Σελ. 591 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 571581586589590591592593596601611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.851-8.865 από 13039
  1. #8851
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Εντωμεταξυ φαση εχουν οι γυναικες επιβατες που οταν ειναι στη πλατφορμα και ερχεται το τρενο και βλεπουν πολλους πακιστανους σε μια πορτα του τρενου που σταματαει μπροστα τους, πανε σε αλλη πορτα/βαγονι

  2. #8852
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Δεν μπορείς να απαγορέψεις σε κανέναν να χρησιμοποιεί το ΜΕΤΡΟ και αυτό είναι το σωστό.
    Είτε φυλακόβιος, είτε χρήστης ναρκωτικών, είτε οτιδήποτε.
    Άλλωστε προσωπικά έχω φίλους και φυλακόβιους και χρήστες νυν και πρώην, κλπ.
    Αλλά έμεινα κάγκελο με τον λυτό μεγαλόσωμο μαύρο σκύλο...!!!
    Έπρεπε όμως να κάνω όλη την περιγραφή... αυτά για τους φίλους που μπορεί να σκεφτούν διάφορα...

  3. #8853
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι τρομάξετε με τους πρώην φυλακισμένους (?), είστε ρατσιστές και φασίστες...

    Πάντως, κι εγώ την περασμένη εβδομάδα, μπήκα από Μοναστηράκι στο πρώτο βαγόνι της Γραμμής 3 και είδα έναν περίεργο τύπο με μαλλί ράστα (μάλλον ναρκομανής), να κάθεται στο πάτωμα και να βρωμάει τόσο πολύ, που δεν υπήρχε κανένας γύρω του... Πήγα κι εγώ πιο πίσω στο βαγόνι, για να μην τον μυρίζω...

    Είμαι κι εγώ ρατσιστής;
    φυσικά και είσαι ρατσιστής φίλε Μήτσο

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μοναστηράκι σήμερα στις 12... είμαι όρθιος στο πρώτο βαγόνι και μπαίνουν 2 νεαροί το πολύ έως 30... αλλοδαποί (μιλούσαν μάλλον Γιουγκοσλάβικα)... με κάτι περίεργα μπαγκάζια στην πλάτη.... η βρώμα που έβγαζαν σκότωνε σε απόσταση χιλιομέτρων... ο ένας όρθιος μπροστά μου και ο άλλος έκατσε... όπως λίγο σηκωνόντουσαν τα μανίκια του ενός φαινόντουσαν "φυλακόβια¨τατού... το πρόσωπο του ενός τουλάχιστον που είδα ήταν στραπατσαρισμένο από μπουνιές και πολύ ξύλο.... και φυσικά μαζί τους μπήκε και ένας μεγάλος μαύρος σκύλος (χύμα, χωρίς λουρί) ο οποίος ξάπλωσε μπροστά μου...
    Όλοι οι επιβάτες σκιάχτηκαν και λούφαξαν και εγώ το μόνο που είπα προς τον μαύρο σκύλο ήταν "Που πας ρε μαύρε;"

    Είμαστε εντάξει; ευχαριστημένοι για την κατάντια μας;
    Άντε περαστικά μας... αλλά σας θέλω όταν δεν είχαμε ΜΕΤΡΟ και πηγαίναμε με τα λεωφορεία περιμένοντας μέσα στο κρύο με τις ώρες...
    εγώ πάντως θα προτιμούσα να κάτσω κοντά στον μαύρο σκύλο και θα τον χάιδευα κιόλας (τα ζώα τα προτιμώ από τους ανθρώπους)

  4. #8854
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Όχι εντάξει παιδιά όλα κι όλα την αλήθεια θα την παραδεχτούμε.

    Δεν φταίτε εσείς που αυτοί είναι φτωχοί.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  5. #8855
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορείς να απαγορέψεις σε κανέναν να χρησιμοποιεί το ΜΕΤΡΟ και αυτό είναι το σωστό.
    Είτε φυλακόβιος, είτε χρήστης ναρκωτικών, είτε οτιδήποτε.
    Άλλωστε προσωπικά έχω φίλους και φυλακόβιους και χρήστες νυν και πρώην, κλπ.
    Αλλά έμεινα κάγκελο με τον λυτό μεγαλόσωμο μαύρο σκύλο...!!!
    Έπρεπε όμως να κάνω όλη την περιγραφή... αυτά για τους φίλους που μπορεί να σκεφτούν διάφορα...
    Εμένα ένας λυτος σκύλος-αρκούδα, θα με τρόμαζε λιγότερο από τους περίεργους ανθρώπους...

  6. #8856
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι εντάξει παιδιά όλα κι όλα την αλήθεια θα την παραδεχτούμε.

    Δεν φταίτε εσείς που αυτοί είναι φτωχοί.
    ναι δεν φταίω εγώ που είναι φτωχοί φταίνε οι επιλογές στην ζωή που έκαναν
    για την ιστορία του θέματος απλά να ξέρεις ότι οι επαγγελματίες ζητιάνοι/επαίτες οι περισσότεροι από αυτούς δεν ξέρουν τι έχουν από περιουσία/χρήματα
    και σίγουρα είναι πιο πλούσιοι από σένα και από μένα
    απλά είναι θέμα επιλογής τους να ντύνονται έτσι και να έχουν αυτή την εμφάνιση ώστε να τους λυπάσαι για να τους δώσεις τα χρήματα που τόσο επιθυμούν

  7. #8857
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Εδώ έχει τα δικαιώματα αλλά και τις υποχρεώσεις του επιβάτη,

    https://www.dikaiologitika.gr/eidhse...kai-dikaiomata

    Δεν αναφέρει πουθενά ειδική περίπτωση αν κάποιος είναι φτωχός, δεν κάνει διάκριση με το χρώμα, δεν κάνει διάκριση με την φυλή. Αναφέρει δε κάτι περι υγειονομικών διατάξεων.

  8. #8858
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι δεν φταίω εγώ που είναι φτωχοί φταίνε οι επιλογές στην ζωή που έκαναν
    Ααα ρε μεγάλη καρδιά που δουλεύεις και σε ΜΚΟ
    Ελπίζω να μην είναι από αυτές που εμπλέκονται σε κλοπή κονδυλίων για αυτούς τους ανθρώπους και γενικότερη κακοδιαχείριση/διασπάθιση δημόσιου χρήματος

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ανταπόκριση δεν κάνω απλά είναι η καθημερινότητα μου
    Σε άλλον αναφερόμουν.
    Εσύ είσαι των βιωματικών αφηγήσεων (σε μια γκρίζα-μελαγχολική πάντα χροιά) σε πολλά σχόλια που έχουμε εδώ.

    Και για να μην παρεξηγηθώ. Καλά κάνουμε και να ζητάμε το καλύτερο.
    Απλά καλό είναι (όχι μόνο εδώ, στη ζωή γενικότερα) να έχουμε και αίσθηση του που είναι η πραγματικότητα.

    Και το μετρό της Αθήνας παίζει σε πολύ καλό επίπεδο συνολικά (άντε να βελτίωναν λίγο τη συχνότητα των συρμών αλλά ΟΚ).
    Ειδικά για μια χρεοκοπημένη χώρα, είναι εξαιρετικό.

    - - - Updated - - -

    Άντε να φτιάξουμε και το μετρό της Θεσαλλλλονίκης για να μην κλαίνε και τα καρντάσια εκεί πάνω.
    Γιατί κλάμα πάνω, κλάμα κάτω πάει πολύ
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  9. #8859
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Θα βρούνε κάτι άλλο να αυτοκομπλεξάροντε με την πρωτεύουσα. Μην τους φοβάσαι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #8860
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ααα ρε μεγάλη καρδιά που δουλεύεις και σε ΜΚΟ
    Ελπίζω να μην είναι από αυτές που εμπλέκονται σε κλοπή κονδυλίων για αυτούς τους ανθρώπους και γενικότερη κακοδιαχείριση/διασπάθιση δημόσιου χρήματος
    καμία σχέση σε εμάς υπάρχει πλήρη διαφάνεια και διαχείριση των κονδυλίων που έρχονται από τον διεθνή οργανισμό (μαμά εταιρεία)

    δεν είναι ΜΚΟ (Μη Κερδοσκοπικός Οργανισμός αυτούς εγώ τους λέω αλλιώς Μίζες Καλά Οργανωμένες)

    είναι ελληνικό παράρτημα διεθνούς οργανισμού ο οποίος ασχολείται με πάρα πολλά πράγματα διεθνώς
    απλά τώρα ασχολείται στην Ελλάδα με την μετανάστευση και έχει υπό πλήρη έλεγχο το θέμα με τους πρόσφυγες/μετανάστες βέβαια αυτό το πρόγραμμα τελειώνει το 2020 μετά ή θα γυρίσει στο Ελληνικό Κράτος (Δημόσιο) και θα πληρώνει εκείνο με κονδύλια από τον προυπολογισμό ή θα παίρνει επιχορήγηση από την Ε.Ε μιας και τα σύνορα είναι ακόμα κλειστά (ο θεός βοηθός) γιατί τώρα πληρώνουμε τα ενοίκια των ακινήτων που μένουν οι οικογένειες των προσφύγων/μεταναστών και όλες τις δαπάνες τους (ρεύμα-νερό-θέρμανση-κοινόχρηστα) και παίρνουν επίσης χρήματα σε μορφή κάρτας , πληρώνουμε δομές φιλοξενίας κτλ..

    Σε άλλον αναφερόμουν.
    Εσύ είσαι των βιωματικών αφηγήσεων (σε μια γκρίζα-μελαγχολική πάντα χροιά) σε πολλά σχόλια που έχουμε εδώ.

    Και για να μην παρεξηγηθώ. Καλά κάνουμε και να ζητάμε το καλύτερο.
    Απλά καλό είναι (όχι μόνο εδώ, στη ζωή γενικότερα) να έχουμε και αίσθηση του που είναι η πραγματικότητα.

    Και το μετρό της Αθήνας παίζει σε πολύ καλό επίπεδο συνολικά (άντε να βελτίωναν λίγο τη συχνότητα των συρμών αλλά ΟΚ).
    Ειδικά για μια χρεοκοπημένη χώρα, είναι εξαιρετικό.
    καμία σχέση...απλά τυχαίνει φίλε μου μιας και είμαι 47 χρονών και σε όλες τις εργασίες/δουλειές που έκανα στην ζωή μου η μετακίνηση από το σπίτι στην δουλειά και αντίστροφα να γίνεται με τα μέσα μαζικής μεταφοράς
    έτσι έχω γίνει μάρτυρας αρκετών ευχάριστων αλλά και δυσάρεστων γεγονότων (π.χ αυτοκτονίες) που δεν θα ήθελα να τα ξανά ζήσω αν θες να ξέρεις δεν είναι καθόλου όμορφο να βλέπεις νέα κοπέλα ή νέο άντρα να βουτάει στις γραμμές την ώρα που έρχεται ο συρμός την συνέχεια φαντάζομαι την γνωρίζεις...

    Άντε να φτιάξουμε και το μετρό της Θεσαλλλλονίκης για να μην κλαίνε και τα καρντάσια εκεί πάνω.
    Γιατί κλάμα πάνω, κλάμα κάτω πάει πολύ
    θα γίνει ρε το υποσχέθηκε ο ΣΥΡΙΖΑ έκανε και εγκαίνια του πρώτου σταθμού...

  11. #8861
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι εντάξει παιδιά όλα κι όλα την αλήθεια θα την παραδεχτούμε.

    Δεν φταίτε εσείς που αυτοί είναι φτωχοί.
    Το θέμα είναι ο σκύλος ο οποίος απαγορεύεται και όχι η φτώχεια.
    Φυσικά του καθενός το μυαλό δεν φτάνει στο σημείο να σκεφτεί ότι μπορεί ο σκύλος να δαγκώσει, χέσει. Ότι στο ΜΕΤΡΟ μετακινούνται από μωρά έως ηλικιωμένοι. Το κέφι του να κάνει ο καθένας και να το παίξει επαναστάτης.

    Ένα άλλο παράδειγμα παλιότερα ήταν νεαρή δίμετρη όμορφη κοπέλα που σε έλεγχο στον σταθμό της Ομόνοιας δεν είχε εισιτήριο και όταν οι ελεγκτές ζήτησαν να επέμβει αστυφύλακας αυτή άρχισε να φωνάζει "άσε με. ξέρεις ποια είμαι εγώ?", "εγώ είμαι δικηγόρος. μην με ακουμπάς", "δεν έχεις κανένα δικαίωμα" και άλλες τέτοιες ... για να την κοπανήσει... και την κοπάνησε... ο νεαρός αστυφύλακας είχε μείνει κάγκελο με το θράσος της....

  12. #8862
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι ο σκύλος ο οποίος απαγορεύεται και όχι η φτώχεια.
    Φυσικά του καθενός το μυαλό δεν φτάνει στο σημείο να σκεφτεί ότι μπορεί ο σκύλος να δαγκώσει, χέσει. Ότι στο ΜΕΤΡΟ μετακινούνται από μωρά έως ηλικιωμένοι. Το κέφι του να κάνει ο καθένας και να το παίξει επαναστάτης.

    Ένα άλλο παράδειγμα παλιότερα ήταν νεαρή δίμετρη όμορφη κοπέλα που σε έλεγχο στον σταθμό της Ομόνοιας δεν είχε εισιτήριο και όταν οι ελεγκτές ζήτησαν να επέμβει αστυφύλακας αυτή άρχισε να φωνάζει "άσε με. ξέρεις ποια είμαι εγώ?", "εγώ είμαι δικηγόρος. μην με ακουμπάς", "δεν έχεις κανένα δικαίωμα" και άλλες τέτοιες ... για να την κοπανήσει... και την κοπάνησε... ο νεαρός αστυφύλακας είχε μείνει κάγκελο με το θράσος της....
    για τον σκύλο θα συμφωνήσω ότι απαγορεύεται η μεταφορά του (ελεύθερος να κάνει ότι θέλει)

    βέβαια προσωπικά προτιμώ τα σκυλιά ή τα γατιά τα οποία είναι πιο καθαρά και σε αγαπούν πραγματικά από τους ανθρώπους

    μετά από τους συνδικαλιστές και τους επιχειρηματίες υπάρχουν και οι δικηγόροι ... δεν απορώ με την συμπεριφορά της νέας κοπέλας-δικηγόρου...

  13. #8863
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    για τον σκύλο θα συμφωνήσω ότι απαγορεύεται η μεταφορά του (ελεύθερος να κάνει ότι θέλει)

    βέβαια προσωπικά προτιμώ τα σκυλιά ή τα γατιά τα οποία είναι πιο καθαρά και σε αγαπούν πραγματικά από τους ανθρώπους

    μετά από τους συνδικαλιστές και τους επιχειρηματίες υπάρχουν και οι δικηγόροι ... δεν απορώ με την συμπεριφορά της νέας κοπέλας-δικηγόρου...
    Πάντα βάση κανονισμού καθότι η μεταφορά μικρόσωμου σκυλιού η γάτας σε κλουβί επιτρέπεται. Στο εξωτερικό από όσο γνωρίζω σε πολλές χώρες επιτρέπεται αλλά εδώ θεωρώ ότι ο τυροβρωμίκουλας που ήδη δεν σέβεται το "απαγορεύεται η κατανάλωση φαγητού και ποτού στους χώρους του ΜΕΤΡΟ" που πλέον έχει πάψει να ακούγεται ... καθώς και το "οι επιβάτες να στέκονται στην δεξιά πλευρά των κυλιομένων".... και βλέπεις σε κάθε σταθμό ΜΕΤΡΟ συνέχεια σκουπίδια .... και αυτό σε σύγκριση με το ΜΕΤΡΟ πριν μερικά χρόνια...

  14. #8864
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντα βάση κανονισμού καθότι η μεταφορά μικρόσωμου σκυλιού η γάτας σε κλουβί επιτρέπεται. Στο εξωτερικό από όσο γνωρίζω σε πολλές χώρες επιτρέπεται αλλά εδώ θεωρώ ότι ο τυροβρωμίκουλας που ήδη δεν σέβεται το "απαγορεύεται η κατανάλωση φαγητού και ποτού στους χώρους του ΜΕΤΡΟ" που πλέον έχει πάψει να ακούγεται ... καθώς και το "οι επιβάτες να στέκονται στην δεξιά πλευρά των κυλιομένων".... και βλέπεις σε κάθε σταθμό ΜΕΤΡΟ συνέχεια σκουπίδια .... και αυτό σε σύγκριση με το ΜΕΤΡΟ πριν μερικά χρόνια...
    πολύ σωστές οι παρατηρήσεις σου

    ο κανονισμός έχει πάει περίπατο δεν τον σέβεται κανείς.

    όπως και η σωστή καθαριότητα σταθμών και συρμών (λες και βαριούνται κάνουν τα συνεργεία καθαρισμού)

  15. #8865
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ έχει τα δικαιώματα αλλά και τις υποχρεώσεις του επιβάτη,

    https://www.dikaiologitika.gr/eidhse...kai-dikaiomata

    Δεν αναφέρει πουθενά ειδική περίπτωση αν κάποιος είναι φτωχός, δεν κάνει διάκριση με το χρώμα, δεν κάνει διάκριση με την φυλή. Αναφέρει δε κάτι περι υγειονομικών διατάξεων.
    Γενικότερα αυτό με τους κανόνες θα πρότεινα να μην το πολυχρησιμοποιεις σας επιχείρημα.

    Στην προσπάθεια των περισσοτέρων να απαιτήσουν εφαρμογή των κανόνων του ΟΑΣΑ βγαίνουν οι μισοί εκτός ποινικού κώδικα και οι αλλόμισοι χειροκροτούν πρακτικές χούντας.

    Για το κομμάτι των ρατσιστικών σχολίων δεν το συζητώ καν, είναι εκτός κανόνων ακόμα και του φόρουμ.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

Σελ. 591 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 571581586589590591592593596601611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας