Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Περιοχή
    Σέρρες
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΕΡΡΕΣ
    Router
    TP-LINK Archer D5
    Καλησπέρα στην παρέα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτό το laptop
    http://www.e-germanos.gr/e-germanos/...CategoryId=475
    Ομως στα περισσότερα ηλεκτρονικά καταστήματα που είδα (e-shop, plaisio, multirama) το συγκεκριμένο μοντέλο δεν εμφανίζεται στα προϊόντα τους. Το έχει μόνο ο Γερμανός.
    Μπήκα στην ιστοσελίδα της HP και ανακάλυψα ότι το συγκεκριμένο μοντέλο έχει καταργηθεί. Από κατάστημα του Γερμανού μου διαβεβαιώνουν ότι υπάρχει το μοντέλο και θα το έχω στα χέρια μου σε 3 εργάσιμες ημέρες. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν αγοραστεί μοντέλο που έχει καταργηθεί υπάρχει υποστήριξη σε θέμα εγγύησης, ανταλλακτικών κ.λπ.
    Προφανώς υπάρχει διαθέσιμο stock στη συγκεκριμένη αλυσίδα. Από την άλλη είδα ότι υπήρχαν πολλά μοντέλα που καταργήθηκαν, αυτό σημαίνει ότι αντικαθίστανται από καινούργια και δεν καταργήθηκαν γιατί έβγαλαν προβλήματα.
    Προτείνετε κάτι άλλο γύρω στα 900 ευρώ;
    Τα windows 7 είναι πρόβλημα (λόγω του ότι είναι καινούργια) αν είναι εγκατεστημένα, ή να ψάξω με Vista;
    Ευχαριστώ πολύ...

  2. #2
    Εγγραφή
    27-06-2008
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    312
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    ST 585
    απο πλευρας εγγυησης δεν εχεις καποιο προβλημα, και τα 7 μονο προβλημα δεν ειναι σε εναν καινουργιο υπολογιστη.

    εγω πηρα πριν λιγο καιρο αυτο http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook...-PEX02-093.htm

    εχει σχεδον τα ιδια με αυτο που θελεις μονο που η οθονη του ειναι 15,6 ιντσες. Εχει windows 7 x64 και γενικα πεταει. Δες το μηπως σε ενδιαφερει
    System error, strike any user to continue...

  3. #3
    Εγγραφή
    11-07-2003
    Περιοχή
    Αποδημος Ελληνισμος
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    960
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    200/40
    ISP
    AIM Τσεχια
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jtzimitras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην παρέα. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτό το laptop
    http://www.e-germanos.gr/e-germanos/...CategoryId=475
    Ομως στα περισσότερα ηλεκτρονικά καταστήματα που είδα (e-shop, plaisio, multirama) το συγκεκριμένο μοντέλο δεν εμφανίζεται στα προϊόντα τους. Το έχει μόνο ο Γερμανός.
    Μπήκα στην ιστοσελίδα της HP και ανακάλυψα ότι το συγκεκριμένο μοντέλο έχει καταργηθεί. Από κατάστημα του Γερμανού μου διαβεβαιώνουν ότι υπάρχει το μοντέλο και θα το έχω στα χέρια μου σε 3 εργάσιμες ημέρες. Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν αγοραστεί μοντέλο που έχει καταργηθεί υπάρχει υποστήριξη σε θέμα εγγύησης, ανταλλακτικών κ.λπ.
    Προφανώς υπάρχει διαθέσιμο stock στη συγκεκριμένη αλυσίδα. Από την άλλη είδα ότι υπήρχαν πολλά μοντέλα που καταργήθηκαν, αυτό σημαίνει ότι αντικαθίστανται από καινούργια και δεν καταργήθηκαν γιατί έβγαλαν προβλήματα.
    Προτείνετε κάτι άλλο γύρω στα 900 ευρώ;
    Τα windows 7 είναι πρόβλημα (λόγω του ότι είναι καινούργια) αν είναι εγκατεστημένα, ή να ψάξω με Vista;
    Ευχαριστώ πολύ...
    Το οτι καταργηθηκαν δεν σημαινει σε καμια περιπτωση οτι ηταν προβληματικα. Τις περισσοτερες φορες ειναι θεμα marketing ή feature. Θεμα με την εγγυηση δεν θα εχεις. Για οσο εχεις εγγυηση ειναι υποχρεωμενοι να σε εξυπηρετουν. Τωρα μετα μπορει να εχεις. Εξαρταται απο την εταιρια για ποσο κραταει ανταλλακτικα (Η Acer πχ. μετα τα 5 χρονια απο την πρωτη κυκλοφορια παυει να εχει ανταλλακτικα). windows 7 χλωμο να εχει γιατι θα ειναι στοκαρισμενα. Παντως αν εχει εκει γυρω στα 900 και ειναι κατηργημενο μοντελο μου φαινεται ακριβο. Ποσο ειχε δηλαδη οταν ειναι εντος; 1200;
    Νothing that you learned from ash and debris...

  4. #4
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Περιοχή
    Σέρρες
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΕΡΡΕΣ
    Router
    TP-LINK Archer D5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fumantsu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το οτι καταργηθηκαν δεν σημαινει σε καμια περιπτωση οτι ηταν προβληματικα. Τις περισσοτερες φορες ειναι θεμα marketing ή feature. Θεμα με την εγγυηση δεν θα εχεις. Για οσο εχεις εγγυηση ειναι υποχρεωμενοι να σε εξυπηρετουν. Τωρα μετα μπορει να εχεις. Εξαρταται απο την εταιρια για ποσο κραταει ανταλλακτικα (Η Acer πχ. μετα τα 5 χρονια απο την πρωτη κυκλοφορια παυει να εχει ανταλλακτικα). windows 7 χλωμο να εχει γιατι θα ειναι στοκαρισμενα. Παντως αν εχει εκει γυρω στα 900 και ειναι κατηργημενο μοντελο μου φαινεται ακριβο. Ποσο ειχε δηλαδη οταν ειναι εντος; 1200;
    Καλημέρα φίλε και σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Λοιπόν μίλησα με δικό μου άνθρωπο στο "Γερμανό" και μου είπε ότι δεν έχω πρόβλημα με εγγυήσεις, τυχόν ανταλλακτικά και τέτοια. Προφανώς η συγκεκριμένη αλυσίδα έχει προμηθευτεί κάποιες δεκάδες κομμάτια και τα δίνει τώρα σ' αυτή την τιμή. Δεν ξέρω να σου πω πόσο είχε όταν δεν ήταν στα καταργημένα. Προσανατολίζομαι σε κάτι τέτοιο τώρα,
    http://h10010.www1.hp.com/wwpc/gr/el...7-4058532.html
    το οποίο πιστεύω ότι είναι, κατά κάποιο τρόπο, ο αντικαταστάτης του....

  5. #5
    Εγγραφή
    29-09-2008
    Περιοχή
    Αθηνα Περιστερι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    241
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Απο την στιγμη που εχεις αποδειξη αγορας ακομα και να εχει καταργηθει το φορητο η εγγυηση περναει κανονικα! Εκτος αν το αποσυραν λογο προβληματος οποτε ηταν υποχρεωμενοι να τα μαζεψουν πισω. Στην περιπτωση αυτη αν εσυ το αγορασεις απο το καταστημα και μετα η HP δεν στο επισκευαζει κανεις μυνηση στο καταστημα που στο πουλησε!

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 117
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-09, 13:11
  2. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-08, 17:34
  3. Αγορα απο Ebay : Laptop,Δεν πηρα αυτο που αγορασα
    Από mookie στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-08, 00:49
  4. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-07, 01:52
  5. Αγορά laptop - ποιο , απο που, γιατι, ποσο
    Από Dukas στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-05, 16:36

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας