Σελ. 556 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 536546551554555556557558561566576 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.326-8.340 από 13039
  1. #8326
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    842
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Δεν ξέρω από πότε προέκυψε, αλλά εγώ θυμάμαι από τότε που επεκτάθηκαν οι γραμμές του μετρό σε περισσότερους σταθμούς θυμάμαι αυτόν τον χαμό.

  2. #8327
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.375
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    Πρόεδρος ΟΑΣΑ: Θα αυξηθούν τα δρομολόγια του Μετρό, οι επιβάτες περιμένουν σε ουρές χωρίς λόγο
    https://www.athenstransport.com/2018...is-sinenteuxi/

  3. #8328
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παίζει να επανέλθει η απευθείας σύνδεση με το Αεροδρόμιο, στο μετρό! Πραγματικά ό,τι να 'ναι σε αυτή τη χώρα...

    https://www.protothema.gr/greece/art...iko-shediasmo/

  4. #8329
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.732
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Κανεις δεν φταιει. Ποτέ. Σιγουρα υπαρχει ελλειψη συρμων. Το ποσοι ειναι ακινητοποιημενοι ειναι ευκολο να βρεθει. Δεν κρυβονται. Αρκει μια βολτα στα αμαξοστασια.
    Καποιος παραγγειλε ανταλλακτικα. Καποιος αλλος δεν ενεκρινε πιστωσεις, καποιος τριτος ακυρωσε το διαγωνισμο, και στο τελος ΚΑΝΕΙΣ δεν φταιει.
    Οποτε καποιος τεταρτος βλεποντας το αδιεξοδο αποφασισε να κοψει το δρομολογιο προς το αεροδρομιο.
    Οι υπουργαρες δεν ειχαν ενημερωθει λενε.

    Και βεβαια κανεις δεν παραιτηθηκε. Ουτε καν να βγει να ζητησει συγγνωμη για την ταλαιπωρια και την παλινωδια.

  5. #8330
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Φυσικά και φταίει, αυτός που δεν πληρώνει εισιτήριο.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  6. #8331
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Δεν ξέρω τι γίνεται σήμερα, αλλά τα ΜΜΜ έχουν φοβερές καθυστερήσεις. Περίμενα στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας 40 λεπτά, για να καταφέρω να χωρέσω κάπου και τα δρομολόγια είναι τα μισά από όσα επρεπε να έχουν περάσει. Ήμουν έξω από το μετρό Αμπελόκηποι, με κατεύθυνση προς Πατησίων.

    Το ωραίο είναι ότι ο πίνακας έδειχνε ότι ένα Β5 θα έρθει μετά από 53 λεπτά και τελικά ήρθε μετά από 15 (τότε εμφανίστηκε ένα στον πίνακα)! Αφού μπήκαμε μέσα, ο οδηγός άρχισε να τσακώνεται με δύο 20χρονα παλιόπαιδα, επειδή τους έκανε παρατήρηση που μπήκαν με καφέ στο χέρι. Αφού τελικά ξεκίνησε το Β5, ο οδηγός τους φώναξε "Περιμένετε να φτάσουμε μέχρι το φανάρι και θα σας φτιάξω εγώ"!

    Αφού έφτασε στο φανάρι, έξω από τη ΓΑΔΑ, ο οδηγός κατέβηκε και πήγε να φέρει αστυνομικό. Τελικά αφού τους παρέδωσε, συνέχισαν να τσακώνονται. Την ίδια ώρα άρχισαν και οι άλλοι επιβάτες να φωνάζουν στον οδηγό: "Σταμάτησες το Αστικό για αυτό το λόγο;". Εκείνους τους απάντησε "Αφού υπήρχε πρόβλημα το σταμάτησα"! Τελικά τα παλιόπαιδα ήπιαν τον καφέ και τον πέταξαν και ο αστυνομικός τους είπε να πάνε πιο πίσω, να μην ενοχλούν τον οδηγό. Το επεισόδιο έληξε εκεί, αφού πρώτα τα παλιόπαιδα φώναξαν στον οδηγό "Είσαι τρελός".

    (έχω κι άλλη φωτο με τα παλιόπαιδα, αλλά θα βάλω μόνο αυτή)



    Υ.Γ. Εννοείται πως ο οδηγός είχε δίκιο και έπραξε τα νόμιμα. Από κάτι παλιόπαιδα σαν αυτά, έχει η χώρα μας καταντήσει μια Μπανανία και μισή, που ο καθένας κάνει ό,τι θέλει... Έχω δει πολλούς χυμένους καφέδες σε λεωφορεία, τρόλεϊ και μετρό.

  7. #8332
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    842
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Καλά έκανε ο οδηγός, χαρά στο κουράγιο του γιατί κακά τα ψέμματα δεν θα καθόντουσαν όλοι οι οδηγοί να σταματήσουν το λεωφορείο και να καλέσουν.

    Θυμάμαι όταν ήμουν φοιτητής μια φορά είχα μπει στο λεωφορείο και έτρωγα ένα κρουασάν ενώ ο φίλος μου έπινε μιλκο, καθόμασταν στις τελευταίες θέσεις, δεν μας είπε κανένας κάτι. Δεν γνώριζα τότε οτι απαγορεύεται.

    Οι επιβάτες κλασσικά για οποιονδήποτε λόγο σταματάει το λεωφορείο ή καθυστερεί δυσανασχετούν. Θυμάμαι κάποτε στο μετρό στον Ευαγγελισμό που δεν μπορούσε να ξεκινήσει ο συρμός, οι πόρτες έκλεισαν και άνοιξαν τρεις συνεχόμενες φορές, την τελευταία φορά άκουγα όλο αναστεναγμούς και διάφορα από τους επιβάτες, δεν φώναζαν βέβαια αλλά με το παραμικρό βλέπεις έκδηλη ανησυχία μήπως καθυστερήσουν και δεν πάνε.....

  8. #8333
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Καλά έκανε ο οδηγός

    αλλά δεν είναι το βασικό (μεγαλύτερο) πρόβλημα στα ΜΜΜ

    ας κοιτάξουν πρώτα να φτιάξουν τα βασικά (μεγαλύτερα) προβλήματα που έχουν τα ΜΜΜ και μετά ας ασχοληθούν με τα μικρότερα προβλήματα που αφορούν κυρίως την συμπεριφορά μιας μερίδας επιβατών

    αυτή είναι η άποψη μου καθώς κινούμε με όλα τα ΜΜΜ και δυστυχώς έχουμε πάρα πολύ παλιά οχήματα που θα έπρεπε να έχουν αποσυρθεί αλλά δεν το έχουν κάνει

    επίσης θα έπρεπε να έχουν εκσυγχρονιστεί και να γίνει αναπροσαρμογή σε όλα τα ΜΜΜ κτλ...

    είναι πολλά και αν οι ιθύνοντες των ΜΜΜ δεν ξέρουν ας παρακολουθήσουν το Athenstransport για τα κακώς κείμενα...

  9. #8334
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Περιλαμβάνεται και ο καφές-νερό-τσιγάρο-κινητό του οδηγού στις απαγορεύσεις?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  10. #8335
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιλαμβάνεται και ο καφές-νερό-τσιγάρο-κινητό του οδηγού στις απαγορεύσεις?
    εδώ υπάρχει ένα κενό καθώς ο οδηγός που αναφέρεις είναι εργαζόμενος στα ΜΜΜ

    όπως ο κάθε εργαζόμενος έχει δικαίωμα να κάνει διάλειμμα για καφέ/νερό/τσιγάρο ή να μιλήσει στο κινητό του

    έτσι έχει το δικαίωμα και ο οδηγός του ΜΜΜ (με μια υποσημείωση) ότι αφορά το κινητό επιτρέπεται μόνο με την χρήση Hands Free

    το κενό που αναφέρω υπάρχει στα άλλα που αναφέρεις δηλαδή τον καφέ/νερό/τσιγάρο εκεί παραβλέπεται το γεγονός αν τα κάνει στο όχημα καθώς κάθε οδηγός συνήθως είναι 8 ώρες βάρδια στο τιμόνι

    όπως οι περισσότεροι από μας ως εργαζόμενοι που πίνουμε τον καφέ/νερό μας ή κάνουμε το τσιγάρο μας στην εργασία μας (εγώ έχω πετύχει και οδηγό που κάνει ηλεκτρονικό τσιγάρο που δεν ενοχλεί κανέναν ούτε είναι επιβλαβή για τους άλλους)

  11. #8336
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τον καφέ, μπορώ να τον δεχτώ (όπως, προφανώς και στο νερό), αλλά όχι όσο κινείται το όχημα.

    Στάσεις, φανάρια κλπ, για εξαιρετικά προφανείς λόγους.

    Τώρα, το τσιγάρο (ηλεκτρονικό ή μη)...ας είμαστε σοβαροί. Ποιός εργαζόμενος μπορεί στο χώρο της δουλειάς του, όταν έρχεται σε επαφή με κόσμο και μάλιστα σε κλειστό-περιορισμένο χώρο να καπνίζει?

    Για το κινητό...άλλαξε η νομοθεσία? Δεν ανέφερε hands-free ο νόμος από όσο θυμάμαι, αλλά ασύρματη επικοινωνία, με ΒΤ (ηχεία αυτοκινήτου για ακρόαση και αντίστοιχα από κάποιο μικρόφωνο ή έστω του κινητού όπως στην ανοικτή για ομιλία). Να έχεις το ένα αυτί κλειστό, ενώ οδηγείς? Σε πόλη? Με συνεχές σταμάτα-στρίψε-ξεκίνα? Με 50-100+ άτομα μέσα?

    Γυρνώντας ξανά στους καφέδες, ποιά η διαφορά να τον πίνει ο οδηγός και ποιά να τον πίνω εγώ? Εννοείται πως δεν ρυπαίνω, δεν λερώνω, δεν λούζω τους άλλους επιβάτες κλπ.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  12. #8337
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον καφέ, μπορώ να τον δεχτώ (όπως, προφανώς και στο νερό), αλλά όχι όσο κινείται το όχημα.

    Στάσεις, φανάρια κλπ, για εξαιρετικά προφανείς λόγους.

    Τώρα, το τσιγάρο (ηλεκτρονικό ή μη)...ας είμαστε σοβαροί. Ποιός εργαζόμενος μπορεί στο χώρο της δουλειάς του, όταν έρχεται σε επαφή με κόσμο και μάλιστα σε κλειστό-περιορισμένο χώρο να καπνίζει?

    Για το κινητό...άλλαξε η νομοθεσία? Δεν ανέφερε hands-free ο νόμος από όσο θυμάμαι, αλλά ασύρματη επικοινωνία, με ΒΤ (ηχεία αυτοκινήτου για ακρόαση και αντίστοιχα από κάποιο μικρόφωνο ή έστω του κινητού όπως στην ανοικτή για ομιλία). Να έχεις το ένα αυτί κλειστό, ενώ οδηγείς? Σε πόλη? Με συνεχές σταμάτα-στρίψε-ξεκίνα? Με 50-100+ άτομα μέσα?

    Γυρνώντας ξανά στους καφέδες, ποιά η διαφορά να τον πίνει ο οδηγός και ποιά να τον πίνω εγώ? Εννοείται πως δεν ρυπαίνω, δεν λερώνω, δεν λούζω τους άλλους επιβάτες κλπ.
    δεν ξέρω αν άλλαξε ο ΚΟΚ
    εγώ ήξερα ότι επιτρέπεται η χρήση κινητού μόνο με BT
    αλλά αρκετοί αστυνομικοί μου είπαν ότι μετά από "σάλο" που ξέσπασε από πολίτες που διαμαρτυρήθηκαν στο αρμόδιο υπουργείο επειδή τα αυτοκίνητα τους είχαν εξοπλισμό για ανοικτή ακρόαση για κλήσεις κινητού
    πλέον δεν λένε κάτι σε οδηγούς που κάνουν χρήση Hands Free

    για το ηλεκτρονικό (κανονικό) τσιγάρο (προσωπικά δεν με πειράζει)

    εγώ πάντως στον χώρο της εργασίας μου κάνω χρήση ηλεκτρονικού τσιγάρου (δεν έχουμε βέβαια συναλλαγή με κοινό)

  13. #8338
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιλαμβάνεται και ο καφές-νερό-τσιγάρο-κινητό του οδηγού στις απαγορεύσεις?
    Τα ποτά που απαγορεύονται στους επιβάτες είναι γιατί υπάρχουν όρθιοι και είναι ο ένας πάνω στον άλλον, ο οδηγος δεν είναι μαζί με τους άλλους.

    Τσιγάρο, δημόσιος χώρος ειναι απαγορεύεται όπως και στους υπόλοιπους δημόσιους χώρους , το ίδιο και το κινητό

  14. #8339
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξέρω αν άλλαξε ο ΚΟΚ
    εγώ ήξερα ότι επιτρέπεται η χρήση κινητού μόνο με BT
    αλλά αρκετοί αστυνομικοί μου είπαν ότι μετά από "σάλο" που ξέσπασε από πολίτες που διαμαρτυρήθηκαν στο αρμόδιο υπουργείο επειδή τα αυτοκίνητα τους είχαν εξοπλισμό για ανοικτή ακρόαση για κλήσεις κινητού
    πλέον δεν λένε κάτι σε οδηγούς που κάνουν χρήση Hands Free

    για το ηλεκτρονικό (κανονικό) τσιγάρο (προσωπικά δεν με πειράζει)

    εγώ πάντως στον χώρο της εργασίας μου κάνω χρήση ηλεκτρονικού τσιγάρου (δεν έχουμε βέβαια συναλλαγή με κοινό)
    Επιμένω πως ο νόος ήταν για ενσωματωμένα στο αυτοκίνητο συστήματα ανοικτής ακρόασης και μάλιστα με χειριστήρια στο τιμόνι...να μην πατήσεις καν κουμπί στη συσκευή. Αν έχει αλλάξει κάτι, πάσο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ποτά που απαγορεύονται στους επιβάτες είναι γιατί υπάρχουν όρθιοι και είναι ο ένας πάνω στον άλλον, ο οδηγος δεν είναι μαζί με τους άλλους.

    Τσιγάρο, δημόσιος χώρος ειναι απαγορεύεται όπως και στους υπόλοιπους δημόσιους χώρους , το ίδιο και το κινητό
    Νερό σε μπουκάλι, καφές σε κλειστό κλπ. Εννοείται πως σε πηγμένο όχημα, θα ήταν αστείο και να το συζητάμε. Εννοείται πως μπορεί και να έχεις και θέση. Εννοείται πως όρθιος, με το ένα χέρι στον καφέ, το άλλο τη μπουγάτσα...δεν γίνεται. Το κινητό, πώς θα το κοιτάς?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  15. #8340
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιμένω πως ο νόος ήταν για ενσωματωμένα στο αυτοκίνητο συστήματα ανοικτής ακρόασης και μάλιστα με χειριστήρια στο τιμόνι...να μην πατήσεις καν κουμπί στη συσκευή. Αν έχει αλλάξει κάτι, πάσο.



    Νερό σε μπουκάλι, καφές σε κλειστό κλπ. Εννοείται πως σε πηγμένο όχημα, θα ήταν αστείο και να το συζητάμε. Εννοείται πως μπορεί και να έχεις και θέση. Εννοείται πως όρθιος, με το ένα χέρι στον καφέ, το άλλο τη μπουγάτσα...δεν γίνεται. Το κινητό, πώς θα το κοιτάς?
    περί κινητής τηλεφωνίας ισχύει ότι είπα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει ο ΚΟΚ η απλά αν έχουν γίνει ελαστικοί λόγω αυτού που μου είπαν φίλοι αστυνομικοί.

    ειδικά το τελευταίο που λες έχω δει....

    και καφέ και κινητό και να τρώει (όρθιος/ια)

Σελ. 556 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 536546551554555556557558561566576 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας