Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-19 από 19
  1. #16
    Εγγραφή
    10-05-2007
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ - Κ. Νεοχωρόπουλο
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK TD-W8970
    Που να βρεις το δικιο σου αγαπητε . 3φορες/εβδομαδα/μηνας 10λεπτα τηλ. για να μ μιλησει ενας για -1- λεπτο και να μ πει μια .... εξυπναδα και να μ το κλεισει.
    http://img145.imageshack.us/img145/9803/adslgrmm5.png

  2. #17
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    Fiber 100 Plus
    ISP
    Wind
    Τελευταία μου κίνηση. Πήγα χτες το modem μου στη forthnet για έλεγχο. Από την αρχή που τους το έδωσα μου έγινε σαφές το ότι επειδή το έχω 2μιση χρόνια είναι εκτός εγγύησης άρα και δε θα μου το άλαξαν σε περίπτωση βλάβης. (Πρώτη κουβέντα αυτό.) Ακούστε τώρα να δείτε. Σε όλους του άλλους που είχαν πάει εκεί έφεραν καινούρια στο κουτί με ωραία σακούλα για να τους χαϊδέψουν τα αυτιά ότι η forthnet τους σκέφτεται ενώ και τα δικά τους modem εγώ σας λέω κατά 90% ήταν OK απλά ήταν πιο πρόσφατοι συνδρομητές και ήταν εντός εγγύησης ενώ σε εμένα τι είπε ο τεχνικός που το έφερε ο ίδιος πίσω ενώ στους άλλους ήρθε ένας από την αποθήκη. "Μια χαρά είναι το modem σας κύριε, δε βλέπω κάποιο πρόβλημα." Εγώ εννοείται συνεχίζω να έχω πρόβλημα και αυτή τη στιγμή 6:24 πρωί Τρίτης να έχω 181ping με το site του google.com!! Αφήστε που μου έκανε και reset και για λίγες μέρες που θα μείνω ακόμα στην ιδιοκτητάρα δικτυάρα της forthnet έπρεπε να ξαναβάλω τις ρυθμίσεις.

    ........Auto merged post: georgedimgd πρόσθεσε 13 λεπτά και 14 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Α και κάτι άλλο η υπάλληλος που πήγα και την έκραξα χτες γιατί ήθελα κάπως να ξεδώσω (αυτήν είχαν στο forthnet shop) παραδέχτηκε ενώ μου έλεγε για τα οικονομικά προγράμματα forthnet ότι αυτή δεν έχει forthnet σπίτι της!! και λογικό είναι. Η επαφή με τον κόσμο σου βάζει πιο πολύ μυαλό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος georgedimgd : 01-12-09 στις 07:40. Αιτία: auto merged post

  3. #18
    Εγγραφή
    29-11-2009
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    για να δεις αν εχεις βραχυκυκλωμα:
    1)πας το router στην κεντρικη μπριζα
    2)το συμαντικοτερο που την πατανε οι ποιο πολλοι δεν χριαζεται μονο να βγαλεις τις συσκευες εκτος πρεπει να αποσυνδεσεις τα καλωδια που φευγουν απο το κεντρικο μπριζακι και πανε στις αλλες τηλεφωνικες μπριζες εχεις δεν εχεις συσκευη γιατι το βραχυκυκλωμα δημιουργει σε ολη την τηλεφωνικη εγκατασταση προβλημα και οχι μονο στο καλωδιο που το εχει που εχει το βραχυκυκλωμα

  4. #19
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Μέτα από 2μιση χρόνια αν δεν είναι κάποιος ευχαριστημένος απλά την κάνει.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 444
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-09, 10:34
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-08, 17:00
  3. Forthnet...με τις ώρες της!!
    Από Public_union2000 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-06, 03:11
  4. Tεχνική υποστήριξη της telepassport
    Από kyriakoss στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-06, 18:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας