Σελ. 550 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 530540545548549550551552555560570 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.236-8.250 από 13039
  1. #8236
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συντομα και στους σταθμους Βικτωρια + Κατω Πατησια
    σε λίγο θα την ακούμε παντού

    αφού οι πρόσφυγες από την Συρία και οι μετανάστες από λοιπές χώρες (Αφγανιστάν/Πακιστάν/Ινδία/Αλγερία/Μαρόκο/Ιράκ/Ιράν κτλ...) είναι πλειοψηφία στην χώρα μας και εμείς μειοψηφία.

  2. #8237
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Ακομα οχι, αλλα θα γινει και αυτο...

  3. #8238
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Αυτός που έκανε την ανακοίνωση λέτε να ήταν υπάλληλος του ΜΕΤΡΟ ΗΣΑΠ διορισμένος με ΑΣΕΠ;
    Πολλά τρελά γίνονται;

  4. #8239
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον πολυπολιτισμικό σταθμό Ομονοίας άκουσα ανακοίνωση στα Πακιστανικά, Αραβικά. Δεν ξέρω τι ακριβώς ήταν.
    Δεν κάνω πλάκα!
    Δεν έχω ακούσει ποτέ μου άλλες γλώσσες πέραν ελληνικών και αγγλικών.

  5. #8240
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.079
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον πολυπολιτισμικό σταθμό Ομονοίας άκουσα ανακοίνωση στα Πακιστανικά, Αραβικά. Δεν ξέρω τι ακριβώς ήταν.
    Δεν κάνω πλάκα!
    Η πιθανότητα να ήταν κάτι πολύ σημαντικό είναι μεγάλη. Δεν το βρίσκω παράλογο.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #8241
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πιθανότητα να ήταν κάτι πολύ σημαντικό είναι μεγάλη. Δεν το βρίσκω παράλογο.
    Σε αυτή την ζωή δεν βρίσκω τίποτα το παράλογο

    Έτσι και το θέμα της ανακοίνωσης σε άλλη γλώσσα πιθανόν να συντρέχει κάποιος λόγος και να έγινε.

  7. #8242
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Απορία: Εμείς που έχουμε μηνιαία κάρτα, χρειάζεται να την χτυπάμε στο λεωφορείο ή είναι πάντα ενεργή;

    Εννοώ ότι στο Μετρό ΟΚ, τη χτυπάς για να ανοίξουν οι μπάρες. Αλλά στο λεωφορείο που δεν έχει, είναι απαραίτητο να την "χτυπήσεις";

  8. #8243
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Πρόστιμο πάντως αν δεν την χτυπήσεις στο λεωφορείο γιατί να σου κόψουν;
    Εγώ την περνάω πάντως και δοκίμασα και όταν κατέβαινα αλλά μου έγραψε ότι είναι ήδη σε χρήση.
    Στο καπάκι μπήκα μετρό όπου την δέχτηκε και μου άνοιξε η μπάρα.

  9. #8244
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορία: Εμείς που έχουμε μηνιαία κάρτα, χρειάζεται να την χτυπάμε στο λεωφορείο ή είναι πάντα ενεργή;

    Εννοώ ότι στο Μετρό ΟΚ, τη χτυπάς για να ανοίξουν οι μπάρες. Αλλά στο λεωφορείο που δεν έχει, είναι απαραίτητο να την "χτυπήσεις";
    Δεν χάνεις και τίποτα να το κάνεις. Άλλωστε στις προσωποποιημένες βγαίνει και αντίστοιχο μήνυμα, αν πχ κάνεις μετεπιβίβαση βγαίνει το "ΜΕΤΕΠΙΒΙΒΑΣΗ", κάτι που δεν γίνεται στις απρόσωπες.

    Λογικά όταν το σύστημα γίνει ζωνικό και αναλογικό θα πρέπει να το κτυπάς και όταν μπείς και όταν βγείς από λεωφορεία/τρόλεϋ.

    Ώρες-ώρες πάντος το σύστημα κολλάει. Εχθές μια στο Σταθμό Χολαργό δεν μπορούσε να βγεί και ας είχε ενεργή μηνιαία κάρτα. Της έδειξα βεβαια τι πρέπει να κάνει σε αυτή τη περίπτωση, αλλά και πάλι, φτιάξ'τε το ρημάδοσύστημα!!

  10. #8245
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χάνεις και τίποτα να το κάνεις. Άλλωστε στις προσωποποιημένες βγαίνει και αντίστοιχο μήνυμα, αν πχ κάνεις μετεπιβίβαση βγαίνει το "ΜΕΤΕΠΙΒΙΒΑΣΗ", κάτι που δεν γίνεται στις απρόσωπες.

    Λογικά όταν το σύστημα γίνει ζωνικό και αναλογικό θα πρέπει να το κτυπάς και όταν μπείς και όταν βγείς από λεωφορεία/τρόλεϋ.

    Ώρες-ώρες πάντος το σύστημα κολλάει. Εχθές μια στο Σταθμό Χολαργό δεν μπορούσε να βγεί και ας είχε ενεργή μηνιαία κάρτα. Της έδειξα βεβαια τι πρέπει να κάνει σε αυτή τη περίπτωση, αλλά και πάλι, φτιάξ'τε το ρημάδοσύστημα!!
    Η κάρτα που έχει τη φάτσα μου επάνω, ισχύει για απεριόριστες διαδρομές για 30 μέρες. Εγώ ρωτάω αν είναι μόνιμα ενεργή, για να γλιτώνω χρόνο και ταλαιπωρία, μέχρι να την βγάλω από την τσέπη και να την χτυπήσω. Όταν τη χτυπάω, το μόνο που μου δείχνει είναι το υπόλοιπο των ημερών (πχ 25 μέρες).

    Πάντως, κι εγώ την περασμένη εβδομάδα είχα ένα πρόβλημα με τις μπάρες στο Μετρό. Χτύπησα την κάρτα και άργησα να περάσω επειδή κουβαλούσα βαλίτσα, οπότε η μπάρα με έκλεισε πάλι από πίσω. Χτυπούσα την κάρτα μετά και έβγαζε συνέχεια σφάλμα! Με είδε ένας υπάλληλος και μου λέει "κάνε πιο πίσω". Αφού έκανα πίσω και τη χτύπησα ξανά, τότε άνοιξε! Συστήματα από τα LIDL...

  11. #8246
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.079
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ένας σοβαρός λόγος για να την χτυπάς είναι για την περίπτωση που έχουν προνοήσει να γίνεται data mining των δεδομένων, το οποίο μπορεί να οδηγήσει σε καλύτερες συγκοινωνίες. Είναι μεγάλο πλεονέκτημα να ξέρεις σε βάθος μηνών και ετών, την κίνηση κάθε γραμμής.

    Καταλαβαίνεις άμεσα ποια γραμμή χωλαίνει, ποιες είναι άνετες, που να σπρώξεις δρομολόγια, ποιες να είναι οι κατάλληλες ώρες κλπ.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #8247
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Συμφωνώ απόλυτα με τον Zus ως αυτός που είπε να είναι ο σημαντικότερος λόγος και προσθέτω μερικούς ακόμα, λιγότερο σημαντικούς:
    1. Οι οδηγοί (και οι επιβάτες) δεν ξέρουν αν έχεις έγκυρη κάρτα μέχρι να την επικυρώσεις και μπορεί να σε κοιτάξει κανείς περίεργα ή να σου θυμίσει ότι δεν την επικύρωσες καθώς σύμφωνα με τις οδηγίες ΟΛΟΙ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ πρέπει να επικυρώνουν.
    2. Λόγω της Α.Π.Δ.Π.Χ. μπορεί για την προστασία του απορρήτου να μην δείχνει κατά τον έλεγχο σωστά αν δεν έχει επικυρωθεί στο ίδιο μέσο. Έχω ακούσει (και μπορεί να είναι ράδιο αρβύλα) ότι κατέβασαν κάποιον μέχρι να καταλάβουν ότι είχε απεριορίστων επειδή δεν το είχε επικυρώσει και ο ελεγκτής ήταν καινούριος. Ρισκάρεις να τύχει σε εσένα αφού η επικύρωση δεν πονάει και δεν κοστίζει;
    3. Συνηθίζεις από τώρα για τυχόν μελλοντικό ζωνικό σύστημα.
    4. Άνθρωποι είμαστε, μπορεί να ξεχάσεις ότι έληξε, καλύτερα να το μάθεις μόνος σου, παρά να στο "θυμίσει" ο ελεγκτής όταν θα είναι πολύ αργά.

  13. #8248
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απορία: Εμείς που έχουμε μηνιαία κάρτα, χρειάζεται να την χτυπάμε στο λεωφορείο ή είναι πάντα ενεργή;

    Εννοώ ότι στο Μετρό ΟΚ, τη χτυπάς για να ανοίξουν οι μπάρες. Αλλά στο λεωφορείο που δεν έχει, είναι απαραίτητο να την "χτυπήσεις";
    Ναι. Εισητήριο είναι. Check in, check out.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  14. #8249
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε λίγο θα την ακούμε παντού

    αφού οι πρόσφυγες από την Συρία και οι μετανάστες από λοιπές χώρες (Αφγανιστάν/Πακιστάν/Ινδία/Αλγερία/Μαρόκο/Ιράκ/Ιράν κτλ...) είναι πλειοψηφία στην χώρα μας και εμείς μειοψηφία.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομα οχι, αλλα θα γινει και αυτο...
    Το ξέρετε αυτό με εκείνη που θέλει να κρυφτεί, αλλά η χαρά δεν την αφήνει ε;
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  15. #8250
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι. Εισητήριο είναι. Check in, check out.
    Δυστυχώς, πλην του μετρό-ηλεκτρικού δεν εχουν προνοησει για την αναγκαιότητα check-out. Αν ξαναπερασεις την κάρτα, σου βγαζει το μηνυμα ότι ειναι ήδη σε χρήση. Αυτό ειναι από τα μεγάλα πλην του συστηματος, τεράστιο θα έλεγα. Πρέπει να εκπαιδευτεί ο επιβάτης να κάνει check-in ΚΑΙ check-out παντα , για να είναι robust το συστημα και να εισαχθει πολύ εύκολα η χρέωση με την απόσταση που διένυσες και όχι να πληρωνεις 1,40 είτε κάνεις ολοκληρο το 550 Παλαιο Φάληρο - Κηφισιά είτε μετακινηθεις για 2-3 στασεις.
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Σελ. 550 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 530540545548549550551552555560570 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας