Σελ. 747 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 727737742745746747748749752757767 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 11.191-11.205 από 13039
  1. #11191
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά τώρα, πιστεύεις πως δεν έχουμε εδώ ΑΤΜ και πως δεν ξέρουμε τι κάνουν τα νέα ΑΤΜ; και το ότι έχουν κανονικά Αγγλικά (και άλλες γλώσσες) ;
    Θα σε απογοητεύσω αλλά μηχανήματα στις τράπεζες εθνική , πειραιώς , alpha να έχουν άλλες γλώσσες εκτός από ελληνικά/αγγλικά δεν έχω δει εδώ στην αθήνα κέντρο και γειτονικά προάστια

    τώρα για τα δύο συγκεκριμένα μηχανήματα για πιο λόγο δεν είχαν τα αγγλικά (ενώ φαινόντουσαν στο μενού επιλογών τους) δεν ξέρω δεν είμαι υπάλληλος στην μηχανογράφηση/ΙΤ της alpha για να ξέρω περισσότερα.

    εγώ είδα το πρόβλημα και απλά ως πελάτης τους το ανάφερα

    ελπίζω να το έφτιαξαν

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά αφού πήραν τα 800 ευρώ μετά θα πήγαν για επαιτεία στον ΗΣΑΠ.

    Πάντως το συγκεκριμένο ανέκδοτο τα σπάει. Κρίμα που δεν το κάναν οι ΑΜΑΝ.
    δεν νομίζω να πήγαν για επαιτεία φίλε μου

    δεν έχουν ανάγκη οι πρόσφυγες/μετανάστες να κάνουν κάτι τέτοιο (μια πατρίδα ψάχνουν και μια σταθερή εργασία/σπιτικό) που δυστυχώς αυτοί που κινούν τα νήματα δεν τους τα δίνουν έτσι είναι εγκλωβισμένοι εδώ μαζί με τους έλληνες που περνάνε χάλια λόγω οικονομικής κρίσης απλά η δική τους ζωή είναι πιο άνετη ξέγνοιαστη και χωρίς προβλήματα καθώς

    παίρνουν επίδομα (υπό κάποιες προϋποθέσεις)

    μένουν σε σπίτια που είναι πληρωμένα τα πάντα (ενοίκιο - κοινόχρηστα - ρεύμα - νερό)

    όλα αυτά είναι από την Ε.Ε και τον ύπατη αρμοστεία του ΟΗΕ.

    η επαιτεία ζει και βασιλεύει στα ΜΜΜ

    είναι οι συνήθεις "ύποπτοι ή απατεώνες" όπως τους αποκαλώ

    είναι οι άτυχοι συμπολίτες μας που έχουν πραγματική ανάγκη αλλά δυστυχώς λόγω των πρώτων την πληρώνουν και αυτοί

    είναι οι χρήστες ναρκωτικών που ψάχνουν χρήματα για να αγοράσουν ναρκωτικά (να δω πότε θα τα νομιμοποιήσουν και να τελειώνει η εμπορία)

    και φυσικά είναι οι "ρομά" οι οποίοι επίσης δεν έχουν ανάγκη τα χρήματα απλά το κάνουν γιατί έτσι έχουν μάθει να ζουν

    από την επαιτεία - κλοπές - ναρκωτικά - επιδόματα.

    άλλωστε η πρόσφατη έρευνα που έκανε το athenstransport.com ήταν πλήρες κατατοπιστική για τα χάλια που επικρατούν στα ΜΜΜ
    ειδικά στο θέμα υγιεινή και ασφάλεια
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 15-12-19 στις 00:01.

  2. #11192
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν νομίζω να πήγαν για επαιτεία φίλε μου

    δεν έχουν ανάγκη οι πρόσφυγες/μετανάστες να κάνουν κάτι τέτοιο

    παίρνουν επίδομα (υπό κάποιες προϋποθέσεις)

    μένουν σε σπίτια που είναι πληρωμένα τα πάντα (ενοίκιο - κοινόχρηστα - ρεύμα - νερό)

    μακάρι να υπήρχε τέτοια βοήθεια και στους άστεγους/άπορους/άνεργους έλληνες.

    αντιθέτως θα έλεγα ότι πάρα πολλοί έλληνες έχουν βγει στην επαιτεία ή στην μαύρη εργασία γιατί απλά δεν βγαίνουν οικονομικά...
    Άρα συντελούν στο ΑΕΠ, μιας και τα επιδόματα είναι κοινοτικά κονδύλια κυρίως και ξοδεύονται εδώ.

    Καλά θα ήταν να παίρνουν ή να βοηθούνται και Έλληνες αλλά εφόσον ο κάθε Ελλην ψηφίζει με βάση το τι είναι καλο, η τουλάχιστον τι νομίζει πως είναι, για τον κωλο του δεν μπορεί τώρα να βγαίνει με ψευτοδιλημματα γιατί να τα παίρνουν οι πρόσφυγες και όχι Έλληνες, λεφτά που έτσι και αλλιώς και πρόσφυγες να μην υπήρχαν δεν θα κατέληγαν σε αυτούς. Και δεν μιλάω απαραίτητα προσωπικά.

  3. #11193
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα συντελούν στο ΑΕΠ, μιας και τα επιδόματα είναι κοινοτικά κονδύλια κυρίως και ξοδεύονται εδώ.

    Καλά θα ήταν να παίρνουν ή να βοηθούνται και Έλληνες αλλά εφόσον ο κάθε Ελλην ψηφίζει με βάση το τι είναι καλο, η τουλάχιστον τι νομίζει πως είναι, για τον κωλο του δεν μπορεί τώρα να βγαίνει με ψευτοδιλημματα γιατί να τα παίρνουν οι πρόσφυγες και όχι Έλληνες, λεφτά που έτσι και αλλιώς και πρόσφυγες να μην υπήρχαν δεν θα κατέληγαν σε αυτούς. Και δεν μιλάω απαραίτητα προσωπικά.
    δες την πιο "ενημερωμένη" απάντηση μου ελπίζω να σε κάλυψα από όλες τις απόψεις.

  4. #11194
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων

    Κάνεις και εσύ κάτι ερωτήσεις, ψάξε το ανέκδοτο με τον κυνηγό και τα πόδια στους ώμους
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #11195
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί συζητάμε για ΑΤΜ/Τραπεζες σε topic για ΜΜΜ?
    Κάτι ερωτήσεις πρωϊ πρωϊ....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο ίδιο κατάστημα και τα δύο ΑΤΜ είχαν πρόβλημα με την γλώσσα (αγγλικά/ελληνικά)

    έχουν ενημερωθεί οι υπάλληλοι του συγκεκριμένου καταστήματος όπως και του καταστήματος (στουρνάρη) που συνεργάζεται η εταιρεία που εργάζομαι καθώς εκεί το εντόπισα πρώτη φορά
    ενημέρωσα και την τηλεφωνική εξυπηρέτηση εταιρικών πελατών για το πρόβλημα των μηχανημάτων
    θέλω να πιστεύω ότι το έχουν φτιάξει

    ότι αφορά το σχόλιο σου

    ναι προσπάθησα να είμαι όσο μπορώ "διακριτικός" άλλωστε δεν με ενδιαφέρουν τα οικονομικά του καθενός ούτε πόσα χρήματα έχει μέσα στον λογαριασμό του καθώς είναι δικαίωμα του
    απλά σε μερικούς που τα αγγλικά τους ήταν χειρότερα και από τα δικά μου (δεν έχω πτυχίο πολύ καλής γνώσης αγγλικής γλώσσας) αναγκαστικά έβγαζα χαρτί και τους ρώταγα τι ποσό θέλουν να τραβήξουν
    για αυτό μου έκανε εντύπωση το ποσό ανάληψης του καθενός και γέλασα με την απάντηση του αστυνομικού όταν είπε για ληστεία
    όταν εγώ έβγαλα 100 ευρώ και αυτοί όλοι είχαν βγάλει από 800 ευρώ ο καθένας τους
    Για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρουν τα οικονομικά του καθενός, πολύ θέμα το έκανες το πόσα είχε ο λογ/σμός του καθένα που βοήθαγες.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  6. #11196
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων

    Για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρουν τα οικονομικά του καθενός, πολύ θέμα το έκανες το πόσα είχε ο λογ/σμός του καθένα που βοήθαγες.
    τα μόνα χρήματα που είδα σε λογαριασμό ήταν ενός πρόσφυγα από την Συρία αιτούντος άσυλο οποίος δεν ήξερε αγγλικά

    όλοι οι υπόλοιποι (7) μου έλεγαν το ποσό οι ίδιοι για την ανάληψη των χρημάτων τους

    δεν χρειάζεται να κάνω θέμα τα οικονομικά σου θυμίζω ότι το αντικείμενο της εταιρείας που εργάζομαι είναι οι πρόσφυγες/μετανάστες

    άρα γνωρίζω τι επιδόματα παίρνουν και τι παροχές και ποιος τα χρηματοδοτεί (αν δεις προηγούμενη μου απάντηση)

    όλοι αυτοί οι άνθρωποι δεν θέλουν να βρίσκονται εδώ στην ελλάδα της μιζέριας και της κακομοιριάς

    θέλουν μια πατρίδα - εργασία - σπίτι για να ζήσουν αυτοί με τις οικογένειες τους μαζί που είναι διασκορπισμένες στον κόσμο.

  7. #11197
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εντάξει φτάνει τώρα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #11198
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ενα ! ενα ακομη που μου ηρθε
    αμα ζητιανευουνε τους κατηγορουμε
    αμα εχουνε λεφτα τους κατηγορουμε
    δεν λες παλι καλα που εχουν και αυτα και τους δινει καποια ελπιδα για να πορευονται . καλυτερα να νιωθουν οικεια και φιλοξενα παρα κυνηγημενοι . αυτο το θεωρω σωστο .
    εγω θα ξυνιζα νομιζω αντανακλαστικα σαν πρωτη αντιδραση αν εβλεπα οτι εχουν λεφτα πιο πολλα απο εμενα
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  9. #11199
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενα ! ενα ακομη που μου ηρθε
    αμα ζητιανευουνε τους κατηγορουμε
    αμα εχουνε λεφτα τους κατηγορουμε
    δεν λες παλι καλα που εχουν και αυτα και τους δινει καποια ελπιδα για να πορευονται . καλυτερα να νιωθουν οικεια και φιλοξενα παρα κυνηγημενοι . αυτο το θεωρω σωστο .
    εγω θα ξυνιζα νομιζω αντανακλαστικα σαν πρωτη αντιδραση αν εβλεπα οτι εχουν λεφτα πιο πολλα απο εμενα
    Εάν έχουν χρήματα είναι ακόμα χειρότερο για κάποιους συνανθρώπους μας. Δεν μπορούν να διανοηθούν ότι αυτοί οι ξένοι παρακατιανοι, αλλόθρησκοι, τα μηδενικά, οι απλυτοι, που τους έστειλαν να αλλοιώσουν τον πολιτισμό μας, έχουν 1000 ευρώ στην τράπεζα. Πώς τολμάνε και μας προσβάλλουν.

  10. #11200
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Χθες μετά τα μεσάνυχτα, 4 ελεγκτές στο Σύνταγμα, που έδειχναν βαριεστημένοι και πάλι περίμεναν να πας οικειοθελώς να περάσεις το εισιτήριο...

    Και λίγα λεπτά μετά, βλέπω που ανέβαιναν στις κυλιόμενες 3 Λυκειοπαιδα που έκαναν μ@λ@κιες και παραλίγο να τσακιστουν, αλλά τελικά τους "έκοψε" τη φόρα μια νεαρή κοπέλα, που βρισκόταν πιο πίσω τους κι έπεσαν πάνω της (παραλίγο να πέσει και αυτή)... Brain drain!

  11. #11201
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες μετά τα μεσάνυχτα, 4 ελεγκτές στο Σύνταγμα, που έδειχναν βαριεστημένοι και πάλι περίμεναν να πας οικειοθελώς να περάσεις το εισιτήριο...

    Και λίγα λεπτά μετά, βλέπω που ανέβαιναν στις κυλιόμενες 3 Λυκειοπαιδα που έκαναν μ@λ@κιες και παραλίγο να τσακιστουν, αλλά τελικά τους "έκοψε" τη φόρα μια νεαρή κοπέλα, που βρισκόταν πιο πίσω τους κι έπεσαν πάνω της (παραλίγο να πέσει και αυτή)... Brain drain!
    διαφωνώ για το "Brain drain" καθώς βασική προϋπόθεση είναι να έχουν "Brain" μέσα στα κεφάλια τους και από τις πράξεις τους δείχνουν ότι δεν έχουν καθώς στις κυλιόμενες σκάλες μπορείς να χτυπήσεις σοβαρά.

  12. #11202
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Χθες βράδυ με πολύ ευγενικό τρόπο υπάλληλοι εταιρείας security είπαν σε επαίτη να αποβιβασθεί από το τραίνο.
    Μάλιστα του είπαν αν θέλει να αποβιβασθεί στο τέλος της διαδρομής στο Ελληνικό.

  13. #11203
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες βράδυ με πολύ ευγενικό τρόπο υπάλληλοι εταιρείας security είπαν σε επαίτη να αποβιβασθεί από το τραίνο.
    Μάλιστα του είπαν αν θέλει να αποβιβασθεί στο τέλος της διαδρομής στο Ελληνικό.
    Αν προσθέσεις το γεγονός ότι η "επαιτεία" απαγορεύεται στα ΜΜΜ και ειδικά στο τρένο

    πάλι καλά που ήταν ευγενικοί

    προσωπικά θα προτιμούσα να ήταν αστυνομικοί αντί υπάλληλοι ιδιωτικής εταιρείας ασφαλείας (security) και να γινόταν μια εξακρίβωση στοιχείων (κάποιος έλεγχος)

    γιατί όπως είπα πάρα πολλοί από αυτούς τους "επαίτες" είναι επαγγελματίες απατεώνες

    δεν είναι συνάνθρωποι μας που έχουν πραγματική ανάγκη και χρειάζονται πραγματικά την βοήθεια μας αλλά λόγω της πρώτης κατηγορίας "επαίτες" τους παίρνει και αυτούς οι μπάλα.

    ούτε είναι χρήστες ναρκωτικών που θέλουν χρήματα για την δόση τους.

  14. #11204
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Το αναφέρω γιατί δεν είχαν δικαίωμα να κάνουν και κάτι άλλο.
    Προσπάθησα να βρω κάποια λάθη στις ενέργειες του προσωπικού ασφαλείας που δεν βρήκα.
    Ήξεραν να κάνουν την δουλειά τους.

    Όχι σαν τον άλλον τον σεκιουριτά με την βαλίτσα στον Πειραιά που απολύθηκε λόγω κακού χειρισμού.

  15. #11205
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Δεν είμαι σίγουρος ότι ο κόσμος αντιλαμβάνεται τους υπαλλήλους των εταιριών security ως άτομα εξουσίας που μπορούν να επιβάλλουν πειθαρχία. Πιο πολύ ως μαμάκα ή παππούλη που και να τον παρακούσουν δεν τρέχει και τίποτα.

    Προσωπικά δεν αισθάνομαι πιο ασφαλής απ' ότι αν έλειπαν.

Σελ. 747 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 727737742745746747748749752757767 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας