως εντάξει για τουλάχιστο 24h, ακόμα και με 50C.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  15. #6960
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.918
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Ένα βαγόνι για τους ιδρωμένους.
    Ένα βαγόνι για ελεύθερη χρήση κινητών (με υψηλή φωνή).
    Ένα βαγόνι για τρελούς.
    Ένα βαγόνι για Αλλοδαπούς.

    Και το τελευταίο βαγόνι για τους ταξιδιώτες στο χρόνο με προορισμό τα 50ς, με σχολεία για τους "άλλους", με λεωφορεία για τους "άλλους", με άσπρες τριγωνικές κουκούλες για τους αγνούς...
    Ανυπόγραφος

Σελ. 464 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 444454459462463464465466469474484 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας