Σελ. 605 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 585595600603604605606607610615625 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.061-9.075 από 13039
  1. #9061
    Εγγραφή
    13-08-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.102
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν όμως τους έπιανε η αστυνομία και ο ΟΑΣΑ έστελνε τον λογαριασμό στους ιδίους αν είναι ενήλικοι ή στους γονείς τους αν είναι ανήλικοι

    θα βλέπαμε αν ξανά γινόντουσαν αυτά τα "χάλια"

    γιατί τα σπασμένα τώρα πάλι εμείς θα τα πληρώσουμε (πιθανόν και αυτοί) απλά να μην το ξέρουν/γνωρίζουν.
    η αστυνομία αρκετά έχει να διαχειριστεί με γριουλες που πουλάνε παράνομα παντόφλες και περίεργους που μοιράζουν φυλλάδια σε παρελάσεις για να ασχοληθεί με κάτι τέτοιες μικρότητες

  2. #9062
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από agrelaphon Εμφάνιση μηνυμάτων
    η αστυνομία αρκετά έχει να διαχειριστεί με γριουλες που πουλάνε παράνομα παντόφλες και περίεργους που μοιράζουν φυλλάδια σε παρελάσεις για να ασχοληθεί με κάτι τέτοιες μικρότητες
    θα συμφωνήσω με τα ατυχές παραδείγματα που αναφέρεις με την αστυνομία

    αλλά είναι δουλειά της αστυνομίας να συλλάβει αυτούς που προκαλούν φθορές σε οχήματα ή μηχανήματα ώστε μετά η εταιρεία να στέλνει τον λογαριασμό για την αποκατάσταση των ζημιών σε οχήματα ή μηχανήματα είτε στους ίδιους τους δράστες αν είναι ενήλικοι είτε στους γονείς αν είναι ανήλικοι

    κάποτε πρέπει να σταματήσει αυτό το παιχνιδάκι
    να εφαρμοστεί η νομοθεσία και ότι προβλέπει αυτή
    γιατί να πληρώνουμε οι πολλοί για τις ζημιές που προκαλούν λίγοι (που στο κάτω της γραφής αν δεν τους αρέσουν τα ΜΜΜ ή το ηλεκτρονικό εισιτήριο μην τα χρησιμοποιούν ας πάρουν το αυτοκίνητο/μηχανή/ποδήλατο/πατίνι ή ας κυκλοφορούν με τα πόδια) οι άλλοι που τα χρησιμοποιούμε τι φταίμε...

  3. #9063
    Εγγραφή
    13-08-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.102
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Νομίζεις ότι η αστυνομία θα σε / μας προστατέψει... Ελπίζω να μη χρειαστεί αυτή η στιγμή. Η αστυνομία υπάρχει για να προστατεύει άλλους και να ταλαιπωρεί τους απλούς κοινούς θνητούς πολίτες.

  4. #9064
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από agrelaphon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζεις ότι η αστυνομία θα σε / μας προστατέψει... Ελπίζω να μη χρειαστεί αυτή η στιγμή. Η αστυνομία υπάρχει για να προστατεύει άλλους και να ταλαιπωρεί τους απλούς κοινούς θνητούς πολίτες.
    όχι δεν μπορεί να προστατέψει τον απλό πολίτη αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη/άποψη

    το έχει αποδείξει άλλωστε στην πολυκατοικία που μένω τέσσερις ληστείες έχουν γίνει στο παρελθόν

    οι δράστες αναζητούνται ακόμα...

    η πολυκατοικία αλλά και τα διαμερίσματα αυτής αναγκαστικά για λόγους ασφαλείας και προστασίας της ζωής έγιναν "φρούριο/φυλακή" με πόρτες ασφαλείας / κάμερες / προβολείς / συναγερμούς / κτλ...

  5. #9065
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.375
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    Ένα ακόμα τηλεφώνημα για βόμβα στο σταθμό Αιγάλεω του Μετρό σήμερα το πρωί. Πόσα άραγε πρέπει να γίνουν ακόμα για να κάνει κάτι η αστυνομία...
    https://www.athenstransport.com/2019...-tilefonimata/

  6. #9066
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patrickdrd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποια στιγμή δεν θα είναι φάρσα αλλά αλήθεια...

  7. #9067
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Μερικοί θα ήσασταν απίθανοι για μοιρολογίστρες, τσάμπα πράγμα και μπορεί να βγάζατε αρκετά λεφτά για να πάρετε το προσωπικό σας ελικόπτερο να γλιτώσουμε κι εμείς την τόση μίρλα πια.

    Ο ένας γκρινιάζει για τις ανακοινώσεις για τα silver alert ο αλλος για τα αποσμητικά ο άλλος επειδή τον στραβοκοιταξε ο διπλανός η δεν ξέρω γω τι αλλο.

    Όλοι μπαίνουμε στα ΜΜΜ και με βεβαιότητα σας λέμε οτι είστε υπερβολικοί και να το κοιτάξετε, ειδικά όταν φτάνετε σε σημείο να προειδοποιείτε για βόμβες σε μετρό μόνο και μόνο για να μπορείτε να πειτε μελλοντικά "Σας τα λεγα, προσκυνήστε με τώρα, είμαι ο νέος Λεβέντης"

    Το μήνυμα που θέλω εγω να δώσω στους υπόλοιπους είναι οτι στην Αθήνα τα ΜΜΜ είναι υπερβολικά ευνοημένα και όσοι έχετε την ευκαιρία να τα χρησιμοποιείτε θα έπρεπε να αισθάνεστε τυχεροί.
    Σε άλλες πόλεις είναι μονόδρομος τα ποδαράκια βρέχει χιονίζει.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  8. #9068
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.873
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    https://www.iefimerida.gr/news/48820...iNDgNFmHeOPPKA

    Αν ισχύει, καλά πάμε...

  9. #9069
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Και πάλι καλά να λέμε, με δρομολόγια ανά 3-4 λεπτά τις ώρες αιχμής.
    Τι να πούμε που στον ΗΣΑΠ έχει κάθε 7-8 λεπτά τις ώρες αιχμής κι αν είναι τίγκα πρέπει να περιμένεις το επόμενο; Πιο γρήγορα πας με το λεωφορείο...

  10. #9070
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.iefimerida.gr/news/48820...iNDgNFmHeOPPKA

    Αν ισχύει, καλά πάμε...

    Κάπου μέσα στην είδηση διάβασα γκρίνια του κυρίου Χατζηδάκη για καθυστερήσεις στα εκδοτήρια εισιτηρίων.

    Είμαι σίγουρος οτι τρως την μισή σου μέρα σε αναμονές σε ουρές στο Μετρο ρε Χατζηδάκη και παραπονιέσαι κι εσύ για όλα αυτά που περνάς, είναι λίγο στην μόδα τελευταία αυτό με τα βιωματικά.


    Για το υπολοιπο με τους συρμούς δυστυχώς ισχύει και θα το φάμε στη μαπα τα επόμενα χρόνια ακόμα χειρότερα.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  11. #9071
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλοι μπαίνουμε στα ΜΜΜ
    Ουτε αυτο δε γινεται

    Πχ δε χωρανε ολοι το πρωι μετα τη Κατεχακη (προς Συνταγμα) ή μετα τα Κ. Πατησια προς Ομονοια...

    -"Καντε λιγο πιο μεσα να παμε και εμεις στις δουλειες μας, νααα εκει εχει λιγο χωρο"
    -"Που τον ειδατε το χωρο?"
    (Πολλαπλοι επιβατες κανουν eye-rolling για τη κατασταση )

  12. #9072
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.873
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπου μέσα στην είδηση διάβασα γκρίνια του κυρίου Χατζηδάκη για καθυστερήσεις στα εκδοτήρια εισιτηρίων.

    Είμαι σίγουρος οτι τρως την μισή σου μέρα σε αναμονές σε ουρές στο Μετρο ρε Χατζηδάκη και παραπονιέσαι κι εσύ για όλα αυτά που περνάς, είναι λίγο στην μόδα τελευταία αυτό με τα βιωματικά.


    Για το υπολοιπο με τους συρμούς δυστυχώς ισχύει και θα το φάμε στη μαπα τα επόμενα χρόνια ακόμα χειρότερα.
    Παίζει να μην έχει χρησιμοποιήσει ποτέ του το Metro

  13. #9073
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίζει να μην έχει χρησιμοποιήσει ποτέ του το Metro
    κανένας από τους πολιτικούς (πρώην και νυν) ανεξαρτήτου πολιτικού κόμματος / χώρου / ιδεολογίας (ΣΥΡΙΖΑ/ΑΝΕΛ/ΚΙΝ.ΑΛ/ΝΔ) δεν έχει χρησιμοποιήσει ΜΜΜ

    το θέμα για τους συρμούς είναι γνωστό σε όσους/ες κινούνται είτε με τον ΗΣΑΠ (Γραμμή 1) είτε με το ΜΕΤΡΟ (Γραμμή 2 και 3) όπως γνωστό είναι στις εταιρείες ΟΑΣΑ/ΣΤΑ.ΣΥ (το λένε οι εργαζόμενοι)

    μια από τα ίδια συμβαίνει και στα λεωφορεία/τρόλεϊ

    γενικά τα ΜΜΜ πάσχουν από τις βλάβες / ελλείψεις στα ανταλλακτικά / αναβάθμιση του στόλου των οχημάτων λόγω παλαιότητας/ακαταλληλότητας αλλά για όλα αυτά βασική προυπόθεση είναι να υπάρχουν τα χρήματα...

    ως ένας από αυτούς που χρησιμοποιούν τα ΜΜΜ καθώς είναι το αποκλειστικό μου μέσο μετακίνησης για να πάω στην δουλειά μου ή στο σπίτι μου όταν σχολάσω δεν έχω αυτοκίνητο ή μηχανή ή ποδήλατο ή πατίνι ούτε τα χρήματα για ταξί έτσι αν δεν μπορώ να μετακινηθώ με τα ΜΜΜ η εναλλακτική είναι τα πόδια.

    ορισμένες ώρες τις ημέρας πραγματικά δεν χωράς και θα μπεις στο 2ο ή 3ο ή 4ο ή 5ο συρμό που θα περάσει

    μερικές φορές είναι καλύτερα να χρησιμοποιήσεις λεωφορεία ή τρόλεϊ

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε αυτο δε γινεται

    Πχ δε χωρανε ολοι το πρωι μετα τη Κατεχακη (προς Συνταγμα) ή μετα τα Κ. Πατησια προς Ομονοια...

    -"Καντε λιγο πιο μεσα να παμε και εμεις στις δουλειες μας, νααα εκει εχει λιγο χωρο"
    -"Που τον ειδατε το χωρο?"
    (Πολλαπλοι επιβατες κανουν eye-rolling για τη κατασταση )
    αυτό το έχει χώρο το έχω ακούσει...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μερικοί θα ήσασταν απίθανοι για μοιρολογίστρες, τσάμπα πράγμα και μπορεί να βγάζατε αρκετά λεφτά για να πάρετε το προσωπικό σας ελικόπτερο να γλιτώσουμε κι εμείς την τόση μίρλα πια.

    Ο ένας γκρινιάζει για τις ανακοινώσεις για τα silver alert ο αλλος για τα αποσμητικά ο άλλος επειδή τον στραβοκοιταξε ο διπλανός η δεν ξέρω γω τι αλλο.

    Όλοι μπαίνουμε στα ΜΜΜ και με βεβαιότητα σας λέμε οτι είστε υπερβολικοί και να το κοιτάξετε, ειδικά όταν φτάνετε σε σημείο να προειδοποιείτε για βόμβες σε μετρό μόνο και μόνο για να μπορείτε να πειτε μελλοντικά "Σας τα λεγα, προσκυνήστε με τώρα, είμαι ο νέος Λεβέντης"

    Το μήνυμα που θέλω εγω να δώσω στους υπόλοιπους είναι οτι στην Αθήνα τα ΜΜΜ είναι υπερβολικά ευνοημένα και όσοι έχετε την ευκαιρία να τα χρησιμοποιείτε θα έπρεπε να αισθάνεστε τυχεροί.
    Σε άλλες πόλεις είναι μονόδρομος τα ποδαράκια βρέχει χιονίζει.
    ουδέν σχόλιο...

  14. #9074
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    842
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μερικοί θα ήσασταν απίθανοι για μοιρολογίστρες, τσάμπα πράγμα και μπορεί να βγάζατε αρκετά λεφτά για να πάρετε το προσωπικό σας ελικόπτερο να γλιτώσουμε κι εμείς την τόση μίρλα πια.

    Ο ένας γκρινιάζει για τις ανακοινώσεις για τα silver alert ο αλλος για τα αποσμητικά ο άλλος επειδή τον στραβοκοιταξε ο διπλανός η δεν ξέρω γω τι αλλο.

    Όλοι μπαίνουμε στα ΜΜΜ και με βεβαιότητα σας λέμε οτι είστε υπερβολικοί και να το κοιτάξετε, ειδικά όταν φτάνετε σε σημείο να προειδοποιείτε για βόμβες σε μετρό μόνο και μόνο για να μπορείτε να πειτε μελλοντικά "Σας τα λεγα, προσκυνήστε με τώρα, είμαι ο νέος Λεβέντης"

    Το μήνυμα που θέλω εγω να δώσω στους υπόλοιπους είναι οτι στην Αθήνα τα ΜΜΜ είναι υπερβολικά ευνοημένα και όσοι έχετε την ευκαιρία να τα χρησιμοποιείτε θα έπρεπε να αισθάνεστε τυχεροί.
    Σε άλλες πόλεις είναι μονόδρομος τα ποδαράκια βρέχει χιονίζει.
    Το οτι είμαστε περισσότερο γκρινιάρηδες ή υπερβολικοί σαν λαός σε σχέση με άλλους είναι γνωστό. Από εκεί και περά το οτι οι υπόλοιπες πόλεις της Ελλάδας δεν έχουνε κάποιο ΜΜΜ πέραν λεωφορείων που και αυτά είναι ανεπαρκή, δεν σημαίνει οτι εδώ δεν πρέπει να κρίνουμε τα αρνητικά σημεία τα προβλήματα και τα "κακώς κείμενα" των ΜΜΜ στην Αττική και την Αθήνα. Εαν σε άλλες πόλεις είναι μονόδρομος τα ποδαράκια βρέξει χιονίσει ας κοιτάξουν να εγκαταστήσουν ΜΜΜ στις πόλεις τους και οχι να καθόμαστε εμείς με σταυρωμένα τα χέρια.
    Φτάνει πια με τα επιχειρήματα αυτού του στήλ που σημειοτέον τα ακούω συνεχώς ολοένα και περισσότερο από το 2009 και μετά, οτι δηλαδή ο άλλος είναι χειρότερα από εσένα, ο άλλος έχει περισσότερα προβλήματα από εσένα οπότε εσύ να νιώθεις και ικανοποιημένος και να μην μιλάς. Οχι φίλε όταν έχω προβλήματα, ειδικά για προβλήματα και θέματα που δεν είμαι εγώ ο άμεσος φταίχτης τότε και θα γκρινιάζω και θα μιλάω και θα λαλάω όσο θέλω, δικαίωμά μου στο κάτω κάτω της γραφής.

    Όσοι μένετε επαρχία και είστε με την πικρία επειδή δεν έχετε ΜΜΜ πέραν των λεωφορείων, τα παράπονά σας στο πολιτικό σύστημα.

    Όσο για τον Χατζηδάκη και τον κάθε πολιτικό φαφλατά, ας αφήσει αν θα ιδρώσει το αυτί της κυβέρνησης και της ΣΤΑΣΥ και ας τσακιστεί να πει τι θα κάνουνε αυτοί όταν βγούνε στην κυβέρνηση.

  15. #9075
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το οτι είμαστε περισσότερο γκρινιάρηδες ή υπερβολικοί σαν λαός σε σχέση με άλλους είναι γνωστό. Από εκεί και περά το οτι οι υπόλοιπες πόλεις της Ελλάδας δεν έχουνε κάποιο ΜΜΜ πέραν λεωφορείων που και αυτά είναι ανεπαρκή, δεν σημαίνει οτι εδώ δεν πρέπει να κρίνουμε τα αρνητικά σημεία τα προβλήματα και τα "κακώς κείμενα" των ΜΜΜ στην Αττική και την Αθήνα. Εαν σε άλλες πόλεις είναι μονόδρομος τα ποδαράκια βρέξει χιονίσει ας κοιτάξουν να εγκαταστήσουν ΜΜΜ στις πόλεις τους και οχι να καθόμαστε εμείς με σταυρωμένα τα χέρια.
    Φτάνει πια με τα επιχειρήματα αυτού του στήλ που σημειοτέον τα ακούω συνεχώς ολοένα και περισσότερο από το 2009 και μετά, οτι δηλαδή ο άλλος είναι χειρότερα από εσένα, ο άλλος έχει περισσότερα προβλήματα από εσένα οπότε εσύ να νιώθεις και ικανοποιημένος και να μην μιλάς. Οχι φίλε όταν έχω προβλήματα, ειδικά για προβλήματα και θέματα που δεν είμαι εγώ ο άμεσος φταίχτης τότε και θα γκρινιάζω και θα μιλάω και θα λαλάω όσο θέλω, δικαίωμά μου στο κάτω κάτω της γραφής.

    Όσοι μένετε επαρχία και είστε με την πικρία επειδή δεν έχετε ΜΜΜ πέραν των λεωφορείων, τα παράπονά σας στο πολιτικό σύστημα.

    Όσο για τον Χατζηδάκη και τον κάθε πολιτικό φαφλατά, ας αφήσει αν θα ιδρώσει το αυτί της κυβέρνησης και της ΣΤΑΣΥ και ας τσακιστεί να πει τι θα κάνουνε αυτοί όταν βγούνε στην κυβέρνηση.
    να προσθέσω ότι και τα Τρίκαλα (αν δεν με απατάει η μνήμη μου) έχουν οχήματα χωρίς οδηγό

    τι σημαίνει αυτό...

    ότι αφορά τους "πολιτικούς"

    "πρώην/νυν" προσωπικά έχω χορτάσει από λόγια περιμένω να δω πράξεις

    στα λόγια καλοί είναι αλλά από πράξεις μηδέν

    άλλα λένε μέχρι να τους ψηφίσεις

    άλλα κάνουν μετά αφού τους ψηφίσεις

    και πάντα δεν φταίνε αυτοί αλλά οι άλλοι...

Σελ. 605 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 585595600603604605606607610615625 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας