Σελ. 485 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 465475480483484485486487490495505 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.261-7.275 από 13039
  1. #7261
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Saxtus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έγραψα ήδη, ξέρω ότι γίνομαι κουραστικός, αλλά θα το γράψω ξανά: Προσέχετε τα κόκκινα Χ. Αν πάτε να περάσετε ανάποδα, σταματάει η λειτουργία της πύλης και από τις δύο κατευθύνσεις μέχρι να κάνει timeout και καθυστερείτε τσάμπα τον κόσμο.
    αυτο πρεπει να το βαλουν σε ανακοινωση με ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ για να το παρουν χαμπαρι....και δεν απευθυνομαι μονο σε ανθρωπους της 3ης ηλικιας
    δυστυχως το λαθος γινεται και απο πιο νεους σε ηλικια (αντρες/γυναικες)

  2. #7262
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckbond Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ΚΑΤ...

    Μέχρι σήμερα το πρωί ήταν ανοιχτές τον ΑΜΕΑ, γυρνώντας από την δουλειά ήταν κλειστές και αυτές...
    Ok. Μόλις τώρα ενεργοποίησα την προσωποποιημένη κάρτα απ' την εφαρμογή. Αλλά μου είπε ο υπάλληλος να κάνω την επιδότηση μετά από 4 εως 6 εργάσιμες, άρα αύριο δεν γλιτώνω να χτυπήσω εισιτήριο από τις μεμονωμένες. Έχω μόνο μια μεμονωμένη κάρτα με ένα εισιτήριο μέσα, θα μπορέσω αύριο να την γεμίσω με δεύτερο για την επιστροφή; Μου είπε κάποιος οτι πρέπει να περιμένω να μηδενιστούν και μετά να την φορτίσω με 5 εισιτήρια το ελάχιστο.

  3. #7263
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    285
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    19(dB) / (dB)
    Όσο μεγάλα γράμματα και να χρησιμοποιήσουν, το κοπάδι δεν βλέπει, δεν διαβάζει. Απλά πάει και στουμπώνει, μετά μπλοκάρει, κάθεται σαν χάνος μες στη μέση και μετά αφηνιασμένο τρέχει προς τυχαία κατεύθυνση.

    Τι να προλάβει να μαζέψει ο βοσκός;

  4. #7264
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εκτος του ΚΟΚΚΙΝΟΥ Χ προτεινω να μιλαει η πυλη και να του απευθυνεται στον ενικο λεγοντας του "ΡΕ ΖΩΟΝ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΔΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΙΣΟΔΟΣ"

    δεν θα ανοιξω παρε τα @@ μου και αν συνεχισεις θα σου μηδενισω την καρτα/εισιτηριο και θα ξανα πληρωσεις μεχρι να βαλεις μυαλο

    ΡΕ ΖΩΟΝΝΝΝΝΝΝΝΝ

    ετσι πιστευω θα καταλαβει....το "ΠΡΟΒΑΤΟ"

    εγω σημερα που πηγα να τους πω οτι απο εκει ειναι η εισοδος και απο εκει η εξοδος μονο που δεν με εβρισαν αλλα δεν πειραζει τους εβρισα πρωτος λεγοντας τους δεν φταει η πυλη ουτε η καρτα/εισιτηριο εσεις φταιτε που ειστε "ΖΩΑ" εκει καθηστε να περιμενετε να ανοιξει η πυλη...

  5. #7265
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    περασε απο ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟ (ΕΔΕ) ο συγκεκριμενος υπαλληλος και μετα την απολογια του (καθως ειδε το βιντεο με τα ιδια του τα ματια και ακουσε με τα αυτια του τις βωμολοχιες εναντιων μαναδων/πατεραδων και ιερων/οσιων)) ζητησε συγνωμη και οτι δεν θα ξανα γινει και αθωωθηκε ουτε λογος για απολυση , αποζημιωση...κτλ

    τον καλυψε πληρως η ΟΣΥ και οι ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΕΣ

    τα συμπερασματα δικα σας για το τι κρατος και υπαλληλους εχουμε...να τους χαιρομαστε
    Αφού το έχει δηλώσει πολλές φορές το επίσημο και μοναδικό συνδικαλιστικό τους όργανο, η ΑΔΕΔΥ:

    "Δεν δίνουμε λογαριασμό σε κανένα."
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  6. #7266
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού το έχει δηλώσει πολλές φορές το επίσημο και μοναδικό συνδικαλιστικό τους όργανο, η ΑΔΕΔΥ:

    "Δεν δίνουμε λογαριασμό σε κανένα."
    δεν φταει η ΑΔΕΔΥ ουτε το ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΟ ΟΡΓΑΝΟ ΤΩΝ ΟΔΗΓΩΝ (ΟΣΥ)

    εγω φταιω που δεν μου περισσευαν ευρω να καλεσω την αστυνομια (100) να του υποβαλλω μηνυση με την πρωτη βρισια και να απαιτησω αυτοφωρη συλληψη και να τον οδηγησουν στο τμημα οπου ως στοιχεια θα ειχα το βιντεο απο το κινητο
    η αυτο που ειπα στην αρχη να τον εκανα τουμπανο στο ξυλο , να μας τραβουσαν βιντεο οι αλλοι επιβατες και ας με πηγαιναν φυλακη τουλαχιστον αυτος ο "πιθηκος" που λεγεται οδηγος/δημοσιος υπαλληλος θα εκανε τουλαχιστον εξι μηνες να δουλεψει μεχρι να συνερχοταν απο το ξυλο που θα ετρωγε...

  7. #7267
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο πρεπει να το βαλουν σε ανακοινωση με ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ για να το παρουν χαμπαρι....και δεν απευθυνομαι μονο σε ανθρωπους της 3ης ηλικιας
    δυστυχως το λαθος γινεται και απο πιο νεους σε ηλικια (αντρες/γυναικες)
    Δλδ αρκουν 5-6 ατομα μπροστα απ'την αναποδη πλευρα της καθε μπαρας για να κανουν denial of service και να κολλησει το συμπαν?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα συμπερασματα δικα σας για το τι κρατος και υπαλληλους εχουμε...να τους χαιρομαστε

    φταιω εγω να αναιρεσω την διαγραφη του επιμαχου βιντεο και να το ανεβασω στο διαδικτυο και να τον κανω να τρεχει και να μην φτανει...
    Κανε μια 2πλη καταγγελια (ιδια επιστολη, απλα αλλαζεις παραληπτη) οπου θα αναφερεις το συμβαν και το πρωτοκολλο, μια στον εισαγγελεα διαφθορας και μια στη γενικο επιθεωρητη δημ. διοικησης... τονισε τη συγκαλυψη και την ανοχη στη παρανομια...

  8. #7268
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ αρκουν 5-6 ατομα μπροστα απ'την αναποδη πλευρα της καθε μπαρας για να κανουν denial of service και να κολλησει το συμπαν?

    Κανε μια 2πλη καταγγελια (ιδια επιστολη, απλα αλλαζεις παραληπτη) οπου θα αναφερεις το συμβαν και το πρωτοκολλο, μια στον εισαγγελεα διαφθορας και μια στη γενικο επιθεωρητη δημ. διοικησης... τονισε τη συγκαλυψη και την ανοχη στη παρανομια...
    για το πρωτο που αναφερεις

    αυτο συνεβει παντως σημερα στο "συνταγμα" εκει ηταν που αποκαλεσα την νεαρη γυναικα "ΖΩΟΝ" γιατι ειχε τα ακουστικα στα αυτια και επαιζε με το κινητο ενω φοραγε και γυαλια ηλιου και δεν εβλεπε το κοκκινο Χ στην πυλη και αναρωτιοταν γιατι δεν περναει η καρτα της και οταν πηγα να βαλω την δικη μου για να ανοιξει η πυλη καθως εγω απο την μερια μου ειχα το πρασινο βελος πηγε να περασει εκεινη εμποδιζοντας εμενα....

    οτι αφορα το δευτερο

    πες μου προσωπικα πιστευεις οτι θα γινει κατι αν το κανω?

    δηλαδη να αναφερω ακριβως το περιστατικο + το "παρανομο" βιντεο καταγραφης μεσα στο οχημα που δειχνει την συμπεριφορα του οδηγου λεωφορειου προς το ατομο μου + την αποφαση του πειθαρχικου συμβουλιου της ΟΣΥ (πιθανο μελη του ηταν και συνδικαλιστες) που προσωπικα το θεωρω σιγουρο

    στον εισαγγελεα διαφθορας και στον γενικο επιθεωρητη δημοσιας διοικησης

    γιατι προσωπικα πιστευω οτι αν προχωρησω σε τετοια καταγγελια

    τοτε ο οδηγος που κατηγορειτε

    η εταιρεια ΟΣΥ

    τα συνδικαλιστικα οργανα που καλυπτουν την συμπεριφορα του οδηγου

    και πιθανον τα μελη της πειθαρχικης επιτροπης της εταιρειας ΟΣΥ

    που διαβασαν την καταγγελια και ειδαν το επιμαχο "παρανομο" βιντεο γιατι αφου δεν πηρα την συμφωνη γνωμη/αδεια του οδηγου ειναι παρανομο

    θα κληθω εγω σε απολογια μην πω οτι θα βγω και κατηγορουμενος

    οποτε αν ειναι να γινει κατι τετοιο προσωπικα πιστευω οτι θα αισθανομουν δικαιωμενος (στην μνημη του πατερα μου) να ειχα αντιδρασει διαφορετικα και αντι για να τραβουσα βιντεο να τον εσπαγα στο ξυλο τουλαχιστον και βιντεο θα με τραβουσαν οι αλλοι επιβατες αλλα θα βρισκομουν κατηγορουμενος για ξυλοδαρμο εν βρασμω ψυχης και αυτος που θα της ετρωγε θα το αξιζε και ειλικρινα τοτε δεν θα με πειραζε αν πηγαινα κατηγορουμενος στο δικαστηριο ουτε το προστιμο ουτε η φυλακη γιατι θα αξιζαν τον κοπο.

    ειλικρινα δεν ξερω τι θα κανω...ειναι δυσκολη η θεση μου καθως ναι μεν συνεβει το περιστατικο σε προσωπικο επιπεδο

    αλλα ειμαι και ο αρμοδιος υπαλληλος της εταιρειας/φορεα που εργαζομαι σε επαγγελματικο επιπεδο με τον ΟΑΣΑ / ΣΤΑΣΥ / ΟΣΥ κτλ...

  9. #7269
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Το ρισκο με το βιντεο παντα υπαρχει, και υπηρχε απ'τη στιγμη που εκανες τη πρωτη καταγγελια. Η δευτερη καταγγελια δεν αφορα τοσο τη δικη σου περιπτωση, οσο τη συγκαλυψη των ανωτερων προς τους κατωτερους. Δλδ πλεον δε καταγγελεται ο οδηγος που εκανε οτι εκανε, αλλα οι ανωτεροι του που τον συγκαλυψαν / τον αθωωσαν. Η πιθανοτητα να γινει κατι ειναι <20% γιατι υπαρχει ΣΑΠΙΛΑ παντου ακομα και σε πολυ πιο χοντρα πραγματα, κραυγαλεα, αλλα ας υπαρχει μια καταγγελια να τρεχει ετσι για να το σκεφτονται 2 φορες πριν αθωωσουν καποιο "συναδελφικα".

  10. #7270
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ρισκο με το βιντεο παντα υπαρχει, και υπηρχε απ'τη στιγμη που εκανες τη πρωτη καταγγελια. Η δευτερη καταγγελια δεν αφορα τοσο τη δικη σου περιπτωση, οσο τη συγκαλυψη των ανωτερων προς τους κατωτερους. Δλδ πλεον δε καταγγελεται ο οδηγος που εκανε οτι εκανε, αλλα οι ανωτεροι του που τον συγκαλυψαν / τον αθωωσαν. Η πιθανοτητα να γινει κατι ειναι <20% γιατι υπαρχει ΣΑΠΙΛΑ παντου ακομα και σε πολυ πιο χοντρα πραγματα, κραυγαλεα, αλλα ας υπαρχει μια καταγγελια να τρεχει ετσι για να το σκεφτονται 2 φορες πριν αθωωσουν καποιο "συναδελφικα".
    ειλικρινα σου μιλαω με βαζεις σε σκεψη

    απλα να στειλω την καταγγελια και ολες τις απαντησεις (χωρις το επιμαχο βιντεο) που βρισκεται φυσικα στα χερια του ΟΑΣΑ/ΟΣΥ αν δεν το εχουν πεταξει

    απλα για να δω αντιδρασεις οταν φτασει σε αυτο το επιπεδο η καταγγελια καθως δεν θα περιμενουν κατι τετοιο απο εναν απλο πολιτη να το κανει (αυτο ειναι σιγουρο) και αν δεν στειλω το βιντεο αλλα θα το εχουν μονο εκεινοι στα χερια τους δεν θα μπορουν να ισχυριστουν κατι? γιατι αν το εμφανισουν απλα στελνουν σε καταδικη τον δικο τους συναδελφο και ας ειναι παρανομα τραβηγμενο.

    ειλικρινα πολυ καλη μου βλεπω και ακουω την ιδεα σου.

  11. #7271
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειλικρινα πολυ καλη μου βλεπω και ακουω την ιδεα σου.
    Αν εχουν εξαφανισει τα αποδεικτικα στοιχεια, αντι να τα αρχειοθετησουν, ειναι εις βαρος τους... εσυ δε ξαναστελνεις βιντεο κτλ... στον εισαγγελα διαφθορας και τον επιθεωρητη δημ. διοικησης λες ειχα κανει αυτη και αυτη τη καταγγελια οπου εγινε αυτο και αυτο (περιληπτικα) - και δινεις τον αρ. πρωτοκολλου της καταγγελιας που ειχες κανει για να την ανασυρουν αυτοι και να την εξετασουν (θα τα ζητησουν αυτοι αρμοδιως - αν εξετασουν το case).

    Μετα λες οτι οι ανωτεροι του τον αθωωσαν ενω εδρασε παρανομως, αντιδεοντολογικα, κτλ κτλ. Αρα και οι ανωτεροι ειναι υπαιτιοι συγκαλυψης της σαπιλας, και να διερευνηθουν τυχον ποινικες και πειθαρχικες ευθυνες τοσο σε ανωτερους οσο και σε κατωτερους.

  12. #7272
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Το μόνο που μπορεί να κοιτάξεις να κάνεις με το βίντεο στο διαδίκτυο, είναι να το σηκώσεις αλλά με κάποιο λογισμικό να αλλοιώσεις τα χαρακτηριστικά του οδηγού. Ρώτα και έναν δικηγόρο καλού κακού. Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω....

  13. #7273
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εχουν εξαφανισει τα αποδεικτικα στοιχεια, αντι να τα αρχειοθετησουν, ειναι εις βαρος τους... εσυ δε ξαναστελνεις βιντεο κτλ... στον εισαγγελα διαφθορας και τον επιθεωρητη δημ. διοικησης λες ειχα κανει αυτη και αυτη τη καταγγελια οπου εγινε αυτο και αυτο (περιληπτικα) - και δινεις τον αρ. πρωτοκολλου της καταγγελιας που ειχες κανει για να την ανασυρουν αυτοι και να την εξετασουν (θα τα ζητησουν αυτοι αρμοδιως - αν εξετασουν το case).

    Μετα λες οτι οι ανωτεροι του τον αθωωσαν ενω εδρασε παρανομως, αντιδεοντολογικα, κτλ κτλ. Αρα και οι ανωτεροι ειναι υπαιτιοι συγκαλυψης της σαπιλας, και να διερευνηθουν τυχον ποινικες και πειθαρχικες ευθυνες τοσο σε ανωτερους οσο και σε κατωτερους.
    Καλημέρα

    Θα ακολουθήσω την συμβουλή σου και θα κάνω την καταγγελία με περίληψη του γεγονότος , αριθμούς πρωτόκολλου , απαντήσεις χωρίς το βίντεο.

    Άντε να δούμε τι θα γίνει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μόνο που μπορεί να κοιτάξεις να κάνεις με το βίντεο στο διαδίκτυο, είναι να το σηκώσεις αλλά με κάποιο λογισμικό να αλλοιώσεις τα χαρακτηριστικά του οδηγού. Ρώτα και έναν δικηγόρο καλού κακού. Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω....
    Βασίλη το βίντεο είναι παράνομο

    Θα το αφήσω από έξω στην νέα μου καταγγελία θα του αφήσω να κρεμαστούν από μόνοι τους

  14. #7274
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    πες μου προσωπικα πιστευεις οτι θα γινει κατι αν το κανω?
    Σαν μαθηματικός, σου απαντάω οτι υπάρχει 100% βεβαιότητα να συμβεί τουλάχιστον το ίδιο με αυτό που συμβαίνει με το να επαναλαμβάνεις την ιστορία εδώ, ξανά και ξανά και ξανά.

  15. #7275
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν μαθηματικός, σου απαντάω οτι υπάρχει 100% βεβαιότητα να συμβεί τουλάχιστον το ίδιο με αυτό που συμβαίνει με το να επαναλαμβάνεις την ιστορία εδώ, ξανά και ξανά και ξανά.
    Δεν επαναλαμβάνω τίποτα απλά αναφέρω την επίσημη γραπτή απάντηση της ΟΣΥ και έλαβα μια γνώμη σχετικά με το τι μπορώ να κάνω στην συνέχεια είτε γίνει κάτι η όχι.

    Το περιστατικό έγινε το 2017 η απάντηση το 2018 η συνέχεια το 2019 και κατά το 2020 θα ξέρουμε...

Σελ. 485 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 465475480483484485486487490495505 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας