Σελ. 691 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 671681686689690691692693696701711 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.351-10.365 από 13039
  1. #10351
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.751
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εχουν πανω απο μυριο
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  2. #10352
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μα δεν είχαν γίνει κανονικά εγκαίνια πριν τις εκλογές

    Με βεβαιότητα μπορούμε πλέον να πούμε ότι το σενάριο λειτουργίας της βασικής γραμμής από το Νέο Σιδηροδρομικό Σταθμό μέχρι τη Νέα Ελβετία για τον Νοέμβριο του 2020, ναυαγεί οριστικά. Οι ενδείξεις που υπήρχαν το τελευταίο διάστημα, επιβεβαιώνονται από πηγές του Υπουργείου Υποδομών στο ypodomes.com που αναφέρουν πως θα γίνει μεγάλη προσπάθεια για να μπορέσει να τεθεί σε λειτουργία η γραμμή το 2021. Αυτό τον χρονικό ορίζοντα άλλωστε έδωσε και ο νέος Δήμαρχος Θεσσαλονίκης, Κωνσταντίνος Ζέρβας.
    Το μεγάλο αγκάθι δεν είναι άλλο από το σταθμό ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ που όπως αναφέρουν, ακόμα και μέχρι σήμερα δεν έχει υπογραφεί η προκριθείσα λύση για τη κατασκευή του, με αποτέλεσμα να κρατά το έργο ως όμηρο.

    Όπως αναφέρουν μάλιστα η λύση αυτή προϋποθέτει και τη διακοπή της λειτουργίας της γραμμής στους 3 πρώτους σταθμούς για διάστημα 16-18 μηνών προκειμένου να τεθεί σε λειτουργία ο σταθμός, πράγμα που θα φέρει νέα προβλήματα στη λειτουργία των συγκοινωνιών της πόλης. Καθυστερήσεις έχουν καταγραφεί και στον σταθμό ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ πράγμα που επιδεινώνει ακόμα περισότερο τη λειτουργία της πρώτης τετράδας σταθμών (Ν.Σ.ΣΤΑΘΜΟΣ-ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ-ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ-ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ).

    Επίσης το θέμα των συρμών, δεν είναι ικανοποιητικό μιας και 15 μήνες πριν την μέχρι σήμερα προγραμματισμένη λειτουργία, στην πόλη έχουν φτάσει μόλις δύο από τους 18 συρμούς και σε αυτούς απουσιάζει το software που θα κάνει εφικτή την δρομολόγηση τους στα δοκιμαστικά δρομολόγια.

    https://ypodomes.com/metakylietai-gi...thessalonikis/
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #10353
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.772
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Ξεκάθαρο σαμποτάζ του Κουλη...

  4. #10354
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    H intel θα παει στα ...7nm και ακομα το μετρο θεσ/κης θα ειναι υπο κατασκευη

  5. #10355
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Κάτι γίνεται σήμερα το απόγευμα και τα δρομολόγια των Α7 και 550 κοντεύουν να φτάσουν 1 ώρα συχνότητα (προς Αθήνα και Φάληρο), αντί για 15 λεπτά (που λέει το πρόγραμμα)... Μιλάμε για τρομερή σαρδέλα και με πολύ κόσμο να περιμένει απέξω.

    Δε θα πάω σπίτι μου ποτέ.

  6. #10356
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι γίνεται σήμερα το απόγευμα και τα δρομολόγια των Α7 και 550 κοντεύουν να φτάσουν 1 ώρα συχνότητα (προς Αθήνα και Φάληρο), αντί για 15 λεπτά (που λέει το πρόγραμμα)... Μιλάμε για τρομερή σαρδέλα και με πολύ κόσμο να περιμένει απέξω.

    Δε θα πάω σπίτι μου ποτέ.
    Που να βλεπες το ΗΣΑΠ στην ανοδο απο 18'00 - 18'30... τιιιγκα οι πλατφορμες και τα τρενα... εχει και καλα συναυλια θετικης ενεργειας στο ΟΑΚΑ και κατεβαζει καραβιες με νεολαια στην ειρηνη...

  7. #10357
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που να βλεπες το ΗΣΑΠ στην ανοδο απο 18'00 - 18'30... τιιιγκα οι πλατφορμες και τα τρενα... εχει και καλα συναυλια θετικης ενεργειας στο ΟΑΚΑ και κατεβαζει καραβιες με νεολαια στην ειρηνη...
    Όντως, μετά το είδα. Αφού περίμενα 1 ώρα και για το Α8 (από την αντίθετη πλευρά) κατέβηκα στον ΗΣΑΠ στο Μαρούσι και τώρα επιτέλους γυρίζω σπίτι. Περάσαμε από το σταθμό Ειρήνη (δίπλα στο ΟΑΚΑ) και γίνεται χαμός προς Κηφισιά, ενώ προς Πειραιά έχει πολύ λίγο κόσμο.

  8. #10358
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.805
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .

  9. #10359
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα λεωφορείο λιγότερο...

  10. #10360
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έπεσα πάνω στο εξής σκηνικό σήμερα, ώρα 09:25 μέσα στο λεωφορείο Α15 - Δάσος Χαιδαρίου /Σταθμός Λαρίσης, λίγο πριν φτάσει στο Μεταξουργείο.
    Μπαίνουν 2 ελεγκτές (έχω να δω ελεγκτές πολύ καιροοοό, είχα επικυρώσει πάντως την κάρτα μου προηγουμένως ) μέσα στο λεωφορείο, τσιμπάνε μια sexy καλοντυμένη Ελληνίδα κοπελίτσα γύρω στα 30, χωρίς εισιτήριο ή κάρτα και της ζητούν ταυτότητα, προκειμένου να κόψουν το πρόστιμο.
    "Δεν έχω ταυτότητα" τους λέει, "Θα καλέσουμε την αστυνομία τότε" της απαντούν, "Βιάζομαι να πάω στη δουλειά μου, δεν μπορώ να περιμένω" λέει αυτή.
    "Αυτή είναι η διαδικασία", επιμένουν οι ελεγκτές, "Δεν με ενδιαφέρει, θέλω να πάω στη δουλειά μου, βιάζομαι" συνεχίζει εκείνη, με απίστευτη ηρεμία αλλά και θράσος !!
    Στο σημείο εκείνο, το λεωφορείο έφτασε έξω από το σταθμό του μετρό στο μεταξουργείο, οι ελεγκτές κατέβηκαν μαζί της κι εγώ κατέβηκα τις σκάλες κατευθυνόμενος προς τις αποβάθρες, μη γνωρίζοντας φυσικά τι ακολούθησε στη συνέχεια.
    Το αναφέρω διότι το θράσος των τσαμπατζήδων είναι απ' ότι φαίνεται απίστευτο, σαν να θεωρούν αναφαίρετο δικαίωμα τους τη μη πληρωμή εισιτηρίου ή κάρτας !
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  11. #10361
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jazzer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έπεσα πάνω στο εξής σκηνικό σήμερα, ώρα 09:25 μέσα στο λεωφορείο Α15 - Δάσος Χαιδαρίου /Σταθμός Λαρίσης, λίγο πριν φτάσει στο Μεταξουργείο.
    Μπαίνουν 2 ελεγκτές (έχω να δω ελεγκτές πολύ καιροοοό, είχα επικυρώσει πάντως την κάρτα μου προηγουμένως ) μέσα στο λεωφορείο, τσιμπάνε μια sexy καλοντυμένη Ελληνίδα κοπελίτσα γύρω στα 30, χωρίς εισιτήριο ή κάρτα και της ζητούν ταυτότητα, προκειμένου να κόψουν το πρόστιμο.
    "Δεν έχω ταυτότητα" τους λέει, "Θα καλέσουμε την αστυνομία τότε" της απαντούν, "Βιάζομαι να πάω στη δουλειά μου, δεν μπορώ να περιμένω" λέει αυτή.
    "Αυτή είναι η διαδικασία", επιμένουν οι ελεγκτές, "Δεν με ενδιαφέρει, θέλω να πάω στη δουλειά μου, βιάζομαι" συνεχίζει εκείνη, με απίστευτη ηρεμία αλλά και θράσος !!
    Στο σημείο εκείνο, το λεωφορείο έφτασε έξω από το σταθμό του μετρό στο μεταξουργείο, οι ελεγκτές κατέβηκαν μαζί της κι εγώ κατέβηκα τις σκάλες κατευθυνόμενος προς τις αποβάθρες, μη γνωρίζοντας φυσικά τι ακολούθησε στη συνέχεια.
    Το αναφέρω διότι το θράσος των τσαμπατζήδων είναι απ' ότι φαίνεται απίστευτο, σαν να θεωρούν αναφαίρετο δικαίωμα τους τη μη πληρωμή εισιτηρίου ή κάρτας !
    Αφού έχουν How to για το πως θα το κάνουν, τι ψάχνεις;

  12. #10362
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού έχουν How to για το πως θα το κάνουν, τι ψάχνεις;
    Χαχαχα "επιστήμη" το έκαναν το θέμα, απίστευτο !!!
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  13. #10363
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Απύθμενο θράσος. Μήπως καλύτερα να έβαζαν μπάρες και στα λεωφορεία για να τελειώνουμε; Αν δεν μπορούν να μπουν παράνομα, δεν θα υπάρχει φόβος να τους κρατήσει κάποιος παράνομα.

  14. #10364
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απύθμενο θράσος. Μήπως καλύτερα να έβαζαν μπάρες και στα λεωφορεία για να τελειώνουμε; Αν δεν μπορούν να μπουν παράνομα, δεν θα υπάρχει φόβος να τους κρατήσει κάποιος παράνομα.
    Αν δεν αυξηθούν τα δρομολόγια, δεν υπάρχει περίπτωση να δουλέψει αυτό το πράγμα... Τις ώρες αιχμής με το ζόρι κλείνουν οι πόρτες, φαντάσου να μπουν και μπάρες...

  15. #10365
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    το καλύτερο μέτρο πάταξης των "τσαμπατζήδων" στα λεωφορεία/τρόλεϊ είναι

    αύξηση των δρομολογίων
    αγορά νέων οχημάτων
    τοποθέτηση μπαρών στις πόρτες των οχημάτων
    συχνός έλεγχος εισιτηρίων / καρτών

    ακριβώς τα ίδια και στον ηλεκτρικό / μετρό αντί για τις ηλίθιες γυάλινες πύλες αντικατάσταση τους με μεταλλικές μπάρες τύπου τουρνικέ όπως έχουν στα δικαστήρια/γήπεδα να μην μπορείς να πηδήξεις ούτε να χωθείς πίσω από τον άλλον.

    και τελείωσε η ιστορία

    δεν έχεις εισιτήριο/κάρτα πας με το αυτοκίνητο/μηχανή/ποδήλατο/πατίνι/πόδια
    έχεις εισιτήριο/κάρτα τότε χρησιμοποιείς τα ΜΜΜ

    δεν υπάρχει δικαίωμα ελεύθερης μετακίνησης αν δεν ανήκεις σε ευπαθή ομάδα (που ούτως η αλλιώς έχουν εισιτήρια/κάρτες αυτές οι ομάδες)

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jazzer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έπεσα πάνω στο εξής σκηνικό σήμερα, ώρα 09:25 μέσα στο λεωφορείο Α15 - Δάσος Χαιδαρίου /Σταθμός Λαρίσης, λίγο πριν φτάσει στο Μεταξουργείο.
    Μπαίνουν 2 ελεγκτές (έχω να δω ελεγκτές πολύ καιροοοό, είχα επικυρώσει πάντως την κάρτα μου προηγουμένως ) μέσα στο λεωφορείο, τσιμπάνε μια sexy καλοντυμένη Ελληνίδα κοπελίτσα γύρω στα 30, χωρίς εισιτήριο ή κάρτα και της ζητούν ταυτότητα, προκειμένου να κόψουν το πρόστιμο.
    "Δεν έχω ταυτότητα" τους λέει, "Θα καλέσουμε την αστυνομία τότε" της απαντούν, "Βιάζομαι να πάω στη δουλειά μου, δεν μπορώ να περιμένω" λέει αυτή.
    "Αυτή είναι η διαδικασία", επιμένουν οι ελεγκτές, "Δεν με ενδιαφέρει, θέλω να πάω στη δουλειά μου, βιάζομαι" συνεχίζει εκείνη, με απίστευτη ηρεμία αλλά και θράσος !!
    Στο σημείο εκείνο, το λεωφορείο έφτασε έξω από το σταθμό του μετρό στο μεταξουργείο, οι ελεγκτές κατέβηκαν μαζί της κι εγώ κατέβηκα τις σκάλες κατευθυνόμενος προς τις αποβάθρες, μη γνωρίζοντας φυσικά τι ακολούθησε στη συνέχεια.
    Το αναφέρω διότι το θράσος των τσαμπατζήδων είναι απ' ότι φαίνεται απίστευτο, σαν να θεωρούν αναφαίρετο δικαίωμα τους τη μη πληρωμή εισιτηρίου ή κάρτας !
    λογικά μέσα στο ΜΕΤΡΟ θα βρήκαν αστυνομικούς οι ελεγκτές και θα της έκοψαν το "μπιλετάκι" με τον λογαριασμό της κοπελιάς με το απίστευτο θράσος.

Σελ. 691 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 671681686689690691692693696701711 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας