Σελ. 526 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 506516521524525526527528531536546 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.876-7.890 από 13039
  1. #7876
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Σας εφιστώ την προσοχή καθώς άρχισαν οι έλεγχοι εισιτηρίων/καρτών από ελεγκτές με μηχανήματα με συνοδεία αστυνομικών και ανθρώπων ιδιωτικής εταιρείας ασφαλείας σε σταθμούς του ηλεκτρικού/μετρό.

  2. #7877
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Καιρός ήταν να σταματήσει το κολλητήρι πια στις εξόδους.

  3. #7878
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    ΟΥΦ επιτελους...
    με τους σεκιουριταδες στο μετρο θα εχουμε και μεγαλυτερο πρωτογενες πλεονασμα!
    Δηλαδη τι κορόιδο ημουν εγω που εβγαλα καρτα;
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  4. #7879
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Παιδιά ξέρετε απο πότε ο ΟΑΕΔ θα δέχεται αιτήσεις απο εμάς τους βιτζιλάντηδες τώρα που θα βρεθούμε στο δρόμο;

    Μπορούμε να το γυρίσουμε να δέρνουμε αυτούς που δεν φοράνε αποσμητικό, αλλα σίγουρα αυτός ο τομέας δεν μπορεί να μας απορροφήσει όλους.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  5. #7880
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά ξέρετε απο πότε ο ΟΑΕΔ θα δέχεται αιτήσεις απο εμάς τους βιτζιλάντηδες τώρα που θα βρεθούμε στο δρόμο;

    Μπορούμε να το γυρίσουμε να δέρνουμε αυτούς που δεν φοράνε αποσμητικό, αλλα σίγουρα αυτός ο τομέας δεν μπορεί να μας απορροφήσει όλους.
    Υποθέτω μιλάς για τον ΟΑΣΑ, άμεσα μπορείς να κάνεις αίτηση απο την στιγμή που έχεις status ανέργου στον ΟΑΕΔ.
    Όχι δεν μπορείς να δείρεις αυτόν που δεν φοράει αποσμητικό χωρίς επιπτώσεις.


    Μην σε ανησυχούν αυτοί που ρίχνουν πολύ ξύλο εδώ στο φόρουμ.

  6. #7881
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    επίσης εκτός από τους ελέγχους που κάνουν οι ελεγκτές ρίχνουν κανονικά και πρόστιμα (ήδη δύο συνάδελφοι από την δουλεία το πήραν)
    βέβαια ελπίζω ο έλεγχος να συνεχιστεί σε όλους/ες χωρίς διάκριση και να πέφτουν τα πρόστιμα επίσης χωρίς διάκριση.

  7. #7882
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    έχει και ενα καλό το όλο θέμα, τόσο καιρό φωνάζαμε για το ότι έχουμε λίγους αστυνομικούς και ότι κακός τους στέλνουμε σε vip, τώρα του στέλνουμε σε όλους!

  8. #7883
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Οι περισσότεροι ήδη σκεφτόμαστε κόσμο να παραπονιέται εδώ μέσα ή να την λέει live στους ελεγκτές επειδή σταματάνε στο πρόστιμο και δεν συνεχίζουν με αεροκλωτσιά στα δόντια του τζαμπατζη.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  9. #7884
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι περισσότεροι ήδη σκεφτόμαστε κόσμο να παραπονιέται εδώ μέσα ή να την λέει live στους ελεγκτές επειδή σταματάνε στο πρόστιμο και δεν συνεχίζουν με αεροκλωτσιά στα δόντια του τζαμπατζη.
    Ναι αρκετοί εδώ μέσα είσαστε των ακρών.....εδώ μέσα, είναι φυσιολογικό.

    Πχ τώρα το τερματίζεις με το να λες πως θα ζητήσει ο κόσμος να παίζει ξύλο ο ελεγκτής, άλλος το τερματίζει με το να παίζει ξύλο μόνος του, κλπ

  10. #7885
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    sdikr μου δείχνεις οτι δεν πιάνεις το χιούμορ που προσπαθώ να κάνω, αλλά δεν πειράζει θα σου απαντήσω σοβαρά.

    Τα άκρα ούτε εδώ μέσα ούτε έξω είναι "φυσιολογικό" όπως το χαρακτηρίζεις, 99% είναι κόσμος με ψυχολογικά που το τελευταίο πράγμα που τον νοιάζει είναι το αν χτυπήθηκε εισιτήριο.
    Ψάχνει απλά να ξεσπάσει τα ψυχολογικά και την μιζέρια του σε κάποιον από δίπλα.

    Για τον μέσο πολίτη το πρόβλημα της εισιτήριο-διαφυγής παραμένει πρόβλημα που θέλει αντιμετώπιση αλλά ούτε κόσμο θέλει να δείρει ούτε περιμένει τον ελεγκτή και το μπάτσο σαν το μεσία που θα τον σώσει σε μια μέρα απο τον εχθρό.



    Εγώ πάντως αν συναντήσω ελεκτή θα του ζητήσω να βγούμε σέλφι να την ποστάρω εδώ να μου πατάνε λάικ με δάκρυα στα μάτια οι ακραίοι.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  11. #7886
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θέλω να κρατήσω αυτό:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων

    Εγώ πάντως αν συναντήσω ελεκτή θα του ζητήσω να βγούμε σέλφι να την ποστάρω εδώ να μου πατάνε λάικ με δάκρυα στα μάτια οι ακραίοι.
    ... και να ζητήσω από το φόρουμ αν δούνε κάποιο μέλος από αυτή την μυστική φυλή που λέγεται "ελεγκτές" να βγάλουν μια φωτό και να την ποστάρουν για να δούμε πως μοιάζουν.

    Πέρα από την πλάκα, χρησιμοποιώ ΜΜΜ βδομάδα ανά βδομάδα, λόγω ωραρίου, αλλά ελεγκτή έχω να δω από το 2016, μη πω από το 2015.
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  12. #7887
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να κρατήσω αυτό:



    ... και να ζητήσω από το φόρουμ αν δούνε κάποιο μέλος από αυτή την μυστική φυλή που λέγεται "ελεγκτές" να βγάλουν μια φωτό και να την ποστάρουν για να δούμε πως μοιάζουν.

    Πέρα από την πλάκα, χρησιμοποιώ ΜΜΜ βδομάδα ανά βδομάδα, λόγω ωραρίου, αλλά ελεγκτή έχω να δω από το 2016, μη πω από το 2015.
    εγώ πάντως το προσπάθησα να βγάλω selfie ή να τους τραβήξω φωτογραφία εν ώρα καθήκοντος (ελέγχου) δεν με άφησαν να το κάνω λέγοντας ότι είναι παράνομο εντός σταθμού και φυσικά επικαλέστηκαν τα προσωπικά δεδομένα.

  13. #7888
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Μεταξύ μας αν ήταν να στοιχιματίσουμε ποιος από δω μέσα θα το κανε όντως αυτό με την σέλφι, εσύ θα ήσουν ο νούμερο ένα υποψήφιος και μια άλλη ψυχή ο νούμερο 2.

    Που είσαι νούμερο 2 εμφανίσου.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  14. #7889
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.943
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Φαρμακόγλωσσες! Μόλις μπήκαν ελεγκτές στο τραμ
    Ανυπόγραφος

  15. #7890
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Εχτές πήγα να φορτίσω την κάρτα ανέργου. Η κάρτα φόρτισε με την τρίτη φορά, τις δύο προηγούμενες μου έβγαζε σφάλμα.

    Διαπίστωσα οτι η πλευρά της κάρτας όταν τοποθετείται στο μηχάνημα πρέπει να είναι από την έξω μεριά και από το κάτω μέρος.

Σελ. 526 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 506516521524525526527528531536546 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας