Σελ. 570 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 550560565568569570571572575580590 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.536-8.550 από 13039
  1. #8536
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    αδέρφια θέλει και μερικούς snipers, Μην το ξεχναμε αυτο
    Δεν χρειάζονται

    Απλά να καταλάβετε ότι δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για να μην έχεις εισιτήριο η κάρτα

    Είσαι άνεργος έχεις
    Είσαι ΑΜΕΑ έχεις
    Είσαι φοιτητής έχεις
    Είσαι ηλικιωμένος έχεις
    Είσαι εργαζόμενος έχεις

    Η μόνη κατηγορία που δεν έχουν είναι οι κλασικοί ελληναραδες ή κουτοπόνηροι

    Ε να με συγχωρείτε αυτούς να τους σκίσουν στα πρόστιμα μέχρι να στρωσουν

  2. #8537
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρειάζονται

    Απλά να καταλάβετε ότι δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για να μην έχεις εισιτήριο η κάρτα

    Είσαι άνεργος έχεις
    Είσαι ΑΜΕΑ έχεις
    Είσαι φοιτητής έχεις
    Είσαι ηλικιωμένος έχεις
    Είσαι εργαζόμενος έχεις

    Η μόνη κατηγορία που δεν έχουν είναι οι κλασικοί ελληναραδες ή κουτοπόνηροι

    Ε να με συγχωρείτε αυτούς να τους σκίσουν στα πρόστιμα μέχρι να στρωσουν
    Ας το γενικεύσουμε λίγο παραπάνω όμως γιατι σε είδα το περιόρισες αρκετά και αγχώθηκα ρε

    Έχεις καταχωρημένη ημερομηνία γέννησης; Έχεις κάρτα.
    Μιλάς γλώσσα που δεν είναι νεκρή; Έχεις κάρτα.
    Έχεις καρδιακό παλμό; Εχεις κάρτα.

    Zerocool μπήκε νέα χρονιά, ψήστο για "new year - new you".


    Σκίστε τους σε οτι θέλετε, το μεγάλο challenge είναι να τους ψήσετε να πληρώσουν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.
    Έχει προσφορά καλσόν στα λιντλ, εγώ καβάτζωσα μια ντουζίνα έχει και κρύο.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  3. #8538
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας το γενικεύσουμε λίγο παραπάνω όμως γιατι σε είδα το περιόρισες αρκετά και αγχώθηκα ρε

    Έχεις καταχωρημένη ημερομηνία γέννησης; Έχεις κάρτα.
    Μιλάς γλώσσα που δεν είναι νεκρή; Έχεις κάρτα.
    Έχεις καρδιακό παλμό; Εχεις κάρτα.

    Zerocool μπήκε νέα χρονιά, ψήστο για "new year - new you".


    Σκίστε τους σε οτι θέλετε, το μεγάλο challenge είναι να τους ψήσετε να πληρώσουν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.
    Έχει προσφορά καλσόν στα λιντλ, εγώ καβάτζωσα μια ντουζίνα έχει και κρύο.
    αφού δεν έριξε ο "τηλέμαχος" 3.5 μέτρα χιόνι στην αθήνα να δούμε εν τούτη η κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ/ΑΝΕΛ αν θα λειτουργούσε το δημόσιο και δεν θρηνούσαμε καμιά 100στη θύματα όπως στο Μάτι

    τυχεροί είμαστε εμείς στην πρωτεύουσα και μάγκες οι φίλοι στην Φλώρινα και στο Κάτω Νευροκόπι που ζουν με τέτοιες συνθήκες

    πάμε στο ψητό τώρα ή στην ουσία του πράγματος

    δεν καταλαβαίνω την ειρωνεία? επίσης

    γιατί να είναι τσαμπατζήδες?

    τους υποχρεώνει κανείς να πάρουν τα ΜΜΜ και να επικυρώσουν εισιτήριο ή κάρτα

    μπορούν να πάρουν το αυτοκίνητο τους

    μπορούν να πάρουν ταξί

    μπορούν να πάνε με τα πόδια

    οι άνεργοι έχουν επιδοτούμενο εισιτήριο/κάρτα
    οι ΑΜΕΑ έχουν επιδοτούμενο εισιτήριο/κάρτα
    οι αναξιοπαθούντες (δικαιούχοι κοινωνικού εισοδήματος αλληλεγγύης) έχουν επιδοτούμενο εισιτήριο/κάρτα
    οι φοιτητές έχουν μειωμένο εισιτήριο/κάρτα
    οι συνταξιούχοι ή αλλιώς ηλικιωμένοι έχουν μειωμένο εισιτήριο/κάρτα
    οι ένστολοι έχουν επιδοτούμενο εισιτήριο/κάρτα
    οι εργαζόμενοι πληρώνουν για εισιτήριο/κάρτα
    οι πρόσφυγες/μετανάστες αιτούντες άσυλο έχουν επιδοτούμενο εισιτήριο/κάρτα

    ε ναι λοιπόν να γίνω κακός και θα πω όποιος μπαίνει τσάμπα στα ΜΜΜ δεν έχει καμία δικαιολογία και αν πέσει σε έλεγχο ή αποπειραθεί να περάσει μαζί με άλλον να τον σταματήσει ελεγκτής και να του κόψει ένα τσουχτερό πρόστιμο και να το φυσάει και να μην κρυώνει και αν τολμήσει να μην το πληρώσει να μπει στην εφορία του με την ανάλογη προσαύξηση και να αναγκαστεί να το πληρώσει

    επίσης να σου διευκρινίσω μια πολύ σημαντική λεπτομέρεια / προειδοποίηση / συμβουλή ότι όποιος αποπειραθεί να περάσει μαζί μου (από πίσω μου) την ώρα που επικυρώνω την κάρτα ή από πίσω από καμία γυναίκα συνάδελφο (καθώς φεύγω για λόγους ασφαλείας με αρκετές γυναίκες εγώ και άλλοι άντρες συνάδελφοι) δεν θα τον σώσουν ούτε μια ντουζίνα καλτσόν ούτε οι υπάλληλοι της ιδιωτικής ασφαλείας γιατί κατά πάσα πιθανότητα δεν θα χτυπήσω την κάρτα μου για να ανοίξει η πύλη ούτε και οι συνάδελφοι μου και αν τολμήσει να πει κάτι απλά θα τον κάνω τούμπανο στο ξύλο και πριν συνέλθει θα τον έχω δώσει πακέτο στους αστυνομικούς για τα υπόλοιπα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 11-01-19 στις 00:56.

  4. #8539
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από doctor_667 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά μην είσαι και τόσο σίγουρος ότι αυτό συνέβη. Ήμουν Ελλάδα για γιορτές και τη μία από τις δύο φορές που χρησιμοποίησα το μετρό η πόρτα δεν άνοιξε ποτέ και μετά μου έβγαζε κόκκινο Χ όταν ξαναπροσπαθούσα. Εννοείται ότι πέρασα με κάποιον άλλο αφού το εισιτήριο ήταν επικυρωμένο και το ένα γκισέ που ήταν ανοιχτό είχε ουρά 10 ατόμων.
    Σύμπτωση που επαναλαμβάνεται σταματά να είναι σύμπτωση. Οταν παρατηρείς το ίδιο πράγμα να συμβαίνει, δεν μπορώ να πιστέψω ότι συνέχεια είναι βλάβη.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας το γενικεύσουμε λίγο παραπάνω όμως γιατι σε είδα το περιόρισες αρκετά και αγχώθηκα ρε

    Έχεις καταχωρημένη ημερομηνία γέννησης; Έχεις κάρτα.
    Μιλάς γλώσσα που δεν είναι νεκρή; Έχεις κάρτα.
    Έχεις καρδιακό παλμό; Εχεις κάρτα.

    Zerocool μπήκε νέα χρονιά, ψήστο για "new year - new you".


    Σκίστε τους σε οτι θέλετε, το μεγάλο challenge είναι να τους ψήσετε να πληρώσουν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο.
    Έχει προσφορά καλσόν στα λιντλ, εγώ καβάτζωσα μια ντουζίνα έχει και κρύο.
    Δεν αντιλαμβάνομαι προς τι η ειρωνία.
    Αν νομίζεις ότι υπάρχει δικαίωμα στο τζαμπατζιλίκι ,μαλλον λάθος νομίζεις.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  5. #8540
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αντιλαμβάνομαι προς τι η ειρωνία.
    Αν νομίζεις ότι υπάρχει δικαίωμα στο τζαμπατζιλίκι ,μαλλον λάθος νομίζεις.
    Ε βάλε το μυαλο σου λίγο να σκεφτεί και θα καταλάβεις προς τι η ειρωνεία.

    Κανείς δεν υπερασπίζεται τους τσαμπατζήδες, δεν μου αρέσει ουτε εμένα, και δεν έχω μπει ουτε μισή φορά τσαμπα σε ΜΜΜ,

    Απο την άλλη έχω το δικαίωμα να γελάω με τις γραφικές ιδέες που πετάει ο καθένας εδώ μέσα σαν λύση, που για να γλιτώσουμε το 1.40 του Γιωργάκη του 16χρονου Κάγκουρα σας έρχεται ονείρικό να πρέπει να πληρώνουμε για δεκαετίες έναν υπάλληλο ο οποιος αν τον πιασει να του κόψει πρόστιμο 5000ε και να τον ξυρίσει να τον περιφέρει στο σύνταγμα με ταμπέλα Τεντιμπόης.

    Ονειρεύεστε ελεγκτές τιμωρούς λες και μέχρι το 2012 που πετύχαινες συνεχώς ελεγκτές σε Μετρο/λεωφορεία δεν είχαν καταλήξει απλά να αράζουν και πληρωνόταν σαν χαραμοφάηδες υπάλληλοι. Λες και εμείς σε άλλη Αθήνα ζούσαμε τόσα χρόνια.

    Για τους δήθεν γορίλες που τάζουν οτι θα δέρνουν και κόσμο, είναι ακόμα πιο αστείο.
    Έστω οτι έπρεπε να διαλέξουμε ένα είδος απο εσάς τους τραμπουκους ή τους τσαμπατζήδες στο μετρο για να κάνουμε εξαγωγή το είδος σας στο εξωτερικό, μάντεψε ποιοί θα φεύγατε πρώτοι.


    ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΟ ΝΤΑΗΛΙΚΙ, ΛΑΘΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ.




    Ντάξει? Μήπως σου άρεσε καλύτερα αυτό το μήνυμα? Εγκρίνεται?
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  6. #8541
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.783
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    επίσης να σου διευκρινίσω μια πολύ σημαντική λεπτομέρεια / προειδοποίηση / συμβουλή ότι όποιος αποπειραθεί να περάσει μαζί μου (από πίσω μου) την ώρα που επικυρώνω την κάρτα ή από πίσω από καμία γυναίκα συνάδελφο (καθώς φεύγω για λόγους ασφαλείας με αρκετές γυναίκες εγώ και άλλοι άντρες συνάδελφοι) δεν θα τον σώσουν ούτε μια ντουζίνα καλτσόν ούτε οι υπάλληλοι της ιδιωτικής ασφαλείας γιατί κατά πάσα πιθανότητα δεν θα χτυπήσω την κάρτα μου για να ανοίξει η πύλη ούτε και οι συνάδελφοι μου και αν τολμήσει να πει κάτι απλά θα τον κάνω τούμπανο στο ξύλο και πριν συνέλθει θα τον έχω δώσει πακέτο στους αστυνομικούς για τα υπόλοιπα.
    Ελπιζω μονο να μην ειμαι εγω απο πισω σου. Εχω πάντα ειτε καρτα ειτε επικυρωμενο ειστηριο, αλλα οταν βγαινει ο κοσμος μαζικα και διαφοροι ψαχνονται, η ακομα χειροτερα περιμενουν να κλεισει η πυλη για να την ξανανοιξουν, ε θα παω στη μεγαλη και θα περασω μαζι με τους υπολοιπους. Και με παλτα, τσαντες οπλα κρανη παλασκες δεν ειναι παντα πρακτικο να το βγαζω. Οποτε πρωτου με τουμπανιασεις, ρωτα αν εχω εισιτηριο, γιατι μπορει να εκπλαγεις....

    Αναθεσανε λεει στο πολυτεχνειο να μελετησει ποση πρεπει να ειναι η optimum διαρκεια ανοιγματος της πυλης. Sorry αλλα μπουρδες.
    Οσο το θεμα ειναι αντικειμενο πολιτικης εκμεταλλευσης και δεν πωλειται με λογικη τοσα λεφτα για τοσες μετακινησεις, αλλα για "κοινωνικους λογους" παρτο τζαμπα, παρτο με μια συμβολικη τιμη κλπ
    ε να το δυσκολεψουμε λιγο ωστε να μην νιωθουν εντελως ηλιθιοι οσοι πληρωνουν, αλλα μέχρι εκει.
    Οταν το συστημα ηταν εντελως ασυδοτο, κανεις δεν χτυπαγε.
    Εκεινη η ευλογημενη εφαρμογη tfa tickets ειχε σωσει κοσμο.
    Αγοραζες 1 εισητιριο, το επερνες backup με titanium, εκλεινες τα data το επικυρωνες, εμπαινες στο μετρο, σε σταματαγαν οι ελεγκες τους το εδειχνες ΚΥΡΙΟΣ, και αφου εβγαινες
    εκανες restore και ανοιγες τα data.
    Ενα εισιτηριο το τριμηνο, ηταν νομιζω μια fair τιμη, οταν ημουν large αγοραζα 2 γιατι καμια φορα μπορει να ξεχνιομουν και να καιγοταν κανενα.
    Την ιδια εποχη καποιοι ειχαν φτιαξει εφαρμογη και παρακολουθουσαν online που υπαρχουν ελεγκτες...
    Γατακια....


    ΥΓ Θα μπορουσαν ευκολα να κλεισουν την τρυπα, κανοντας τα εισιτηρια να ληγουν σε 3 μερες, η εφαρμογη ουτως η αλλως εκανε call home και revalidate στις 7 μερες, οποτε δεν μπορουσες να παιξεις με την ημερομηνια του κινητου.
    ΥΥΓ Θεωρουσα προσβλητικο να στεινομαι στην ουρα για να αγορασω το κουπονι του επομενου μηνα, γιατι ΕΤΣΙ, χωρις κανενα εναλλακτικο τροπο. Και τωρα με το nfc μαλακια ειναι, και τα εκδοτηρια ειναι τραγικα αργά.
    ειναι και ΣΔΙΤ το εργο τρομαρα τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος netblues : 11-01-19 στις 08:13.

  7. #8542
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Για το πως θα κλέψουμε πάντα βρίσκουμε τρόπους τουλάχιστον κάνουμε και How to, βγάζουμε και εφαρμογές

  8. #8543
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποτε πρωτου με τουμπανιασεις, ρωτα αν εχω εισιτηριο, γιατι μπορει να εκπλαγεις....
    Εγώ αν σε αντιληφθώ πάντως να πας να περάσεις με τσαμπουκά μαζί μου, θα σε σπρώξω για να μην περάσεις με μένα και θα σε βρίσω χωρίς να ρωτήσω.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  9. #8544
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελπιζω μονο να μην ειμαι εγω απο πισω σου. Εχω πάντα ειτε καρτα ειτε επικυρωμενο ειστηριο, αλλα οταν βγαινει ο κοσμος μαζικα και διαφοροι ψαχνονται, η ακομα χειροτερα περιμενουν να κλεισει η πυλη για να την ξανανοιξουν, ε θα παω στη μεγαλη και θα περασω μαζι με τους υπολοιπους. Και με παλτα, τσαντες οπλα κρανη παλασκες δεν ειναι παντα πρακτικο να το βγαζω. Οποτε πρωτου με τουμπανιασεις, ρωτα αν εχω εισιτηριο, γιατι μπορει να εκπλαγεις....

    Αναθεσανε λεει στο πολυτεχνειο να μελετησει ποση πρεπει να ειναι η optimum διαρκεια ανοιγματος της πυλης. Sorry αλλα μπουρδες.
    Οσο το θεμα ειναι αντικειμενο πολιτικης εκμεταλλευσης και δεν πωλειται με λογικη τοσα λεφτα για τοσες μετακινησεις, αλλα για "κοινωνικους λογους" παρτο τζαμπα, παρτο με μια συμβολικη τιμη κλπ
    ε να το δυσκολεψουμε λιγο ωστε να μην νιωθουν εντελως ηλιθιοι οσοι πληρωνουν, αλλα μέχρι εκει.
    Οταν το συστημα ηταν εντελως ασυδοτο, κανεις δεν χτυπαγε.
    Εκεινη η ευλογημενη εφαρμογη tfa tickets ειχε σωσει κοσμο.
    Αγοραζες 1 εισητιριο, το επερνες backup με titanium, εκλεινες τα data το επικυρωνες, εμπαινες στο μετρο, σε σταματαγαν οι ελεγκες τους το εδειχνες ΚΥΡΙΟΣ, και αφου εβγαινες
    εκανες restore και ανοιγες τα data.
    Ενα εισιτηριο το τριμηνο, ηταν νομιζω μια fair τιμη, οταν ημουν large αγοραζα 2 γιατι καμια φορα μπορει να ξεχνιομουν και να καιγοταν κανενα.
    Την ιδια εποχη καποιοι ειχαν φτιαξει εφαρμογη και παρακολουθουσαν online που υπαρχουν ελεγκτες...
    Γατακια....


    ΥΓ Θα μπορουσαν ευκολα να κλεισουν την τρυπα, κανοντας τα εισιτηρια να ληγουν σε 3 μερες, η εφαρμογη ουτως η αλλως εκανε call home και revalidate στις 7 μερες, οποτε δεν μπορουσες να παιξεις με την ημερομηνια του κινητου.
    ΥΥΓ Θεωρουσα προσβλητικο να στεινομαι στην ουρα για να αγορασω το κουπονι του επομενου μηνα, γιατι ΕΤΣΙ, χωρις κανενα εναλλακτικο τροπο. Και τωρα με το nfc μαλακια ειναι, και τα εκδοτηρια ειναι τραγικα αργά.
    ειναι και ΣΔΙΤ το εργο τρομαρα τους.
    Μην ανησυχείς δεν πλακώνω στο ξύλο κάποιον για πλάκα

    Μπορεί κάποιοι να με ειρωνεύονται για τον τρόπο μου αλλά είμαι λογικός άνθρωπος μπορεί να είμαι απότομος γιατί λέω την αλήθεια και αυτή πονάει...

    Αλήθεια εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί έβαλαν γυάλινες πύλες αντί τουρνικε πιο καλό είναι και δεν σπάει.

    Αυτά που λες εγώ τα βρίσκω σωστά , λογικά , πρακτικά για δούμε τι θα εφαρμοστεί.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το πως θα κλέψουμε πάντα βρίσκουμε τρόπους τουλάχιστον κάνουμε και How to, βγάζουμε και εφαρμογές
    Εννοείται σε αυτά είμαστε πρώτοι

    Αλήθεια αυτοί που εφτιαξαν οδηγούς π.χ πως να σηκώνεται τις μπάρες στα διόδια

    Τώρα που τους ήρθαν τα πρόστιμα και τα δικαστήρια έβγαλαν κανένα οδηγό.?

  10. #8545
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Θα ήθελα να υπάρχουν ελεγκτές και όχι αυτοδικία. Δεν είναι δουλειά μας να ελέγχουμε αν έχει έγκυρη κάρτα ο διπλανός μας (ή στην συγκεκριμένη περίπτωση, ο πισινός μας), ούτε θα βρούμε το δίκιο μας αν του κάνουμε κάτι και μας τρέχει νομικά (και με το δίκιο του καθώς η αυτοδικία δεν εξισώνεται με το αδίκημα του άλλου).

  11. #8546
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε βάλε το μυαλο σου λίγο να σκεφτεί και θα καταλάβεις προς τι η ειρωνεία.

    Κανείς δεν υπερασπίζεται τους τσαμπατζήδες, δεν μου αρέσει ουτε εμένα, και δεν έχω μπει ουτε μισή φορά τσαμπα σε ΜΜΜ,

    Απο την άλλη έχω το δικαίωμα να γελάω με τις γραφικές ιδέες που πετάει ο καθένας εδώ μέσα σαν λύση, που για να γλιτώσουμε το 1.40 του Γιωργάκη του 16χρονου Κάγκουρα σας έρχεται ονείρικό να πρέπει να πληρώνουμε για δεκαετίες έναν υπάλληλο ο οποιος αν τον πιασει να του κόψει πρόστιμο 5000ε και να τον ξυρίσει να τον περιφέρει στο σύνταγμα με ταμπέλα Τεντιμπόης.

    Ονειρεύεστε ελεγκτές τιμωρούς λες και μέχρι το 2012 που πετύχαινες συνεχώς ελεγκτές σε Μετρο/λεωφορεία δεν είχαν καταλήξει απλά να αράζουν και πληρωνόταν σαν χαραμοφάηδες υπάλληλοι. Λες και εμείς σε άλλη Αθήνα ζούσαμε τόσα χρόνια.

    Για τους δήθεν γορίλες που τάζουν οτι θα δέρνουν και κόσμο, είναι ακόμα πιο αστείο.
    Έστω οτι έπρεπε να διαλέξουμε ένα είδος απο εσάς τους τραμπουκους ή τους τσαμπατζήδες στο μετρο για να κάνουμε εξαγωγή το είδος σας στο εξωτερικό, μάντεψε ποιοί θα φεύγατε πρώτοι.


    ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΟ ΝΤΑΗΛΙΚΙ, ΛΑΘΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ.




    Ντάξει? Μήπως σου άρεσε καλύτερα αυτό το μήνυμα? Εγκρίνεται?
    Δεν νομίζω ότι μιλάει κανένας για νταηλίκια, βιτζιλάντες (sic.) ελεγκτές και ότι άλλες καταστάσεις μπορεί κάποιοι γνωστοί εδώ μέσα να σκέφτονται ή να ονειρεύονται.
    Διάφοροι που στη παραμικρή έννοια "ελέγχου" απλά σηκώνεται η τρίχα τους κάγκελο χωρις να καταλαβαίνουν ότι σύστημα χωρίς έλεγχο απλά δεν είναι σύστημα.

    Αυτό που λέμε κάποιοι ειναι ότι οι τζαμπατζήδες πρέπει να ελέγχονται γιατί απλά μια υπηρεσία πρέπει να έχει εισόδημα για να μπορεί να λειτουργεί.

    Τόσο απλό είναι.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  12. #8547
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να υπάρχουν ελεγκτές και όχι αυτοδικία. Δεν είναι δουλειά μας να ελέγχουμε αν έχει έγκυρη κάρτα ο διπλανός μας (ή στην συγκεκριμένη περίπτωση, ο πισινός μας), ούτε θα βρούμε το δίκιο μας αν του κάνουμε κάτι και μας τρέχει νομικά (και με το δίκιο του καθώς η αυτοδικία δεν εξισώνεται με το αδίκημα του άλλου).
    Συμφωνώ είμαι μαζί σου

    Αλλά να υπάρχουν ελεγκτές που κανουν ελέγχους σε όλους/ες και οποίοι είναι παραβάτες να τους κόβουν πρόστιμα

    Δεν θέλω απλά να είναι Δ.Υ και απλά να κάθονται να περνάει η ώρα και πληρώνονται

    Γιατί σε τέτοια περίπτωση πρώτα αυτούς θα κάνω τούμπανο στο ξύλο και μετά τον τσαμπατζή

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω ότι μιλάει κανένας για νταηλίκια, βιτζιλάντες (sic.) ελεγκτές και ότι άλλες καταστάσεις μπορεί κάποιοι γνωστοί εδώ μέσα να σκέφτονται ή να ονειρεύονται.
    Διάφοροι που στη παραμικρή έννοια "ελέγχου" απλά σηκώνεται η τρίχα τους κάγκελο χωρις να καταλαβαίνουν ότι σύστημα χωρίς έλεγχο απλά δεν είναι σύστημα.

    Αυτό που λέμε κάποιοι ειναι ότι οι τζαμπατζήδες πρέπει να ελέγχονται γιατί απλά μια υπηρεσία πρέπει να έχει εισόδημα για να μπορεί να λειτουργεί.

    Τόσο απλό είναι.
    Πολύ σωστά

    Τόσο απλό είναι

    Έχεις εισιτήριο/κάρτα χρησιμοποιείς τα ΜΜΜ

    Δεν έχεις δεν τα χρησιμοποιείς

    Δεν έχεις και τα χρησιμοποιείς έλεγχος και επιβολή προστίμου.

  13. #8548
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    το "τουμπανο" το κάνουμε χρήση καμια φορά σε διαφορετικό στυλ, σημαίνει φτάνει
    Φτάνει λοιπόν!

  14. #8549
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Μέχρι την προτελευταία φορά που μπήκα σε μετρό, μπορούσα να περάσω την κάρτα από τις πύλες έχοντάς την μέσα σε μια πλαστική θήκη μαζί με κάτι άλλα χαρτιά μέσα εκεί. Την τελευταία φορά όμως δεν κατάφερα σε καμιά μπάρα να επικυρώσω με την κάρτα και ακριβώς τα ίδια χαρτιά στην θήκη. Οπότε την έβγαλα και την πέρασα μεμονωμένα από το μηχάνημα.
    Δεν ξέρω τι άλλαξε, το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι οτι απομαγνητίστηκε περισσότερο και δεν μπορεί να την αναγνωρίσει το μηχάνημα. Όταν η κάρτα ήταν μέσα στην θήκη τα μηχανήματα έλεγαν οτι η κάρτα αυτή δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί, οχι μόνο σε έναν σταθμό αυτό. Ο φίλος μου την περνάει κανονικά μέσα από την δική του θήκη πάντως και αναγνωρίζεται χωρίς θέμα.

    Μικρό ως αμελητέο το κακό φυσικά για το συγκεκριμένο θέμα, απλά το αναφέρω για να μου πει κανείς αν έχει αντιμετωπίσει το ίδιο.

  15. #8550
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι την προτελευταία φορά που μπήκα σε μετρό, μπορούσα να περάσω την κάρτα από τις πύλες έχοντάς την μέσα σε μια πλαστική θήκη μαζί με κάτι άλλα χαρτιά μέσα εκεί. Την τελευταία φορά όμως δεν κατάφερα σε καμιά μπάρα να επικυρώσω με την κάρτα και ακριβώς τα ίδια χαρτιά στην θήκη. Οπότε την έβγαλα και την πέρασα μεμονωμένα από το μηχάνημα.
    Δεν ξέρω τι άλλαξε, το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι οτι απομαγνητίστηκε περισσότερο και δεν μπορεί να την αναγνωρίσει το μηχάνημα. Όταν η κάρτα ήταν μέσα στην θήκη τα μηχανήματα έλεγαν οτι η κάρτα αυτή δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί, οχι μόνο σε έναν σταθμό αυτό. Ο φίλος μου την περνάει κανονικά μέσα από την δική του θήκη πάντως και αναγνωρίζεται χωρίς θέμα.

    Μικρό ως αμελητέο το κακό φυσικά για το συγκεκριμένο θέμα, απλά το αναφέρω για να μου πει κανείς αν έχει αντιμετωπίσει το ίδιο.
    πιθανόν σύντομα να χρειαστεί να βγάλεις νέα κάρτα

    αυτά τα συμπτώματα μου τα έκανε και εμένα η πρώτη προσωποποιημένη κάρτα (που είχα βγάλει και μου την είχαν στείλει με το ταχυδρομείο) την είχα σε θήκη με το κινητό
    έτσι απομαγνητίστηκε και έβγαλα δεύτερη προσωποποιημένη κάρτα (2 ευρώ χρέωση) με όλο το πακέτο που είχα μέσα.

Σελ. 570 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 550560565568569570571572575580590 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας