Σελ. 536 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 516526531534535536537538541546556 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.026-8.040 από 13039
  1. #8026
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apostol70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς όλα αυτά είναι τρόποι τεχνητής μείωσης της ανεργίας. Όταν έκανα την θητεία; μου στα τέλη της δεκαετίας του 90, ρώτησα έναν θείο μου που δούλευε στην Στατιστική Υπηρεσία, ποιος ό λόγος να κάνουμε θητεία 18 μήνες μου απάντησε "Όταν είσαι φαντάρος δεν είσαι άνεργος". Ήταν η εποχή που μαγειρεύαμε τα βιβλία για να μπούμε στην ΟΝΕ
    Παλιότερα δηλαδή που είχανε παραπάνω μήνες στον Στρατό τι ήτανε;

  2. #8027
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Ανακοίνωσε ο ΟΑΣΑ για λογαριασμό της ΟΣΥ διαγωνισμό μεσω του ΑΣΕΠ για την πρόσληψη 160 ελεγκτών σε λεωφορεία και τρόλεϊ.

  3. #8028
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Επειγόντως να αρχίσουν οι έλεγχοι λοιπόν Σήμερα ένας ηλικιωμένος στην Ομόνοια με τσαμπουκά κιόλας επέμενε να του ανοίξω με την δική μου κάρτα και αφού δεν του άνοιξα άρχισε να με βρίζει.
    Βρέθηκε καλοθελητής και του άνοιξε λέγοντας μου. Άστον ηλικιωμένος είναι.
    Αυτά είναι τα χάλια μας

  4. #8029
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Από τις ελάχιστες προσλήψεις ΔΥ τις οποίες επικροτώ.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  5. #8030
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας για τους καλοθελητές και κατά πόσο έπρεπε να τους κόβεται διπλό πρόστιμο ή έστω στροβιλιστή αεροκλωτσιά στην κάτω σιαγόνα.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  6. #8031
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Οι καλοθελητές αν θέλουν μπορούν να δώσουν, να αγοράσουν και να προμηθεύσουν τους τζαμπατζίδες μερικά εισιτήρια.

  7. #8032
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.613
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τις ελάχιστες προσλήψεις ΔΥ τις οποίες επικροτώ.
    Αν είναι για να γίνει μεταβατικά (μέχρι να'ναι αχρείαστοι, με είσοδο από μπροστά στα λεωφορεία), έχει καλώς.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  8. #8033
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας για τους καλοθελητές και κατά πόσο έπρεπε να τους κόβεται διπλό πρόστιμο ή έστω στροβιλιστή αεροκλωτσιά στην κάτω σιαγόνα.
    Δεν τους σταματάει κανένας να πληρώσουν όσα εισιτήρια θέλουν και να τα δώσουν όπου θέλουν, αλλιώς αμα είναι να αρχίσω και εγώ να σε δανείζω ώστε να κάνεις μερικά μερεμέτια, ελπίζω να μην σε πειράζει που δεν θα πληρώνεσαι έτσι; ή θα μπορούσαμε να είμαστε καλοθελητές με το δικό σου πορτοφόλι, ακόμα πιο βολικό.

  9. #8034
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Εννοείται οτι φταίνε διότι κακομαθαίνουν τους τσαμπατζήδες, συμφωνώ κι εγώ εκεί, αλλα δεν απαντάτε όμως στο σωστό δίλημμα παιδιά, η ερώτηση ανέφερε μονό/διπλό πρόστιμο ή αεροκλωτσιά.

    Οι καλοθελητές μπορεί να είναι ο επόμενος μεγάλος εχθρός παιδιά, ειδικά αν βαφτιστούν και αλληλέγγυοι παίζουν και πλάτες από άλλες "δημόσιες υπηρεσίες" προκειμένου να ξεδιπλωθούν όλα τα δημοκρατικά επιχειρήματα στο τραπέζι.

    Έχω βάλει στοίχημα με κανα δυο συμφορουμίτες απο εδώ μέσα οτι θα επικρατήσουν απόψεις κομματάκι ακραίες.
    Σαν της θειάς μου της Ευτέρπης που ήταν λιγάκι τόσο δα συντηρητική ή σαν τον άντρα της που πιστεύει οτι το γερμανικό σύστημα του να ρουφιανεύεις τον διπλανό που αναπνέει στραβά έχει σώσει το έθνος τους απο όλα τα δεινά.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  10. #8035
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.238
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας για τους καλοθελητές και κατά πόσο έπρεπε να τους κόβεται διπλό πρόστιμο ή έστω στροβιλιστή αεροκλωτσιά στην κάτω σιαγόνα.
    Εγώ λέω σε όποιον δεν αφήνει τους τζαμπατζήδες να πέφτει επιτοπου κλοτσοπατηνάδα και σταμπάρισμα.
    Και λίγο φτύσιμο έτσι για να στανιάρουν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται οτι φταίνε διότι κακομαθαίνουν τους τσαμπατζήδες, συμφωνώ κι εγώ εκεί, αλλα δεν απαντάτε όμως στο σωστό δίλημμα παιδιά, η ερώτηση ανέφερε μονό/διπλό πρόστιμο ή αεροκλωτσιά.

    Οι καλοθελητές μπορεί να είναι ο επόμενος μεγάλος εχθρός παιδιά, ειδικά αν βαφτιστούν και αλληλέγγυοι παίζουν και πλάτες από άλλες "δημόσιες υπηρεσίες" προκειμένου να ξεδιπλωθούν όλα τα δημοκρατικά επιχειρήματα στο τραπέζι.

    Έχω βάλει στοίχημα με κανα δυο συμφορουμίτες απο εδώ μέσα οτι θα επικρατήσουν απόψεις κομματάκι ακραίες.
    Σαν της θειάς μου της Ευτέρπης που ήταν λιγάκι τόσο δα συντηρητική ή σαν τον άντρα της που πιστεύει οτι το γερμανικό σύστημα του να ρουφιανεύεις τον διπλανό που αναπνέει στραβά έχει σώσει το έθνος τους απο όλα τα δεινά.
    Μεταφράζοντας το bold, εννοείς το να καταγγέλεις παραβατική συμπεριφορά μήπως ;
    Γιατί στην ελλάδα το παραπάνω μεταφράζεται ως ρουφιανιλίκι βεβαίως βεβαίως...


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  11. #8036
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται οτι φταίνε διότι κακομαθαίνουν τους τσαμπατζήδες, συμφωνώ κι εγώ εκεί, αλλα δεν απαντάτε όμως στο σωστό δίλημμα παιδιά, η ερώτηση ανέφερε μονό/διπλό πρόστιμο ή αεροκλωτσιά.

    Οι καλοθελητές μπορεί να είναι ο επόμενος μεγάλος εχθρός παιδιά, ειδικά αν βαφτιστούν και αλληλέγγυοι παίζουν και πλάτες από άλλες "δημόσιες υπηρεσίες" προκειμένου να ξεδιπλωθούν όλα τα δημοκρατικά επιχειρήματα στο τραπέζι.

    Έχω βάλει στοίχημα με κανα δυο συμφορουμίτες απο εδώ μέσα οτι θα επικρατήσουν απόψεις κομματάκι ακραίες.
    Σαν της θειάς μου της Ευτέρπης που ήταν λιγάκι τόσο δα συντηρητική ή σαν τον άντρα της που πιστεύει οτι το γερμανικό σύστημα του να ρουφιανεύεις τον διπλανό που αναπνέει στραβά έχει σώσει το έθνος τους απο όλα τα δεινά.
    Οτι θα έκανες εσύ σε κάποιον που θα σου έκλεβε το πορτοφόλι ή που θα ήταν καλοθελητής με το δικό σου πορτοφόλι.

  12. #8037
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Δεν θα το παίξω ούτε νομοταγής πολίτης, ούτε σώνει και καλά by the book. Μπορεί με ένα εισητήριο παραπάνω/παρακάτω να μην ματώσει η τσέπη μου, αλλά το δούλεψα και sorry, αλλά ούτε έχω αφήσει κάποιον να περάσει μετά από εμένα, ούτε και θα το κάνω.

  13. #8038
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα το παίξω ούτε νομοταγής πολίτης, ούτε σώνει και καλά by the book. Μπορεί με ένα εισητήριο παραπάνω/παρακάτω να μην ματώσει η τσέπη μου, αλλά το δούλεψα και sorry, αλλά ούτε έχω αφήσει κάποιον να περάσει μετά από εμένα, ούτε και θα το κάνω.
    Τους αφήνεις δηλαδή να περάσουν πριν απο εσένα; Μπράβο σωστός Κύριος

  14. #8039
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους αφήνεις δηλαδή να περάσουν πριν απο εσένα; Μπράβο σωστός Κύριος
    Ευγένεια κύριε, πάνω από όλα!

  15. #8040
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Με την δική μου κάρτα δεν θέλω να περνάει κανείς. Πάρα δίπλα είναι άλλοι υπεύθυνοι να κάνουν έλεγχο.Τελος

Σελ. 536 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 516526531534535536537538541546556 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας