Σελ. 697 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 677687692695696697698699702707717 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 10.441-10.455 από 13039
  1. #10441
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλιστα μου βαλες για παραδειγμα δλδ 40 χρονια πισω που ειχαν κουμπια και κερματα αντι εισιτηριων.

    Και αυτο στα λεωφορεια ενω εγω μιλαω για τα τρενα που ειναι το low hanging fruit με τεραστιο ογκο επιβατων.

    Και μετα μου λες οτι δοκιμαστηκε.

    Αυτο το οποιο ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΕΛΕΓΚΤΕΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ

    Αλλα επρεπε και εσυ, σαν τον arouti, να πεις κατι για να το πεις και μετα να αυτοακυρωθεις.

    Συγχαρητηρια.
    Εισπράκτορες θα είναι


    Το

    Ο εισπράκτορας του λεωφορείου υπήρξε μια πολύ χαρακτηριστική φιγούρα της αθηναϊκής ζωής : ο επιβάτης έμπαινε στο όχημα από την πίσω πόρτα, έδινε το κόμιστρο στον εισπράκτορα και προχωρούσε στα ενδότερα. Η καθυστέρηση στις στάσεις από τη συσσώρευση του κόσμου στην πίσω πόρτα οδήγησε στην κατάργηση της συμπαθούς τάξης και ερμηνεύθηκε ως ένα βήμα προόδου και εκσυγχρονισμού.Τη δεκαετία του 1980 οι Αθηναίοι ήταν ελεύθεροι να πληρώσουν το εισιτήριό τους χωρίς τον άμεσο έλεγχο του εισπράκτορα. Πετούσαν σε ένα λευκό πλαστικό κουτί τα κέρματα που αντιστοιχούσαν στο κόμιστρο. Οχι πάντα. Γρήγορα οι εφημερίδες φιλοξενούσαν σπαρταριστά ρεπορτάζ με τα «ευρήματα» των υπαλλήλων στο τέλος της βάρδιας: κουμπιά, παλιά κέρματα, ξένα κέρματα, οτιδήποτε θα μπορούσε να ξεγελάσει τον οδηγό. Προκειμένου να λυθεί το πρόβλημα εκδόθηκαν τα σημερινά εισιτήρια και επετράπη η είσοδος και από τις τρεις πόρτες του οχήματος.
    Σου ξέφυγε στο βάζω λίγο μεγαλύτερο


    Συνέχισε να βάζεις μέσα αεροπλάνα που πας μια με δυο ώρες πριν, συνέχισε να βάζεις διόδια που σηκώνουν τις μπάρες και περνάνε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 16-09-19 στις 01:21.

  2. #10442
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Ο εισπράκτορας του λεωφορείου
    Πες εγραψα βλακεια, παμε παρακατω και μη το συνεχιζεις. Ξερεις ποιοι επιμενουν...

    - - - Updated - - -

    ========>

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Το low hanging fruit του συστηματος δεν ειναι τα λεωφορεια, τα τρολεϋ και τα τραμ, ειναι οι σταθμοι του ΗΣΑΠ και του μετρο, με πολυ μεγαλη κινηση επιβατων με συγκεκριμενα σημεια εισοδου.

  3. #10443
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες εγραψα βλακεια, παμε παρακατω και μη το συνεχιζεις. Ξερεις ποιοι επιμενουν...
    Επιμένεις να μιλάς για εισπράκτορες και να τους βαφτίζεις ελεγκτές, αυτοί λοιπόν που πες τους όπως θέλεις θα
    Ο εισπράκτορας του λεωφορείου υπήρξε μια πολύ χαρακτηριστική φιγούρα της αθηναϊκής ζωής : ο επιβάτης έμπαινε στο όχημα από την πίσω πόρτα, έδινε το κόμιστρο στον εισπράκτορα και προχωρούσε στα ενδότερα. Η καθυστέρηση στις στάσεις από τη συσσώρευση του κόσμου στην πίσω πόρτα οδήγησε στην κατάργηση της συμπαθούς τάξης και ερμηνεύθηκε ως ένα βήμα προόδου και εκσυγχρονισμού.Τη δεκαετία του 1980 οι Αθηναίοι ήταν ελεύθεροι να πληρώσουν το εισιτήριό τους χωρίς τον άμεσο έλεγχο του εισπράκτορα. Πετούσαν σε ένα λευκό πλαστικό κουτί τα κέρματα που αντιστοιχούσαν στο κόμιστρο. Οχι πάντα. Γρήγορα οι εφημερίδες φιλοξενούσαν σπαρταριστά ρεπορτάζ με τα «ευρήματα» των υπαλλήλων στο τέλος της βάρδιας: κουμπιά, παλιά κέρματα, ξένα κέρματα, οτιδήποτε θα μπορούσε να ξεγελάσει τον οδηγό. Προκειμένου να λυθεί το πρόβλημα εκδόθηκαν τα σημερινά εισιτήρια και επετράπη η είσοδος και από τις τρεις πόρτες του οχήματος.
    Συνέχισε λοιπόν να μιλάς για αεροπλάνα που πάει κάποιος 1 με 2 ώρες πριν και να μου κάνεις σύγκριση με ενα μέσο που περνάει κάθε 4 λεπτα


    Δεν έχω γράψει καμία βλακεία, αν τώρα θέλεις να το γυρίσεις σε προσβολές μην το κάνεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 16-09-19 στις 01:22.

  4. #10444
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Ρε αγορι μου, μιλαμε για ΤΡΕΝΑ και εσυ μου γραφεις για ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ.

    ΤΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ?

    Τι σχεση εχει η πλατφορμα του τρενου, που πρωτα πρεπει εσυ να εισαι οκ και να εχεις πληρωσει/κοψει εισιτηριο για να φθασεις στη πλατφορμα και να επιβιβασθεις, με το λεωφορειο, το οποιο σε καθεστως "εισπρακτορα" πρεπει ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΠΙΒΑΤΕΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ?

    ΚΑΜΜΙΑ.

    Το τρενο δε περιμενει τιποτα. Η πληρωμη των αλλων γινεται πριν αυτοι φθασουν στη πλατφορμα. Οταν ειναι στη πλατφορμα (αφου εχουν πληρωσει/κοψει εισιτηριο) ειναι ετοιμοι να επιβιβαστουν. Δεν υπαρχει καμμια καθυστερηση στο τρενο.

    Ποσο πιο πενηνταρακια να στο κανω για να καταλαβεις τη χαοτικη διαφορα?

    - - - Updated - - -

    Πες "δεν εχω παραδειγμα να σου δωσω για ελεγκτες στις πλατφορμες - εχεις δικιο η προταση σου ειναι καλη" αντι να μου δινεις ακυρα παραδειγματα για λεωφορεια και να μου λες ΨΕΥΔΩΣ οτι δηθεν δοκιμαστηκε και απετυχε το συστημα.

    - - - Updated - - -

    Το ξαναβαζω:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας παρουμε το μετρο/ησαπ.

    Εστω οτι ο καθε σταθμος μετρο ειχε 20 ατομα (για να καλυπτει ολες τις ωρες/βαρδιες) μεσο ορο για να κανει χειροκινητους ελεγχους σε πυλη αναφορικα με το ποιος πληρωσε και ποιος οχι, και αυτοι επαιρναν μικτα 1000ε.

    Εστω 60 σταθμοι.

    20 ατομα x 60 σταθμοι χ 1000 ευρω = 1.2εκ το μηνα ή 14εκ το χρονο. Και εχεις εξαλειψει στο 100% ολες τις απωλειες - οπότε κανεις αποσβεση μονο και μονο απ'τους τσαμπατζηδες που παταξες. Επισης απολυεις ολους τους ελεγκτες που ειναι περιττοι (ο ελεγχος θα γινεται στην εισοδο της πλατφορμας).
    Τι δε καταλαβες στο παραπανω οταν γραφω για ΗΣΑΠ/ΜΕΤΡΟ?

  5. #10445
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε αγορι μου, μιλαμε για ΤΡΕΝΑ και εσυ μου γραφεις για ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ.

    ΤΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ?

    Τι σχεση εχει η πλατφορμα του τρενου, που πρωτα πρεπει εσυ να εισαι οκ και να εχεις πληρωσει/κοψει εισιτηριο για να φθασεις στη πλατφορμα και να επιβιβασθεις, με το λεωφορειο, το οποιο σε καθεστως "εισπρακτορα" πρεπει ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΠΙΒΑΤΕΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ?

    ΚΑΜΜΙΑ.

    Το τρενο δε περιμενει τιποτα. Η πληρωμη των αλλων γινεται πριν αυτοι φθασουν στη πλατφορμα. Οταν ειναι στη πλατφορμα (αφου εχουν πληρωσει/κοψει εισιτηριο) ειναι ετοιμοι να επιβιβαστουν. Δεν υπαρχει καμμια καθυστερηση στο τρενο.

    Ποσο πιο πενηνταρακια να στο κανω για να καταλαβεις τη χαοτικη διαφορα?
    Μάλιστα εκεί λοιπόν που είχες να περιμένεις 4 λεπτά να περάσει το τρένο τώρα θα έχεις 30 λεπτά για να περάσεις την ούρα του εισπράκτορα τουλάχιστον

    Τα τρένα θα περνάνε και θα φεύγουν αδεία γιατί δεν θα μπορεί ο κόσμος να κατέβει αμέσα στις πλατφόρμες, όποτε μετά και ο ΟΑΣΑ αντί να τα στέλνει αδεία θα κάνει το τρένο να περνάει μια φορά ανα 30 λεπτά.

    Καταλαβαίνεις τώρα την σχέση;
    Φαντάσου τα αεροπλάνα πχ να περνούσανε και να πετούσανε κάθε 4 λεπτά σχεδόν άδεια γιατί θα έπρεπε να γίνει ο έλεγχος στην πύλη, μην μου πεις γιατί βάζω τα αεροπλάνα εσυ το ξεκίνησες

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων



    Τι δε καταλαβες στο παραπανω οταν γραφω για ΗΣΑΠ/ΜΕΤΡΟ?
    Εσυ μιλάς για 12 εκ που δεν είναι 12 μόνο για μισθούς και θα είναι κάθε χρόνο, ενώ το ηλεκτρονικό σύστημα είναι για όλα τα μέσα και έχουμε είδη 20% πάνω στα κέρδη

    Πες "δεν εχω παραδειγμα να σου δωσω για ελεγκτες στις πλατφορμες - εχεις δικιο η προταση σου ειναι καλη" αντι να μου δινεις ακυρα παραδειγματα για λεωφορεια και να μου λες ΨΕΥΔΩΣ οτι δηθεν δοκιμαστηκε και απετυχε το συστημα.
    Δεν είναι καλή, απλά πράγματα, για αεροπλάνα ίσως, για 4λεπτά ανα συρμό ΟΧΙ

  6. #10446
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Και η vodafone θα ειχε κερδοφορια αν εισεπραττε το 80% των λογαριασμων αλλα εισπραττει 100%.
    Μάλιστα. Σήμερα μάθαμε ότι ούτε ένας δεν χρωστά στη Voafone.

    ΜΝΠ πριν γραψεις κάτι σκέψου το καλά.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  7. #10447
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα εκεί λοιπόν που είχες να περιμένεις 4 λεπτά να περάσει το τρένο τώρα θα έχεις 30 λεπτά για να περάσεις την ούρα του εισπράκτορα τουλάχιστον
    Εισαι θεσ/κη και μαλλον δεν εχεις δει ποτε ελεγχο στο μετρο της αθηνας γι'αυτο γραφεις τετοια πραγματα.

    Ακου πως λειτουργουσε παλια με το χαρτακι, και πως λειτουργει σημερα ο ελεγχος.

    Παλια:

    Πηγαινες στο μηχανημα του ΗΣΑΠ/Μετρο, εκοβες το χαρτακι, το βαραγες στο πορτοκαλι κουτι, εγραφε την ωρα κτλ κτλ, και μετα σε επιανε ο ελεγκτης λιγο παραπερα, το ελεγχε, το εσκιζε λιγο, και προχωραγες.

    Σημερα:

    Πηγαινεις στο μηχανημα του ΗΣΑΠ/Μετρο (αν δεν εχεις ηδη φορτισμενη καρτα, αν εχεις προσπερνας αυτο το βημα), μετα πας στη πυλη, περνας το καρτελακι, μετα σε πιανει λιγο παραπερα ο ελεγκτης, σου δειχνει κατι σαν POS, το περνας απο πανω τη καρτα σου και προχωρας.

    Τα flow obstructions που περιγραφεις ειναι ανυπαρκτα.

  8. #10448
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    delete me


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  9. #10449
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Θεσσαλονίκη: Νεαρός κάνει ναρκωτικά μέσα σε λεωφορείο ΟΑΣΘ (ΦΩΤΟ)

    https://www.typosthes.gr/thessalonik...5meO1sX8Ua4jeM

  10. #10450
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα. Σήμερα μάθαμε ότι ούτε ένας δεν χρωστά στη Voafone.

    ΜΝΠ πριν γραψεις κάτι σκέψου το καλά.
    Σε οσους δε πληρωνουν σταματαει να παρεχει υπηρεσιες. Δεν τους εχει καθε μερα free riders. Ειτε εχεις καρτα, ειτε εχεις συμβολαιο, ειτε εχεις σταθερη, ως free rider δε συνεχιζεις μετα απο καποια ημερομηνια. Αρχιζουν τα μπλοκα στις υπηρεσιες, οι φραγες, μεχρι και η απωλεια αριθμου.

  11. #10451
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εισαι θεσ/κη και μαλλον δεν εχεις δει ποτε ελεγχο στο μετρο της αθηνας γι'αυτο γραφεις τετοια πραγματα.

    Ακου πως λειτουργουσε παλια με το χαρτακι, και πως λειτουργει σημερα ο ελεγχος.

    Παλια:

    Πηγαινες στο μηχανημα του ΗΣΑΠ/Μετρο, εκοβες το χαρτακι, το βαραγες στο πορτοκαλι κουτι, εγραφε την ωρα κτλ κτλ, και μετα σε επιανε ο ελεγκτης λιγο παραπερα, το ελεγχε, το εσκιζε λιγο, και προχωραγες.

    Σημερα:

    Πηγαινεις στο μηχανημα του ΗΣΑΠ/Μετρο (αν δεν εχεις ηδη φορτισμενη καρτα, αν εχεις προσπερνας αυτο το βημα), μετα πας στη πυλη, περνας το καρτελακι, μετα σε πιανει λιγο παραπερα ο ελεγκτης, σου δειχνει κατι σαν POS, το περνας απο πανω τη καρτα σου και προχωρας.

    Τα flow obstructions που περιγραφεις ειναι ανυπαρκτα.

    5 δεύτερα για τον κάθε εναν * 60 πόσο μας κάνουν; *120 *κοκ;
    Αν εσύ είσαι ο 121ος πόση ώρα θα χάσεις;

    Δεν είχε ελεγκτή λίγο πιο κάτω, ο ελεγκτής ήταν μέσα στον συρμό (όταν ήταν), δεν υπηρχε δηλαδή καθυστέρηση στην πλατφόρμα.

  12. #10452
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    5 δεύτερα για τον κάθε εναν * 60 πόσο μας κάνουν; *120;
    Αν εσύ είσαι ο 121ος πόση ώρα θα χάσεις;
    Σου ξαναλεω, τα θεωρητικα flow obstructions που περιγραφεις ειναι ανυπαρκτα. Εσυ τα χεις στο μυαλο σου ως θεωρια, εγω τα εχω δει στη πραξη.

  13. #10453
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου ξαναλεω, τα θεωρητικα flow obstructions που περιγραφεις ειναι ανυπαρκτα. Εσυ τα χεις στο μυαλο σου ως θεωρια, εγω τα εχω δει στη πραξη.
    Δεν γίνεται να τα έχεις δει στην πράξη αφού δεν υπάρχουν οι όπως θέλεις πες τους στους σταθμούς.
    Οπότε αυτά που λες είναι θεωρητικά και ανύπαρκτα στο μυαλό σου και μόνο.

  14. #10454
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνεται να τα έχεις δει στην πράξη αφού δεν υπάρχουν οι όπως θέλεις πες τους στους σταθμούς.
    Δεν υπαρχουν συνεχεια. Μια στο τοσο εμφανιζονται για δειγματοληπτικους ελεγχους και βλεπεις πως γινεται ο ελεγχος.

  15. #10455
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε οσους δε πληρωνουν σταματαει να παρεχει υπηρεσιες. Δεν τους εχει καθε μερα free riders. Ειτε εχεις καρτα, ειτε εχεις συμβολαιο, ειτε εχεις σταθερη, ως free rider δε συνεχιζεις μετα απο καποια ημερομηνια. Αρχιζουν τα μπλοκα στις υπηρεσιες, οι φραγες, μεχρι και η απωλεια αριθμου.
    H διακοπή παροχής υπηρεσίας δεν ισοδυναμεί με διαγραφή οφειλής η οποία και γράφεται στο παθητικό.
    Οχι μόνο αυτό, αλλά έχει και δυνατότητες διακανονισμού χρεών.

    Μην εκτίθεσαι , την είπες τη @@ια σου, σταμάτα !

    Ξανά :
    Και η vodafone θα ειχε κερδοφορια αν εισεπραττε το 80% των λογαριασμων αλλα εισπραττει 100%.
    Οχι MNP-10, ΔΕΝ εισπράτει το 100% των λογ/σμών, εισπράτει το 100% αυτών που πληρώνουν. Ναι; Ναι. Μπράβο το κλείσαμε και αυτό )))


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

Σελ. 697 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 677687692695696697698699702707717 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας