Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 27
  1. #1
    Εγγραφή
    15-12-2005
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Γεια σας παιδιά....
    Ήρθε η ώρα να ζητήσω τα φώτα σας.
    Ιστορικό:
    Είμαι 2+ χρόνια συνδεδεμένος με την Netone. Είχα προβλήματα στην αρχή, αλλά μετά είχα μια σταθερή 4άρα γραμμή (Att.40), χωρίς προβλήματα, οπότε δεν ξανασχολήθηκα. Τελευταία έχει πέσει η γραμμή στα 850-1000, οπότε πριν κάνω οτιδήποτε άλλο, αποφάσισα να πετάξω καλώδιο από το κουτί του ΟΤΕ κατευθείαν στο ρούτερ, για να έχω μια καθαρή γραμμή να δώ τι θα κάνω παρακάτω (και για άλλους λόγους, πχ να φύγουν τα τηλ.καλώδια που κυκλοφορούν μέσα στο σπίτι από το ρούτερ στην κεντρική μπρίζα κλπ...).
    Θέμα:
    Όταν είχα τα προβλήματα, ήρθε ο ΟΤΕ, και μαζί με όλα τα άλλα, άλλαξε το καλώδιο από το κουτί του ΟΤΕ μέχρι μέσα στο σπίτι.Οπότε από τότε έχω αυτό εδώ κάτω:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  image_.jpg 
Εμφανίσεις:  199 
Μέγεθος:  140,3 KB 
ID: 78360

    Το θέμα μου είναι αυτό:
    1) Προφανώς θα συνδέσω το νέο καλώδιο πάνω σε αυτό του ΟΤΕ. Τι καλώδιο; CAT5e, CAT6, straight, crossover (?); (10-12 μέτρα θα έιναι εξωτερικά...). Πιστεύω ότι θα είναι κάτι σαν αυτό; :
    http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...=STRK:MEWAX:IT
    2)Στην σύνδεση, ακολουθώ τα χρώματα; Υπάρχει κάπου να ψάξω να δώ πώς πρέπει να συνδέσω για να έρθει το σήμα στο jack στο ρούτερ;
    3)Στη σύνδεση, να κάνω το κλασικό γύρισμα, όπως είναι ήδη, ή καλύτερα να πάρω συνδετήρες, πχ:
    http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...=STRK:MEWAX:IT

    Επειδή θέλω να το προσπαθήσω μόνος μου, και αν θέλει ψάξιμο, υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω, ή από κάπου να αρχίσω να διαβάζω για να το βρω μόνος μου;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 13-10-10 στις 16:25. Αιτία: μείωση μεγέθους συνημμένου

  2. #2
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    Αποψη δικη μου Αν πιστευεις οτι με το που θα αλλξεις καλωδιο θα δεις αυξηση ταχητητας (αισθητη) νομιζω οτι πλανασαι...anyway θες straight και θες ειδικο μηχανημα για να κουμπωσουν(συνδετηρες που λες πρωτη φορα εγω τους βλεπω...)στη ρεκλετα
    προφανως βγαλε το γκρι κουτι στη φωτο για να εχεις προσβαση σε αυτη

  3. #3
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Περιοχή
    Αθηνα-Σαμος
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    $/$
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    usrRobotic 9112
    SNR / Attn
    3~6(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lilalo Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας!!!!!!!!!!!!!
    ειμαι καινουρια......
    μηπως θα μπορουσε να με βοηθησει καποιος????
    δεν ξερω σε ποιο forum να μπω για να θεσω καποια ερωτηματα για το laptop mou!!!!!
    μηπως θα μπορουσε να με κατατοπισει καποιος????
    Υποθέτω εδώ:http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=128

    ........Auto merged post: anger πρόσθεσε 16 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thouthou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδιά....
    Ήρθε η ώρα να ζητήσω τα φώτα σας.
    Ιστορικό:
    Είμαι 2+ χρόνια συνδεδεμένος με την Netone. Είχα προβλήματα στην αρχή, αλλά μετά είχα μια σταθερή 4άρα γραμμή (Att.40), χωρίς προβλήματα, οπότε δεν ξανασχολήθηκα. Τελευταία έχει πέσει η γραμμή στα 850-1000, οπότε πριν κάνω οτιδήποτε άλλο, αποφάσισα να πετάξω καλώδιο από το κουτί του ΟΤΕ κατευθείαν στο ρούτερ, για να έχω μια καθαρή γραμμή να δώ τι θα κάνω παρακάτω (και για άλλους λόγους, πχ να φύγουν τα τηλ.καλώδια που κυκλοφορούν μέσα στο σπίτι από το ρούτερ στην κεντρική μπρίζα κλπ...).
    Θέμα:
    Όταν είχα τα προβλήματα, ήρθε ο ΟΤΕ, και μαζί με όλα τα άλλα, άλλαξε το καλώδιο από το κουτί του ΟΤΕ μέχρι μέσα στο σπίτι.Οπότε από τότε έχω αυτό εδώ κάτω:
    Συνημμένο Αρχείο 64531

    Το θέμα μου είναι αυτό:
    1) Προφανώς θα συνδέσω το νέο καλώδιο πάνω σε αυτό του ΟΤΕ. Τι καλώδιο; CAT5e, CAT6, straight, crossover (?); (10-12 μέτρα θα έιναι εξωτερικά...). Πιστεύω ότι θα είναι κάτι σαν αυτό; :
    http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...=STRK:MEWAX:IT
    2)Στην σύνδεση, ακολουθώ τα χρώματα; Υπάρχει κάπου να ψάξω να δώ πώς πρέπει να συνδέσω για να έρθει το σήμα στο jack στο ρούτερ;
    3)Στη σύνδεση, να κάνω το κλασικό γύρισμα, όπως είναι ήδη, ή καλύτερα να πάρω συνδετήρες, πχ:
    http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...=STRK:MEWAX:IT

    Επειδή θέλω να το προσπαθήσω μόνος μου, και αν θέλει ψάξιμο, υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω, ή από κάπου να αρχίσω να διαβάζω για να το βρω μόνος μου;
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.....
    Σου έχει αλλάξει καθόλου το Att?απο αυτο που είχες πρίν>40 .
    άν ναι και είναι μεγαλύτερο τοτε παίζει να έχεις πρόβλημα καλωδίωσης ,άν όχι δε νομιζω να φταίει.
    Πάντως άν θές έτσι και αλλίως να αλλάξεις καλώδιο καλό έιναι να το τερματίσεις σε μια πρίζα που θα έχεις το royter και απο εκεί για τηλ σε μία άλλη πάντα με φίλτρο.
    Καλώδιο μπορείς να βάλεις utp cat5e απλά να θυμάσαι το χρώμα του ζέυγους που θα συνδέσεις εκεί που καταλήγει το καλ. του ΟΤΕ.
    Μπορείς να το συνδέσεις έιτε με συνδέσμους UY2(σαν αυτους που έχεις βρει στο ebay)κλέινουν απλά πιέζοντας του με μία απλή πένσα.
    Ειδική πρέσα ίσως χρειαστείς για βύσματα Rj45 -rj11 για το royter.
    Rj45 >>ethernet, Rj11>>>τηλεφωνικό κλιπ.
    Καλύτερα θα ήταν άν το καλώδιο του ΟΤΕ μπαίνει στο κουτι το γκρι να συνδέσεις το καλώδιο σου κατευτείαν πάνω στη ρεγκλετα,στη γραμμή σου (από ΟΤΕ)
    Πάντως κοίτα μήπως είναι και πρόβλημα του Netone ,πάρτους ένα τηλ να το ξαναδούν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος anger : 19-11-09 στις 18:22. Αιτία: auto merged post

  4. #4
    Εγγραφή
    15-12-2005
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Αποψη δικη μου Αν πιστευεις οτι με το που θα αλλξεις καλωδιο θα δεις αυξηση ταχητητας (αισθητη) νομιζω οτι πλανασαι...
    Κυρίως θέλω να αποφύγω την 30χρονη εσωτερική καλωδίωση, και το 10μετρο καλώδιο που έχω από την κεντρική μπρίζα για τον υπολογιστή, και διαπερνά όλο το σπίτι...

    Σου έχει αλλάξει καθόλου το Att?απο αυτο που είχες πρίν>40 .
    Σήμερα έχω 48, προχτες είχα 51...

    Πάντως άν θές έτσι και αλλίως να αλλάξεις καλώδιο καλό έιναι να το τερματίσεις σε μια πρίζα που θα έχεις το royter και απο εκεί για τηλ σε μία άλλη πάντα με φίλτρο
    Έλεγα να πάει το καλώδιο κατευθείαν στο ρούτερ. Το τηλέφωνο το έχω πάνω στο ρούτερ...

    Καλώδιο μπορείς να βάλεις utp cat5e απλά να θυμάσαι το χρώμα του ζέυγους που θα συνδέσεις εκεί που καταλήγει το καλ. του ΟΤΕ.
    Καλύτερα θα ήταν άν το καλώδιο του ΟΤΕ μπαίνει στο κουτι το γκρι να συνδέσεις το καλώδιο σου κατευτείαν πάνω στη ρεγκλετα,στη γραμμή σου (από ΟΤΕ)

    Δεν υπάρχει ρεγκλέτα.... Το γκρι κουτί είναι άσχετο, είναι για το φως της εισόδου. Δίπλα στο κουτί υπάρχει απλά μια τρύπα, όπου βγαίνουν καλώδια, και το καλώδιο του ΟΤΕ είναι "στριμένο" με αυτά όπως φαίνεται στην φωτογραφία...

    Αυτό που με μπερδεύει είναι ότι στην φωτό είναι 4 καλώδια ενωμένα (μπλεΟΤΕ-ασπρο τοίχου, κόκκινοΟΤΕ-ασπρο τοίχου, κίτρινοΟΤΕ-μπλε τοίχου, άσπροΟΤΕ-κόκκινο τοίχου),
    ενώ στην μπρίζα πάνω είναι συνδεδεμένα μόνο τα δύο, (μπλε-κόκκινο). Δηλαδή από το cat5e θα συνδέσω μόνο δύο καλώδια, και αυτά θα τα βγάλω πάνω σε μπρίζα ή Rj11; Τότε τα άλλα δύο συνδεδεμένα στην φωτό, τί ρόλο βαράνε;

  5. #5
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Περιοχή
    Αθηνα-Σαμος
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    $/$
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    usrRobotic 9112
    SNR / Attn
    3~6(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thouthou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλεγα να πάει το καλώδιο κατευθείαν στο ρούτερ. Το τηλέφωνο το έχω πάνω στο ρούτερ...
    Απ'οτι κατάλαβα το σπίτι είναι μονοκατοικία,οπότε άν έχεις όρεξη βάλε νέο καλώδιο utp ,απλά καλό είναι να βάλεις και μια πριζούλα και μετά με το καλώδιο του ρουτερ (τηλ) το συνδέεις ,η πρίζα αν ειναι λιγο καλή (να μήν έχει πυκνωτες όπως κάποιες του οτε) δε θα σου δημιουργήσει πρόβλημα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thouthou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει ρεγκλέτα.... Το γκρι κουτί είναι άσχετο, είναι για το φως της εισόδου. Δίπλα στο κουτί υπάρχει απλά μια τρύπα, όπου βγαίνουν καλώδια, και το καλώδιο του ΟΤΕ είναι "στριμένο" με αυτά όπως φαίνεται στην φωτογραφία...
    Μπορεί και εκεί να είναι το πρόβλημα ,οπότε βάλε UY2 κονεκτορς έχουν και ένα υλικο μέσα σάν ''βαζελίνη'' και προστατέυει απο την υγρασία,(Θα σου πρότεινα ένα κουτι να πάρεις και μία οριολορίδα της Crone και να τα καρφώσεις πάνω ,αλλα θα χρειαστεις και καρφωτικό οπότε καλά είναι και τα κονεκτοράκια) .

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thouthou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που με μπερδεύει είναι ότι στην φωτό είναι 4 καλώδια ενωμένα (μπλεΟΤΕ-ασπρο τοίχου, κόκκινοΟΤΕ-ασπρο τοίχου, κίτρινοΟΤΕ-μπλε τοίχου, άσπροΟΤΕ-κόκκινο τοίχου),
    ενώ στην μπρίζα πάνω είναι συνδεδεμένα μόνο τα δύο, (μπλε-κόκκινο). Δηλαδή από το cat5e θα συνδέσω μόνο δύο καλώδια, και αυτά θα τα βγάλω πάνω σε μπρίζα ή Rj11; Τότε τα άλλα δύο συνδεδεμένα στην φωτό, τί ρόλο βαράνε;
    Άν τα άσπρα καλώδια έρχονται στο σπίτι σου και δέ συνδέονται πουθενά (πχ άλλη γραμμη -όροφος ή δωμάτιο) θα βάλεις το ζευγάρι του utp στο κίτρινοΟΤΕ, άσπροΟΤΕ, (η γραμμή σου) και η άλλη άκρη σε πρίζα.Το άλλο ζευγάρι του ΟΤΕ συνήθως μπαίνει άν θές δέυτερη γραμμή.

  6. #6
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    +1
    και ναι απο το καλωδιακι μονο τα 2 χρωματακια, αυτο με το μπριζακι εχει πλεονεκτηματα μειονεκτημα, πλεονεκτημα ειναι οτι δε θα παιζεις με το μεγαλο καλωδιο (βαλε βγαλε) αλλα απο την αλλη αν εχεις θεμα θα μπαινεις στη διαδικασια να ελεγχεις τον καθε τομεα ξεχωριστα (2 καλωδια και το μπριζακι)

  7. #7
    Εγγραφή
    15-12-2005
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Αυτό θα κάνω... Θα πάω να πάρω καλώδιο και συνδετήρες, και θα τους πώ να μου βάλουν και δυο Rj11 για νά'χω καβάτζα ζευγάρι.... Τα περί κουτιού, οριολωρίδας και πρίζας θα τα αφήσω για αργότερα, μήπως θελήσω να κάνω σοβαρότερη δουλειά, όταν θα έχουμε οπτική κατευθείαν στο σπίτι...

    Ευχαριστώ παίδες, είστε άρχοντες!

  8. #8
    Εγγραφή
    04-08-2005
    Μηνύματα
    205
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    14Mbps/1Mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    D-Link DSL-504T
    Συγγνώμη για το Offtopic & την ανάσταση το θέματος αλλά το tromatiko έβαλε τη attached φωτογραφία με τα καλώδια σε μία δημοσίευσή του και το adslgr απέκτησε 8000+ online χρήστες :P

    http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/201...post_1425.html
    Killing Jack Bauer doesn't make him dead. It just makes him angry.


  9. #9
    Εγγραφή
    18-04-2007
    Περιοχή
    Chania
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΥΜΠΑΡΙ
    SNR / Attn
    9.10(dB) / 52(dB)
    Αν και παλιό το θέμα εγώ θα γράψω εδώ να μην ανοίγω άλλο θέμα
    Τα καλώδια στο σπίτι μου είναι 30 χρόνων και πάνω και δισυρματο το οποίο καταλήγει σε μια πρίζα όπου είναι τοποθετημένο το τηλέφωνο και το ρουτερ.

    Ερώτηση
    Μπορώ να βάλω ένα καλώδιο utp cat5e από το εξωτερικό κουτί που είναι στον τοίχο του σπιτιού και το έχει βάλει ο ΟΤΕ το καλώδιο αυτό και πως ;
    Το λέω αυτό γιατί θέλω βα μεταφέρω το ρουτερ στο δωμάτιο μου και να αφήσω το τηλέφωνο με την δισυρματη γραμμή ως έχει

    Ιδού και η καλωδίωση έξω στο κουτί
    Το σκούρο μπλε με το κόκκινο πάει στο τηλέφωνο με το ρουτερ ενώ το πράσινο με το κίτρινο ήταν γραμμή του γείτονα
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails image.jpg  

    image.jpg  

    image.jpg  

    image.jpg  


  10. #10
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αφού θα είναι σε εξωτερικό χώρο βάζεις καλώδιο PET τηλεφωνικό.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #11
    Εγγραφή
    03-04-2017
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπερα παιδια ειμαι καινουργιος στο site!!! βλεπω το θεμα ελπιζω να με βοηθήσετε!! μου εχον φυγει τα καλοδια απο την γραμη (κουτι εξω απο το σπιτι) και δεν ξερω πως να τα συνδεσω... και ειναι ετσι!!!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0354.jpg  


  12. #12
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved


    Έχεις τηλεφωνία VoIP;; γιατί αλλάζει η δοκιμή που θα κάνεις για να βρεις το ζευγάρι του ΟΤΕ που είναι στο καλώδιο με τα δύο ζευγάρια.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #13
    Εγγραφή
    19-02-2007
    Περιοχή
    Αχαρνές
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    ZTE H168N/MikroTik951G
    SNR / Attn
    8.4(dB) / 14.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άμα είναι να ρίξει καλώδιο καινούργιο να ρίξει utp εξωτερικού χώρου μαύρο και ας είναι απο cat5 και πάνω. Λιγότερες απώλειες επειδή είναι συνεστραμένο. Επίσης η αλλαγή στις διατομές των καλωδίων κατα την μετάδοση του σήματος δεν είναι και το ιδανικότερο πράγμα.

  14. #14
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.701
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gfdimopo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα είναι να ρίξει καλώδιο καινούργιο να ρίξει utp εξωτερικού χώρου μαύρο και ας είναι απο cat5 και πάνω. Λιγότερες απώλειες επειδή είναι συνεστραμένο. Επίσης η αλλαγή στις διατομές των καλωδίων κατα την μετάδοση του σήματος δεν είναι και το ιδανικότερο πράγμα.
    cat5e το λιγότερο και φτάνει
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  15. #15
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gfdimopo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα είναι να ρίξει καλώδιο καινούργιο να ρίξει utp εξωτερικού χώρου μαύρο και ας είναι απο cat5 και πάνω. Λιγότερες απώλειες επειδή είναι συνεστραμένο. Επίσης η αλλαγή στις διατομές των καλωδίων κατα την μετάδοση του σήματος δεν είναι και το ιδανικότερο πράγμα.
    Mπερδεμένα μας τα λες, δηλαδή ο OTE φέρνει καλώδιο που έχει ίδια διατομή με το UTP CAT 5 ή το CAT 6 και να συνεχίσει με τέτοιο;;

    Τα έχουμε πει και παλιότερα για τα καλώδια και τις διατομές τους.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Έχουν οι εκτυπωτές καλώδιο USB στο κουτί;
    Από pelopas1 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-09, 21:59
  2. Seagate 750MB από το κουτί στο SERVICE
    Από Submariner στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-08, 11:37
  3. καλωδιό από ρεκλέτα στο σπίτι
    Από drakoulis στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-08, 14:31
  4. αδειο καφε κουτι μεσα στο κουτι του 9106
    Από onefluffycloud στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-05, 01:06
  5. Καλωδιο Για Ρουτερ
    Από medal στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-05, 16:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας