Σελ. 487 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 467477482485486487488489492497507 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.291-7.305 από 13039
  1. #7291
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Δηλαδή δεν φτάνει που το κράτος καθυστερεί να στείλει την κάρτα είτε με ευθύνη των ΕΛΤΑ είτε του ΟΑΣΑ τώρα θα πρέπει να πληρώσει κιόλας 2 ευρώ για την ακύρωση της αίτησης. Αν ήταν έτσι ας μην έκαναν την εφαρμογή για την ηλεκτρονική έκδοση της κάρτας. Και δεν έχεις δίκιο σε αυτό που λες γιατί εσύ μιλάς για κάποιους τεμπέληδες που δεν θέλουν να ψάξουν τι δικαιούνται αλλά υπάρχουν και άτομα με προβλήματα υγείας και ΑΜΕΑ οι οποίοι προτίμησαν να χρησιμοποιήσουν την εφαρμογή για να βγάλουν την κάρτα τους από το να περιμένουν στο μπάχαλο που επικρατούσε πριν 3 μήνες. Το οτι στήθηκες εσύ στην ουρά δεν σημαίνει τίποτα, επιλογή σου ήταν, εγώ πήγα και την έβγαλα προχτές στα εκδοτήρια δίχως ιδιαίτερη καθυστέρηση γιατί ο περισσότερος κόσμος έχει εξυπηρετηθεί πλέον, ο άλλος που προτίμησε την ηλεκτρονική εφαρμογή γιατί θα πρέπει να πληρώνει τα σπασμένα;

  2. #7292
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή δεν φτάνει που το κράτος καθυστερεί να στείλει την κάρτα είτε με ευθύνη των ΕΛΤΑ είτε του ΟΑΣΑ τώρα θα πρέπει να πληρώσει κιόλας 2 ευρώ για την ακύρωση της αίτησης. Αν ήταν έτσι ας μην έκαναν την εφαρμογή για την ηλεκτρονική έκδοση της κάρτας. Και δεν έχεις δίκιο σε αυτό που λες γιατί εσύ μιλάς για κάποιους τεμπέληδες που δεν θέλουν να ψάξουν τι δικαιούνται αλλά υπάρχουν και άτομα με προβλήματα υγείας και ΑΜΕΑ οι οποίοι προτίμησαν να χρησιμοποιήσουν την εφαρμογή για να βγάλουν την κάρτα τους από το να περιμένουν στο μπάχαλο που επικρατούσε πριν 3 μήνες. Το οτι στήθηκες εσύ στην ουρά δεν σημαίνει τίποτα, επιλογή σου ήταν, εγώ πήγα και την έβγαλα προχτές στα εκδοτήρια δίχως ιδιαίτερη καθυστέρηση γιατί ο περισσότερος κόσμος έχει εξυπηρετηθεί πλέον, ο άλλος που προτίμησε την ηλεκτρονική εφαρμογή γιατί θα πρέπει να πληρώνει τα σπασμένα;
    το ΔΗΜΟΣΙΟ και κατα συνεπεια ο ΟΑΣΑ εχει τις ευθυνες του για ολο αυτο το "μπαχαλο" που λεγεται ηλεκτρονικο εισιτηριο/καρτα

    αλλα και εμεις οι πολιτες δεν ειμαστε αμοιροι ευθυνων φιλε βασιλη

    δεν φταινε παντα οι αλλοι και οχι εμεις

    φταιμε και εμεις

    οπως ειπα εξ αρχης μην θιγεις το θεμα "δωρεαν μετακινησης" καθως αυτο το πληρωνει ο ελληνας φορολογουμενος (δηλαδη εσυ - εγω και πολλοι αλλοι) καθως δωρεαν δεν υπαρχει τιποτα και πουθενα στον κοσμο

    επισης αν καποτε γινουμε σοβαρη ευρωπαικη χωρα θα κλαψουν μανουλες με το τι λαβρακια θα πιασει ο σοβαρος ελεγχος σε ανεργους-ΑΜΕΑ περι δωρεαν μετακινησης - επιδοματα κτλ...

    αν ημουν ελεγκτης του ΟΑΣΑ ξερεις ποσα λαβρακια θα επιανα στους σταθμους του ΜΕΤΡΟ και ποσους παραβατες που δεν εχουν επικυρωσει το εισιτηριο/καρτα τους

    και μην μου πεις οτι φταιει το ΔΗΜΟΣΙΟ/ΟΑΣΑ που οι επιβατες δεν επικυρωνουν γιατι θα με βρεις αντιθετο

    οι μπαρες επρεπε να εχουν κλεισει χτες ολες

    σε ολους τους σταθμους θα επρεπε να υπαρχουν σεκιουριταδες/υπαλληλοι/αστυνομικοι και οποιος δεν εχει να τρωει ενα ομορφο προστιμο

    το ιδιο θα επρεπε να γινει σε λεωφορεια/τρολλει/τραμ

    δεν υπαρχει καμια δικαιολογια για μενα

    ως πολιτες πρεπει να μαθουμε οτι εχουμε δικαιωματα αλλα και υποχρεωσεις

    οτι αφορα την "επανεκδοση" ναι φιλε μου εχει κοστος 2 ευρω

    ειναι σαν να την εχεις καταστρεψει/σου την εχουν κλεψει

    μην ξεχνας αν σου καταστραφει / κλαπει η καρτα sim του κινητου σου πληρωνεις 5 ευρω...τι κανεις εκει....δεν πληρωνεις? δεν εχεις καρτα sim

    αν δεν θες να πληρωσεις τα 2 ευρω περιμενεις αφου μαθεις που βρισκεται η καρτα σου να την λαβεις

    τα ΕΛΤΑ εχουν σοβαρα θεματα με την ΔΕΗ τωρα να λυσουν δεν θα ασχοληθουν με τον ΟΑΣΑ.

  3. #7293
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή δεν φτάνει που το κράτος καθυστερεί να στείλει την κάρτα είτε με ευθύνη των ΕΛΤΑ είτε του ΟΑΣΑ τώρα θα πρέπει να πληρώσει κιόλας 2 ευρώ για την ακύρωση της αίτησης. Αν ήταν έτσι ας μην έκαναν την εφαρμογή για την ηλεκτρονική έκδοση της κάρτας. Και δεν έχεις δίκιο σε αυτό που λες γιατί εσύ μιλάς για κάποιους τεμπέληδες που δεν θέλουν να ψάξουν τι δικαιούνται αλλά υπάρχουν και άτομα με προβλήματα υγείας και ΑΜΕΑ οι οποίοι προτίμησαν να χρησιμοποιήσουν την εφαρμογή για να βγάλουν την κάρτα τους από το να περιμένουν στο μπάχαλο που επικρατούσε πριν 3 μήνες. Το οτι στήθηκες εσύ στην ουρά δεν σημαίνει τίποτα, επιλογή σου ήταν, εγώ πήγα και την έβγαλα προχτές στα εκδοτήρια δίχως ιδιαίτερη καθυστέρηση γιατί ο περισσότερος κόσμος έχει εξυπηρετηθεί πλέον, ο άλλος που προτίμησε την ηλεκτρονική εφαρμογή γιατί θα πρέπει να πληρώνει τα σπασμένα;
    Εγώ την παρέλαβα (με ηλεκτρονική αίτηση και γω δε θυμάμαι πότε - Ιανουάριο;). Αν τώρα ο άλλος θεωρεί ότι 3 μήνες μετά ή 4 ή 6 θα του έρθει η κάρτα σπίτι, ας το θεωρεί. Μπορεί και να χάθηκε. Shit happens, ας πάει να βγάλει άλλη...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  4. #7294
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    καλημερα σε ολους/ες

    ο φιλος βασιλης δεν εδωσε σημασια σε αυτα που ειπα εξ αρχης

    εγω στηθηκα στην ουρα και την εβγαλα καθως τοτε δεν υπηρχε η δυνατοτητα μεσω διαδικτυου

    ενω για την μητερα μου (μειωμενη) εκανα την διαδικασια μεσω διαδικτυου και την παρελαβε σε ευλογο χρονικο διαστημα

    αν για οποιοδηποτε λογο καθυστερουσε να ερθει θα πηγαινα στα γραφεια του ΟΑΣΑ και θα μαθαινα τι εχει συμβει

    τι το πιο απλο καποιος που δεν του εχει ερθει η καρτα να παει στα γραφεια του ΟΑΣΑ και να ρωτησει τι συμβαινει στην εσχατη περιπτωση ζηταει ακυρωσει και κανει εκει την διαδικασια αφου πληρωσει τα 2 ευρω
    αν τωρα δεν θελει να πληρωσει ας περιμενει να του ερθει μην παραπονιεται

  5. #7295
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει αυτό, σε φίλους μου δεν τους έχουν στείλει την προσωποιημένη κάρτα, έκαναν αίτηση μέσω διαδικτύου και περιμένουν δύο και τρεις μήνες, η καθυστέρηση μάλλον οφείλεται στα ΕΛΤΑ και οχι στον ΟΑΣΑ. Μάλιστα αν κάνεις την διαδικασία ηλεκτρονικά πρέπει να περιμένεις να σταλεί η κάρτα και δεν μπορείς να την βγάλεις από τα εκδοτήρια γιατί εντοπίζουν τα ίδια προσωπικά στοιχεία στο σύστημα, τους είπα να απευθυνθούν στον ΟΑΣΑ να τους ακυρώσει τα στοιχεία της παλαιάς αίτησης και να πάνε να βγάλουν καινούργια κάρτα απ' τα εκδοτήρια.
    Οι φίλοι σου κάνουν κάτι λάθος. Σε 10 μέρες πήρα τη δική μου μέσω internet.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  6. #7296
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Wherever I may roam
    Μηνύματα
    2.378
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50άρα
    ISP
    cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    κι εγω τα ιδια, αιτηση αρχες του ετους (ή τελος γεναρη), δεν ηρθε ποτε,
    αναγκαστικα δηλωθηκε απωλεια, πληρωσα το διευρω κι εβγαλα αλλη γιατι την χρειαζομουν και
    δεν μπορουσα να περιμενω αλλο τους αχρηστους..
    πηρα τηλεφωνα και οασα και ελτα, κανεις δεν ηξερε τιποτα, ουτε μπορουσε να δει που ηταν η καρτα

  7. #7297
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι φίλοι σου κάνουν κάτι λάθος. Σε 10 μέρες πήρα τη δική μου μέσω internet.
    10-15 μερες εκανε η καρτα για την μητερα μου
    το ιδιο για την αδερφη της
    το ιδιο για εναν κολλητο φιλο
    σε αλλον φιλο δεν ηρθε ποτε πηγε στον ΟΑΣΑ και πληρωσε τα 2 ευρω και την εβγαλε.

  8. #7298
    Εγγραφή
    01-03-2017
    Περιοχή
    Akihabara
    Μηνύματα
    299
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    33 kbps
    ISP
    Compulink
    Εξαρχης μου φαινεται αποτυχημενο το συστημα με τα "γυαλινα" διαφανα πορτακια.
    Επρεπε να βαλουν το συστημα με τα τουρνικε (οπως νομιζω οτι λεγονται) που γυριζουν οι μεταλικες μπαρες για ενα ατομο και μετα κλειδωνουν και ετσι ειναι αδυνατο να ξαναγυρισουν για περασει δευτερος.Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  147EBE6B-8840-41DC-A95F-445007A81417.jpeg 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  105,5 KB 
ID: 193838
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails A18B4471-544B-426B-A6BA-BB4B5307FE1F.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giorgiosgr : 19-05-18 στις 18:13.

  9. #7299
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgiosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρχης μου φαινεται αποτυχημενο το συστημα με τα "γυαλινα" διαφανα πορτακια.
    Επρεπε να βαλουν το συστημα με τα τουρνικε (οπως νομιζω οτι λεγονται) που γυριζουν οι μεταλικες μπαρες για ενα ατομο και μετα κλειδωνουν και ετσι ειναι αδυνατο να ξαναγυρισουν για περασει δευτερος.Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  147EBE6B-8840-41DC-A95F-445007A81417.jpeg 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  105,5 KB 
ID: 193838
    συμφωνω μαζι σου αυτο το συστημα πυλων ειναι πολυ καλυτερο απο τα γυαλινες πορτες που σπανε και ευκολα απο τους "ουγκανους"
    εγω παντως επιμενω οτι το συστημα της ολλανδιας ειναι σαφεστατα καλυτερο απο αυτο που εφαρμοσαν με προχειροτητα εδω στην ελλαδα

  10. #7300
    Εγγραφή
    01-03-2017
    Περιοχή
    Akihabara
    Μηνύματα
    299
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    33 kbps
    ISP
    Compulink
    Επισης αν ηθελαν οποσδηποτε πορτακια υπαρχουν αυτα στο Παρισι: Ειναι ψηλα και φαινονται, ενω εχει και κοκκινα και πρασινα φωτα για να ξερεις απο που μπορεις να περασεις.
    Συνημμένο Αρχείο 193840
    Edit: Δεν διαβασα για το συστημα της Ολλανδιας, θα το δω τωρα.

  11. #7301
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Στα '90s στο Μετρό του Λονδίνου, αν θυμάμαι σωστά, υπήρχαν κάτι ψηλές πλαστικές πόρτες που άνοιγαν όπως αυτές στο Μετρό της Αθήνας. Σαν τις παρακάτω αλλά το ύψος τους καλύπτε όλο το σωματότυπο.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  3791981_a0c40d10.jpg 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  79,8 KB 
ID: 193842

    Κάτι ανάλογο είχαν και έχουν στο Παρίσι

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  paris-man-enters-a-subway-station-cwa50w.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  78,7 KB 
ID: 193841

  12. #7302
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgiosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης αν ηθελαν οποσδηποτε πορτακια υπαρχουν αυτα στο Παρισι: Ειναι ψηλα και φαινονται, ενω εχει και κοκκινα και πρασινα φωτα για να ξερεις απο που μπορεις να περασεις.
    Συνημμένο Αρχείο 193840
    Edit: Δεν διαβασα για το συστημα της Ολλανδιας, θα το δω τωρα.
    ασε τα φωτακια εδω δεν ξεχωριζουν τα κοκκινα Χ με τα πρασινα ΒΕΛΗ

  13. #7303
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.624
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    οι πορτες πρεπει να μην εχουν και τον χαρακτηρα εμποδιου σε περιπτωση αναγκης
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  14. #7304
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι πορτες πρεπει να μην εχουν και τον χαρακτηρα εμποδιου σε περιπτωση αναγκης
    στο εξωτερικο που εχουν μπαρες? λες να μην εχουν σκεφτει το ενδεχομενο εκτακτης αναγκης?
    και να ειμαστε οι πρωτοποροι?
    εγω πιστευω οτι στο μετρο της ελλαδας αν συμβει εκτακτη αναγκη θα εχουμε σοβαρο προβλημα.

  15. #7305
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.810
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgiosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επρεπε να βαλουν το συστημα με τα τουρνικε (οπως νομιζω οτι λεγονται) που γυριζουν οι μεταλικες μπαρες για ενα ατομο και μετα κλειδωνουν και ετσι ειναι αδυνατο να ξαναγυρισουν για περασει δευτερος.Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  147EBE6B-8840-41DC-A95F-445007A81417.jpeg 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  105,5 KB 
ID: 193838
    Τι γινεται αμα καποιος σερνει μαζι του πολλες και ογκωδεις αποσκευες?

Σελ. 487 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 467477482485486487488489492497507 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας