Σελ. 679 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 659669674677678679680681684689699 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.171-10.185 από 13039
  1. #10171
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρειάζεται να είναι νόμος για να μην στέλνεις τον καρκίνο στο διπλανό σου. Λίγο κράτει ή λίγα βήματα παραπέρα ακομα και σε ανοιχτό χορο.
    Ηρεμήστε οι βασιλικότεροι του Βασιλέως, δεν παθαίνεις καρκίνο επειδή σου ήρθε μια δυσάρεστη οσμή σε ανοιχτό χώρο. Δηλαδή μου θυμίζεις τους πολέμιους της ακτινοβολίας των συχνοτήτων του WiFi.
    Και για να σε προλάβω δεν καπνίζω πια και ενοχλούμαι από τον καπνό όπως η πλειοψηφία. Αλλά μην το κάνουμε και χούντα των αντικαπνιστών με ολική απαγόρευση παντού. Τα τετραγωνικά είναι λίγα και ο κόσμος αρκετός, όλο και κάποιοι που ψάχνονται θα "ενοχληθούν" από τον καρκίνο όπως γράφεις...
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  2. #10172
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο πεζοδρόμιο, αφού περπατάς και δεν τριγυρίζεις γύρω από την στάση κάνε ό,τι θες. Τουλάχιστον έχω την άδειά σας να μην πνίγομαι από τα ντουμάνια στις στάσεις; Όπως είπα, μόνο αυτοί που δεν καπνίζουν γνωρίζουν τον νόμο όπως φαίνεται.
    Τι θα κάνεις αν βρεθείς σε παρόμοια κατάσταση; δλδ ενοχληθεις σε ανοιχτή στάση απ το κάπνισμα κάποιου .

  3. #10173
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρειάζεται να λέμε και τα αυτονόητα. Και το λίγο πιο πέρα είναι αμοιβαίο.
    Όχι δεν είναι αμοιβαίο.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #10174
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.755
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά μην το κάνουμε και χούντα των αντικαπνιστών με ολική απαγόρευση παντού. Τα τετραγωνικά είναι λίγα και ο κόσμος αρκετός, όλο και κάποιοι που ψάχνονται θα "ενοχληθούν" από τον καρκίνο όπως γράφεις...
    Ενω τοσα χρονια με τη χουντα των καπνιστων...
    Κοφτε το, περασε η μοδα
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  5. #10175
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρειάζεται να λέμε και τα αυτονόητα. Και το λίγο πιο πέρα είναι αμοιβαίο.
    ως χρήστης του ηλεκτρονικού τσιγάρου εγώ πάντως φροντίζω να μην ενοχλώ κανέναν ακόμα και με τον ατμό που βγάζει το ηλεκτρονικό τσιγάρο (δεν χρειάζομαι νόμο να μου πει τα αυτονόητα) ή που απαγορεύεται η χρήση του.

  6. #10176
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ως χρήστης του ηλεκτρονικού τσιγάρου εγώ πάντως φροντίζω να μην ενοχλώ κανέναν ακόμα και με τον ατμό που βγάζει το ηλεκτρονικό τσιγάρο (δεν χρειάζομαι νόμο να μου πει τα αυτονόητα) ή που απαγορεύεται η χρήση του.
    Προφανώς. Αλλά επειδή ο νόμος δεν αναφέρει αποκλειστικά τη στάση αλλά και τον χώρο γύρω όπου περιμένει ο κόσμος, και λογικό, αν στέκεσαι 2-3 μέτρα παραπέρα κι ο άλλος δεν πάει από την άλλη μεριά αλλά μπαστακωθει δίπλα σου και είναι και κάνας μίζερος αντικαπνιστης, καμία καλή προαίρεση δική σου δεν παίζει ρόλο.
    Αλλά νομίζω ότι είμαστε οριακά εντός θέματος.

  7. #10177
    Εγγραφή
    15-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.717
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Σαλίγκαρος
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    Κ.Λ.Α.Φ.Τ.Α.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς. Αλλά επειδή ο νόμος δεν αναφέρει αποκλειστικά τη στάση αλλά και τον χώρο γύρω όπου περιμένει ο κόσμος, και λογικό, αν στέκεσαι 2-3 μέτρα παραπέρα κι ο άλλος δεν πάει από την άλλη μεριά αλλά μπαστακωθει δίπλα σου και είναι και κάνας μίζερος αντικαπνιστης, καμία καλή προαίρεση δική σου δεν παίζει ρόλο.
    Αλλά νομίζω ότι είμαστε οριακά εντός θέματος.
    Είμαστε πράγματι εκτός θέματος. Μου έχει τύχει αυτό δυστυχώς, (ταλιμπάν αντικαπνιστής, μάλλον ακροδεξιός από την ρατσιστική αντιμετώπιση/λογική του). Και πάλι πας πιο πέρα, και ας έχει χάσει το δίκιο του με τον τρόπο του. Καθώς σε αντίθετη περίπτωση θα χαλάσετε τις καρδιές σας για ζήτημα της πλάκας.
    Wretched, ephemeral race, children of chance and tribulation, why do you force me to tell you the very thing which it would be most profitable for you not to hear?
    The very best thing is utterly beyond your reach: not to have been born, not to be, to be nothing.
    However, the second best thing for you is: to die soon.

  8. #10178
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kontinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς. Αλλά επειδή ο νόμος δεν αναφέρει αποκλειστικά τη στάση αλλά και τον χώρο γύρω όπου περιμένει ο κόσμος, και λογικό, αν στέκεσαι 2-3 μέτρα παραπέρα κι ο άλλος δεν πάει από την άλλη μεριά αλλά μπαστακωθει δίπλα σου και είναι και κάνας μίζερος αντικαπνιστης, καμία καλή προαίρεση δική σου δεν παίζει ρόλο.
    Αλλά νομίζω ότι είμαστε οριακά εντός θέματος.
    πρόβλημα του

    δεν είναι δικό μου

    σε ανοιχτό χώρο δεν μπορεί κανείς να μου επιβάλει

    ειδικά όταν είμαι σε δημόσιο δρόμο ή πεζοδρόμιο και όχι στον χώρο που βρίσκεται η στάση

  9. #10179
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GeorgeH Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν παθαίνεις καρκίνο επειδή σου ήρθε μια δυσάρεστη οσμή σε ανοιχτό χώρο
    Δεν εννοώ αν κάποιος αεριστεί, αλλά αν εκεί που κάθεσαι, έρθει μπροστά σου και ανάψει τσιγάρο.
    Συνήθως πρέπει να σηκωθεί αυτός που δεν καπνίζει και να απομακρυνθεί ανάλογα με την ροή του αέρα.

    Δεν υπάρχει ασφαλές επίπεδο παθητικού καπνίσματος. Περισσότεροι από 600.000 μη καπνιστές σε όλο τον κόσμο πεθαίνουν κάθε χρόνο ως αποτέλεσμα της έκθεσής τους στο παθητικό κάπνισμα.
    Το 12% των θανάτων από καρδιολογικά αίτια οφείλεται στο παθητικό κάπνισμα.
    Αποδεδειγμένα προκαλεί ερεθισμό στα μάτια (ειδικότερα δυσάρεστο σε αυτούς που φορούν φακούς επαφής), ερεθισμό της μύτης και του φάρυγγα (μην πω και για όσους έχουν άσθμα), πονοκέφαλο, ζαλάδα, ναυτία, μείωση των αισθήσεων της όσφρησης και της γεύσης.

    Δεν έχω πρόβλημα με τους καπνιστές, αλλά με το κάπνισμα. Αν κάποιος θέλει να πάρει την δόση του, υπάρχουν και patch νικοτίνης.
    Η ελευθερία του καπνιστή, σταματάει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του μη καπνιστή και όχι το αντίθετο, καθώς όλοι έχουν δικαίωμα στην υγεία.

    Άρα το ότι η στάση του λεωφορείου δεν είναι κλειστός χώρος, είναι μια δικαιολογία που πάει αμέσως περίπατο.
    Ακόμα κι αν κάποιος ερμηνεύσει διαφορετικά τον νόμο, είναι αντικοινωνικό και δεν δείχνει σωστή παιδεία.

  10. #10180
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ως χρήστης του ηλεκτρονικού τσιγάρου εγώ πάντως φροντίζω να μην ενοχλώ κανέναν ακόμα και με τον ατμό που βγάζει το ηλεκτρονικό τσιγάρο (δεν χρειάζομαι νόμο να μου πει τα αυτονόητα) ή που απαγορεύεται η χρήση του.
    Φυσικά γνωρίζεις ότι ο αντικαπνιστικός νόμος προβλέπει ακριβώς τα ίδια για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  11. #10181
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά γνωρίζεις ότι ο αντικαπνιστικός νόμος προβλέπει ακριβώς τα ίδια για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.
    Δεν διαφωνείτε αν καταλαβαίνω καλά.

  12. #10182
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά γνωρίζεις ότι ο αντικαπνιστικός νόμος προβλέπει ακριβώς τα ίδια για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.
    ναι το γνωρίζω μην ανησυχείς

    όπως είπα κάνω χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου σε δημόσιους (ανοιχτούς) χώρους όπως είναι οι δρόμοι ή τα πεζοδρόμια ή οι πλατείες

    όχι σε στάσεις λεωφορείων/τρόλεϊ ή τρένου

    και φυσικά στο σπίτι μου

  13. #10183
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Ο Κούλης ως φανατικά αντικαπνιστής θα κάνει τίποτα για το κάπνισμα στις στάσεις;

  14. #10184
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Πιστωτική αντί για εισιτήριο στα ΜΜΜ από την άνοιξη του 2020


    https://www.lifo.gr/now/greece/24758...oiksi-toy-2020

  15. #10185
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    842
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Σήμερα πήγα να φορτίσω την κάρτα στην Ομόνοια, από μπροστά προσπαθούσε να βγάλει εισιτήριο ένας στο μηχάνημα, με ρωτάει στα αγγλικά αν μπορώ να τον βοηθήσω, μου λέει ρίχνει το κέρμα στο μηχάνημα και το απορρίπτει από κάτω στην θήκη τι να επιλέξει στην οθόνη, κοιτάω την οθόνη και του λέω αυτά είναι αραβικά, πατάμε back και επέλεξα αγγλικά, βέβαια δεν μπορούσα να βγάλω άκρη τι ήθελε και μετά επιλέγω ελληνικά, αυτός στο μεταξύ δεν μπορούσα να καταλάβω τι ήθελε, την μια μου έλεγε μια διαδρομή επιστροφή την άλλη κάτι του τουρίστες τελικά μου είπε ευχαριστώ και πήγε σε κάποιο ταμείο.

    Μετά πήγα στις μπάρες, εκεί είχε κολλήσει το σύμπαν, άνθρωποι περίμεναν από την μια και από την άλλη μεριά, η αιτία ήταν μια γυναίκα σχετικά μεγάλη που έβαζε την κάρτα αλλά δεν άνοιγαν οι μπάρες και έκαναν τον χαρακτηριστικό ήχο, ήρθε ένας να βοηθήσει την γυναίκα, ενώ μαζευόταν ολοένα και περισσότερος κόσμος, η γυναίκα άρχισε το γκρίνια για τα μηχανήματα και την τεχνολογία, τελικά δεν κατάφερε να την βοηθήσει και πέρασε αυτή όταν άνοιξε την μπάρα κάποιος άλλος από απέναντι ενώ γκρίνιαζε οτι δεν λειτουργεί τίποτα και δοκίμασε τα πάντα, πετάγεται ένας που περίμενε και της λέει μια χαρά λειτουργούν εσείς δεν ξέρετε πως να τα χρησιμοποιήσετε, η γυναίκα αντέδρασε και ακολούθησε διαπληκτισμός, τα έριχνε στους νέους και την τεχνολογία που τα έχουν όλα έτοιμα και τα ξέρουν όλα ενώ ο άλλος έλεγε να μάθουν οι ηλικιωμένοι να χρησιμοποιούν καλύτερα τις νέες τεχνολογίες, έπεσαν και βρισίδια, το τέλος ήταν να αποχωρήσει η γυναίκα λέγοντας "ζήσε εσύ κατοχή και μετά έλα να μιλήσεις".

    Στον γυρισμό πριν περάσω τις μπάρες πέτυχα δύο άτομα μάλλον φοιτητές που πέρασαν ένα τοιχάκι σχεδόν δίπλα από τις μπάρες στην ομόνοια για να γλιτώσουν, περιφανευόντουσαν κιόλας για το κατόρθωμά τους.

Σελ. 679 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 659669674677678679680681684689699 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας